Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλτατε εδω ειναι ολα οσα μπορεις να βρεις ....

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1239

και κατι για ρουτ αναφερεται εδω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216783

αλλα δεν καταλαβαινω τιποτα φιλε..τι ειναι τα bootloader και fastboost flash και λοιπα που λεει???

 

Καλά αυτά δεν τα καταλαβαίνω κι εγώ. Έχω κάνει βέβαια root το X10 μου χρησιμοποιώντας flashtool αλλά όταν οι οδηγίες γέμιζαν τη σελίδα και είχε και video tutorial :O.

Το flashtool " το έχω".

Με τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και όσο και να τα διαβάζω αν δε μου τα εξηγήσει κάποιος, δεν προκειται να κάνω τίποτα. :D

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια,απο οτι εμαθα σημερα,τα xperia mini παρουσιασαν καποιο προβλημα με το software,για αυτο πολλα επιστρεφονται πισω για αναβαθμιση.ακουσα οτι ηταν να βγει με την 2.3.4 αλλα κυκλοφορησαν πιο γρηγορα,με αποτελεσμα να δημιουργηθει αυτο το προβληματακι.καλο ειναι αυτοι που ενδιαφερονται για το mini να περιμενουν λιγο ακομη.το xperia mini pro δεν εχει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά δεν τα καταλαβαίνω κι εγώ. Έχω κάνει βέβαια root το X10 μου χρησιμοποιώντας flashtool αλλά όταν οι οδηγίες γέμιζαν τη σελίδα και είχε και video tutorial :O.

Το flashtool " το έχω".

Με τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και όσο και να τα διαβάζω αν δε μου τα εξηγήσει κάποιος, δεν προκειται να κάνω τίποτα. :D

 

και τι θα κανουμε ρε μαν;θα το αφησουμε αρουταριστο;;

Πηγα και ειδα τι βλακειες εχει φορτωσει η σονυ μεσα και τρελαθηκα!ολες δρομο θελουν!ελεος δεν μπορει να βγει μια εφαρμογη σαν το z4root ή το superoneclick που να γινεται απευθειας ρουτ με τον πατροπαραδοτο τροπο;;

Αστερια του myphone μην καθεστε!!καντε κατι!

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τι θα κανουμε ρε μαν;;

 

Woman please... Θα με υποχρέωνες...

 

Θα το αφησουμε αρουταριστο; Πηγα και ειδα τι βλακειες εχει φορτωσει η σονυ μεσα και τρελαθηκα!ολες δρομο θελουν!ελεος δεν μπορει να βγει μια εφαρμογη σαν το z4root ή το superoneclick που να γινεται απευθειας ρουτ με τον πατροπαραδοτο τροπο;;

Αστερια του myphone μην καθεστε!!καντε κατι!

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα βγει κάτι παρόμοιο και για τη 2.3.3. σαν το z4root ή το superoneclick.

Ή τελός πάντων ένας τρόπος λίγο πιο εύκολος από όλη αυτή τη διαδικασία που αν κάνεις κάτι λάθος κινδυνέυεις να χάσεις το τηλέφωνο...

Αυτό που έκανα στο Χ10 ας πούμε είχε flashtool και τέτοια ιστορία αλλά μέχρι εκεί. Ήταν πιο απλά τα πράγματα.

Εγώ λοιπόν υπομονή θα κάνω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους.

Μανώλη θήκη έχει μια για άλλο κινητό σε στυλ πορτοφόλι που κάνει μια χαρά.screen protector έχει πάντως κι επιβάλλεται.

Το πήρα σε λευκό, παράξενο για μένα μιας και δε μου αρέσει σαν χρώμα.στο μικρό όμως Xperia είναι πραγματικά το κάτι άλλο, πανέμορφο.

Σαν κατασκευή πολύ καλό και στιβαρό, καμία σχέση με x10 mini και x8, όπως επίσης και η ποιότητα της οθόνης, η απεικόνιση και τα χρώματα κυμαίνονται σε πολύ καλό επίπεδο.

Πολύ πιο μπροστά από wildfire s και οτιδήποτε άλλο υπάρχει σε αυτα τα χρήματα κοντά.

Δεν περίμενα τόσο καλή δουλειά πραγματικά.

Ο ήχος από το ηχείο είναι αποδεκτός και ποιοτικός.όχι κάτι τρελο όμως στο θέμα έντασης.

Στην σύνδεση με WiFi απλά κανένα πρόβλημα όπως επίσης και με τις άλλες συνδέσεις όπως Bluetooth και 3g.

Το bravia engine πάντως κάνει δουλειά.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Woman please... Θα με υποχρέωνες...

 

 

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα βγει κάτι παρόμοιο και για τη 2.3.3. σαν το z4root ή το superoneclick.

Ή τελός πάντων ένας τρόπος λίγο πιο εύκολος από όλη αυτή τη διαδικασία που αν κάνεις κάτι λάθος κινδυνέυεις να χάσεις το τηλέφωνο...

Αυτό που έκανα στο Χ10 ας πούμε είχε flashtool και τέτοια ιστορία αλλά μέχρι εκεί. Ήταν πιο απλά τα πράγματα.

Εγώ λοιπόν υπομονή θα κάνω...

 

Ουπς..γκαφα!δεν εχω συνηθησει κοπελες να ασχολουνται τοσο με κινητα..

Ναι σιγουρα κατι θα βγει σε λιγο καιρο.ελπιζω σε 10 μερες περιπου που θα το παρω ναναι ολα οκ.

Πιστευεις ειναι θεμα OS ή τηλεφωνου;γιατι αν ειναι θεμα λογισμικου η 2.3.; θα ρουταριστει καποια στιγμη..

Αν ομως η se εχει κανει καμια πατεντα να μην μπορει να γινει ρουτ το κινητο,τοτε τι γινεται.αν και δεν νομιζω..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πειραζουμε ένα κινητό με root ενώ δουλεύει κανονικά.

Εντάξει, είχα ασχοληθεί κι εγώ όμως πλέον το θεωρώ άσκοπο να βγάζω συνεχώς τα έντερα του κινητού.

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς..γκαφα!δεν εχω συνηθησει κοπελες να ασχολουνται τοσο με κινητα..

Ναι σιγουρα κατι θα βγει σε λιγο καιρο.ελπιζω σε 10 μερες περιπου που θα το παρω ναναι ολα οκ.

Πιστευεις ειναι θεμα OS ή τηλεφωνου;γιατι αν ειναι θεμα λογισμικου η 2.3.; θα ρουταριστει καποια στιγμη..

Αν ομως η se εχει κανει καμια πατεντα να μην μπορει να γινει ρουτ το κινητο,τοτε τι γινεται.αν και δεν νομιζω..

 

Δεν πειράζει. Πολλοί με μπερδεύουν...

Να είναι θέμα τηλεφώνου αποκλείεται. Υπομονή λέω εγώ γιατί και εγώ πιστεύω ότι θα ρουταριστεί. Απλά στο X10 δε μπορούσα να περιμένω και δοκίμασα έναν λίγο πιο δύσκολο για μένα τρόπο. Αλλά αυτό δε θα το πειράξω ακόμα. Μόλις βγει κάτι δοκιμασμένο και απλό θα γίνει η δουλειά...

 

Γιατί να πειραζουμε ένα κινητό με root ενώ δουλεύει κανονικά.

Εντάξει, είχα ασχοληθεί κι εγώ όμως πλέον το θεωρώ άσκοπο να βγάζω συνεχώς τα έντερα του κινητού.

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια στο Χ10 έκανα το root για να αλλάξω γραμματοσειρά και γιατί τότε ήθελα να αγοράσω κάποιες εφαρμογές από το market (με ενεργοποίηση market enabler). Τώρα το θέλω το root κυρίως για το titanium και γιατί κάποιες εφαρμογές απαιτούν root και μου κάνουν αθόρυβες δουλειές, όπως το setcpu, το autostarts, το quick boot κ.α.

Δεν έχω πειράξει τρελά το τηλέφωνο περνώντας roms και διάφορα άλλα. Μόνο ένα εικονίδιο στρόγγυλο με ποσοστό μπαταρίας έβαλα και αντικατέστησα το κλασσικό πράσινο που απαιτούσε xrecovery. Κατα τα άλλα τίποτα...

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

http://img683.imageshack.us/img683/2859/dsc0001xz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

μια φωτο απο το κουτι του κινητου

ειναι ελληνικο EL!??

την εχω τραβηξη με το κινητο

καθαρη ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό άραγε με την φωτεινότητα φτιάχνει με κάποιο τρόπο???

Επίσης η γραμματοσειρα μεγαλώνει?

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

έχουν αισθητήρα EXMOR R όπως έχουν τα Arc ???

 

Δυστυχώς δεν τον έχει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Eχω στα χέρια μου ένα, απο το Saturn, για την Ελληνικότητα του οποίου επισυναπτω αποδεικτικά στοιχεία. Το έχουν 259 ευρω. Φαίνεται καλοφτιαγμένο αλλά είναι νωρίς να αποφανθώ για το αν έχει προβλήματα λογισμικού! Πάντως εκείνο το σπαστικό, να κατεβάζει μόνο του την φωτεινότητα της οθόνης όποτε κρίνει αυτό σωστό, το έχει!!! Περαιτέρω λεπτομέρειες από αύριο!

 

 

 

Θα σας ενημερώσω μόλις ο boymanos, τιμώντας τον αντρίκιο του λόγο, μου στείλει τα 259 ευρώ, ώστε να του πούμε όλοι μπράβο! ;)

Πρέπει να επισυνάψεις και την απόδειξη από Saturn για να είμαστε και δίκαιοι........;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τον έχει...

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά τα βίντεο αυτά είναι επίσημα απο την SE και λένε στην αρχή ότι τον έχει. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bPaIC6YkhfA&feature=feedu Xperia™ mini pro

http://www.youtube.com/watch?v=CTCa2iCXk7k&feature=feedu Xperia™ mini

 

Το λέει στα πρώτα 16 δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5-6 ωρες με το κινητο

ειναι τελειο!!

κανενα κολλημα καμια αποσυνδεση

ααα και καλη μπαταρια φενεται να εχει

χωρις φορτιση αποτο κουτι του

Link to comment
Share on other sites

Eχω στα χέρια μου ένα, απο το Saturn, για την Ελληνικότητα του οποίου επισυναπτω αποδεικτικά στοιχεία. Το έχουν 259 ευρω. Φαίνεται καλοφτιαγμένο αλλά είναι νωρίς να αποφανθώ για το αν έχει προβλήματα λογισμικού! Πάντως εκείνο το σπαστικό, να κατεβάζει μόνο του την φωτεινότητα της οθόνης όποτε κρίνει αυτό σωστό, το έχει!!! Περαιτέρω λεπτομέρειες από αύριο!

 

 

 

Θα σας ενημερώσω μόλις ο boymanos, τιμώντας τον αντρίκιο του λόγο, μου στείλει τα 259 ευρώ, ώστε να του πούμε όλοι μπράβο! ;)

 

Στις ρυθμισεις φωτεινοτητας πηγες φανταζομαι..αυτο το κανει οταν το χεις στο auto brightness.

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5-6 ωρες με το κινητο

ειναι τελειο!!

κανενα κολλημα καμια αποσυνδεση

ααα και καλη μπαταρια φενεται να εχει

χωρις φορτιση αποτο κουτι του

 

είχες και το wi-fi ανοιχτό συνέχεια φίλε μου και πάει καλα και η μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παίδες τα σπάει το κινήτο και εγώ σήμερα το πήρα από Πλαίσιο στην Στουρνάρη το μόνο πρόβλημά του είναι ότι έχει ένα καμμένο pixel σε πολύ εμφανές σημείο με αποτέλεσμα να γίνετε πολύ εκνευριστικό.Μπορώ να τους το επιστρέψω να μου δώσουν άλλο μέσα στις 7 μέρες πού λένε?Α επίσης ήταν το τελευταίο τουσ τεμάχιο σε μαύρο που το ήθελα με την συσκευασία να είναι ήδη ανοιχτή ξέρετε το στρογγυλό αυτοκόλητο που σφραγίζει και όταν τους ρώτησα γιατί είναι ξεσφράγιστο μου΄είπαν ότι το είχαν ανόιξει για να δείξουν μόνο το τιρκουάζ χρώμα του δεύτερου καπακιού σε κάποιον πελάτη τι λέτε την πάτησα?Σας παρακαλώ πολύ την βοήθεια σας
Link to comment
Share on other sites

είχες και το wi-fi ανοιχτό συνέχεια φίλε μου και πάει καλα και η μπαταρία ?

 

ναι

νομιζω θα βγαζει την μερα πολυ ανετα με βαρια χρηση

 

Ρε Παίδες τα σπάει το κινήτο και εγώ σήμερα το πήρα από Πλαίσιο στην Στουρνάρη το μόνο πρόβλημά του είναι ότι έχει ένα καμμένο pixel σε πολύ εμφανές σημείο με αποτέλεσμα να γίνετε πολύ εκνευριστικό.Μπορώ να τους το επιστρέψω να μου δώσουν άλλο μέσα στις 7 μέρες πού λένε?Α επίσης ήταν το τελευταίο τουσ τεμάχιο σε μαύρο που το ήθελα με την συσκευασία να είναι ήδη ανοιχτή ξέρετε το στρογγυλό αυτοκόλητο που σφραγίζει και όταν τους ρώτησα γιατί είναι ξεσφράγιστο μου΄είπαν ότι το είχαν ανόιξει για να δείξουν μόνο το τιρκουάζ χρώμα του δεύτερου καπακιού σε κάποιον πελάτη τι λέτε την πάτησα?Σας παρακαλώ πολύ την βοήθεια σας

εγω θα το πηγενα πισω

Link to comment
Share on other sites

Πίσω να Το πας.

 

Όσο για αυτόματη φωτεινότητα δεν βλέπω να χει κάπου

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση ξέρει κανεις τι παίζει?Έχει κάποιος από εσάς κάποιο καμμένο pixel?

 

Γύρισε το και βρες μια πρόφαση ότι κολλάει και κάνει restart συχνά

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτόματη φωτεινότητα δεν βλέπω να χει κάπου

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

 

Ναι ρε παιδια τι γινετε με αυτο???? Εγω εχω βαλει την φωτεινοτητα περιπου στην μεση, αλλα δεν βλεπω επιλογη για να την βαλω αυτοματη

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...