Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά καλή και lite jb rom ξέρουμε; xperia mini st15i :)

 

Ιεροσυλία φίλε :) θα γονατίσει το μηχανακι χαχαχα

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα 2-3ης στη πρώτη ηταν τραγικα τα πραγματα (pacman rom) η δευτερη cm-10.2_smultron-LX-20130809 τα πηγε καπως καλυτερα μετα δοκιμασα μια πετσοκομμενη και δεν λειτουργουσε ουτε το keyboard.

Μετα το ποστ αυτο κατεβασα την cm-10.2_smultron-LX-20131001-NIGHTLY και πεταει το μηχανημα εχω κανει underclock στα 700 mhz και παει ακομα σφαιρα χαχα.

Μια χαρα μου εκατσε οσοι θελουν την δοκιμαζουν εδω http://legacyxperia.basketbuild.com/index.php?dir=main/cm10.2/smultron/nightlies/ οδηγιες κλπ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397233 :)

 

Κατεβαστε τη τελευταια εκδοση εχει 1 bug οταν πηγαινεις στα button settings κλεινουν οι ρυθμισεις αλλα κατα τα αλλα δουλευει τελεια ακομα και η καμερα.

Εχει βελτιωθει παρα πολυ ουτε lag ουτε τιποτα παντα για τη τελευταια εκδοση για τις αλλες εκτος τις πρωτης δεν ξερω.

Πεταει το ατιμο :D

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

η οθονη αφης του κινητου ειναι μαυρη, δεν εχω εικονα, ενω το κινητο ειναι ανοιχτο.

πως μπορω να παρω τις επαφες μου απο μεσα; υπαρχει καποιος τροπος;

δοκιμασα καποια προγραμματα οπως το fj phone explorer αλλα δεν γινεται γιατι πρεπει να ενεργοποιησω μια ρυθμιση usb μεσα στο κινητο, πραγμα αδυνατο χωρις την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε μια φιλη μου τις βγαζει το παρακατω μυνημα

'' υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης υποστηρ. ( διαδικασια com .sony ericsson . android.support ) προσπαθηστε ξανα . τι μπορουμε να κανουμε; πρεπει να κανουμε hard reset ; ή να διαγραψω ολα οσα εχει μεσα με πληρη διαγραφη και μετα να κανουμε αναβαθμιση; ή ειναι προβλημα πλακετας; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις μια βοηθεια γτ δε μπορω να το περασω το ics feel κολλαει στο logo και κανει ολο επανεκιννησεις επισης πιο custom kernel προτινεις να βαλω εχω τη στοκ 2,3,4 ειμαι ρουτ εχω ξηλωσει και διαφορα απο μεσα ευχαριστω

ολα αυτα σε mini ενος φιλου επισης ποιο launcher προτινεται για gb εχω καιρο να ασχοληθω και παντου βαζω τον nova

 

φίλε μου συγγνώμη τώρα είδα το μήνυμα.... για launcher εγώ χρησιμοποιώ adw launcher σε όλα τα παλιά android, καλός συνδυασμός δυνατοτήτων και ελαφρότητας.

 

Το γιατί δεν σου κάθεται δεν μπορώ να το καταλάβω, μήπως προσπάθησες να βάλεις το xperia s lockscreen; Γιατί και στο xda link μιλάνε για bootloops, για αυτό και δεν το έβαλα, δες το αρχικό μου μήνυμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4793454#post4793454

 

 

@Johnm δεν μας λες τι έκδοση android έχει.... πάντως αν μιλάμε για το process "support" το οποίο τουλάχιστον στο 2.3.4 είνια ένα άσπρο γρανάζι με ερωτηματικό δεν πρέπει να είνια κάτι σημαντικό, εγώ το έχω αφαιρέσει τελείως (εννοείται οτι έχω πάρει backup με Titanium) εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα.... αν είναι ρουτ προτείνω εγκατάσταση titanium, backup, πάγωμα της εφαρμογής για αρχή και εάν μετά από 1-2 μέρες δεν εμφανιστεί πρόβλημα, τότε κανονικό ξήλωμα! αν δεν είναι ρουτ, τότε να το κάνετε, είναι εύκολο - αν μιλάμε για android 2.3.x γιατί για 4άρια δεν....σχολιάζω!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

@Johnm δεν μας λες τι έκδοση android έχει.... πάντως αν μιλάμε για το process "support" το οποίο τουλάχιστον στο 2.3.4 είνια ένα άσπρο γρανάζι με ερωτηματικό δεν πρέπει να είνια κάτι σημαντικό, εγώ το έχω αφαιρέσει τελείως (εννοείται οτι έχω πάρει backup με Titanium) εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα.... αν είναι ρουτ προτείνω εγκατάσταση titanium, backup, πάγωμα της εφαρμογής για αρχή και εάν μετά από 1-2 μέρες δεν εμφανιστεί πρόβλημα, τότε κανονικό ξήλωμα! αν δεν είναι ρουτ, τότε να το κάνετε, είναι εύκολο - αν μιλάμε για android 2.3.x γιατί για 4άρια δεν....σχολιάζω!

 

η εκδοση που εχει μεσα το κινητο ειναι αυτη του κινητου που ειχε οταν το πηρε δεν εκανε ποτε της η κοπελα αναβαθμιση οποτε την βασικη εκδοση του android ειχε μεσα οταν πρωτοβγηκε . οποτε τι να κανει τωρα; διαγραφη ολων; αφου πρωτα κρατησει back up και μετα να κανει αναβαθμιση του κινητου; ή οχι; . αυτο το μυνημα στο πεταει συνεχεια και δεν μπορεις να κανιες τιποτα πολυ σπαστικο χωρια οτι σε καθε εφαρμογη στο πεταει συνεχως και δεν μπορεις να την ανοιξεις παρα μονο εαν κανεις επανεκινηση του κινητου και μετα απο λιγο ξανα εμφανιζεται αυτο το μυνημα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ωραία πρέπει να είναι σε 2.3.Χ, οπότε τη βοηθάς να κάνει ρουτ, βάζετε Titanium και παγώνετε-ξεφορτώνεστε το support app. Αν κάνει τώρα αναβάθμιση μέσω sony θα την παέι σε android 4, το οποίο απλά δεν κάνει για το τηλέφωνο αυτό.

Το ρουτ γίνεται με DooMLoRD_v4_ROOT (σώζεις στο pc το bat file, συνδέεις το κινητό και το τρέχεις, τόσο απλά! - δες λίγο στους οδηγούς για λινκ και οδηγίες.

 

Αν υπάρχει γενικότερη αστάθεια στο σύστημα κλπ, τότε καλό θα ήταν να ξαναπεράσει μια android 2.3.4 έκδοση με flashtool, ρουτ, ελάφρυμα και μετά στήσιμο από την αρχή (αν ψάξεις λίγο πιό παλιά μυνήματα έχω δώσει συγκεκριμένα λινκ), είναι η σωστώτερη αντιμετώπιση αλλά θέλει χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

ωραία πρέπει να είναι σε 2.3.Χ, οπότε τη βοηθάς να κάνει ρουτ, βάζετε Titanium και παγώνετε-ξεφορτώνεστε το support app. Αν κάνει τώρα αναβάθμιση μέσω sony θα την παέι σε android 4, το οποίο απλά δεν κάνει για το τηλέφωνο αυτό.

Το ρουτ γίνεται με DooMLoRD_v4_ROOT (σώζεις στο pc το bat file, συνδέεις το κινητό και το τρέχεις, τόσο απλά! - δες λίγο στους οδηγούς για λινκ και οδηγίες.

 

Αν υπάρχει γενικότερη αστάθεια στο σύστημα κλπ, τότε καλό θα ήταν να ξαναπεράσει μια android 2.3.4 έκδοση με flashtool, ρουτ, ελάφρυμα και μετά στήσιμο από την αρχή (αν ψάξεις λίγο πιό παλιά μυνήματα έχω δώσει συγκεκριμένα λινκ), είναι η σωστώτερη αντιμετώπιση αλλά θέλει χρόνο...

 

το ρουτ την συγκεκριμενη συσκευη δεν ξερω πως γινεται. αρα δεν θα χρησιμοποιησω την εφαρμογη της σονυ ερικσον για να περασω την καινουργια εκδοση; πρεπει να βαλω την παλια; και πως το κανω αυτο; . να βαλω ξανα την 2.3 και να μην μου βγαζει αυτο το μυνημα;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

το ρουτ σε gingerbread είναι πολύ εύκολο αν υπάρχουν drivers (αν έχει εγκατασταθεί το SEUS ή το PCCompanion είσαι ΟΚ) με αυτό, έμπιστος developer προχωράς άφοβα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805532

 

Για να φλασάρεις εξαρχής μαμά ρομ θα χρειαστείς το flashtool και κάποιο αντίστοιχο ftf file (το αρχείο της ρομ που καταλαβαίνει το flashtool) που θα βρεις από τα downloads στο thread εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792 εγώ έχω φλασάρει το 4.0.2.A.0.42 γιατί δουλεύει σίγουρα το ρουτ.

 

Πιό συγκεκριμένα δες για το flashtool εδώ http://www.flashtool.net/ ούτε πανεύκολο αλλά ούτε και δύσκολο. Άλλωστε μπορείτε πρώτα να δοκιμάσετε το εύκολο ρουτ και αφαίρεση με Titanium Backup και να μην χρειαστεί να μπλέξετε με flashtool

Link to comment
Share on other sites

sos πέρασα αυτήν εδω την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2291661 και περασα το patch αφου έκανα restart.

Με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί η οθόνη συγκεκριμενα το touch screen.

Καμια ιδεα; Προσπάθησα να κάνω αυτα που λένε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1885994 αλλα με κανένα αποτέλεσμα επίσης διάφορα τέτοια του στυλ πέρνα μαμά ρομ μετά κερνελ μετα custom rom μετα ξανά μαμά rom κλπ και δεν λειτούργησαν :(

Τωρα κλείδωσα το bootloader και κάνω update απο το seus.

Κανείς άλλος με παρόμοια εμπειρία; :(:(

 

 

edit ολα οκ μετα απο τόσες ώρες ματι δεν έκλεισα πάλι :P

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου συγγνώμη τώρα είδα το μήνυμα.... για launcher εγώ χρησιμοποιώ adw launcher σε όλα τα παλιά android, καλός συνδυασμός δυνατοτήτων και ελαφρότητας.

 

Το γιατί δεν σου κάθεται δεν μπορώ να το καταλάβω, μήπως προσπάθησες να βάλεις το xperia s lockscreen; Γιατί και στο xda link μιλάνε για bootloops, για αυτό και δεν το έβαλα, δες το αρχικό μου μήνυμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4793454#post4793454

 

 

αυτο ηταν οντως το προβλημα με το xperia s lockscreen,τωρα ειναι οκ αν ξερεις για καποιον custom kernel να βαλω

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ηταν οντως το προβλημα με το xperia s lockscreen,τωρα ειναι οκ αν ξερεις για καποιον custom kernel να βαλω

 

δεν γνωρίζω φίλε μου, ούτε ασχολήθηκα και ούτε θα ασχοληθώ με custom kernels και ξεκλειδώματα bootloader γιατί νομίζω οτι το φυσικό όριο του μινι είναι το gingerbread και επιπλέον, το χρησιμοποιώ για δουλειά άρα δεν υπάρχει περιθώριο πειραματισμού!

 

@vamire666: δεν είναι φοβερό πως ότι και να του κάνουμε μπορούμε πάντα να το γυρίσουμε στη μαμά ρομ με το ίδιο το εργαλείο της sony;;; Με καμία άλλη εταιρία δεν γίνεται τόσο απλά αυτό... Πάντως με την ρομ που διάλεξες οι περισσότεροι με μινι είχαν πρόβλημα με την οθόνη απ'ότι διάβασα οπότε ου μπλέξεις...

Link to comment
Share on other sites

@vamire666: δεν είναι φοβερό πως ότι και να του κάνουμε μπορούμε πάντα να το γυρίσουμε στη μαμά ρομ με το ίδιο το εργαλείο της sony;;; Με καμία άλλη εταιρία δεν γίνεται τόσο απλά αυτό... Πάντως με την ρομ που διάλεξες οι περισσότεροι με μινι είχαν πρόβλημα με την οθόνη απ'ότι διάβασα οπότε ου μπλέξεις...

 

Δεν ξερω για τα αλλα για τη περιπτωση μου έβαλα μαμά ρομ και δεν εγινε τιποτα ακόμα και bootloader κλείδωσα και προσπάθησα να κάνω update & fix μέσω seus & sony pc companion χωρις αποτέλεσμα.

 

Με λιγα λόγια πρέπει να το ξανά κρασάρεις ( το κωδικά ) με λάθος ρομ απο αλλο κινητό ωστε να καταλάβει πως είναι λάθος ο driver και να το διορθώσει μονο του.

 

Η συγκεκριμένη ρομ εχει θέμα γιατι είναι ολα σε ενα και πρέπει να κάνεις update μόλις κάνεις install τη ρομ δίχως επανεκκίνηση και ο τύπος μετα απο τοσα προβλήματα δεν εχει διορθώσει το first post του.

Εχει χάρη που δεν μπορώ να γράψω ακόμα στο τοπικ του αλλα με τη πρώτη ευκαιρία θα φαει κράξιμο τρελό.

Αν και πλάκα στη πλάκα πρέπει να γινει report ωστε να το διορθώσει ή να του το διαγράψουν. :mad:

 

Η sony πάντως δεν μας τα λεει και τοσο καλά με τους drivers κλειδωμένους jb & ράδιο και κάμερα πάπαλα.η κάμερα δουλεύει αλλα μεχρι 640χ480 στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τα αλλα για τη περιπτωση μου έβαλα μαμά ρομ και δεν εγινε τιποτα ακόμα και bootloader κλείδωσα και προσπάθησα να κάνω update & fix μέσω seus & sony pc companion χωρις αποτέλεσμα.

 

μα αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που σου λέω οτι δεν αξίζει να ξεκλειδώσεις bootloader για να πουσάρεις το κινητό σε εκδόσεις android που δεν θα μπορέσει έτσι και αλλιώς να υποστηρίξει λόγω ορίων στο hardware (κυρίως μνήμη). Το ρίσκο είνια μεγάλο και πρέπει να είσαι 100% σίγουρος για ότι κάνεις, αν αποφασίσεις να ξεκλειδώσεις bootloader (στην ουσία να σβήσεις την ταυτότητα του κινητού) είναι προφανές οτι δεν φταίει το seus αν μετά δεν στο αναγνωρίζει....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το αναγνώρισε και αναβάθμιση του εκανα απο seus και fix rom του εκανα αλλα δεν άλλαξε τίποτα. η ρομ που πέρασα και έκανε το πρόβλημα ηταν gb android πισω απο ics δηλαδή απλός ηταν απο άλλο mdpi 2011 τι δεν κατάλαβες; Μου άλλαξε το calibrations στο digiter και μετα πάπαλα οσες ρομ και να του πέρασα.

Τωρα είμαι με το gb μαμα και ομολογώ πως σέρνεται το κινητό. Δεν βγαζει τη smoothιλα που βγάζει με ics & jb. :wacko:

Το hardware δεν εχει ορια μην ακούω χαζομάρες το jb που έκραξες πριν κατι μέρες παίζει smooth ακόμα και με downgrade στα 600 mhz ;)

 

Αποτι καταλαβαίνω δεν το εχεις flashαρει ακομά το κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το αναγνώρισε και αναβάθμιση του εκανα απο seus και fix rom του εκανα αλλα δεν άλλαξε τίποτα. η ρομ που πέρασα και έκανε το πρόβλημα ηταν gb android πισω απο ics δηλαδή απλός ηταν απο άλλο mdpi 2011 τι δεν κατάλαβες; Μου άλλαξε το calibrations στο digiter και μετα πάπαλα οσες ρομ και να του πέρασα.

Τωρα είμαι με το gb μαμα και ομολογώ πως σέρνεται το κινητό. Δεν βγαζει τη smoothιλα που βγάζει με ics & jb. :wacko:

Το hardware δεν εχει ορια μην ακούω χαζομάρες το jb που έκραξες πριν κατι μέρες παίζει smooth ακόμα και με downgrade στα 600 mhz ;)

 

Αποτι καταλαβαίνω δεν το εχεις flashαρει ακομά το κινητο :p

 

 

 

 

πριν πεις οτι λέω χαζομάρες καλό θα ήταν να έριχνες μια ματιά στα πόσα ποστ έχω κάνει σε αυτό το θέμα για το κινητό... αν μη τι άλλο θα έβλεπες οτι τόσο το δικό μου όσο και άλλα 3-4 τα έχω φλασάρει με 3-4 custom roms σε android 4+ και ΠΑΝΤΑ σερνότανε, γιατί κανένας dev δεν μπορεί να βάλει μνήμη!

Δεν ξέρω ποιές jb λες οτι τρέχουν smooth (και στα 600mhz!) χωρίς να έχεις αλλάξει kernel (και άρα ξεκλειδώσει bootloader), αν αναφέρεσαι σε τέτοια επίπεδα πειράγματος μάλλον δεν κατάλαβες τι διάβασες, εγώ λέω οτι το jb σέρνεται αν το βάλεις χωρίς τέτοια πειράγματα.

 

Εγώ το έχω φλασάρει στη παλιά καλή 0.42, με ρουτ, καθάρισμα αχρήστων, μετατροπή data apps σε system apps και ελαφρύ ICS theeming και τρέχει μια χαρά, με όλες τις εφαρμογές που θέλω και 80ΜΒ ακόμα ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη.

 

Δεν καταλαβαίνω αυτούς που θα σκίσουν το κινητό με ανοιγμένα bootloader και αλλαγμένα kernel για να μπορέσουν να συγκρίνουν επιδόσεις με πολύ καλύτερα σε hardware κινητά, ούτε αυτούς που φλασάρουν όποια ρομ βρούνε χωρίς να προβληματίζονται από τις αναφορές προβλημάτων άλλων χρηστών ή την έλλειψη ενημέρωσης του thread από τον εκάστοτε developer... και μετά όταν δεν διορθώνεται η βλαβη που οι ίδιοι προκάλεσαν τους φταίει το seus που δεν τη διόρθωσε ή το mini που σέρνεται...Αυτό δεν εννούσες οταν με ρώτησες "τι δεν κατάλαβα"?

 

over and out.

Link to comment
Share on other sites

πριν πεις οτι λέω χαζομάρες καλό θα ήταν να έριχνες μια ματιά στα πόσα ποστ έχω κάνει σε αυτό το θέμα για το κινητό... αν μη τι άλλο θα έβλεπες οτι τόσο το δικό μου όσο και άλλα 3-4 τα έχω φλασάρει με 3-4 custom roms σε android 4+ και ΠΑΝΤΑ σερνότανε, γιατί κανένας dev δεν μπορεί να βάλει μνήμη!

Δεν ξέρω ποιές jb λες οτι τρέχουν smooth (και στα 600mhz!) χωρίς να έχεις αλλάξει kernel (και άρα ξεκλειδώσει bootloader), αν αναφέρεσαι σε τέτοια επίπεδα πειράγματος μάλλον δεν κατάλαβες τι διάβασες, εγώ λέω οτι το jb σέρνεται αν το βάλεις χωρίς τέτοια πειράγματα.

 

Εγώ το έχω φλασάρει στη παλιά καλή 0.42, με ρουτ, καθάρισμα αχρήστων, μετατροπή data apps σε system apps και ελαφρύ ICS theeming και τρέχει μια χαρά, με όλες τις εφαρμογές που θέλω και 80ΜΒ ακόμα ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη.

 

Δεν καταλαβαίνω αυτούς που θα σκίσουν το κινητό με ανοιγμένα bootloader και αλλαγμένα kernel για να μπορέσουν να συγκρίνουν επιδόσεις με πολύ καλύτερα σε hardware κινητά, ούτε αυτούς που φλασάρουν όποια ρομ βρούνε χωρίς να προβληματίζονται από τις αναφορές προβλημάτων άλλων χρηστών ή την έλλειψη ενημέρωσης του thread από τον εκάστοτε developer... και μετά όταν δεν διορθώνεται η βλαβη που οι ίδιοι προκάλεσαν τους φταίει το seus που δεν τη διόρθωσε ή το mini που σέρνεται...Αυτό δεν εννούσες οταν με ρώτησες "τι δεν κατάλαβα"?

 

over and out.

 

Μα ολη η ουσία ειναι ο kernel πως μπόρεσες να βάλεις jb χωρίς jb kernel :wacko:

 

Αυτη εδω τρέχει πολύ smooth στα 600mhz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2227517 κατεβάζεις την 10.2 το τελευταίο της update.

Σε ics ειχα κάνει root καθάρισμα αχρήστων εφαρμογών και πήγαινε πολυ καλά πίστεψε με ομως μόλις δεις στο κινητό σου 300 mb + ελεύθερα θα πάθεις σοκ.

 

Ουτε εγω τους καταλαβαίνω το λάθος ήταν δικό μου και μόνο δικό μου(αν εξαιρέσουμε τη σάπια περιγραφή που έκανε ο τύπος) άλλωστε το seus δεν έκανε και τίποτα σπουδαίο για να το κράξω!!!!!

 

Επίσης μη ξεχνάς πως το κινητό τρέχει android (linux based) δεν είναι apple για να του κανεις απλά μια αναβάθμιση. Το bootloader το ξεκλειδώνεις επίσημα απο sony ούτε hack δεν χρειάστηκε.

Το πρόβλημα με το touchscreen ειναι bug τις sony που στην αναβάθμιση δεν περνάει τους drivers από την αρχή.

 

Σοβαρα με κάθε εκτίμηση προς το avatar σου δοκίμασε τη παραπάνω ρομ και μετα κράξε ελεύθερα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά!Έχει η κοπέλα μου το εν λόγω τηλέφωνο ξεχασμένο στην 2.3.Ποιά είναι η τελευταία έκδοση η οποία θα τρέχει κ απροβλημάτιστα?Να τονίσω οτι δεν εχω ξανασχοληθεί με Sony.Ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Έχει η κοπέλα μου το εν λόγω τηλέφωνο ξεχασμένο στην 2.3.Ποιά είναι η τελευταία έκδοση η οποία θα τρέχει κ απροβλημάτιστα?Να τονίσω οτι δεν εχω ξανασχοληθεί με Sony.Ευχαριστώ!:)

 

Η τελευταια επισημη ειναι η 4.0.4..

Πολλοι αντιμετωπιζουν προβλημα με αυτη την εκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια επισημη ειναι η 4.0.4..

Πολλοι αντιμετωπιζουν προβλημα με αυτη την εκδοση

 

Ποιά πιστεύεις είναι η καλύτερη έκδοση και που μπορώ να την κατεβάσω με οδηγίες αν γίνεται.:OΕυχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πιστεύεις είναι η καλύτερη έκδοση και που μπορώ να την κατεβάσω με οδηγίες αν γίνεται.:OΕυχαριστώ πολύ!:)

 

Απεχω καιρο απο το κινητο αυτο. Εγω με την 4.0.4 δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα απο αυτα που αναφερουν αλλα παιδια. Αλλα ειχε μερικα θεματακια η εκδοση οπως ο μονοφωνικος ηχος στην εγγραφη βιντεο. Δεν ξερω αν διορθωθηκαν ποτε..

Θαβσου λεγα να μεινεις εκει που εισαι. Δεν βρισκω λογο να αλλαξεις.. Με gingerbread δεν νοιωθει η συσκευη. Εχεις παραπονο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απεχω καιρο απο το κινητο αυτο. Εγω με την 4.0.4 δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα απο αυτα που αναφερουν αλλα παιδια. Αλλα ειχε μερικα θεματακια η εκδοση οπως ο μονοφωνικος ηχος στην εγγραφη βιντεο. Δεν ξερω αν διορθωθηκαν ποτε..

Θαβσου λεγα να μεινεις εκει που εισαι. Δεν βρισκω λογο να αλλαξεις.. Με gingerbread δεν νοιωθει η συσκευη. Εχεις παραπονο;

 

Δεν το χρησιμοποιώ εγω αλλά η κοπέλα μου απλά σκέφτηκα οτι τόσο παλιά έκδοση σίγουρα θα έχει κάποια μειονεκτήμα απο κάποια νέα.:confused: Δεν είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ εγω αλλά η κοπέλα μου απλά σκέφτηκα οτι τόσο παλιά έκδοση σίγουρα θα έχει κάποια μειονεκτήμα απο κάποια νέα.:confused: Δεν είναι έτσι?

 

Αστο έτσι όπως είναι! Κάνε του και ένα root και πέτα την σαβούρα της Sony και το κινητό θα πετάει.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Αστο έτσι όπως είναι! Κάνε του και ένα root και πέτα την σαβούρα της Sony και το κινητό θα πετάει.

 

Το αφήνω έτσι τότε.:)Η 2.3.7 είναι η τελευταία Gingerbread?

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω έτσι τότε.:)Η 2.3.7 είναι η τελευταία Gingerbread?

 

εγω του εκανα ροοτ και πεταξα τα αχρηστα και το κινητακι πεταει πολυ καλο. εβαλα και την greenify και απενεργοποιησα οτι δεν

χρησιμοποιω πολυ και ειναι τελειο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...