Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα μεγαλο μπραβο οντως στα σερβις φιλε κωνσταντινε!!!διορθωνουν το λαθος που αμελησε η μαμα εταιρια.καλυτερα να αναλαβουν αυτα τη κεντρικη παραγωγη.λιγοτερα fails θα ειχαμε:lol::lol:

 

Εχεις δικιο φιλτατε!χεχεχ!

Ειναι αδικο γιατι το κινητακι ειναι τουμπανακι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε βλεπουμε και καμια beta!

 

Καλυτερα θα έλεγα...οι beta έχουν πολλα bugs..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μπει τελικά ρε παιδιά η νέα έκδοση του android στο mini μας;

Τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου έχουν πει, οπότε υπολογίζω 10 με 15 Ιουνίου... :)

Λίγο υπομονή guys. Έρχεται!!!!

http://techblog.gr/updates/

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΈΧΩ ΈΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΆΚΙ.. ΈΠΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΚΆΤΩ (XPERIA MINI PRO SK17i ΚΑΙ ΈΣΠΑΣΕ ΜΌΝΟ ΤΟ ΤΖΑΜΑΚΙ, Η ΟΘΌΝΗ ΚΑΙ ΤΟ TOUCH ΕΊΝΑΙ ΕΝΤΆΞΕΙ, ΠΟΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΌ ΝΑ ΠΆΡΩ; ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΆΡΩ ΟΛΟ ΤΟ DIGITIZER;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

τρελα πραγματα απ'το σερβις της SE

λοιπον μετα απο 15 μερες (μια στις 7 μερες γυρισε με το προβλημα μη διορθωμενο) που το ειχαν το κινητο για επισκευη το στειλαν πισω ολα οκ ολα καλα το πουλησα σε αγγελια και μολις το παρελαβε το παλικαρι μου λεει πως.. δεν κουμπωνουν τα ακουστικα.. κοιταω τις φωτος που μου στειλε το παιδι..τι να δω.. ειχαν ξεχασει να βαλουν παλι πισω το λαστιχακι που κραταει το ακουστικο στη θεση του και κανει επαφη..με αποτελεσμα να επιστρεφει το παιδι το κινητο πισω και να χρειαστει να το ξαναπαω εγω τωρα για σερβις οταν το παραλαβω.. και φτου και απ'την αρχη.. μισω απτην καρδια μου τη sony ericsson.. το σερβις της τελοσπαντων..

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου έχουν πει, οπότε υπολογίζω 10 με 15 Ιουνίου... :)

Λίγο υπομονή guys. Έρχεται!!!!

http://techblog.gr/updates/

αντε να δουμε και εμεις τι ειναι αυτο το παγωτο,επιτελους.ελπιζω να αξιζει η υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδακια.αγορασα απο το ebay αυτο το πραγματακι και ειπα να το μοιραστω μαζι σας.Πιστευω ειναι must have (τουλαχιστον για μενα) για οσους κανουν εκτεταμενη χρηση του κινητου και τους εχει προδωσει η μπαταρια του πολλες φορες.Ειναι παρα πολυ μικρο,στο μεγεθος πιστωτικης συμφωνα με τον παληκαρι που το προτεινε στο θεμα του Xperia S και απο,τι λεει στο ebay,αποστελεται σε 2 εως 5 μερες.Περισσοτερα οταν παραλαβω.Συνολο 12 ευρω. Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως το δικο μου μινι 4 μερες μετα απο την επιστροφη του απο το σερβις με το γνωστο προβλημα ,πλεον με αρκετη χρηση δουλευει κανονικοτατα.ελπιζω να συνεχισει ετσι

 

πολύ ευχάριστα νέα.

για να ειμαι ειλικρινης τα τηλεφωνα τυπου mini πλεον σπανιζουν.

ολοι πανε σε πολυ μεγαλυτερες ιντες,αλλα ειναι αβολα στο να τα κουβαλας.

 

ενα μεγαλο μπραβο οντως στα σερβις φιλε κωνσταντινε!!!διορθωνουν το λαθος που αμελησε η μαμα εταιρια.καλυτερα να αναλαβουν αυτα τη κεντρικη παραγωγη.λιγοτερα fails θα ειχαμε:lol::lol:

 

προφανώς τους εχουν δωσει οδηγιες για το τι πρεπει να κανουν αφου εντοπισαν τα προβληματα των κινητων.;)

 

με την ευκαιρια μια ερωτηση:

μπορω να αντιγραψω ολα τα περιεχομενα της καρτας μνημης σε νεα μεγαλυτερη και να την αντικαταστησω χωρις προβλημα;

υποθετω πως ναι:worry:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

προφανώς τους εχουν δωσει οδηγιες για το τι πρεπει να κανουν αφου εντοπισαν τα προβληματα των κινητων.;)

 

με την ευκαιρια μια ερωτηση:

μπορω να αντιγραψω ολα τα περιεχομενα της καρτας μνημης σε νεα μεγαλυτερη και να την αντικαταστησω χωρις προβλημα;

υποθετω πως ναι:worry:

Nαι, μπορείς! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας μαθήτριας μου της μπλόκαρε το μοτίβο ο μικρός της αδελφός.Εκανε πάνω από 20 προσπάθειες κ αυτή δεν θυμάται τι είχε απαντήσει στην ερώτηση ασφαλείας.Υπάρχει τρόπος να το φτιάξει ή πρέπει να το στείλει στο services?Το τηλέφωνο είναι το Ericsson mini.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα που συζητιέται στις τελευταίες σελίδες αφορά και συσκευές που αγοράστηκαν πρόσφατα (εντός του τελευταίου 2μηνου) ? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά μιας μαθήτριας μου της μπλόκαρε το μοτίβο ο μικρός της αδελφός.Εκανε πάνω από 20 προσπάθειες κ αυτή δεν θυμάται τι είχε απαντήσει στην ερώτηση ασφαλείας.Υπάρχει τρόπος να το φτιάξει ή πρέπει να το στείλει στο services?Το τηλέφωνο είναι το Ericsson mini.

 

Μπορεί να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... http://www.knowyourcell.com/sony-ericsson/sony-ericsson-xperia-mini/xperia-mini-guides/927955/how_to_hard_reset_the_sony_ericsson_xperia_mini.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γενικής φύσης:

Η κοπέλα μου έχει το xperia mini (το παλιό βέβαια) το οποίο είναι rooted και χρειάζεται service. Αν το πάμε στη SE το ελέγχουν κι αν "ναι" στο δίνουν πίσω και το πας μετά (εκεί ή κάπου αλλού) unrooted ή μπαίνει σε κάποιας μορφής blacklist με την ιδέα πως αυτή η συσκευή έχει πειραχτεί;

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα που συζητιέται στις τελευταίες σελίδες αφορά και συσκευές που αγοράστηκαν πρόσφατα (εντός του τελευταίου 2μηνου) ?

σιγουρα μιλας για τα για το προβλημα με τα πληκτρα αφης!συναντιεται συχνα απο την αρχη της<<καριερας>> του κινητου μεχρι και σημερα.αν κρινω απο τις περιπτωσεις ολα τα μινι(προσεξε οχι το προ ,μονο το απλο μινι το παρουσιαζει) που αναφερθηκαν ειναι διαφορετικων εβδομαδων παραγωγης.επισης ,ισως,ειναι και θεμα τυχης.εγω εχω δυο μινι και το ενα (παραγωγης την 32 εβδομαδα)το εβγαλε το προβλημα

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το γνωστο προβλημα με τα πληκτα το επαθε και ενας φιλος μου,

α)να το παω στο γερμανο που το πηρε ή να το παω στο σερβις για να μην το παρω ποιο γρηγορα?

β)Να το ξερουταρω πριν το παω?

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Ελεγα μήπως γλύτωνε το hard reset γιατί δεν έχει κάνει back up τον κατάλογό της.Αλλά απ ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το γνωστο προβλημα με τα πληκτα το επαθε και ενας φιλος μου,

α)να το παω στο γερμανο που το πηρε ή να το παω στο σερβις για να μην το παρω ποιο γρηγορα?

β)Να το ξερουταρω πριν το παω?

Ευχαριστω.

 

αν δεν το ξερουταρεις κατα 99,9% δεν θα σε εξυπηρετησουν καθως υποτιθεται οτι εχεις χασει την εγγυηση σου.

και κατα τη γνωμη μου πηγαινε το στο σερβις κατευθειαν με stock rom. διοτι και ο γερμανος στο σερβις θα το στειλει

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια δεν παιζεται το disable autobrightness!! (δωρεαν πλεον στο google play)

Τελειως διαφορετικη οθονη!στο 0% ειναι σαν να το χω στο 50%!Αν δεν δοκιμασετε δεν θα καταλαβετε...

Καλημερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια δεν παιζεται το disable autobrightness!! (δωρεαν πλεον στο google play)

Τελειως διαφορετικη οθονη!στο 0% ειναι σαν να το χω στο 50%!Αν δεν δοκιμασετε δεν θα καταλαβετε...

Καλημερα

 

Επιτέλους! Και πραγματικά η φωτεινότητα δίνει ρέστα! Ολίγον σπαστική η υπενθύμιση ότι το Disable Autobrightness απέκτησε Superuser permissions κάθε φορά που ξεκλειδώνεις την οθόνη βέβαια αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα..

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Και πραγματικά η φωτεινότητα δίνει ρέστα! Ολίγον σπαστική η υπενθύμιση ότι το Disable Autobrightness απέκτησε Superuser permissions κάθε φορά που ξεκλειδώνεις την οθόνη βέβαια αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα..

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!:)

 

φιλε Μακη,δεν θα επρεπε να στο κανει αυτο!εμενα δεν μου το κανει.μπηκες και στα 2 εικονηδια που σου δημιουργηθηκαν;Απαξ και μπεις στο πρωτο,σου ζηταει μια φορα την αδεια και μετα δεν στο ξαναβγαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε Μακη,δεν θα επρεπε να στο κανει αυτο!εμενα δεν μου το κανει.μπηκες και στα 2 εικονηδια που σου δημιουργηθηκαν;Απαξ και μπεις στο πρωτο,σου ζηταει μια φορα την αδεια και μετα δεν στο ξαναβγαζει.

 

Στην αρχή μπήκα στο δεύτερο εικονίδιο και μου ζήτησε να κάνω "I Αgree" και μετά μπήκα στο πρώτο και κλίκαρα πάνω στο κουτάκι αφού επέτρεψα στο superuser να του δώσει άδεια.. γιατί άραγε; Μόλις δοκίμασα επανεκκίνηση της συσκευής και εξακολουθεί να μου το πετάει κάθε φορά που ξεκλειδώνω την οθόνη.. δοκιμάζω να το σβήσω και να το εγκαταστήσω απ'την αρχή και βλέπουμε, ενημερώνω μόλις τελειώσω.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...