Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοώ, αλλά θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου να ξέρεις. Λογικά τότε όμως, η συσκευή σου θα λειτουργεί σωστά σε όλα.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοώ, αλλά θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου να ξέρεις. Λογικά τότε όμως, η συσκευή σου θα λειτουργεί σωστά σε όλα.

 

Αυτο εγινε ετσι και αλλιως γτ αν καταλαβα καλα δεν μπορουσε να κανει αναβαθμιση και μου εκανα επαναφορα τηλεφωνου αλλα οταν το ανοιξα ειχα και την αναβαθμιση μεσα..Και φυσικα ολα σβησμενα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

ε΄ρωτηση:

προσπαθησα 3 φορές να συμμετάσχω σε κάποιο διαγωνισμό (ξέρετε, πενταψήφιο νούμερο αποστολής κλπ).

γράφω το κείμενο, πατάω προσθήκη παραλήπτη, βάζω το 5ψηφιο νουμερο, αποστολή, και μου επιστρεφει πίσω (σε 3 διαγωνισμούς).

φταίει κάποια ρύθμιση, που δε στέλνω σε 5ψηφια? τι μπορεί να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τρωει καποια σκαλωματα που και που στο κλειδωμα της οθονη σβηνει σαν να κανει fade oyt και οχι οπως σβηνει η τηλεοραση οπως εκανε πριν..(δεν ξερω πως να το εξηγησω..)Γενικα δεν το βλεπω να συμπεριφερεται οπως πριν..:-(

 

Το κλείδωμα της οθόνης άλλαξε στην 2.3.4. Δεν κλείνει πλέον σαν τηλεόραση. Μάλλον δεν στο κάνει ώρες ώρες αλλα πάντα. Και αν εχει στρώσει και το άλλο πρόβλημα που είχες τότε το τηλεφωνο σου λειτουργεί άψογα.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί ήδη,αλλά είναι δυνατόν να στείλουμε τον κατάλογο (phonebook) από ένα κινητό k750 σε xperia mini μέσω bluetooth;

ή πρέπει να τον αποθηκεύσουμε πρώτα σε pc μέσω sonyericsson suite και μετά νατο κάνουμε upload;

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το κλείδωμα της οθόνης άλλαξε στην 2.3.4. Δεν κλείνει πλέον σαν τηλεόραση. Μάλλον δεν στο κάνει ώρες ώρες αλλα πάντα. Και αν εχει στρώσει και το άλλο πρόβλημα που είχες τότε το τηλεφωνο σου λειτουργεί άψογα.

 

Τα εγραψα μπερδεμενα μαλλον.Σκαλωματα δηλ να παγωνει για μια στιγμη και να συνεχιζει το κανει που κ που..Το κλειδωμα της οθονης το κανει παντα.Ευχαριστω για την πληροφορια:)

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες αυριο θα δωσω παραγγελια για κινητο..................το mini η το mini pro?????????? ειμαι σε διλημμα, εσεις που τα εχετε τι προτεινετε??????????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί ήδη,αλλά είναι δυνατόν να στείλουμε τον κατάλογο (phonebook) από ένα κινητό k750 σε xperia mini μέσω bluetooth;

ή πρέπει να τον αποθηκεύσουμε πρώτα σε pc μέσω sonyericsson suite και μετά νατο κάνουμε upload;

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

 

με μπλε δοντι τα στελει το κ και το μινι τα λαμβανει μια χαρα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο κι όχι μια μια τις επαφές. Υπάρχει σχετική επιλογή στο Κ750 από όσο θυμάμαι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ROM ΓΙΑ Τ XPERIA MINI 2011.......ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΗΣ CYANOGENMOD ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ INSTALL....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες αυριο θα δωσω παραγγελια για κινητο..................το mini η το mini pro?????????? ειμαι σε διλημμα, εσεις που τα εχετε τι προτεινετε??????????

 

αυτο φιλε μου δυστυχως εσυ πρεπει να αποφασισεις τι σε βολευει και τι σου αρεσει πιο πολυ... εσυ θα το εχεις το κινητο οποτε καλη επιλογη και με το καλο :P

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε μου δυστυχως εσυ πρεπει να αποφασισεις τι σε βολευει και τι σου αρεσει πιο πολυ... εσυ θα το εχεις το κινητο οποτε καλη επιλογη και με το καλο :P

 

να σαι καλα φιλε απλα ελεγα αυτοι που εχουν το μινι θα επερναν το προ ας πουμε???????????? αν ηταν ιδια τιμη φυσικα....................

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε απλα ελεγα αυτοι που εχουν το μινι θα επερναν το προ ας πουμε???????????? αν ηταν ιδια τιμη φυσικα....................

 

Επειδή (προσωπικά) δεν με ενδιαφέρει το hardware πληκτρολόγιο, ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το pro είναι η 2η κάμερα, με την οποία μπορείς να κάνεις και video-κλήση μέσω skype (από όσο ξέρω). Το mini έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρόν (μόνο 2 μέρες το έχω).

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο κι όχι μια μια τις επαφές. Υπάρχει σχετική επιλογή στο Κ750 από όσο θυμάμαι.

 

ευχαριστώ θα ψάξω για την επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή (προσωπικά) δεν με ενδιαφέρει το hardware πληκτρολόγιο, ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το pro είναι η 2η κάμερα, με την οποία μπορείς να κάνεις και video-κλήση μέσω skype (από όσο ξέρω). Το mini έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρόν (μόνο 2 μέρες το έχω).

 

ναι φιλε ο λογος που μαλλον θα επιλεξω το προ ειναι η δευτερη καμερα και τιποτε αλλο αυτο με προβληματιζει (καλα θα ηταν να ειχε και το μινι)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή (προσωπικά) δεν με ενδιαφέρει το hardware πληκτρολόγιο, ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το pro είναι η 2η κάμερα, με την οποία μπορείς να κάνεις και video-κλήση μέσω skype (από όσο ξέρω). Το mini έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρόν (μόνο 2 μέρες το έχω).

 

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι και εγώ. Για την δεύτερη κάμερα που έχει και την δυνατότητα να κάνει βιντεοκλήσεις. Τώρα το θέμα πληκτρολογίου, πιστεύω είναι θέμα συνήθειας :-)

 

Πάντως φίλε dimtz αν μπορείς δούλεψε και τα δύο σε κάποιο κατάστημα για όση ώρα μπορείς ώστε να έχεις άποψη και γνώμη και για τα δύο. Η τελική απόφαση είναι δική σου.

 

Κάτι άσχετο, αρχεία avi δεν παίζει το mini?

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα να πω την αλήθεια που δεν κάνω βιντεοκλήσεις μέσω Skype μια χαρά μ' έχει βολέψει το Mini...

 

Αλλά όπως λέει και ο Xrhstos η απόφαση είναι δική σου...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Μπορει να μου πει καποιος ποιος ειναι ο root φακελος στην SD?Και κατι αλλο.Απο τα 2gb διαθεσια της καρτας μνημης με το που ανοιξα το κιν το 1 gb περιπου ηταν δεσμευμενο..Μηπως ξερει κανεις ποια αρχεια να βγαλω απο την καρτα μνημης χωρις να εχω καποιο προβλημα? Edited by loverman13
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις τις επαφές σου με bluetooth. Εξαγωγή όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα αρχείο .vcf και αποστολή.

 

Φίλε zxr,THANX για τη βοήθεια. Δεν βρήκα επιλογή για εξαγωγή ολόκληρου του καταλόγου σε ένα αρχείο.vcf συγκεκριμένα (ούτε στον μαμίσιο ούτε και στον Resco Contact Manager που χρησιμοποιώ στο HD), οπότε έκανα επιλογή όλων των επαφών και αποστολή.

Η μόνη μ@λ@κία είναι ότι πρέπει τώρα να ανοίγω ένα-ένα τα .vcf αρχεία για κάθε επαφή (182 επαφές) και να τα αποθηκεύω στο mini...

Δε βαριέσαι... παρά να τις περάσω όλες "χειροκίνητα" κάτι είναι και αυτό!

 

EDIT: Υπάρχει επιλογή για "select all" και άνοιγμα/εκτέλεση όλων μαζί με κάποιο τρόπο? Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι. :(

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

παιδια...εχω ενα sk17i και θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε τις απαραίτητες αλλαγες που πρεπει να κανω στο κινητο μου ετσι ωστε να καταφερουν να παιξουν hd παιχνιδια τυπου(modern combat 2,backstab...)δηλαδη με αυξημενες απαιτησεις!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Να ρωτισω εχω μια εφαρμογη java το wetravel αλλα το εχω περασει μεσα στην SD αλλα το κινητο δεν το κανει εγκατασταση, τι πρεπει να περασω για να το κανει>? εψαξα για να κατεβασω την java αλλα εχει τοσα μεσα androidmarket, που περασα μερικα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα!

επεισης αλλο ενα προβληματακι, πως μπορω να παω στο φακελο μου με τα Mp3 Μου και να παιξει ο player Μου μονο αυτο το φακελο και οχι οτι μουσικο υπαρχη στην συσκευη, κατι αντιστοιχο σημβαινει με την προσπαθια να κανω επιλογη ενα τραγουδι για μια επαφη μου, μου τα βγαζει με της ονομασιες των artist αντι με της ονομασιες των κομματιων

και κατι τελευτεο, εχω στην εξωτερικη οθονη την γκαλερη με της φωτογραφιες μου, και παλι εκει μου εμφανιζει οτιδηποτε εικονα υπαρχη στην συσκευη οπος και εικονιδια η background εικονες κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Να ρωτισω εχω μια εφαρμογη java το wetravel αλλα το εχω περασει μεσα στην SD αλλα το κινητο δεν το κανει εγκατασταση, τι πρεπει να περασω για να το κανει>? εψαξα για να κατεβασω την java αλλα εχει τοσα μεσα androidmarket, που περασα μερικα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα!

επεισης αλλο ενα προβληματακι, πως μπορω να παω στο φακελο μου με τα Mp3 Μου και να παιξει ο player Μου μονο αυτο το φακελο και οχι οτι μουσικο υπαρχη στην συσκευη, κατι αντιστοιχο σημβαινει με την προσπαθια να κανω επιλογη ενα τραγουδι για μια επαφη μου, μου τα βγαζει με της ονομασιες των artist αντι με της ονομασιες των κομματιων

και κατι τελευτεο, εχω στην εξωτερικη οθονη την γκαλερη με της φωτογραφιες μου, και παλι εκει μου εμφανιζει οτιδηποτε εικονα υπαρχη στην συσκευη οπος και εικονιδια η background εικονες κτλ!

 

μαλων θα ειναι η πρωτη φορα που εχεις ανδροιντ συσκευη .εχεις να μαθεις πολλα τα java ξεχνατα δε πεζουν πεζουν μονο εφαρμογες με καταλιξη apk. θα της βρεις στο android market (επησημα) και ανεπισημα σε διαφορα σαιτ αναλογου περιεχομενου στο νετ . οσο αφορα τα τραγουδια αν θελεις να πεζεις τα τραγουδια ενος φακελου υπαρχουν αρκετοι players στο μαρκετ που το κανουν αυτο (ψαξε folder player) .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω το sk17i θα ηθελα αν ειναι δηνατον να μου πειτε τι εφαρμογες να χρησιμοποιήσω ετσι ωστε το κινητο να εχει καλυτερη αποδοση οχι μονο στην απλη χρηση του...αλλα και στο gaming! :D

Καπου στο forum μας διαβασα για chainfire οσον αφορα το gaming, rout και καπου αλλου διαβασα για overclock.Θα ηθελα να μαθω τι αξιζει να κανω απο αυτα κι αλλα τετια ετσι ωστε να καλυτερεψω τις επειδοσεις του κινητου :P

Το ξερω οτι ζηταω πολλα...παρακαλω βοηθειστε! :D

 

Ευχαριστω! :)

Edited by wertyo
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι, σίγουρα κάποιος που ξέρει θα σε βοήθησει, μη νομίζεις, πολλοί από μας δεν έχουμε ιδέα για μερικά, πόσο μάλλον για gaming.. να σκεφτείς εγώ σήμερα αναρωτιόμουν όλη μέρα γιατί η μπροστινή κάμερα δείχνει χάλια, και μόλις πριν λίγο ανακάλυψα ότι φταίει που δεν έχω βγάλει τη μεμβράνη (ακόμα) χι χι χι... τα παιδιά εδώ είανι άμεσως δράση...
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...