Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια το πηρα.δεν εχω να πω πολλα μονο οτι ειμαι ερωτευμενος!

Δεν ειμαι ο καταλληλος καθως δεν ακουω ηχο στο βιντεο!αλλα ειναι μαλλον θεμα αυτιων. :p

Τραβηξα ενα (με τηλεοραση και να μιλαω) και δεν ακουσα κατι.

Βδομαδα παραγωγης 11W29 οποτε δεν παιρνω ορκο..

Περισσοτερα (μαζι με unboxing) αυριο!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις επεστρεψα απο πλαισιο.Παιδια οι τυποι εναι απιστευτοι!Οχι μονο δεν ειχαν ετοιμο το κινητο για αντικατασταση μετα απο μια βδομαδα, μου ειπαν κι απο πανω οτι τα μινι προ δεν εχουν κανενα προβλημα κι οτι το δικο μου ετυχε να ειναι ελαττωματικο!ΕΛΕΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

Μολις επεστρεψα απο πλαισιο.Παιδια οι τυποι εναι απιστευτοι!Οχι μονο δεν ειχαν ετοιμο το κινητο για αντικατασταση μετα απο μια βδομαδα, μου ειπαν κι απο πανω οτι τα μινι προ δεν εχουν κανενα προβλημα κι οτι το δικο μου ετυχε να ειναι ελαττωματικο!ΕΛΕΟΣ!

 

Παμε στοιχημα πες τους... απλως εχει τυχει σε σενα και σε καμμια χιλιαρα ακομα ατομα δεν ειναι τιποτα...:p

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παμε στοιχημα πες τους... απλως εχει τυχει σε σενα και σε καμμια χιλιαρα ακομα ατομα δεν ειναι τιποτα...:p

 

Χαχαχα!!Μου λεει οτι αμα κι αυτο δεν ειναι καλο μου το αντικαθιστα...μ ενα υφος οτι και καλα δνε υπαρχιε περιπτωση.ελεος!αυτο εχω να πω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα απο Vodafone. Πήγα να δοκιμάσω το τηλέφωνο... Η εβδομάδα παραγωγής ήταν 32..

Τράβηξα βίντεο μέσα στο κατάστημα για να δω αν ακούγεται. Αυτό που άκουσα ήταν ένας συνεχόμενος ήχος σαν παράσιτα και όχι διακοπτόμενος. Επίσης δεν υπήρχε κανένας ήχος απλά με ανοιχτή οθόνη. Μόνο στο βίντεο. Ακούγοντας το απόσπασμα στο Χ10 μου (το έστειλα με bluetooth) δεν ακούγεται τόσο έντονα. Προφανώς και το mini pro έχει πολύ πολύ καλύτερο ηχείο...

Ο λόγος που τελικά δεν την πήρα τη συσκευή είναι ότι παρ'όλο που άνοιξε το κουτί μπροστά μου, όταν πήγα να στείλω το αρχείο με bluetooth το τηλέφωνο είχε ήδη συνδεθεί με μία άλλη συσκευή Νοκια μέσω bluetooth πιο πριν.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται αυτό?

Επίσης ανοίγοντάς το μου έβγαλε να επιλέξω μόνο τη γλώσσα. Εγώ ξέρω ότι όταν το τηλέφωνο είναι καινούριο ή όταν περνάς καινούριο λογισμικό σου βγάζει τον οδηγό ρύθμισης του τηλεφώνου, να συνδεθείς στο wi-fi σου, να περάσεις το mail σου κλπ, και δεν έχει κατάλοιπα (όπως η σύνδεση με Νοκια που σας είπα)...

Κάνω λάθος?

Ας μου απαντήσει κάποιος αν τα λέω λάθος να ξέρω.

Δεν είχαν άλλη συσκευή διαθέσιμη στο κατάστημα.. Μου είπαν ότι περιμένουν καινούρια παρτίδα ξανα την άλλη Τρίτη. Σε μια εβδομάδα από σήμερα...

Του είπα ότι θα πάω την άλλη Τρίτη να δοκιμάσω και να πάρω τις δύο συσκευές που δικαιούμαι... Θα ανοίξω δηλαδή άλλα δύο κουτιά..

Κατά τα άλλα είναι ένα όμορφο τηλέφωνο με πολύ ωραία ζωντανή οθόνη...

Α! ρώτησα και για το Ray που με ενδιαφέρει και μου είπε ότι θα έρθει στα 400€ όπως έχει ήδη συμβεί στα υπόλοιπα καταστήματα..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια!ακομα ειμαι σε φαση προσαρμογης με το κινητο.περναω ολα τα αρχεια και λοιπα απο το προηγουμενο.αλλα ανεβασα αυτο το unboxing για σας.

σορρυ για το τρεμαμενο χερι αλλα ημουν μονος σπιτι (και εννοειται σιγα μην περιμενα να γυρισουν για να το ανοιξω!!:P )

http://www.youtube.com/watch?v=8lIpRjOJtqU

 

και ναι,kooky ετσι οπως τα λες ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα παιδια!ακομα ειμαι σε φαση προσαρμογης με το κινητο.περναω ολα τα αρχεια και λοιπα απο το προηγουμενο.αλλα ανεβασα αυτο το unboxing για σας.

σορρυ για το τρεμαμενο χερι αλλα ημουν μονος σπιτι (και εννοειται σιγα μην περιμενα να γυρισουν για να το ανοιξω!!:P )

http://www.youtube.com/watch?v=8lIpRjOJtqU

 

και ναι,kooky ετσι οπως τα λες ειναι

 

Το σεντόνι σου είναι όλα τα λεφτά.... :D:D:D

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το σεντόνι σου είναι όλα τα λεφτά.... :D:D:D

 

χαχα!κουβερτουλα παρακαλω!το σεντονακι ειναι με δεινοσαυρακια!:)

 

παρακαλω τον kyprianou να ενημερωσει τους συμφορουμιτες για τον ηχο στα βιντεο!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

παρακαλω τον kyprianou να ενημερωσει τους συμφορουμιτες για τον ηχο στα βιντεο!:lol:

Ο 'ενοχλητικός' ήχος του βίντεο στο κινητό του φίλτατου konstantinoslp ο οποίος αγόρασε χθές το Sony Ericsson Mini Pro είναι πολύ πολύ ελαφρύς, πολύ πιο απαλός και μειωμένος απο αυτά που κυκλοφορούν στο ίντερνετ. Αγοράστε το άφοβα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα απο Vodafone. Πήγα να δοκιμάσω το τηλέφωνο... Η εβδομάδα παραγωγής ήταν 32..

Τράβηξα βίντεο μέσα στο κατάστημα για να δω αν ακούγεται. Αυτό που άκουσα ήταν ένας συνεχόμενος ήχος σαν παράσιτα και όχι διακοπτόμενος. Επίσης δεν υπήρχε κανένας ήχος απλά με ανοιχτή οθόνη. Μόνο στο βίντεο. Ακούγοντας το απόσπασμα στο Χ10 μου (το έστειλα με bluetooth) δεν ακούγεται τόσο έντονα. Προφανώς και το mini pro έχει πολύ πολύ καλύτερο ηχείο...

Ο λόγος που τελικά δεν την πήρα τη συσκευή είναι ότι παρ'όλο που άνοιξε το κουτί μπροστά μου, όταν πήγα να στείλω το αρχείο με bluetooth το τηλέφωνο είχε ήδη συνδεθεί με μία άλλη συσκευή Νοκια μέσω bluetooth πιο πριν.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται αυτό?

Επίσης ανοίγοντάς το μου έβγαλε να επιλέξω μόνο τη γλώσσα. Εγώ ξέρω ότι όταν το τηλέφωνο είναι καινούριο ή όταν περνάς καινούριο λογισμικό σου βγάζει τον οδηγό ρύθμισης του τηλεφώνου, να συνδεθείς στο wi-fi σου, να περάσεις το mail σου κλπ, και δεν έχει κατάλοιπα (όπως η σύνδεση με Νοκια που σας είπα)...

Κάνω λάθος?

Ας μου απαντήσει κάποιος αν τα λέω λάθος να ξέρω.

Δεν είχαν άλλη συσκευή διαθέσιμη στο κατάστημα.. Μου είπαν ότι περιμένουν καινούρια παρτίδα ξανα την άλλη Τρίτη. Σε μια εβδομάδα από σήμερα...

Του είπα ότι θα πάω την άλλη Τρίτη να δοκιμάσω και να πάρω τις δύο συσκευές που δικαιούμαι... Θα ανοίξω δηλαδή άλλα δύο κουτιά..

Κατά τα άλλα είναι ένα όμορφο τηλέφωνο με πολύ ωραία ζωντανή οθόνη...

Α! ρώτησα και για το Ray που με ενδιαφέρει και μου είπε ότι θα έρθει στα 400€ όπως έχει ήδη συμβεί στα υπόλοιπα καταστήματα..

Οπως το τεσταρες εσει θα το ειχε τεσταρει και καποιος αλλος

τι να εχει το κινητο

εσυ θα το παρεις και θα το εχεις σφραγισμενο στο κουτι?

ή θες να ανοιξουν ολα τα κινητα να τα δειχνουν στον καθενα που θελει να το δει?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Οπως το τεσταρες εσει θα το ειχε τεσταρει και καποιος αλλος

τι να εχει το κινητο

εσυ θα το παρεις και θα το εχεις σφραγισμενο στο κουτι?

ή θες να ανοιξουν ολα τα κινητα να τα δειχνουν στον καθενα που θελει να το δει?

 

Το κουτί ήταν κλειστό. Έκοψε το αυτοκόλητο με το κοπτάκι μπροστά μου. Και όταν είδα μέσα στο bluetooth την άλλη συσκευή ρώτησα αν το έδειξαν πουθενά αλλού και μου είπαν ΟΧΙ, μόλις χθες ήρθε... Από το κουτί του ήταν έτσι...

Εννοείται ότι δε θα το έχω σφραγισμένο στο κουτί αλλά εγώ τους ρώτησα αν μπορώ να το δω πριν το πάρω και το δέχτηκαν. Το τι να είχε το κινητό το συζητάμε για αρκετές σελίδες τώρα και νομίζω ότι είσαι σε θέση να αντιληφθείς το πρόβλημα.

Εσύ απ'ότι ξέρω πήρες το mini και δε σε απασχολεί το θέμα και στην τελική δεν καταλαβαίνω το ύφος σου...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ τρώγομαι να αλλάξω το mini με το καινούργιο.... Σε σχέση με τον προκάτοχο του, έχει αισθητή διαφορά στην όθονη και στήν μπαταρία;;; Και το κυριότερο.. Κάνει reboots;; Γιατί θυμάμε πως με την official rom είχα αρκετά... Άλλες μεγάλες διαφορές έχει;; Προσεχώς θα κυκλοφορώ με το λευκό...;-)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ τρώγομαι να αλλάξω το mini με το καινούργιο.... Σε σχέση με τον προκάτοχο του, έχει αισθητή διαφορά στην όθονη και στήν μπαταρία;;; Και το κυριότερο.. Κάνει reboots;; Γιατί θυμάμε πως με την official rom είχα αρκετά... Άλλες μεγάλες διαφορές έχει;; Προσεχώς θα κυκλοφορώ με το λευκό...;-)

 

reboots καινουριο κινητο??σιγουρα δεν το χες πειραξει ??

οχι δεν κανει επανεκκινησεις.ναι εχει πολυ αισθητη διαφορα στην οθονη.σε ολους τους τομεις.

στην μπαταρια ακομα δεν ξερω αλλα φαινεται καλυτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτι και να πω ειναί λιγο κινηταρα!!!! κωνσταντινε το πηρες εσυ?? το εχω 2,5 βδομαδες και ειμαι ευχαριστημενος καργα!!! εν το μεταξυ δεν εχω βγαλει την ζελατινα

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πω ειναί λιγο κινηταρα!!!! κωνσταντινε το πηρες εσυ?? το εχω 2,5 βδομαδες και ειμαι ευχαριστημενος καργα!!! εν το μεταξυ δεν εχω βγαλει την ζελατινα

 

φιλε μου το πηρα χθες!δηλωσα και δηλωνω ερωτευμενος.

το χω παραμετροποιησει οσο δεν παει με τον GO launcher και το φερα στα μετρα μου το κινητακι.

ρε ακου τι επαθα με τη ζελατινα.βγαζω την πρωτη.και παω να βαλω αυτη που ειχε μεσα το κουτι.και την εβαλα λαθος.και γεμισε αερα (φουσκαλιτσες) την ξαναβγαλα,την ξαναβαλα και παλι ειχε λιγες και με το βαλε-βγαλε γεμισε σκονη και τριχουλες στην κολλα.και δεν καθαριζεται τωρα νομιζω..και εχω ξενερωσει γιατι χωρις προστατευτικο δεν θελω να το αφησω το μικρο..

απο που το πηρες ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτι και να πω ειναί λιγο κινηταρα!!!! κωνσταντινε το πηρες εσυ?? το εχω 2,5 βδομαδες και ειμαι ευχαριστημενος καργα!!! εν το μεταξυ δεν εχω βγαλει την ζελατινα

 

To mini or Mini Pro ? Τι εννοείς δέν την έχεις βγάλει? Έχει screen protector μέσα το κινητό και το βάζεις εσύ άμα θές. Μήπως εννοείς αυτό απο το εργοστάσιο που είναι πάνω στην οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί ήταν κλειστό. Έκοψε το αυτοκόλητο με το κοπτάκι μπροστά μου. Και όταν είδα μέσα στο bluetooth την άλλη συσκευή ρώτησα αν το έδειξαν πουθενά αλλού και μου είπαν ΟΧΙ, μόλις χθες ήρθε... Από το κουτί του ήταν έτσι...

Εννοείται ότι δε θα το έχω σφραγισμένο στο κουτί αλλά εγώ τους ρώτησα αν μπορώ να το δω πριν το πάρω και το δέχτηκαν. Το τι να είχε το κινητό το συζητάμε για αρκετές σελίδες τώρα και νομίζω ότι είσαι σε θέση να αντιληφθείς το πρόβλημα.

Εσύ απ'ότι ξέρω πήρες το mini και δε σε απασχολεί το θέμα και στην τελική δεν καταλαβαίνω το ύφος σου...

Φιλε μου το κινητο ΝΟΚΙΑ που σου εμφανισε μηπως ηταν απλα το πρωτο κινητο που βρηκε στο χωρο και στο εμφανισε αμεσα στην λιστα???

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη με την κοκκινη γωνια πανω δεξια δεν την εχω βγαλει , τι εχει κ αλλη μεσα στο κουτι? δεν το ηξερα...

και εγω go launcher εχω μονταρει και κατι ωρα θεματακια, οσο για μπαταρια αν δεν παιζεισ κραταει 2 μερες χαλαρα, ενω αμα το λιωνεις το βραδυ θελει φορτισμα...παντως δωσαν πολυ βαση στην καμέρα, ενταξει τα λογια ειναι περιττα, τωρα περιμενω πώς κ πώς κοκκαλινη θηκη

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη με την κοκκινη γωνια πανω δεξια δεν την εχω βγαλει , τι εχει κ αλλη μεσα στο κουτι? δεν το ηξερα...

και εγω go launcher εχω μονταρει και κατι ωρα θεματακια, οσο για μπαταρια αν δεν παιζεισ κραταει 2 μερες χαλαρα, ενω αμα το λιωνεις το βραδυ θελει φορτισμα...παντως δωσαν πολυ βαση στην καμέρα, ενταξει τα λογια ειναι περιττα, τωρα περιμενω πώς κ πώς κοκκαλινη θηκη

 

ναι ρε..δες το βιντεακι που ανεβασα πριν μερικα ποστς με το unboxing.

πολυ καλος ο GO.

απο που την πηρες την θηκη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν την πηρα ρε, απλως περιμενω να την βρω :P

 

χαχααχχα και εσυ ροζ το πηρες ε?? βλακεια και εγω , το μινι εβγενε ασπρο μπλε πιο ωραιο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

χαχααχχα και εσυ ροζ το πηρες ε?? βλακεια και εγω , το μινι εβγενε ασπρο μπλε πιο ωραιο

 

Kαι σε σένα κάνει ένα μικρό θόρυβο στο βίντεο ε ?

Link to comment
Share on other sites

χαχααχχα και εσυ ροζ το πηρες ε?? βλακεια και εγω , το μινι εβγενε ασπρο μπλε πιο ωραιο

 

κοιτα,το ασπρο ασπρο ειναι τελειο.αλλα και με αλλο συνδιασμο απο πισω γιατι οχι??πχ αν υπηρχε πρασινο (λογω ομαδας) θα μαρεσε πολυ!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεγεια φιλε!απο που το πηρες?

Απο πλαισιο

 

Παιδια θα ηθελα μια χαρη να μου πει καποιος τι τιμες εχει για το μαγνητικο πεδιο ο αισ8ητηρας με κλειστο και με ανοιχτο καπακι διοτι στο δωματιο μου εχω πολους μαγνητες και νομιζω πως τον ξεσκισαν λιγο και δειχνει λαθος ενδειξη!!!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητο ΝΟΚΙΑ που σου εμφανισε μηπως ηταν απλα το πρωτο κινητο που βρηκε στο χωρο και στο εμφανισε αμεσα στην λιστα???

 

Ίσως. Δεν ξέρω τι να πω.

Αλλά αν μπορεί (για να μη λέω βλακείες) ας μου πει κάποιος, επειδή δεν το σκέφτηκα πιο πριν, όταν ανοίγεις το κινητό χωρίς να βάλεις sim card σου βγάζει τον οδηγό ρύθμισης?

Αν όχι, ας μου το πει κάποιος που το ξέρει σίγουρα, γιατί τότε εγώ έχω κάνει λάθος και θα πάω αύριο το πρωί να το πάρω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Απο πλαισιο

 

Παιδια θα ηθελα μια χαρη να μου πει καποιος τι τιμες εχει για το μαγνητικο πεδιο ο αισ8ητηρας με κλειστο και με ανοιχτο καπακι διοτι στο δωματιο μου εχω πολους μαγνητες και νομιζω πως τον ξεσκισαν λιγο και δειχνει λαθος ενδειξη!!!

 

τι γλωσσα μιλας??που τα βρισκουμε αυτα??:lol::lol:

 

Ίσως. Δεν ξέρω τι να πω.

Αλλά αν μπορεί (για να μη λέω βλακείες) ας μου πει κάποιος, επειδή δεν το σκέφτηκα πιο πριν, όταν ανοίγεις το κινητό χωρίς να βάλεις sim card σου βγάζει τον οδηγό ρύθμισης?

Αν όχι, ας μου το πει κάποιος που το ξέρει σίγουρα, γιατί τότε εγώ έχω κάνει λάθος και θα πάω αύριο το πρωί να το πάρω...

 

οταν ανοιγεις ενα κινητο καινουριο με σιμ,τοτε υπαρχει ο οδηγος ρυθμισεων.αφου δεν εβαλες σιμ δεν γνωριζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...