Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως παιδες..υπαρχουν παμπολα sites και forums στα οποια αναφερονται οι λογοι που δεν χρειαζεται ενας task killers.αυτα που εγραψα τα βρηκα απο εδω.

 

και αυτο που κραταω κυριως και ειναι το ζουμι της υποθεσης,ειναι αυτο:

 

Basically, Android keeps tasks handy because it thinks you’ll want to perform them again in a very short amount of time. If you don’t, it will clear them out for you. It also likes to keep as many things handy as possible so that the overall performance of your device is top notch. If Android were to completely kill off everything that your phone is doing, then it would require more resources to restart all of them and you would likely run into slowness and battery drains.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κάποιες εφαρμογές στο Android Market σήμερα έχουν 10 λεπτά του Ευρώ!!!. Είναι ευκαιρία για όσους τα θέλουν:

 

Μιας και το παρόν thread δεν είναι το σωστό μέρος για τέτοιες συζητήσεις, θα συνιστούσα να τις αναφέρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε!το soundhound ηταν δωρεαν!!το πηγαν στα 10 λεπτα??

 

το asphalt που ειναι παιχνιδαρα,θα παιζει αραγε στο κινητο μας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν Παίζει το asphalt, άσε που πρέπει να περιμένουμε κι άλλα γιατί γράφει:

 

10 Days of Offers

Top Premium Apps

90% off

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε!το soundhound ηταν δωρεαν!!το πηγαν στα 10 λεπτα??

 

το asphalt που ειναι παιχνιδαρα,θα παιζει αραγε στο κινητο μας?

 

Το δωρεάν σε αφήνει να κανείς αναζήτηση συγκεκριμένου αριθμού κομματιών. Το επί πληρωμή εχει απεριόριστη χρήση. Εγω πάντως επειδή το είχα ''περασμένο'' τωρα που κάνει οσο μια τσίχλα το πήρα.

Το asphalt δε με αφήνει να το αγοράσω γιατι δεν ειναι συμβατό δυστυχώς.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

thanks kooky!

 

παιδες εσπασα και επισημως το ρεκορ μπαταριας μου!!3 μερες!πρωτη φορα!

 

μπορει βεβαια να μην του βγαλα τα ματια,αλλα δεν το χα παρατησει και τελειως.επισης το βραδυ κατα τις 4 που πεφτω για υπνο,το βαζω σε flight mode!:):):D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν Παίζει το asphalt, άσε που πρέπει να περιμένουμε κι άλλα γιατί γράφει:

 

10 Days of Offers

Top Premium Apps

90% off

 

ποιος το πε οτι δεν παιζει? μια χαρα το παιζω (το 6 ετσι) και τζαμπα! ειναι πολυ καλο...

αυτη την εκδοση εχω βρει Asphalt_6_Adrenaline_HD_Sony_Ericsson_ARMv6_upBy_ChojaK (με ενα search θα το βρειτε :P)

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω παρει το xperia mini και μου λειτουργει μονο με περιαγωγη παω να την ξετικαρω και δεν απενεργοποιητε η περιαγωγη δεδομενων. Μηπως εχει καποιο κολπο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω παρει το xperia mini και μου λειτουργει μονο με περιαγωγη παω να την ξετικαρω και δεν απενεργοποιητε η περιαγωγη δεδομενων. Μηπως εχει καποιο κολπο?

 

εχεις ξετικαρει τα δεδομενα ενεργα?

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω παρει το xperia mini και μου λειτουργει μονο με περιαγωγη παω να την ξετικαρω και δεν απενεργοποιητε η περιαγωγη δεδομενων. Μηπως εχει καποιο κολπο?

 

τι δικτυο εχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω ξετικαρει τα δυκτια ενεργα και εχω qtelecom

 

Ενω ειναι απενεργοποιημενη η περιαγωγη δεδομενων επανω στη γραμμη μου δειχνει περιαγωγη

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γινεται να μην σου δειχνει περιαγωγη αφου η Q «δανιζεται» σημα απο την wind!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιος το πε οτι δεν παιζει? μια χαρα το παιζω (το 6 ετσι) και τζαμπα! ειναι πολυ καλο...

αυτη την εκδοση εχω βρει Asphalt_6_Adrenaline_HD_Sony_Ericsson_ARMv6_upBy_ChojaK (με ενα search θα το βρειτε :P)

 

Είσαι φοβερός...

Έψαχνα καιρό να το βρω. Το πέρασα και στο mini pro και στο Χ10 μου. Στο μικρό τρέχει απίστευτα. Τέλειο. Στο Χ10 έχει μερικά lags και μάλλον πρέπει να το ελαφρυνω λίγο.

Ευχαριστώ για την πληροφορία...:D

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη ν απαντηση δεν πιστευω να με χρεωνουν εξτρα χρηματα για αυτον τον λογο δηλαδη?

 

οχι μην αγχωνεσαι!απλα σαυτο το κινητο το δειχνει κιολας με σημαδι οτι παιρνει απο τη wind.

Και γω ειχα Q και το εδειχνε και σε μενα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω να βρω μια μεμβρανη για το μινι (στ15ι) πρωσορινα μεχρι να μου ερθουν απο ebay(10 με 3,50 ευρω)και μου ζηταν εδω 10 για μια.με την δικαιολογια κιολας οτι ειναι αυθεντικη και δεν θα χαλασει την οθονη.ισχυει κατι τετοιο?η απλα θελουν να μας τρελανουν?
Link to comment
Share on other sites

@Vangelakis4: φίλε άκου τη συμβουλή μου, μην παιδεύεσαι άδικα με το να βάζεις τα εικονίδια με τη σειρά που θέλεις στον stock launcher (π.χ. να βάζεις ανά οθόνη παιχνίδια, εφαρμογές ιντερνετ κτλ), είναι πολλές οι περιπτώσεις που θα χαλάσει η σειρά και θα παιδεύεσαι να τα ξαναφτιάξεις (εγώ με το x10mini π.χ. αν έβγαζα την sd και την ξαναέκανα mount μου ξαναχάλαγε τα εικονίδια όσων εφαρμογών είχα περάσει στην sd με το link2sd, είχα φτάσει να τα γράφω στο χαρτί για να τα ξαναφτιάχνω γρήγορα ο μαύρος!).

 

Η λύση είνια κάποιος άλλος launcher, έχω την εντύπωση οτι ο ADW launcher σε αφήνει να ομαδοποιήσεις τα εικονίδια σε εικονικά drawers (= οθόνες), που είναι κάτι αντίστοιχο με αυτό που θέλεις. Το κλειδί εδώ είναι οτι μπορείς να κάνεις backup την ρύθμιση που θα φτιάξεις και να την ξανακάνεις restore όποτε και αν σου χαλάσει!

 

 

 

Σε Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Θα το δοκιμασω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα καθε φορα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω να βρω μια μεμβρανη για το μινι (στ15ι) πρωσορινα μεχρι να μου ερθουν απο ebay(10 με 3,50 ευρω)και μου ζηταν εδω 10 για μια.με την δικαιολογια κιολας οτι ειναι αυθεντικη και δεν θα χαλασει την οθονη.ισχυει κατι τετοιο?η απλα θελουν να μας τρελανουν?

 

To 2o :lol:

An δεν είναι σε κουτάκι της S.E. τότε δεν είναι αυθεντική.

Νομίζω δεν βγάζουν αυθεντικές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια ψαχνω να βρω μια μεμβρανη για το μινι (στ15ι) πρωσορινα μεχρι να μου ερθουν απο ebay(10 με 3,50 ευρω)και μου ζηταν εδω 10 για μια.με την δικαιολογια κιολας οτι ειναι αυθεντικη και δεν θα χαλασει την οθονη.ισχυει κατι τετοιο?η απλα θελουν να μας τρελανουν?

 

Καλύτερα να κάνεις υπομονή να σου έρθουν από ebay, οι τιμές εδώ είναι απαγορευτικές και χωρίς λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, και εγω το ιδιο προβλημα εχω με τον φιλο. το πηρα την παρασκευη, δουλεψε 2-3 ωρες μολις μπηκα στο ιντερνετ, αρχισε συνεχεια επανεκινησεις μονο του. εβγαλα καρτα μνημης το ιδιο, αλλαξα καρτα sim το ιδιο, εκανα αναβαθμιση σε 0,42 που ελεγε μολις μπηκα στο ιντερνετ το ιδιο. τι γινεται; αμα το αφησεις αναβοσβηνει συνεχεια μονο του!

 

καλησπερα παιδια, τελικα λυθηκε το προβλημα. το πηγα σημερα πισω, και μου δωσαν αλλο! η πλακα ειναι οτι ο υπευθηνος ουτε ανοιξε να το ελεγξει. μου εδωσε αλλο και εγραψε στον υπολογιστη (κανει συνεχεια επαννεκινιση). τωρα εντελως πληροφοριακα, η εκδοση 11/41 που ηταν και το δικο μου. ειχε χτυπημενα λεει και mini και mini pro!

Link to comment
Share on other sites

Απο custom rom για το mini, δεν έχω δει τίποτα. Υπάρχει;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1226715

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Μετα απο καιρο αποχης απο smartphone πηρα ενα xperia mini pro.Μπορει καποιος να με κατευθυνει ειτε απο αυτο το θεμα ειτε απο πμ σχετικα πως συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μου(με ποιο προγραμμα),αν υπαρχουν-και που εφαρμογες να βαλω?Εννοω παιχνιδια κτλ(για freeware παντα η κτ με σπαστηρι):)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...