Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να, λίγες ώρες αργότερα, οι πρώτες απορίες/ανησυχίες. Μετά και την εγκατάσταση της τελευταίας αναβάθμισης (4.0.2.Α.0.42) παρατηρείται το εξής: όχι πάντα, αλλά όχι και σπάνια, αφού κλειδώσω το τηλέφωνο και περάσουν λίγα λεπτά, αυτό απενεργοποιείται. :shock::shock::shock:Πατάω το κεντρικό πλήκτρο κ ...τίποτα. Αφαίρεσα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα και φαίνεται ως τώρα να συνήλθε κάπως. Καμιά ιδέα παίδες????

 

Αν συνεχίσει ξαναπερασε την αναβάθμιση. Μήπως και κατι δεν ''έκατσε'' καλα.

Καλημέρες φίλοι, χρόνια πολλά και καλά! Η παραπάνω "ανορθογραφία" φαίνεται να λύθηκε -προς το παρόν- με μια επανατοποθέτηση της μπαταρίας. Ο χρόνος θα δείξει... Ελπίζω να 'ναι αχρείαστη η συμβουλή της φίλης συμ-φορουμίτισσας :happy:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχααριστώ. Πήγα και εκεί αλλά απ'ότι κατάλαβα εκεί είναι οι γλώσσεις για τα μενού. Το αλλαξα και τιποτα

 

Πιο κάτω λεει για γλώσσες π'ηκτρολογιου.τσεκάρεις αυτές που θες.πχ εγω έχω αγγλικά και ελληνικά.για δες και αυτό.

 

 

 

 

 

εισαι φοβερος πραγματικα.το δοκιμασα στο pc του γραφειου, βρηκε κανονικα τους ντραιβερς και εγινε ρουτ μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.βεβαια το ξερουταρισα κατευθειαν μεχρι να βρω την λυση στο δικο μου λαπτοπ.το πιο τρελο ομως ειναι οτι το αλλο μινι που δοκιμασα χθες το ρουταρε κανονικοτατα το λαπτοπ μου.το δικο μου μινι ουτε το καταδεχεται:lol:.

παντως σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.παντα ολοι σας ειστε κατατοπιστικοτατοι

 

Ημουν σχεδόν σίγουρος ότι υπάρχει θέμα με το pc.

Αν και ειναι πολύ περίεργο το ότι σου ρουταρε κανονικα άλλο μίνι..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω λεει για γλώσσες π'ηκτρολογιου.τσεκάρεις αυτές που θες.πχ εγω έχω αγγλικά και ελληνικά.για δες και αυτό.

 

 

 

 

 

 

 

Ημουν σχεδόν σίγουρος ότι υπάρχει θέμα με το pc.

Αν και ειναι πολύ περίεργο το ότι σου ρουταρε κανονικα άλλο μίνι..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

πραγματι πολυ περιεργο.αλλα το pccompanion το αναγνωριζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιώ το skype όταν δεν έχω ίντερνετ γιατί έχει επιλογή μόνο για αποσύνδεση χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

απόκτησα πολύ πρόσφατα το mini (το απλό) και ήρθε με 2.3.3

του έκανα σχεδόν αμέσως αναβάθμιση σε 2.3.4 απο SEUS.

νομίζω όμως οτι έχω ένα θεματάκι με google maps.

έχω την έκδοση 5.6.2. δεν ξέρω ποια είναι η πιο πρόσφατη αλλά

α.δεν μπορώ να το δω στο market

b.λείπουν αρκετά Labs.

 

σε εσάς τι ισχύει?

δεν έχω κάνει root ή κάτι άλλο.

Η ποιο προσφατη εκδοση σε google maps ειναι 6.?.? (δεν θυμαμαι...)

Λυση: Μπες στο ιντερνετ απο το browser του κινητο σου με καποιο τροπο data ή wi-fi και στην αναζητηση google γραψε ''google maps android market'' θα σου βγαλει το google maps android market, το επιλεγεις και αν σε ρωτησει απο που θες να μπει ''ιντερνετ'' ή ''μαρκετ'' επιλεγεις το μαρκετ.

Καλες γιορτες σε ολους :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελληνικά και αγγλικά έχω επιλέξει. Και ακόμα τα ίδια. Αγγλικά και κινέζικα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν μπορώ να βρω πουθενά λύση. Και με νευριάζουν τα γκρικλις...
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο προσφατη εκδοση σε google maps ειναι 6.?.? (δεν θυμαμαι...)

Λυση: Μπες στο ιντερνετ απο το browser του κινητο σου με καποιο τροπο data ή wi-fi και στην αναζητηση google γραψε ''google maps android market'' θα σου βγαλει το google maps android market, το επιλεγεις και αν σε ρωτησει απο που θες να μπει ''ιντερνετ'' ή ''μαρκετ'' επιλεγεις το μαρκετ.

Καλες γιορτες σε ολους :lol:

 

θενκς φίλε!

δούλεψε αβάδιστα :dance::D

έκδοση 6.0.3.

 

 

 

καλές γιορτές και σε εσένα. :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελληνικά και αγγλικά έχω επιλέξει. Και ακόμα τα ίδια. Αγγλικά και κινέζικα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν μπορώ να βρω πουθενά λύση. Και με νευριάζουν τα γκρικλις...

 

δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις; καμιά φορά βοηθάει κι αυτό να ισιώσουν οι ρυθμίσεις.

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις; καμιά φορά βοηθάει κι αυτό να ισιώσουν οι ρυθμίσεις.

 

αλλιως σε βλεπω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλιως σε βλεπω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...:rolleyes:[/quote

 

 

Για εκεί με βλέπω κι εγώ γιατί θα έχει κολλήσει κάπου. Να φανταστείς αν αλλάξω σε οποιαδήποτε άλλη γλώσσα θα την πιάσει και θα μπορώ να γρ'αψω σε αυτή μήνυμα. Τι θα χαθεί σε περίπτωση επαναφοράς;:worry:

 

Εντάξει το βρήκα. Εκανα απλή επαναφορά όχι εργοστασιακών ρυθμίσεων και μου το έβγαλε. Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις στο πρόβλημα μου παιδιά. Καλές γιορτές να έχετε...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις σοβαρές:

προσπαθώ να τραβήξω βίντεο, πως στο διάολο το κάνω ? τι επιλέγω στην κάμερα, για να το πετύχω?

 

(αυτό με τα 5ψηφια νούμερα, μήπως το βρήκε κάποιος?)

Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις σοβαρές:

προσπαθώ να τραβήξω βίντεο, πως στο διάολο το κάνω ? τι επιλέγω στην κάμερα, για να το πετύχω?

 

Με το που θα ανοίξεις τη φωτογραφική, στο κάτω μέρος της οθόνης στη μέση έχει μια φωτογραφική και δίπλα ένα κομματάκι φίλμ. Πατάς αυτό και γυρίζει σε βίντεοκάμερα.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις σοβαρές:

προσπαθώ να τραβήξω βίντεο, πως στο διάολο το κάνω ? τι επιλέγω στην κάμερα, για να το πετύχω?

 

(αυτό με τα 5ψηφια νούμερα, μήπως το βρήκε κάποιος?)

 

Επιλέγεις την κάμερα και μόλις ανοίγει στο κάτω μέρος έχει δύο εικονίδια. Ένα σαν φωτογραφική μηχανή (που είναι επιλεγμένο) και ένα δίπλα σαν φιλμ. Πατάς πάνω στο φιλμ και μόλις πατήσεις το κουμπί γράφεις βίντεο! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα παιδες πως τα πατε???Εχω παρατηρησει πως η ποιοτητα εχει μειωθει σε σχεση με τα παλια μινι....ειναι γεματες noise
Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα παιδες πως τα πατε???Εχω παρατηρησει πως η ποιοτητα εχει μειωθει σε σχεση με τα παλια μινι....ειναι γεματες noise

 

Αν βάλεις το ζουμ στο τέρμα ή είναι νύχτα χωρίς καθόλου φως... Λογικό το βρίσκω σε τέτοιες συνθήκες. Κατά τ' άλλα εμένα θόρυβο δεν μου παρουσιάζει σ' άλλες συνθήκες...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά η κάμερα και με ικανοποιητικότατη λήψη βιντεο..

Το βράδυ η απόδοση μέτρια.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα χιόνια στο σκοτάδι,ισχύει..

Την μέρα ενώ τραβάει φοβερά βιντεάκια,σε σκοτεινό περιβάλλον δεν τα παει και τοσο καλα

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!!! υπαρχει τροπος να περασω τα παλια μοθ μυνηματα απο το vivaz στο μινι προ? εχω ενα αρχειο ,csv πως γινετε να τα περασω? με το gmail η καπως αλλιως?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καμιά εικοσαριά σελίδες πίσω, αλλά δεν είδα να πολυαναφέρονται πληροφορίες περί ξεκλειδώματος.

Οκ στο HTC Sensation XE που έχω εγώ ήδη το ξεκλείδωμα είναι "αναγκαίο κακό", αλλά φαντάζομαι και στο xperia mini θα αξίζουν οι αντίστοιχες ενέργειες.

Πρόκειται να πάρω λοιπόν την εν λόγω συσκευή από επιδότηση δωρεάν και να την έχω σαν δεύτερη - εναλλακτική. Ποιά ROM θεωρείται δημοφιλέστερη,ενημερωμένη,κλπ;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! έχω παραγγείλει το xperia mini pro θα ήθελα να σας ρωτήσω η καρτα sim που εχω είναι παλιά γυρω στη 10ετία, θα εχω κανενα προβλημα με το κινητο; σε ορισμενες λειτουργείες; μηπως πρέπει να παω να βγάλω καινούργια;;

επισης ειναι το πρωτο μου android κινητο οποτε πολυ πιθανον να έχω απορίες ελπίζω να με ανεχτείτε :this:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! έχω παραγγείλει το xperia mini pro θα ήθελα να σας ρωτήσω η καρτα sim που εχω είναι παλιά γυρω στη 10ετία, θα εχω κανενα προβλημα με το κινητο; σε ορισμενες λειτουργείες; μηπως πρέπει να παω να βγάλω καινούργια;;

επισης ειναι το πρωτο μου android κινητο οποτε πολυ πιθανον να έχω απορίες ελπίζω να με ανεχτείτε :this:

 

μην ανησυχεις,εχουμε ανεχτει πολλους!χεχε!πλακιτσα..

 

υπαρχει πιθανοτητα να μην πιανεις καλες ταχυτητες στο ιντερνετ παροχου.ισως και πιο ασθενες σημα...μπορει και τιποτα απο τα δυο.

5 ευρω κοστιζει μια καινουρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις,εχουμε ανεχτει πολλους!χεχε!πλακιτσα..

 

υπαρχει πιθανοτητα να μην πιανεις καλες ταχυτητες στο ιντερνετ παροχου.ισως και πιο ασθενες σημα...μπορει και τιποτα απο τα δυο.

5 ευρω κοστιζει μια καινουρια.

 

:D:D ωραια γιατι θα πέσει πολυ ψάξιμο :) οποτε καλυτερα να παω να βγαλω μια καινούργια για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου, γιατι στην αρχη οτιδήποτε συμβαίνει θα με προβληματιζει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...