Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[...] και να διορθώνει τουλάχιστον το γνωστό LED problem. :)

Γνωστό; Ποιο γνωστό; Για συγκεκριμένο μοντέλο ή για όλη τη σειρά Xperia 2011; Pls explain.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έχεις πολύ λίγη rom. Λογικό. Τα δυο προγράμματα που αναφέρεις δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικά.

 

Τι πιστεύεις ότι μπορώ να κάνω για να την "φτιάξω"? Πραγματικά καθυστερεί να φορτώσει σε εναλλαγή application ή να φορτώσει τα εικονίδια.. Έχει καταντήσει κουραστικό. Και το χρησιμοποιώ κυριολεκτικά πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να διορθώσω το προηγούμενο post μου. Δεν είναι rom αλλά ram αυτό που έπρεπε να γράψω.

 

Η καλύτερη λύση είναι να κάνεις root και να αρχίσεις να ξηλώνεις άχρηστες εφαρμογές. Επειδή δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να κάνουν κάτι τέτοιο τότε θα μπορούσες να απεγκαταστήσεις όποιες εφαρμογές δεν χρειάζονται. Επίσης θα βοηθούσε μια εκκαθάριση δεδομένων, το πάγωμα εφαρμογών που δεν χρειάζονται, η χρήση ενός startup manager ώστε να μην ξεκινούν εφαρμογές που απλά καταναλώνουν πόρους.

 

Η πιο δραστική λύση από όλες είναι να κάνεις μια επιδιόρθωση με το SEUS και να το στήσεις από την αρχή ολόφρεσκο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε με την default rom από τον κατασκευαστή την συνταξη με περασμα στο πληκτρολόγιο τηλεφωνου ή αν αυτό μπορεί να γίνει σε custom rom.
Link to comment
Share on other sites

στο mini η 587 μπορεί να μπει

πάνω από την 431 ΟΤΑ;

και ποτέ θα βγει;;;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

από εδώ: helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

από εδώ: helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Ευχαριστω πολύ φίλε μου.

 

Μια ερώτηση ακομα!!!για να μπει κάτι widget πρέπει να είναι στη μνήμη του τηλεφώνου;;δε μπορούμε από την sd να το βάλουμε;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται

 

καλές γιορτές :-)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το δίκτυο σου σε WCDMA/GSM κι όχι σε GSM only. Αν ναι τότε βάλτο σε GSM only για να σταθεροποιηθεί το σήμα σου.

 

Έχω την έκδοση. 4.1.Β.0.584

Το έκανα κ αυτό αλλά τίποτα πάλι εξακολουθεί να με δείχνει εκτός δικτύου. :cry:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι την sim την έχω περίπου καμιά 10 χρόνια, στο προηγούμενο κινητό Nokia x6 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να σου το κάνει αυτό εξαιτίας της παλαιότητας της SIM. Δεν μπορώ να το πω με 100% σιγουριά αλλά ίσως αξίζει να την αλλάξεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση, έδωσα το x10 mini στην κοπέλα μου και θέλω να της κατεβάσω κανένα παιχνίδι. Η συσκευή είναι stock και έχει μία εφαρμογή Market, αλλά όταν την ανοίγω με βγάζει στο login του δικού μου λογαριασμού και δε θυμάμαι και το password μου. Θέλω να συνδεθώ με το δικό της. Αλλά δε βλέπω να έχει κάπου επιλογή γι'αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πιστοποιήθηκε:

http://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513 :blink:

 

Το οποίο είναι προφανώς Android 2.3.4. Άντε να δούμε!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πιστοποιήθηκε:

http://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513 :blink:

 

Το οποίο είναι προφανώς Android 2.3.4. Άντε να δούμε!

 

Τι σημαίνει αυτό; Να περιμένουμε νέα αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πιστοποιήθηκε:

http://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513 :blink:

 

Το οποίο είναι προφανώς Android 2.3.4. Άντε να δούμε!

 

 

Από τον πίνακα

A 4.0.2.A.0.84 ECO Dec 18, 2012

A 4.1.B.1.13 ECO Dec 10, 2012

A 4.1.B.0.587 ECO Aug 10, 2012

A 4.1.B.0.431 ECO Jun 15, 2012

 

εγώ γιατί είμαι ακόμα στην 4.1.Β.0431;

Δεν έχει βγάλει ακόμα update π.χ. ούτε του 10 Αυγούστου ... να κατεβάσω

Edited by Spyrus

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Από τον πίνακα

A 4.0.2.A.0.84 ECO Dec 18, 2012

A 4.1.B.1.13 ECO Dec 10, 2012

A 4.1.B.0.587 ECO Aug 10, 2012

A 4.1.B.0.431 ECO Jun 15, 2012

 

εγώ γιατί είμαι ακόμα στην 4.1.Β.0431;

Δεν έχει βγάλει ακόμα update π.χ. ούτε του 10 Αυγούστου ... να κατεβάσω

Δεν γνωρίζω γιατί είσαι ακόμα στην 4.1.Β.0431,αλλά υπάρχει λύση με το ''flashtool'' και περνάς όποια έκδοση θες . Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν έναν χρόνο ακριβώς. Το πήρα κυρίως γιατί με βόλευε το slider πληκτρολόγιο καθώς το χρησιμοποιώ πολύ συχνά για μηνύματα και ιντερνετ. Δυστυχώς η εσωτερική του μνήμη είναι μικρή.. Δεν μπορώ να κάνω πάντα update τις εφαρμογές γιατί δεν χωράνε και ο επεξεργαστής του είναι χαμηλός για τις προσδοκίες μου. Γενικά το έχω βαρεθεί γιατί δεν μου δίνει κίνητρο να ψαχουλέψω εφαρμογες αφού η μπαταρία του δεν αντέχει... :(
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν έναν χρόνο ακριβώς. Το πήρα κυρίως γιατί με βόλευε το slider πληκτρολόγιο καθώς το χρησιμοποιώ πολύ συχνά για μηνύματα και ιντερνετ. Δυστυχώς η εσωτερική του μνήμη είναι μικρή.. Δεν μπορώ να κάνω πάντα update τις εφαρμογές γιατί δεν χωράνε και ο επεξεργαστής του είναι χαμηλός για τις προσδοκίες μου. Γενικά το έχω βαρεθεί γιατί δεν μου δίνει κίνητρο να ψαχουλέψω εφαρμογες αφού η μπαταρία του δεν αντέχει... :(
+1 και εγώ το έχω βαρεθεί,με έχει ξενερώνει η μπαταρία του και το πληκτρολόγιο που δεν βολεύει :down::down: !
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...