Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις κανει την αναβαθμιση σε 2.3.4?

 

Βασικα σημερα το πηρα, τωρα προσπαθω να κατεβασω το το pc companion απο την SE αλλα δεν windows δεν με αφηνουν, ουτε στο pc Μου Ουτε στο laptop! μηλαμε για firmware Η για Android?

 

ναι εχω την 2.3.3 , αλλα δεν μπορω να κατεβασω το Pc companion, μπορει να προσπαθησει καποιος να δουμε?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βοήθεια! εμένα η μπαταρία μου δεν κρατάει μία, ξέρει κανένα σας αν μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιώσω την απόδοσή της;

 

Δηλαδη τι χρηση του κανεις? να φανταστω το φορτιζεις κλειστο και το αφηνεις το 4-5 ωρες ετσι?

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

οκ το κανω τωρα, το Pc companion τι ακριβως ειναι? το SEUS το ξερω απο παλια, ειχα παρει ολα τα φωτογραφικα κινητα Κ ! αθανατα, απλα τα εχασα λιγο με την SE γιατι ειχα παρει το Kc810i της LG
Link to comment
Share on other sites

οκ το κανω τωρα, το Pc companion τι ακριβως ειναι? το SEUS το ξερω απο παλια, ειχα παρει ολα τα φωτογραφικα κινητα Κ ! αθανατα, απλα τα εχασα λιγο με την SE γιατι ειχα παρει το Kc810i της LG

 

το πισι κομπανιον ειναι για να διαχειριζεσαι την συσκευη σου.back ups,ενημερωσεις και λοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πισι κομπανιον ειναι για να διαχειριζεσαι την συσκευη σου.back ups,ενημερωσεις και λοιπα.

 

αα ευχαριστω, sorry για της χαζες ερωτησεις αλλα οπος σας ειπα εχω χασει επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γινεται μονο στο δικο μου mini pro η τι μπορει να φταιει.

 

Καθε φορα που κλεινει το κινητο απο μπαταρια ολες οι εφαρμογες ανακατευονται και πολλες χανονται και απο τις συντομευσεις που βαζω στην Home Screen :blink:

 

Ενω τις βαζω στη σειρα ανα σελιδα, καθε φορα που κλεινει το κινητο απο μπαταρια μπερδευονται και μετακινουνται οπου θελουν.

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γινεται μονο στο δικο μου mini pro η τι μπορει να φταιει.

 

Καθε φορα που κλεινει το κινητο απο μπαταρια ολες οι εφαρμογες ανακατευονται και πολλες χανονται και απο τις συντομευσεις που βαζω στην Home Screen :blink:

 

Ενω τις βαζω στη σειρα ανα σελιδα, καθε φορα που κλεινει το κινητο απο μπαταρια μπερδευονται και μετακινουνται οπου θελουν.

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

φιλε μου εγω χρησιμοποιω launcher και δεν μου το κανει αυτο.υπαρχει και η επιλογη για διαταξη εικονηδιων με βαση το ονομα,διαταξη ανα εγκατασταση(φθινουσα) και διαταξη ανα εγκατασταση (αυξουσα)

 

εσυ εισαι με stock launcher?τι επιλογη εχεις βαλει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω χρησιμοποιω launcher και δεν μου το κανει αυτο.υπαρχει και η επιλογη για διαταξη εικονηδιων με βαση το ονομα,διαταξη ανα εγκατασταση(φθινουσα) και διαταξη ανα εγκατασταση (αυξουσα)

 

εσυ εισαι με stock launcher?τι επιλογη εχεις βαλει?

 

Ειμαι με τον Stock δεν εχω βαλει καποια επιλογη.

Οπως το χρησιμοποιω δεν εχω ρυθμισει τιποτα, βαζω τα εικονιδια οπως με βολευουν αλλα οταν κλεινει το κινητο απο μπαταρια ξαναγινονται μπαχαλο.:worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι "προβλημα" αλλα απο,τι θυμαμαι στον stock launcher εχει επιλογες που μπορεις να διαλεξεις πως θα κατανεμηθουν oι εφαρμογες σου.μπες στο μενου και πατα το δεξι κουμπι.εκει θα βρεις αυτη την επιλογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι "προβλημα" αλλα απο,τι θυμαμαι στον stock launcher εχει επιλογες που μπορεις να διαλεξεις πως θα κατανεμηθουν oι εφαρμογες σου.μπες στο μενου και πατα το δεξι κουμπι.εκει θα βρεις αυτη την επιλογη.

 

Το δικιμασα και αυτο το εχω στην προσαρμοσμενη ταξινομιση οπως βαζω και τα εικονιδια

Παλι τα ιδια ομως αν κλεισει απο μπαταρια ξανα ανακατευονται :confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ανακατευονται και πως πανε?

 

δεν δοκιμαζεις και εναν αλλον launcher?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι σε όλους..Λοιπόν..έχουμε και λέμε,ας τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα,αγόρασα το κινητό πριν από 2 μήνες από την easy buy world 187€, και μετά από 2 μήνες χρήσης άρχισε να έχει το πρόβλημα που ανέφερα σε προηγούμενο post,δηλαδή άρχισε να κολλάει η οθόνη και μετά από κάποια ώρα άρχισε να ζεσταίνει και να πατιέται συνέχεια το πίσω και το μενού..πήγα στην sony και μου είπαν ότι θέλουν απόδειξη από Γερμανία..δηλαδή τρέχα γυρευόπουλε και Νικολό..Καρτέρα..!!!λοιπόν αυτό που πρέπει και καλά να κάνω είναι να πάω στο easy buy world και να το στείλουν από εκεί με τιμολόγιο αγοράς για να το φτιάξουν!Α!και μην ξεχάσω, το κινητό από ένα γνωστό που έχω στην sony μου είπε ότι πολλά έχουν βγάλει αυτό το πρόβλημα και είναι πρόβλημα οθόνης ΟΧΙ λογισμικού,η αναβάθμιση έγινε και δεν έκανε κάτι το πρόβλημα είναι στην οθόνη και χωρίς εγγύηση θέλουν 80€ για να το φτιάξουν!!αν είναι δυνατών....εγώ είμαι full απογοητευμένος απο την sony γιατί είναι κρίμα να ζητάει αποδείξεις ακόμα όταν ΟΛΑ γίνονται πλέον ηλεκτρονικά και είναι ντροπή τους να ταλαιπωρούν έτσι τον κόσμο για το τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

ναι..μου είπαν ότι η sony ΠΡΕΠΕΙ να το δεχτεί και αν δεν το δεχτεί θα το στείλουν αυτοί με τιμολόγιο αγοράς..δεν είναι το πρόβλημα μου οτι δεν θα φτιαχτεί..με τον εναν η με τον αλλο τροπο το κινητο θα το φτιαξω και τσαμπα, αλλα το θεμα μου ειναι η ταλαιπωρία...είναι κρίμα να τρέχω και να μη το πάρουν επιτόπου εφ΄όσων η sony έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

να σας κανω 2 ερωτησουλες θελω,

-οταν μπαινουμε για παραδειγμα στον explorer υπαρχη κουμπι που να βγαινουμε και να τερματιζει? γιατι απο οτι εχω δει απο την διαχειρισει ολα τρεχουν και δεν κλεινουν. πρεπει δλδ καθε φορα να μπαινω στην στης ρυθμισεις κ μετα εκει που βλεπεις της εφαρμογες, και καθε φορα τρεχει οτι ειχα ανοιξει!

-το δευτερο ειναι οτι ενω κατεβασα 5-6 εφαρμογες δεν βρησκω απο που να της τρεξω, ενω και παλι τις εχει στην διαχειριση μεσα και μπορω να της σβησω η να της μεταφερω στη sd κτλ!

Ευχαριστω και καλημερα σας

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με τον Stock δεν εχω βαλει καποια επιλογη.

Οπως το χρησιμοποιω δεν εχω ρυθμισει τιποτα, βαζω τα εικονιδια οπως με βολευουν αλλα οταν κλεινει το κινητο απο μπαταρια ξαναγινονται μπαχαλο.:worry:

 

σε μενα παντως δεν το κανει και εχω τον κανονικο launcher

 

ναι..μου είπαν ότι η sony ΠΡΕΠΕΙ να το δεχτεί και αν δεν το δεχτεί θα το στείλουν αυτοί με τιμολόγιο αγοράς..δεν είναι το πρόβλημα μου οτι δεν θα φτιαχτεί..με τον εναν η με τον αλλο τροπο το κινητο θα το φτιαξω και τσαμπα, αλλα το θεμα μου ειναι η ταλαιπωρία...είναι κρίμα να τρέχω και να μη το πάρουν επιτόπου εφ΄όσων η sony έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση!!

 

επειδη και γω ειχα παρει το κινητο απο κει και τους το ειχα παει την ιδια ωρα που το πηρα επειδη ειχε το προβλημα με τον ηχο στο video μου ειχαν πει οτι θα το εστελναν αυτοι στην sony τωρα ειναι κριμας που σε τρεχουν ετσι.....

 

 

 

καλημερα παιδια

 

να σας κανω 2 ερωτησουλες θελω,

-οταν μπαινουμε για παραδειγμα στον explorer υπαρχη κουμπι που να βγαινουμε και να τερματιζει? γιατι απο οτι εχω δει απο την διαχειρισει ολα τρεχουν και δεν κλεινουν. πρεπει δλδ καθε φορα να μπαινω στην στης ρυθμισεις κ μετα εκει που βλεπεις της εφαρμογες, και καθε φορα τρεχει οτι ειχα ανοιξει!

-το δευτερο ειναι οτι ενω κατεβασα 5-6 εφαρμογες δεν βρησκω απο που να της τρεξω, ενω και παλι τις εχει στην διαχειριση μεσα και μπορω να της σβησω η να της μεταφερω στη sd κτλ!

Ευχαριστω και καλημερα σας

 

 

με το πληκτρο back εγω τις κλεινω και δεν τρεχουν μετα καποιες τρεχουν ετσι κι αλλιως οπως πχ το market ο καταλαγος οι χαρτες αλλα μην ανχωνεσαι δεν σου τρωνε μπαταρια αυτα....

 

οι εφαρμογές πρέπει να σου εμφανίζονται στο μενού εγώ τις εχω ταξινομήσει με βάση την χρήση οπότε όποια βάζω ειναι πάντα στο τέλος...

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

@Vangelakis4: φίλε άκου τη συμβουλή μου, μην παιδεύεσαι άδικα με το να βάζεις τα εικονίδια με τη σειρά που θέλεις στον stock launcher (π.χ. να βάζεις ανά οθόνη παιχνίδια, εφαρμογές ιντερνετ κτλ), είναι πολλές οι περιπτώσεις που θα χαλάσει η σειρά και θα παιδεύεσαι να τα ξαναφτιάξεις (εγώ με το x10mini π.χ. αν έβγαζα την sd και την ξαναέκανα mount μου ξαναχάλαγε τα εικονίδια όσων εφαρμογών είχα περάσει στην sd με το link2sd, είχα φτάσει να τα γράφω στο χαρτί για να τα ξαναφτιάχνω γρήγορα ο μαύρος!).

 

Η λύση είνια κάποιος άλλος launcher, έχω την εντύπωση οτι ο ADW launcher σε αφήνει να ομαδοποιήσεις τα εικονίδια σε εικονικά drawers (= οθόνες), που είναι κάτι αντίστοιχο με αυτό που θέλεις. Το κλειδί εδώ είναι οτι μπορείς να κάνεις backup την ρύθμιση που θα φτιάξεις και να την ξανακάνεις restore όποτε και αν σου χαλάσει!

 

@Red_Tiby: Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου θα έπρεπε η SE να το δεχτεί χωρίς μπλα μπλα αλλά έτσι θα ενθάρρυνε τον κάθε παραεισαγωγέα, οπότε για να τον αποθαρρύνει σε βάζει στη διαδικασία να το πάς εσύ σε αυτόν και εκέινος στην SE..... αυτός είναι και ο λόγος που τα παραεισαγωγής είναι τουλάχιστον 20-25 ευρώ πιό φτηνά....

 

@GIANNHSitia: φίλε μην προβληματίζεσαι, έτσι είναι ο browser, όπως και άλλες εφαρμογές, δεν έχουν exit και μένουν ανοικτά στο background.... και εμένα μου την έσπαγε αυτό γιαυτό και διαλέγω (όπου μπορώ) προγράμματα που έχουν exit όπως ο dolphin browser, root explorer κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Τελικά πήρα το pro και όπως υποσχέθηκα έχω αρκετές απορίες. Και μια παρατήρηση.. το λειτουργικό του κινητού δεν έχει το Carrier IQ (σύμφωνα τουλάχιστον με αυτό το τέστ). Μπράβο Σόνυ :)

 

Οι απορίες μου τώρα:

- Δε μπόρεσα να βρω πως ρυθμίζω το χρόνο κλειδώματος της οθόνης. Βρήκα τη ρύθμιση για το πότε να σκοτεινιάζει/σβήνει. Αυτό θέλω να γίνεται σύντομα. Αλλά δε θέλω να κλειδώνει αμέσως. Θα ήθελα δλδ, το κλείδωμα να καθυστερεί κάποια λεπτά.

- Επίσης, έχω ενεργοποιήσει το μοτίβο για κλείδωμα οπότε υπάρχει κάποιος τρόπος να μου βγάζει αυτό κατευθείαν και όχι το κλείδωμα που πρέπει να σύρεις προς τα δεξιά πρώτα και μετά το μοτίβο;

- Πώς απενεργοποιώ τη δόνηση όταν πατάω το back και το menu; Βρήκα για όταν γράφω κείμενο ή αριθμούς αλλά όχι γι'αυτό.

Μήπως είναι κάποιο σετ ρυθμίσεων που δε το έχω βρει καθόλου; Τώρα κατέβασα και τον οδηγό της ΣΕ και θα το ψάξω και εκεί.

 

Και κάτι πιο γενικό Android μάλλον

- Υπάρχει εύκολος τρόπος να κλείνεις εφαρμογές; Το skype για παράδειγμα δεν έχει exit. Μόνο sign out. Υπάρχει κάτι σα default task manager ή καλύτερα το Advanced Task Manager.

- Τα διάφορα που βλέπω και τρέχουν τα οποί ούτε θέλω ούτε και χρησιμοποιώ π.χ. shop, games by PopCap, Vodafone league κτλ. Πώς γίνεται να μη φορτώνουν όταν το ανάβω; Και όταν τα κλείνω, όταν ξανανοίγω το Advanced Task Manager πάλι τρέχουνε.

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις. Συνηθίζω σιγά σιγά το Android και θα μπω στο νόημα.

 

Εν τω μεταξύ, ευχαριστώ πολύ!

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Τελικά πήρα το pro και όπως υποσχέθηκα έχω αρκετές απορίες. Και μια παρατήρηση.. το λειτουργικό του κινητού δεν έχει το Carrier IQ (σύμφωνα τουλάχιστον με αυτό το τέστ). Μπράβο Σόνυ :)

 

Οι απορίες μου τώρα:

- Δε μπόρεσα να βρω πως ρυθμίζω το χρόνο κλειδώματος της οθόνης. Βρήκα τη ρύθμιση για το πότε να σκοτεινιάζει/σβήνει. Αυτό θέλω να γίνεται σύντομα. Αλλά δε θέλω να κλειδώνει αμέσως. Θα ήθελα δλδ, το κλείδωμα να καθυστερεί κάποια λεπτά.

- Επίσης, έχω ενεργοποιήσει το μοτίβο για κλείδωμα οπότε υπάρχει κάποιος τρόπος να μου βγάζει αυτό κατευθείαν και όχι το κλείδωμα που πρέπει να σύρεις προς τα δεξιά πρώτα και μετά το μοτίβο;

- Πώς απενεργοποιώ τη δόνηση όταν πατάω το back και το menu; Βρήκα για όταν γράφω κείμενο ή αριθμούς αλλά όχι γι'αυτό.

Μήπως είναι κάποιο σετ ρυθμίσεων που δε το έχω βρει καθόλου; Τώρα κατέβασα και τον οδηγό της ΣΕ και θα το ψάξω και εκεί.

 

Και κάτι πιο γενικό Android μάλλον

- Υπάρχει εύκολος τρόπος να κλείνεις εφαρμογές; Το skype για παράδειγμα δεν έχει exit. Μόνο sign out. Υπάρχει κάτι σα default task manager ή καλύτερα το Advanced Task Manager.

- Τα διάφορα που βλέπω και τρέχουν τα οποί ούτε θέλω ούτε και χρησιμοποιώ π.χ. shop, games by PopCap, Vodafone league κτλ. Πώς γίνεται να μη φορτώνουν όταν το ανάβω; Και όταν τα κλείνω, όταν ξανανοίγω το Advanced Task Manager πάλι τρέχουνε.

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις. Συνηθίζω σιγά σιγά το Android και θα μπω στο νόημα.

 

Εν τω μεταξύ, ευχαριστώ πολύ!

 

Καλημερα φιλε!καλοριζικο! :)

 

1)η σονυ εκανε επισημη δηλωση οτι δεν χρησιμοποιει carrier..;)

 

2)αυτο με το κλειδωμα που λες δεν το γνωριζω.

 

3)η δονηση βγαινει απο ρυθμισεις-ηχος-(κατω κατω) απτικα σχολια.

 

4)αυτο παει γενικα στους νεους (αλλα και παλιους χρηστες) ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ!!το android ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να τρεχουν οι εφαρμογες για να ανοιγουν πιο γρηγορα οταν τις χρησιμοποιειτε.αν τις "σκοτωνετε" εσεις κανετε κακο στο κινητο.δοξα τω θεω απο ταχυτητα παει πολυ καλα το μικρο.δεν θα αντιμετωπισετε καποιο προβλημα!:ninja:

 

5)για τα παιχνιδια και λοιπα,που δεν θες και τα χει βαλει η SE και δεν σβηνονται,γινεσαι ρουτ και τα σβηνεις ευκολα και ωραια.

 

Αν δεν κανω λαθος στην τελευταια εκδοση του Skype εχουν βαλει και exit.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Red_Tiby: Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου θα έπρεπε η SE να το δεχτεί χωρίς μπλα μπλα αλλά έτσι θα ενθάρρυνε τον κάθε παραεισαγωγέα, οπότε για να τον αποθαρρύνει σε βάζει στη διαδικασία να το πάς εσύ σε αυτόν και εκέινος στην SE..... αυτός είναι και ο λόγος που τα παραεισαγωγής είναι τουλάχιστον 20-25 ευρώ πιό φτηνά....

 

 

Aπο οτι ξερω ομως ειναι απο τις λιγες που ζηταν αποδειξεις ακομα και ειναι κριμα..το service υποτιθετε οτι ειναι πανευρωπαικο...και τα παιδια στο μαγαζι μου ειπαν να το στειλουν αλλα μου ειπαν οτι και η sony θα το δεχοταν κανονικα...τεσπα..θα το παω εκει και θα ενημερωσω σχετικα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

2) Δηλαδή εσύ ή έχεις την οθόνη σου να μη σβήνει ή κλειδώνεις το τηλ κάθε φορά;

 

3) Αυτό το μενού ούτε που το είχα ανοίξει! Όχι πως θα καταλάβαινα τι θέλει να πει ο ποιητής με το "απτικά"... Νέα απορία τώρα, δεν είδα να έχει επιλογή για να είναι ο ήχος ειδοποίησης κλήσης αυξανόμενος. Τι δε βλέπω;

 

4)αυτο παει γενικα στους νεους (αλλα και παλιους χρηστες) ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ!!το android ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να τρεχουν οι εφαρμογες για να ανοιγουν πιο γρηγορα οταν τις χρησιμοποιειτε.αν τις "σκοτωνετε" εσεις κανετε κακο στο κινητο.δοξα τω θεω απο ταχυτητα παει πολυ καλα το μικρο.δεν θα αντιμετωπισετε καποιο προβλημα!:ninja:

 

Ναι αυτό το ξέρω. Κακό δε κάνεις αλλά δεν υπάρχει και λόγος να ασχολείσαι. Από την άλλη με ενδιαφέρει για εφαρμογές όπως skype που δε θέλω να είμαι συνδεδεμένος και μου αν κάνεις sign out μετά μπερδεύεσαι (εγώ δηλαδή) και νομίζεις ότι είσαι μέσα ενώ απλά είναι ανοιχτή η εφαρμογή

 

Και γενικά, όλα αυτά τα άσχετα που ανοίγουν μόνα τους και δε πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ, έ όπως και να έχει δεν έχουν λόγο ύπαρξης για μενα και προτιμώ να γλιτώσω το απειροελάχιστο μπαταρία που τρώνε και φυσικά να μη τα βλέπω καν στο κινητό όπως είπες. Θυμάμαι κάποια παλιότερα σχόλια-οδηγούς για ρούτ. Θα κοιτάξω εκεί.

 

Aπο οτι ξερω ομως ειναι απο τις λιγες που ζηταν αποδειξεις ακομα και ειναι κριμα..το service υποτιθετε οτι ειναι πανευρωπαικο...και τα παιδια στο μαγαζι μου ειπαν να το στειλουν αλλα μου ειπαν οτι και η sony θα το δεχοταν κανονικα...τεσπα..θα το παω εκει και θα ενημερωσω σχετικα..

 

Δε χάνεις τίποτα να γράψεις ένα ευγενικό μέιλ στα αγγλικά προς το επίσημο μέιλ τους (customercare@σονυΕλλάς) και να το κάνεις cc σε customer care world και σε καναδυό μάνατζερ αν βρεις κανά μέιλ τους (ή δοκίμασε στην τύχη, generalmanagergreece@σονυΕλλάς support@σονυΕλλάς και το πολύ πολύ να κάνει γκελ).

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

2) Δηλαδή εσύ ή έχεις την οθόνη σου να μη σβήνει ή κλειδώνεις το τηλ κάθε φορά;

 

3) Αυτό το μενού ούτε που το είχα ανοίξει! Όχι πως θα καταλάβαινα τι θέλει να πει ο ποιητής με το "απτικά"... Νέα απορία τώρα, δεν είδα να έχει επιλογή για να είναι ο ήχος ειδοποίησης κλήσης αυξανόμενος. Τι δε βλέπω;

 

 

 

Ναι αυτό το ξέρω. Κακό δε κάνεις αλλά δεν υπάρχει και λόγος να ασχολείσαι. Από την άλλη με ενδιαφέρει για εφαρμογές όπως skype που δε θέλω να είμαι συνδεδεμένος και μου αν κάνεις sign out μετά μπερδεύεσαι (εγώ δηλαδή) και νομίζεις ότι είσαι μέσα ενώ απλά είναι ανοιχτή η εφαρμογή

 

Και γενικά, όλα αυτά τα άσχετα που ανοίγουν μόνα τους και δε πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ, έ όπως και να έχει δεν έχουν λόγο ύπαρξης για μενα και προτιμώ να γλιτώσω το απειροελάχιστο μπαταρία που τρώνε και φυσικά να μη τα βλέπω καν στο κινητό όπως είπες. Θυμάμαι κάποια παλιότερα σχόλια-οδηγούς για ρούτ. Θα κοιτάξω εκεί.

 

εχω την οθονη να κλεινει στα 30 δευτερολεπτα.λιγο πριν τα 30 πεφτει ο φωτισμος της οθονης και στα 30 κλεινει τελειως η οθονη.

 

κιομως υπαρχει πιθανοτητα να κανεις κακο στο κινητο σου.διαβασε.:)

 

Thus, killing all but the essential apps (or telling Android to kill apps more aggressively with the “autokill” feature) is generally unnecessary. Furthermore, it’s actually possible that this will worsen your phone’s performance and battery life. Whether you’re manually killing apps all the time or telling the task killer to aggressively remove apps from your memory, you’re actually using CPU cycles when you otherwise wouldn’t—killing apps that aren’t doing anything in the first place.

 

In fact, some of the processes related to those apps will actually start right back up, further draining your CPU. If they don’t, killing those processes can cause other sorts of problems—alarms don’t go off, you don’t receive text messages, or other related apps may force close without warning. All in all, you’re usually better off letting your phone work as intended—especially if you’re more of a casual user. In these instances, a task killer causes more problems than it solves.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thus, killing all but the essential apps (or telling Android to kill apps more aggressively with the “autokill” feature) is generally unnecessary. Furthermore, it’s actually possible that this will worsen your phone’s performance and battery life. Whether you’re manually killing apps all the time or telling the task killer to aggressively remove apps from your memory, you’re actually using CPU cycles when you otherwise wouldn’t—killing apps that aren’t doing anything in the first place.

 

In fact, some of the processes related to those apps will actually start right back up, further draining your CPU. If they don’t, killing those processes can cause other sorts of problems—alarms don’t go off, you don’t receive text messages, or other related apps may force close without warning. All in all, you’re usually better off letting your phone work as intended—especially if you’re more of a casual user. In these instances, a task killer causes more problems than it solves.

 

Ενδιαφέρον και λογικό! Πάλι είναι καλύτερα να μην είναι ανοιχτά τα άχρηστα οπότε ρούτ! Μήπως έχεις λίνκ για το άρθρο να διαβάσουμε και τίποτα άλλο;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...