Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει αν φαίνεται η εβδομάδα παραγωγής έξω στο κουτί (χωρίς δηλαδή να ανοιχτεί η συσκευασία)?

όχι φίλε, δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλαξε πρώτα ένα κανάλι στο ρούτερ και μετά να τρελαθείς...

 

ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr

SURVIVOR TO OPERATE

NBCD:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα προστεθει στο υπαρχον thread οδηγος για unrooting;)

 

 

1) χιλιες φορες καλυτερη καμερα απο το x10mini,πολυ καθαρα και φωτεινα χρωματα.

2) Ναι, υποστηριζει flash.;)

3) Πολυ καλυτερη μπαταρια απο το x10 mini.

 

Γενικα το κινητο ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με το x10 mini.

Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα πολυ ευκολο οδηγο για οποιον θελει να κανει root :)

 

[Oδηγός] One Click Root για Xperia Μini st15i/ Xperia Mini Pro sk17i (κ.α)

 

BMW116i, σε ευχαριστούμε πολύ! Υπάρχει θέμα ανεπιθύμητων restart με το root; Στο x10 mini, όποτε το έκανα root (και είχα τη SE rom) είχα restart..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

BMW116i, σε ευχαριστούμε πολύ! Υπάρχει θέμα ανεπιθύμητων restart με το root; Στο x10 mini, όποτε το έκανα root (και είχα τη SE rom) είχα restart..

Ευχαριστώ!

Οχι φιλε. Σε εμενα που το εχω κανει 3 μερες δεν εχει κανει ουτε 1.:)
Link to comment
Share on other sites

ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

οκ συγνωμη αλλα απαντηση δεν πηρα υπαρχει καποιος να βοηθησει ?????/:!::!::!::!::!::!:

SURVIVOR TO OPERATE

NBCD:nuke:

Link to comment
Share on other sites

μπες στις ρυθμισεις του ρουτερ σου και αλλαξε καναλι . Βαλτο στο 9

 

 

στο url http://192.168.2.1 ή 192.168.1.1

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

μπες στις ρυθμισεις του ρουτερ σου και αλλαξε καναλι . Βαλτο στο 9

 

 

στο url http://192.168.2.1 ή 192.168.1.1

 

ευχαριστω πολυ

SURVIVOR TO OPERATE

NBCD:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικά χαζή ερώτηση, επειδή όμως έψαχνα 40 λεπτά χτές και δεν τα κατάφερα....

Πώς βάζω γενέθλια στο ημερολόγιο; Ούτε από το ημερολόγιο κατάφερα να το κάνω αλλά ούτε και με επεξεργασία των επαφών μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικά χαζή ερώτηση, επειδή όμως έψαχνα 40 λεπτά χτές και δεν τα κατάφερα....

Πώς βάζω γενέθλια στο ημερολόγιο; Ούτε από το ημερολόγιο κατάφερα να το κάνω αλλά ούτε και με επεξεργασία των επαφών μου.

Ευχαριστώ

 

Η πιό εύκολη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις το google calendar το οποίο θα συγχρονίζεται αυτόματα όπως και το gmail. Άλλη πιό πολύπλοκη λύση είναι να το κάνεις σε outlook (ώστε να μην είναι στο νετ η πληροφορία) αλλά θ απρέπει να συγχρονίσεις με κάποιο πρόγραμμα όπως το roadsync που χρησιμοποιώ εγώ για το εταιρικό μου outlook.

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικά χαζή ερώτηση, επειδή όμως έψαχνα 40 λεπτά χτές και δεν τα κατάφερα....

Πώς βάζω γενέθλια στο ημερολόγιο; Ούτε από το ημερολόγιο κατάφερα να το κάνω αλλά ούτε και με επεξεργασία των επαφών μου.

Ευχαριστώ

 

Λίγο ψάξιμο και στο Market και θα βρεις birthday reminders...:)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μέχρι τωρα το κινητό πραγματικά όλο και περισσοτερο με εκπλήσει! Αλλά έχω ένα πρόβλημα... δεν δέχεται MMS. Προφανώς θέλει να γίνουν κάποιες ρυθμήσεις... το πείραξα λίγο μπας και κάνω τιποτα, αλλα και δεν κατάφερα να κάνω κάτι και απο τότε μου εμφανίζει που και που ενα "G" με δυο βελάκια απο κατω σαν αποστολη-ληψη και μου ενεργοποιει-απενεργοποιει το wifi! Ε και θέλω να σταματλησει αυτο, γιατι λογικά τρώει και μπαταρία η όλη διαδικασια.. Καταρχας τι ειναι αυτο που γίνεται?και πως μπορω να το σταματησω?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μέχρι τωρα το κινητό πραγματικά όλο και περισσοτερο με εκπλήσει! Αλλά έχω ένα πρόβλημα... δεν δέχεται MMS. Προφανώς θέλει να γίνουν κάποιες ρυθμήσεις... το πείραξα λίγο μπας και κάνω τιποτα, αλλα και δεν κατάφερα να κάνω κάτι και απο τότε μου εμφανίζει που και που ενα "G" με δυο βελάκια απο κατω σαν αποστολη-ληψη και μου ενεργοποιει-απενεργοποιει το wifi! Ε και θέλω να σταματλησει αυτο, γιατι λογικά τρώει και μπαταρία η όλη διαδικασια.. Καταρχας τι ειναι αυτο που γίνεται?και πως μπορω να το σταματησω?:(

 

Εκτος απο μπαταρια,πολυ πιθανον να τρωει και mb...

Ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-δεδομενα ενεργα untick

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει αν φαίνεται η εβδομάδα παραγωγής έξω στο κουτί (χωρίς δηλαδή να ανοιχτεί η συσκευασία)?

 

Γιατι εχει ανακοινωθει ποιας εβδομαδας ειχαν προβλημα με τα κουμπια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

μαμα πληκτρολογιο, μαμα εφαρμογη sms.....πως στο καλο μπαινουν τα διαλυτικά?

Ηθελα να γραψω σε μηνυμα χτες στην κοπελα μου "παμε για παϊδακια?", εγραψα "παμε για παιδακια?" και καπου εκει αρχισαν οι παρεξηγησεις!

:p:p:p

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες δεν έχω ήχο ειδοποίησης στα sms :mad: Ο ήχος στις ειδοποιήσεις είναι οκ, έκανα επανεκκίνηση στο τηλέφωνο, αφαίρεσα ύποπτες εφαρμογές (task killer κλπ.) αλλά τίποτα :wacko:

Χρησιμοποιώ μαμά εφαρμογή για sms και έχω ελάχιστες εφαρμογές εγκαταστήσει από το market.

μπορώ να κάνω κάτι πριν το hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος (πλην της επίσημης Sony Ericsson) να μου πει ποιες εφαρμογές δεν χρειάζεται το κινητό? Η SE θα λέει ότι χρειάζονται όλες :lol:

 

Να το ξεφορτώσω λίγο... για να το ξαναφορτώσω με δικές μου... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μια ερώτηση να κάνω και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Αν κάνω root στο xperia mini pro που έχω και θέλω κάποια στιγμή για οποιοδήποτε λόγω να ξαναγυρσω στο εργοστασικό λογισμικό (πχ για λόγους εγγύησης) επιστρέφω απλά κάνοντας ένα hard reset?Και αν ναι πως γίνεται αυτό?Sorry αλλά δεν πολύ σκαμπάζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μια ερώτηση να κάνω και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Αν κάνω root στο xperia mini pro που έχω και θέλω κάποια στιγμή για οποιοδήποτε λόγω να ξαναγυρσω στο εργοστασικό λογισμικό (πχ για λόγους εγγύησης) επιστρέφω απλά κάνοντας ένα hard reset?Και αν ναι πως γίνεται αυτό?Sorry αλλά δεν πολύ σκαμπάζω

φιλε μου μεσα στον οδηγο για το ρουτ εχει και αρχειο unrooting.το εκτελεις και επιστρεφεις στην αρχικη κατασταση σαν να μην το εκανες ποτε

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει ανακοινωθει ποιας εβδομαδας ειχαν προβλημα με τα κουμπια ?

 

όχι αλλά αν διαβάσεις στο φόρουμ της SE οι περισσότεροι χρήστες με πρόβλημα ήταν εβδομάδας 32-33 και νωρίτερα.... θεωρητικά τώρα θα πρέπει να είμαστε τουλάχιστον στο 36+, αλλά δεν θα με εξέπλητε να κυκλοφορούν ακόμα πρώτες φουρνιές (ιδίως στα παραεισαγωγής).

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά αν διαβάσεις στο φόρουμ της SE οι περισσότεροι χρήστες με πρόβλημα ήταν εβδομάδας 32-33 και νωρίτερα.... θεωρητικά τώρα θα πρέπει να είμαστε τουλάχιστον στο 36+, αλλά δεν θα με εξέπλητε να κυκλοφορούν ακόμα πρώτες φουρνιές (ιδίως στα παραεισαγωγής).

 

Και που ξέρουμε ότι μετα την 33η εβδομάδα συνεχίζεται η παραγωγή ? Δεν έχει αναφέρει κανείς εδω να έχει κινητο απο 33η και μετα.

Εμένα είναι 32η και δεν έχω πρόβλημα. Απλα να μην λεμε ότιδηποτε και να πρασύρουμε κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

μαμα πληκτρολογιο, μαμα εφαρμογη sms.....πως στο καλο μπαινουν τα διαλυτικά?

Ηθελα να γραψω σε μηνυμα χτες στην κοπελα μου "παμε για παϊδακια?", εγραψα "παμε για παιδακια?" και καπου εκει αρχισαν οι παρεξηγησεις!

:p:p:p

 

αν ειχες το mini pro θα σου λεγα.τωρα με το απλο,κοιτα να βαλεις το qwerty και ισως σου βγαλει προτεινομενες λεξεις την ωρα που πληκτρολογεις "παι..."

 

 

Εδώ και 2-3 μέρες δεν έχω ήχο ειδοποίησης στα sms :mad: Ο ήχος στις ειδοποιήσεις είναι οκ, έκανα επανεκκίνηση στο τηλέφωνο, αφαίρεσα ύποπτες εφαρμογές (task killer κλπ.) αλλά τίποτα :wacko:

Χρησιμοποιώ μαμά εφαρμογή για sms και έχω ελάχιστες εφαρμογές εγκαταστήσει από το market.

μπορώ να κάνω κάτι πριν το hard reset;

 

φιλε μου δεν εχω ξανακουσει αυτο το προβλημα..δηλαδη στις κλησεις,στο ξυπνητηρι,στη μουσικη ειναι οκ?

κατεβασε το go sms να δεις αν μαυτο χτυπαει.επισης αλλαξε και ηχο κλησης.:worry:

 

Υπάρχει κάποιος (πλην της επίσημης Sony Ericsson) να μου πει ποιες εφαρμογές δεν χρειάζεται το κινητό? Η SE θα λέει ότι χρειάζονται όλες :lol:

 

Να το ξεφορτώσω λίγο... για να το ξαναφορτώσω με δικές μου... :)

 

κοιτα.γενικα το καλο ειναι να μην σβηνουμε εφαρμογες της μαμας google.εγω εσβησα το moxier pro,το uefa.com,το xperia hot spots και μεχρι στιγμης κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προκειται αυριο να παρω το pro,εχουν ακομα προβληματα με wifi υπερθερμανση και κατι αλλα που αναφερθηκαν νωριτερα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...