Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ξερετε πως να κανω μετονομασια ενα φακελο που δημιουργω στην αρχικη οθονη?δεν βγαζει επιλογη rename

Έχεις κάποιον launcher ή έχεις τον μαμά?

Αν έχεις τον μαμά, τότε μπορείς να κάνεις κλικ πάνω του και θα σου ανοίξει ένα παραθυράκι ακριβώς από κάτω του που θα αναγράφει την ονομασία του και το τι εφαρμογές του έχεις βάλει μέσα. Πάτα πάνω στην ονομασία του και θα σου βγάλει άλλο παραθυράκι που εκεί θα μπορείς να αλλάξεις το όνομά του.

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει να προτείνει κανείς που έχει αγοράσει καμία θήκη από το ebay???

Ακόμα σκέφτομαι αν υπάρχει και κανένα καπάκι σε κάποιο άλλο χρώμα, έχει βρει κανείς τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιον launcher ή έχεις τον μαμά?

Αν έχεις τον μαμά, τότε μπορείς να κάνεις κλικ πάνω του και θα σου ανοίξει ένα παραθυράκι ακριβώς από κάτω του που θα αναγράφει την ονομασία του και το τι εφαρμογές του έχεις βάλει μέσα. Πάτα πάνω στην ονομασία του και θα σου βγάλει άλλο παραθυράκι που εκεί θα μπορείς να αλλάξεις το όνομά του.

εχω το launcherpro και μολις κανω κλικ βγαζει μονο επιλογη remove
Link to comment
Share on other sites

εχω το launcherpro και μολις κανω κλικ βγαζει μονο επιλογη remove

Μπορείς να αλλάξεις όνομα στον φάκελο που δημιούργησες :)

Κάνε το ίδιο με την διαφορά όμως ότι θα πρέπει να πατήσεις δεξιά από την ονομασία 'Φάκελος" και όχι πάνω του.

Δηλαδή, άνοιξε τον φάκελο και σου ανοίγει νέο παραθυράκι για να δεις τις εφαρμογές που έχεις βάλει μέσα. Μετά πάτα δεξιά από εκεί που λέει "Φάκελος" και όχι πάνω στη λέξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει 3 σπασμένα κ το μοναδικό που δούλεψε ειναι το Sygic, τα αλλα 2 πέταγαν σφάλμα και έκλειναν... οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω κατι εκ πείρας.

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Navigon και για το Ndrive, αλλα δεν τα έχω δουλέψει.

 

το igo ειναι φοβερο και δουλευει μια χαρουλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι εδω και 4 μηνες κατοχος του mini. Εχω παρατηρησει οτι καποια βραδια που το αφηνω ανοικτο, το πρωι μου ζηταει pin και εφμανιζει το σηματακι εκτος δυκτιου. Το τηλεφωνο δεν ειναι root ουτε το εχω πειραξει καθόλου. Εκει που το αφηνω εχει φουλ σημα και μπαταρια γεματη. Ξερεις καποιος τι μπορει να φταιει ? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι εδω και 4 μηνες κατοχος του mini. Εχω παρατηρησει οτι καποια βραδια που το αφηνω ανοικτο, το πρωι μου ζηταει pin και εφμανιζει το σηματακι εκτος δυκτιου. Το τηλεφωνο δεν ειναι root ουτε το εχω πειραξει καθόλου. Εκει που το αφηνω εχει φουλ σημα και μπαταρια γεματη. Ξερεις καποιος τι μπορει να φταιει ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Προφανώς κάνει restart μόνο του γι΄αυτό το βρίσκεις σε αυτήν την κατάσταση το πρωί.

Κάνε μια ενημέρωση λογισμικού και λογικά θα λυθεί το πρόβλημα. Ακόμα και αν έχεις την τελευταία έκδοση, πέρασέ την ξανά.

Link to comment
Share on other sites

έχει να προτείνει κανείς που έχει αγοράσει καμία θήκη από το ebay???

Ακόμα σκέφτομαι αν υπάρχει και κανένα καπάκι σε κάποιο άλλο χρώμα, έχει βρει κανείς τίποτα???

 

καταρχην εχεις μινι ή μινι προ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη car home μπορεσατε να την κανετε εγκατασταση στο κινητο????????? εγω παλι δε μπορω πολλα παραξενα ανακαλυπτω σιγα σιγα
Link to comment
Share on other sites

To mini pro exw

 

εγω αγορασα αυτη απο ebay.

και εννοειται η τιμη ειναι 3.90 οχι 30.90.εχει κανει λαθος.εχει και αλλα χρωματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Δεν μου παίζει κανένα αρχείο βίντεο μέχρι το τέλος, κάπου στην μέση ή όπου αυτό αποφασίσει, το κόβει και γράφει ''ειναι αδύνατη η αναπαραγωγή αυτού του βίντεο''.

 

Αυτό το κάνει από βιντεο στο youtube μέχρι και τα βίντεο από movie trailer apps και από βίντεο αποθηκευμένα στη κάρτα. Τα πάντα.

 

Είχα το vlc το έσβησα. Είχα το es player το έσβησα. Τίποτα δεν έγινε. Πάλι τα ίδια.

 

Τι μπορώ να κάνω; Βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα την αναβάθμιση σε .62 δεν τη βρίσκει πουθενά. Το update center όπως και το SEUS αναφέρουν πως χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση αν κι έχω την .42.

 

Δύο ερωτήσεις:

1) Στον bootloader δεν έχω καταφέρει να μπω, πώς θα το καταφέρω;

2) Ταχεία κλήση πώς βάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Δεν μου παίζει κανένα αρχείο βίντεο μέχρι το τέλος, κάπου στην μέση ή όπου αυτό αποφασίσει, το κόβει και γράφει ''ειναι αδύνατη η αναπαραγωγή αυτού του βίντεο''.

 

Αυτό το κάνει από βιντεο στο youtube μέχρι και τα βίντεο από movie trailer apps και από βίντεο αποθηκευμένα στη κάρτα. Τα πάντα.

 

Είχα το vlc το έσβησα. Είχα το es player το έσβησα. Τίποτα δεν έγινε. Πάλι τα ίδια.

 

Τι μπορώ να κάνω; Βοήθεια.

Έχεις δοκιμάσει τον bsplayer???

AN σου το κάνει με όλους τους players, μάλλον πως θα πρέπει να flashάρεις με SEUS...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα. Και δεν έγινε τίποτα. ΓιΑ να μην σε πρηζω μπορείς να στείλεις κάποιο λινκ για να καταλάβω τι ειναι το seus, τι ακριβώς κάνει και τι επιπτώσεις θα έχω στο τηλ;

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα. Και δεν έγινε τίποτα. ΓιΑ να μην σε πρηζω μπορείς να στείλεις κάποιο λινκ για να καταλάβω τι ειναι το seus, τι ακριβώς κάνει και τι επιπτώσεις θα έχω στο τηλ;

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/updateservice/satio?cc=gr&lc=el

καμια επιπτωση δεν θα εχεις απλα ξαναπερναει το λειτουργικο σαν φορματ δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει για το πότε θα βγει η έκδοση ics για τα mini.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει για το πότε θα βγει η έκδοση ics για τα mini.

 

παιδια διαβαζουμε λιγο και τις πισω σελιδες και κανουμε search μην γεμιζουμε το thread με τα ιδια πραγματα

αυτο ισχυει για ολους μας

γυρω στον μαιο για τα μινι

και απριλη για νεο ν

Xperia Arc Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Xperia Arc S Android 4.0 ICS Απρίλιος 2012

Xperia Neo V Android 4.0 ICS Απρίλιος 2012

Xperia Active Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Xperia Pro Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Xperia Play Android 4.0 ICS Απρίλιος 2012

Xperia Mini προ Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Xperia Mini Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Xperia Ray Android 4.0 ICS Μάιος 2012

Live with Walkman Android 4.0 ICS Μάιος 2012

παραθετω απο techblog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ για τη γρήγορη απάντηση,δυστυχώς με την οθόνη που έχει το μίνι δεν μπορείς να βρεις και πολλά πράγματα :),ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

καλα μεχρι τοτεεεεεε.................ζησε Μαη να φας τριφυλλη που λενε

καλιο αργα παρα ποτε ομως!

φαντασου και αυτοι που δεν θα παρουν καθολου;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας μου λυση καποιος μια απορια,υπαρχει καποιος που να εχει δουλεψει το ray και το μινι?

Θελω να μαθω εαν εχουν την ιδια αποκριση στην οθονη και στα κουμπια .

Απλα με το ραυ απογοητευτικα,και σκεφτομαι να παω για το μινι,

εαν ειναι ιδια να μην κανω αδικα αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας μου λυση καποιος μια απορια,υπαρχει καποιος που να εχει δουλεψει το ray και το μινι?

Θελω να μαθω εαν εχουν την ιδια αποκριση στην οθονη και στα κουμπια .

Απλα με το ραυ απογοητευτικα,και σκεφτομαι να παω για το μινι,

εαν ειναι ιδια να μην κανω αδικα αγορα.

Θες να γινεις πιο συγκεκριμενος; Τι σε χαλασε δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Το εν λογω κινητο εαν δειτε και το βιντεο toy techblog καμια φορα δεν ανταποκρινετε το back και θελει πατημα παλι(τα κατω πληκτρα δηλαδη),και στο touch της οθονης περιμενα καλυτερα πραματα αλλα ειναι σαν το Topaz(ισως χειροτερο) που εχω.

Απλα τα λεω αυτα γιατι επαιξα το μινι στο πλαισιο και δεν ειχε κανενα προβλημα απο αυτα.(αλλα το ειδα για πολυ λιγο)

Τωρα αυτο που το σκεφτομαι ειναι οτι δεν δοκιμασα να αλλαξω screen protector.

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ισχύει ότι πρέπει να αφήνουμε τα android κινητά μας να "ξεκουράζονται";δηλαδή που και που να τα κλείνουμε για λίγη ωρα ή δεν ισχύει; επίσης λέει στις οδηγίες ότι την μπαταρία μπορούμε και πρέπει να την φορτιζουμε συχνά σχετικά κι οτΙ αυτό δεν μικραίνει την ζωή της μπαταρίας μας;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...