Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες εχω θεμα με τη μαμα εφαρμογη sms.Απενεργοποιω τις ειδοποιησεις για να εχω μονο της αλλης εφαρμογης αλλα και παλι δεν κλεινουν....μου βγαινουν δηλαδη οι ειδοποιησεις κι απο τι; 2 εφαρμογες!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο κατάστημα cosmote και τους ρώτησα αν μπορούν να μου μετρήσουν τη μπαταρία. Μου είπαν οτι μόνο στο γερμανό γίνεται. Εκεί βέβαια πρέπει να την κρατήσουν μια μέρα για να τη μετρήσουν, πράγμα αδύνατο γιατί χάνω το DOA. Παρόλα αυτά μου είπαν οτι παίζει να μου αλλάξουν όλο το κινητό, οπότε λέω να το ρισκάρω και να το αλλάξω. Το κινητό μου έχει βγεί μια χαρά, αλλά δεν μπορώ να είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι μετά απο 30 λεπτά ομιλίας. Ελπίζω να μην έχω άλλου είδους προβλήματα αν μου αλλάξουν με νέα συσκευή....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο κατάστημα cosmote και τους ρώτησα αν μπορούν να μου μετρήσουν τη μπαταρία. Μου είπαν οτι μόνο στο γερμανό γίνεται. Εκεί βέβαια πρέπει να την κρατήσουν μια μέρα για να τη μετρήσουν, πράγμα αδύνατο γιατί χάνω το DOA. Παρόλα αυτά μου είπαν οτι παίζει να μου αλλάξουν όλο το κινητό, οπότε λέω να το ρισκάρω και να το αλλάξω. Το κινητό μου έχει βγεί μια χαρά, αλλά δεν μπορώ να είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι μετά απο 30 λεπτά ομιλίας. Ελπίζω να μην έχω άλλου είδους προβλήματα αν μου αλλάξουν με νέα συσκευή....

 

μακαρι να πανε ολα καλα φιλτατε....δηλαδη ειναι πιο λογικο να σου παρουν ολη τη συσκευη απο το να σου δωσουν μια μπαταρια;;;;:worry:

για ρωτα μπας και καταφερεις να παρεις μονο μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πανε ολα καλα φιλτατε....δηλαδη ειναι πιο λογικο να σου παρουν ολη τη συσκευη απο το να σου δωσουν μια μπαταρια;;;;:worry:

για ρωτα μπας και καταφερεις να παρεις μονο μπαταρια.

 

Ε και εγώ αυτό είπα, να μου δώσουν μια μπαταρία τώρα που έστρωσα τη συσκευή, αλλά μου είπαν δεν γίνεται. Πρέπει να αντικατασταθεί ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυτο με την μπαταρια τελικα μεγα προβλημα εκει που ελεγα εγωοτι ολα καλα να που εχω θεμα, το φωρτιζω λοιπον 100% μιλω - sms wifi κλπ για καμια ωρα παλι 100% μου δειχνει, ωραια λεω καλα παμε μετα απο κανα 2 ωρο το βλεπω αρχιζει και κατεβαινει φυσιολογικα, οταν φτασει στο σημιο και ειναι περιπου 40% δε ξερω δια μαγειας αδειαζει και μενω χωρις μπαταρια (2 φορες ετυχε και τις 2 οταν κοιμομουνα το βρηκα κλειστο)................................τι λετε εσεις τι γινετε??????????? κατι δε παει καλα απ οτι βλεπω :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυτο με την μπαταρια τελικα μεγα προβλημα εκει που ελεγα εγωοτι ολα καλα να που εχω θεμα, το φωρτιζω λοιπον 100% μιλω - sms wifi κλπ για καμια ωρα παλι 100% μου δειχνει, ωραια λεω καλα παμε μετα απο κανα 2 ωρο το βλεπω αρχιζει και κατεβαινει φυσιολογικα, οταν φτασει στο σημιο και ειναι περιπου 40% δε ξερω δια μαγειας αδειαζει και μενω χωρις μπαταρια (2 φορες ετυχε και τις 2 οταν κοιμομουνα το βρηκα κλειστο)................................τι λετε εσεις τι γινετε??????????? κατι δε παει καλα απ οτι βλεπω :(

 

Και μένα έχει κλείσει έτσι βράδυ δυο φορές και ήταν στο 18% η μπαταρία. Χθές βέβαια το βράδυ το άφησα με 31% και πάλι σήμερα το πρωί ήταν κλειστό. Δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει κλείσει έτσι βράδυ δυο φορές και ήταν στο 18% η μπαταρία. Χθές βέβαια το βράδυ το άφησα με 31% και πάλι σήμερα το πρωί ήταν κλειστό. Δεν ξέρω τι παίζει.

 

εχω παθει πλακα φιλε μου μιλαμε για ποσοστο πανω απο 40% και το πρωι ηταν κλειστο θα μας τρελανει, εχω μια εφαρμογη που δειχνει το ποσοστο μπαταριας ισως να φταιει αυτην να μην δειχνει σωστα θα την κανω απεγκατασταση να δω τι γινετε

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει κλείσει έτσι βράδυ δυο φορές και ήταν στο 18% η μπαταρία. Χθές βέβαια το βράδυ το άφησα με 31% και πάλι σήμερα το πρωί ήταν κλειστό. Δεν ξέρω τι παίζει.

 

restart του κινητού κάνετε ?

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει 2 εφαρμογες μεσα... whatsapp και viber... μια για μνμ και μια για κλησεις μεσω ιντερνετ... απο οτι βλεπω η πρωτη τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο... 'τρωει' αρκετη μπαταρια η συγκεκριμενη χωρις να την χρησιμοποιω?? να τη σβησω και να κρατησω το 2ο μονο??
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει 2 εφαρμογες μεσα... whatsapp και viber... μια για μνμ και μια για κλησεις μεσω ιντερνετ... απο οτι βλεπω η πρωτη τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο... 'τρωει' αρκετη μπαταρια η συγκεκριμενη χωρις να την χρησιμοποιω?? να τη σβησω και να κρατησω το 2ο μονο??

ναι θα στο προτεινα να κρατησεις μονο viber. Μπορεις να στελνεις και μηνυματα απο αυτο. Εγω το εβαλα απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο και το εχω να τρεχει συνεχεια (ειτε ειμαι σε wifi, ειτε μεσω 3g).

Αν δεν το χρησιμοποιεις δεν καταναλωνει τα data του προγραμματος σου ενω δεν τρωει και πολυ μπαταρια. Στο battery usage δεν το εχω δει ποτε να εμφανιζετε αρα θεωρω πως ειναι κατω του 2% της χρησης της μπαταριας. Εννοειται πως το χρησιμοποιω αρκετα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στην γυναίκα μου και είναι πολυ ευχαριστημένη. 2 μέρες η μπαταρία. Γρήγορο πολύ και ιδανικό μέγεθος.

Στις 10 μέρες που έχει τώρα δεν έχει προκύψει κανένα θέμα. Ούτε FC ούτε lag . μια χαρά

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

restart του κινητού κάνετε ?

 

Εμένα δεν θέλει restart, ούτως η αλλως κλείνει απο μόνο του απο μπαταρία :p

Σήμερα πήρα τη νέα συσκευή και θα τη τεστάρω.

Restart κάνεις μετά απο κάθε φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα αποφασισα να το χρησιμοποιω πλεον σαν το κυριως μου κινητο

και ετσι εβαλα την κανονικη μου καρτα sim

ομως διαπιστωνω οτι ειναι πιο αργο πλεον

παιζει καποιο ρολο η καρτα sim σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο forum.. θέλω να ρωτήσω κάτι.. εχω κάνει root το κινητό και έχω σβήσει οτιδήποτε υπήρχε απο SE :p Εγκατέστησα σαν home launcher το Go Launcher (διάβασα ότι είναι καλός :D) και μια σειρά άλλων εφαρμογών. το θέμα είναι ότι παρόλο που η μπαταρία κρατάει περισσότερο πλέον και η εφαρμογή είναι πλήρως λειτουργική, κλείνω τις εφαρμογές αλλά αυτές ξανανοίγουν απο μόνες τους. Π.χ. το viber, το gmail.. έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό καθώς και τα δεδομένα ώστε να μην κάνουν ενημερώσεις αυτόματα. Σαν task manager έχω τον "μαμά" του GO launcher αλλά έχω δοκιμάσει και με άλλους χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. ξέρεις κάνεις τι μπορεί να γίνει?

 

ps: η συσκευή είναι το απλό το mini. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν θέλει restart, ούτως η αλλως κλείνει απο μόνο του απο μπαταρία :p

Σήμερα πήρα τη νέα συσκευή και θα τη τεστάρω.

Restart κάνεις μετά απο κάθε φόρτιση;

 

Ναι, γιατί αν δέν του κάνεις, εγώ πρόσεξα ότι μετα σου ρουφάει την μπαταρία. Μου έτυχε 2-3 φορές απο τον πρώτο καιρό που πείρα το κινητό, πλέον συνήθως μετά απο κάθε φώρτιση κάνω restart και η μπαταρία του κινητό μου αντέχει 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως μεταφέρω μια εφαρμογή από το τηλ. στην κάρτα με το ap2sd; Όταν το ανοίγω βλέπω τις εφαρμογές αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απεγκατάσταση και όχι μεταφορά.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Είχα τις αργίες στο ημερολόγιο του κινητού αλλά για φέτος τις είχε λάθος. Τις έσβησα. Πώς τις ξαναβάζω ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο forum.. θέλω να ρωτήσω κάτι.. εχω κάνει root το κινητό και έχω σβήσει οτιδήποτε υπήρχε απο SE :p Εγκατέστησα σαν home launcher το Go Launcher (διάβασα ότι είναι καλός :D) και μια σειρά άλλων εφαρμογών. το θέμα είναι ότι παρόλο που η μπαταρία κρατάει περισσότερο πλέον και η εφαρμογή είναι πλήρως λειτουργική, κλείνω τις εφαρμογές αλλά αυτές ξανανοίγουν απο μόνες τους. Π.χ. το viber, το gmail.. έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό καθώς και τα δεδομένα ώστε να μην κάνουν ενημερώσεις αυτόματα. Σαν task manager έχω τον "μαμά" του GO launcher αλλά έχω δοκιμάσει και με άλλους χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. ξέρεις κάνεις τι μπορεί να γίνει?

 

ps: η συσκευή είναι το απλό το mini. ;)

 

μην τις τερματιζεις!περισσοτερη μπαταρια και μνημη καταναλωνεις ετσι.το android λειτουργει σαν task manager μονο του.οποτε χρειαστει μνημη,σκοτωνει εφαρμογες.αστες να τρεχουν,δεν καταναλωνουν μπαταρια.

 

Ρε παιδιά, πως μεταφέρω μια εφαρμογή από το τηλ. στην κάρτα με το ap2sd; Όταν το ανοίγω βλέπω τις εφαρμογές αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απεγκατάσταση και όχι μεταφορά.:confused:

 

δεν μεταφερονται ολες.για να το κανεις πας ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων μπαινεις μεσα στην εφαρμογη που θες και γραφει μετακινηση.

ή μπορεις να κατεβασεις το app2sd που σου μαζευει τις μετακινησιμες εφαρμογες και τις κανεις πιο γρηγορα.απο το να μπαινεις να τσεκαρεις μια μια.;)

 

 

ηρθε η θηκη!!!και με προστατευτικο οθονης και πανακι παρακαλω!!!

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το μίνι κάνει καλύτερα η θήκη X10 Mini pro από απλό Χ10 Mini?

Δηλαδή αυτή:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0615323&catid=100501

από αυτή:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0579259&catid=100501

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

μην τις τερματιζεις!περισσοτερη μπαταρια και μνημη καταναλωνεις ετσι.το android λειτουργει σαν task manager μονο του.οποτε χρειαστει μνημη,σκοτωνει εφαρμογες.αστες να τρεχουν,δεν καταναλωνουν μπαταρια.

 

:worry: αλήθεια? δεν είμαι συνηθισμένος να τα κάνει όλα μόνο του το κινητό και μου φαίνεται λίγο περιέργο :p anyway νομίζω πως θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου. ξέρεις πως αλλάζω το γραφικό κλεισίματος όταν πατάω το power button? νομίζω το υποστήριζε το GO launcher αλλά τώρα δεν το βρίσκω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

:worry: αλήθεια? δεν είμαι συνηθισμένος να τα κάνει όλα μόνο του το κινητό και μου φαίνεται λίγο περιέργο :p anyway νομίζω πως θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου. ξέρεις πως αλλάζω το γραφικό κλεισίματος όταν πατάω το power button? νομίζω το υποστήριζε το GO launcher αλλά τώρα δεν το βρίσκω.

 

ειναι η φιλοσοφια του android αυτη.

εννοεις να κλεινει η οθονη με διαφορετικο τροπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις να κλεινει η οθονη με διαφορετικο τροπο?

 

ναι.. ακριβώς αυτό.. το είχα δεί νομίζω στο Go launcher αλλά δεν θυμάμαι που.. :wacko:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

ναι.. ακριβώς αυτό.. το είχα δεί νομίζω στο Go launcher αλλά δεν θυμάμαι που.. :wacko:

 

δεν το εχω κοιταξει να σου πω την αληθεια.μονο τα εφε κινησης εχω βαλει καθε φορα που αλλαζω τις αρχικες οθονες.:)

ψαξε μια μια τις ρυθμισεις ή ρωτα στις γενικες εφαρμογες μπας και ξερει καποιος..

αυτο που ξερω οτι το κανει ειναι αυτη εδω η πολυ καλη εφαρμογη!

https://market.android.com/details?id=com.katecca.screenofflock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rYXRlY2NhLnNjcmVlbm9mZmxvY2siXQ..

 

ωστε να μην καταπονεις το το κουμπι κλεισιματος.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα...ειναι τελειο εμφανισιακα,ετσι πρεπει να ειναι τα κινητα,μικρα με μεγαλουτσικη οθονη,οχι αυτες οι παντοφλες που κυκλοφορουν σωρηδον σημερα

 

θα επανελθω αργοτερα γιατι εχω καποιες αποριες μαζεμενες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...