Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεγεια!καλως ηρθες στην παρεα!:p

 

εγω που εχω ψαξει και εχω ρωτησει για το αν θα σταματησει η παραγωγη του,κανεις δεν ξερει τιποτα.

 

Ευχαριστώ, ήρθα κάπως ξαφνικά, αφού εχθές ξέχασα κάπου και μου έκλεψαν το X10 mini το οποίο με custom rom από nobodyAtall πετούσε.

Από μέρα σε μέρα θα βγει η CyanogenMod rom για το τηλέφωνο αυτό, οπότε, αν τη βάλω, το λειτουργικό του X10 mini δε θα μου λείψει.

 

Ποια είναι η τελευταία έκδοση;

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ παιδια.τι να πω, δεν ξερω τι μπορει να φταιει παντως.

 

Φίλε μου με την συγκεκριμένη sim που έχεις το πρόβλημα έχεις καταφέρει να μπεις στο internet σε κάποιο οποιοδήποτε κινητό;Μηπώς με αυτή την sim δεν έχεις μπει ποτέ στο internet? Αν είναι έτσι πάρε τον πάροχο σου τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών για να ρωτήσεις αν έχεις internet ενεργοποιημένο στο συγκεκριμένο νούμερο.Το πιθανότερο είναι να μην το έχεις ενεργοποιημένο

 

Sent from my ST15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πολύ καλα νεακια!!τουλάχιστον για τους κατόχους του μίνι προς το παρόν...

 

http://www.xperiablog.net/2011/09/29/xperia-mini-android-2-3-4-firmware-released/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πολύ καλα νεακια!!τουλάχιστον για τους κατόχους του μίνι προς το παρόν...

 

http://www.xperiablog.net/2011/09/29/xperia-mini-android-2-3-4-firmware-released/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

Πότε την περιμένουμε την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πότε την περιμένουμε την αναβάθμιση;

 

Ρωτησα την SE και μου πε "late next month"...

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που έχουν παρατηρήσει το πρόβλημα μπορούν να αναφέρουν σε ποια εβδομάδα παραγωγής ανήκει το κινητό τους; Κάποιος που το κινητό του ανήκει στην ίδια εβδομάδα και δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα θα μπορούσε να το στρεσάρει λίγο (με ένα benchmark) για να ανεβάσει θερμοκρασία και να τσεκάρουμε έτσι ότι είναι θέμα παρτίδων κι όχι μεμονωμένων συσκευών.

 

Είμαι (ή μάλλον ήμουν) και εγώ άμεσα ενδιαφερόμενος για το mini, μέχρι που διάβασα για το θέμα των capacitative κουμπιών στις υψηλές θερμοκρασίες στο ίδιο το φόρουμ της SE: http://talk.sonyericsson.com/message/109640#109640

από το οποίο μπορείτε να δείτε οτι μόνο "μεμονομένο" δεν είναι και έχει εμφανιστεί και σε Ευρωπαϊκές χώρες, υπάρχουν και 2-3 Έλληνες.... και επιπλέον δεν υπάρχει ακόμα ουσιαστική τοποθέτηση της SE για αυτό (κάποια SE service points σε άλλες χώρες είχαν το θάρρος να πουν οτι είναι ελλάτωμα πλακέτας = δεν διορθώνεται, αντικαθίσταται αν και όταν το αποφασίσει η SE. Κάποιοι ποστάρουν οτι δεν μπορούν να βρουν το mini πια στην αγορά (Ινδία και Μαλαισία αν θυμάμαι καλά), υπονοόντας οτι η SE το απέσυρε (και όχι οτι σταμάτησε η παραγωγή).... Στην Αμερική δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η διάθεση των mini και mini pro.... προφανώς όποιος γνωρίζει Αγγλικά μπορεί να τα διαβάσει και μόνος του στο παραπάνω λινκ.

 

Τα λέω όλα αυτά γιατί βλέπω μια απροβλημάτιστη σύσταση αγοράς σε όποιον ρωτάει στις τελευταίες 2-3 σελίδες, χωρίς κανένας να αναφέρει οτι βρίσκεται σε εξέλιξη major hardware bug, ενώ αντίστοιχα δεν έχει απαντήσει σχεδόν κανένας στην ερώτηση του zxr για να δούμε τι έκταση μπορεί να έχει το πρόβλημα στη χώρα μας...... πραγματικά εύχομαι οτι είσαστε τυχεροί και έχετε "καλή παρτίδα", καλό όμως είναι όσοι δεν το έχουν πάρει ακόμα να ξέρουν και τι υπάρχει σε εξέλιξη.

Εγώ θα μείνω με τοX10mini μου προς το παρόν, και θα κάνω κίνηση μόνο αφού κάνει κάτι ουσιαστικό η SE για αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια οντως τα κινητα τα συγκεκριμενα εχουν προβλημα εχω το μινι προ

χτες ειπα να κατεβασω με τον browser ενα αρχειο απο filecorp ξαφνικα αρχησαμε

τα κοληματα η οθονη πατουσα κ δεν αποκρινοταν οσο για τα softkeys αφηστε το

ηταν σαν μην τα ειχε καθολου δεν δουλευαν για δεκα λεπτα τουλαχιστον .δεν εκανα

επανεκινηση γιατι ηθελα να δω πως θα συμπερεφερθει ,παταω home ενω δεν αποκρινοταν

μπαινει αρχικη οθονη βλεπω ελευθερη ram 78mb λεω τη γινεται εδω ουτε ο υπολογιστης

με τον firefox δεν θελει τοση μνημη καπου 120 Mb χρησιμοποιουσε .κανω το αλλο μπαινω

μαρκετ κ κατεβαζω τον skyfire αλλα προσοχη μεσα στο μαρκετ δεν μου εγραφε απο την οθονη

παρα μονο απο το συρομενο πληκτρολογιο θελω να πω οτι η οθονη 10 φορεσ παταγες η μια αν θα

εποιανε...θελω να πω δεν ξερω τη συμβενει με τα συγκεκριμενα κ μας κανουν ολα αυτα τα νουμερα....

μετα απο επανεκινηση εστρωσε.και κατι αλλο εγω το δουλευω στα 800mhz για να κρατα η μπαταρια πιο πολυ

δεν μπορω να πω οτι ζεσταθηκε ...

 

και δυστηχως οπως αναφερει ο φιλος παραπανω στην ελλαδα θα φερουν ολη τη σαβουρα δυστηχως....

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια και το δικο μου προ κανει εναν περιεργο θορυβο..διαβασα τα προηγουμενα ποστ αλλα δεν εβγαλα ακρη..:)να αρχισω να ανησυχω;με καινουργια ανβαθμιση θα φτιαξει;φοβαμαι μην ανατιναχτει ολοκληρο:)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη μου βγάλει προβλήματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ. Προς το παρόν, όπως έχω πει ξανά, το δικό μου το μίνι το απλό δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Να είμαι τυχερός ανάμεσα σε αρκετούς άτυχους? Δεν ξέρω. Ίσως να είναι και αυτό ένα σενάριο. Ούτε κολλήματα, ούτε επανεκκινήσεις, ούτε καθυστερήσεις στην απόκριση, ούτε ζέσταμα ούτε τίποτα.

Τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη μου βγάλει προβλήματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ. Προς το παρόν, όπως έχω πει ξανά, το δικό μου το μίνι το απλό δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Να είμαι τυχερός ανάμεσα σε αρκετούς άτυχους? Δεν ξέρω. Ίσως να είναι και αυτό ένα σενάριο. Ούτε κολλήματα, ούτε επανεκκινήσεις, ούτε καθυστερήσεις στην απόκριση, ούτε ζέσταμα ούτε τίποτα.

Τι να πω...

 

 

!Να μας πεις από που το πήρες και τι βδομάδα κατασκευής έχει για να πάρουμε και εμείς!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου το μινι ειναι μια χαρα χωρις θεματα και λειτουργει απροβληματιστα αλλα της κοπελιας μου ζεσταινετε αρκετα και τρωει πολυ πιο γρηγορα την μπαταρια αλλα δεν της εχει βγαλει κατι αλλο....να του κανω ενα restore λετε ή δεν θα γινει τιποτα? Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή = w30

Μπαταρία = w24. (Δε νομίζω να έχει σημασία η μπαταρία)

 

!Να μας πεις από που το πήρες και τι βδομάδα κατασκευής έχει για να πάρουμε και εμείς!!!!!:)

kinitomania.com

Εξάρχεια είναι το μαγαζί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να κατεβάσω το ebuddy από το market,πατάω ebuddy και δεν μου το βγάζει.Επίσης συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή για να το εγκαταστήσω κατευθείαν και στην σελίδα που πάω να το κατεβάσω μου λέει ότι το ebuddy δεν το υποστηρίζει το κινητό.Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου το μινι ειναι μια χαρα χωρις θεματα και λειτουργει απροβληματιστα αλλα της κοπελιας μου ζεσταινετε αρκετα και τρωει πολυ πιο γρηγορα την μπαταρια αλλα δεν της εχει βγαλει κατι αλλο....να του κανω ενα restore λετε ή δεν θα γινει τιποτα?

 

ναι ριχτου ενα ριστορ.μπορει να χει σκαλωσει καμια εφαρμογη που ειναι κακογραμμενη και να της τρωει την μπαταρια..δεν χανεις κατι με ενα ριστορ παντως.(εκτος απο τις εφαρμογες και ο,τι εχεις στη μνημη τηλεφωνου!:lol:

 

Ρε παιδιά δεν μπορώ να κατεβάσω το ebuddy από το market,πατάω ebuddy και δεν μου το βγάζει.Επίσης συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή για να το εγκαταστήσω κατευθείαν και στην σελίδα που πάω να το κατεβάσω μου λέει ότι το ebuddy δεν το υποστηρίζει το κινητό.Τι να κάνω;

 

αυτο το θεμα το κανει και με αλλες εφαρμογες..κυριως με τις εφαρμογες της google.για καποιο λογο πολλες παρολο που υποστηριζονται κανονικα απο το κινητο,το μαρκετ τις βγαζει ως μη υποστηριζομενες.:worry:

εχω την εντυπωση οτι φταιει το γεγονος οτι εχεις παλιο μαρκετ.το κανε και σε μενα και περασα το καινουριο μαρκετ και τωρα τις βλεπει ολες κανονικα..για δοκιμασε το και συ..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορούμε να κατατάξουμε τα ονόματα με πρώτο το επίθετο και μετά το μικρό όνομα;

Δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ναι ριχτου ενα ριστορ.μπορει να χει σκαλωσει καμια εφαρμογη που ειναι κακογραμμενη και να της τρωει την μπαταρια..δεν χανεις κατι με ενα ριστορ παντως.(εκτος απο τις εφαρμογες και ο,τι εχεις στη μνημη τηλεφωνου!:lol:

 

 

 

αυτο το θεμα το κανει και με αλλες εφαρμογες..κυριως με τις εφαρμογες της google.για καποιο λογο πολλες παρολο που υποστηριζονται κανονικα απο το κινητο,το μαρκετ τις βγαζει ως μη υποστηριζομενες.:worry:

εχω την εντυπωση οτι φταιει το γεγονος οτι εχεις παλιο μαρκετ.το κανε και σε μενα και περασα το καινουριο μαρκετ και τωρα τις βλεπει ολες κανονικα..για δοκιμασε το και συ..;)

 

Πως μπορώ να κατεβάσω το νέο market;

Link to comment
Share on other sites

Τα λέω όλα αυτά γιατί βλέπω μια απροβλημάτιστη σύσταση αγοράς σε όποιον ρωτάει στις τελευταίες 2-3 σελίδες, χωρίς κανένας να αναφέρει οτι βρίσκεται σε εξέλιξη major hardware bug, ενώ αντίστοιχα δεν έχει απαντήσει σχεδόν κανένας στην ερώτηση του zxr για να δούμε τι έκταση μπορεί να έχει το πρόβλημα στη χώρα μας...... πραγματικά εύχομαι οτι είσαστε τυχεροί και έχετε "καλή παρτίδα", καλό όμως είναι όσοι δεν το έχουν πάρει ακόμα να ξέρουν και τι υπάρχει σε εξέλιξη.

Εγώ θα μείνω με τοX10mini μου προς το παρόν, και θα κάνω κίνηση μόνο αφού κάνει κάτι ουσιαστικό η SE για αυτό το θέμα...

 

Πιστεύω ότι το γεγονός πως δεν απάντησε σχεδόν κανένας δεν είναι εσκεμμένο. Απλώς με γράψανε! :lol::lol::p

Όπως επίσης δεν είναι εσκεμμένο και το γεγονός ότι το κινητό συστήνεται απροβλημάτιστα. Πάντως θυμάμαι ότι με είχε προβληματίσει αρκετά η επιλογή των soft keys όταν το είχα πρωτοδει και ήταν ο νούμερο ένας παράγοντας που τελικά με απέτρεψε από το να το πάρω. Τα ίδια και για το Ray.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κατεβάσω το νέο market;

 

καταρχην δες ποιο μαρκετ εχεις.αν εχεις την 3.1.5 τοτε ειναι η τελευταια.αν οχι πηγαινεις ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-βρισκεις το μαρκετ και πατας εκκαθαριση προσωρινης μνημης/δεδομενων?καπως ετσι το γραφει τεσπα.μετα μπαινεις στο μαρκετ και θα σου περαστει το καινουριο.(καμια φορα δεν ειναι διαθεσιμο την ιδια στιγμη σε ολους αλλα εχει βγει εδω και καμποσο καιρο οποτε δεν θα χεις προβλημα)

ισως να χρειαστει να κανεις και μια επανεκκινηση αν δεις οτι δεν σου περναει το καινουριο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα αυτό που μου είπες φίλε και δεν μου περνάει κανένα market.Μου λέει ότι η έκδοση είναι η 2002306.
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα αυτό που μου είπες φίλε και δεν μου περνάει κανένα market.Μου λέει ότι η έκδοση είναι η 2002306.

 

δεν γινεται να χεις τετοιο μαρκετ...ο αρθμος παντα ειναι ετσι: κατι.κατι.κατι

τον αριθμο τον λεει ακριβως κατω απο το ονομα της εφαρμογη οταν πατησεις πανω της στην διαχειρηση εφαρμογων.και μπορεις να τον δεις αν μπεις στο μαρκετ απο το κινητο σου,δεξι κλικ,ρυθμισεις(το λεει κατω κατω)

Οταν μπαινεις στην διαχειρ.εφαρμ.και πατας ρο μαρκετ,τι επολογες εχει εκτος απο την απεγκατασταση;

Ο,τι εχει με καθαρισμο δεδομενων και λοιπα,πατα το να καθαρισει

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα αυτό που μου είπες φίλε και δεν μου περνάει κανένα market.Μου λέει ότι η έκδοση είναι η 2002306.

Πάτα να ανοίξει το μάρκετ και μετά πίεσε το δεξί κουμπί αφής για να μπεις στο μενού. Πάτα ρυθμίσεις και στο τέλος κάτω κάτω θα δεις την έκδοση με μορφή "Έκδοση Build" μαζί με έναν αριθμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ριχτου ενα ριστορ.μπορει να χει σκαλωσει καμια εφαρμογη που ειναι κακογραμμενη και να της τρωει την μπαταρια..δεν χανεις κατι με ενα ριστορ παντως.(εκτος απο τις εφαρμογες και ο,τι εχεις στη μνημη τηλεφωνου!:lol:

 

λοιπον εκανα επιδιορθωση και ειμαστε μια χαρα....ουτε θερμοκρασια ουτε προβλημα μπαταριας...δεν νομιζω να εφταιγε εφαρμογη γιατι το ειχα επανεκκινησει πλλες φορες και δεν εφτιαχνε και το προβλημα το απεκτησε μετα απο την αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα επιδιορθωση και ειμαστε μια χαρα....ουτε θερμοκρασια ουτε προβλημα μπαταριας...δεν νομιζω να εφταιγε εφαρμογη γιατι το ειχα επανεκκινησει πλλες φορες και δεν εφτιαχνε και το προβλημα το απεκτησε μετα απο την αναβαθμιση..

 

Το πα με το σκεπτικο οτι μπορει να ξεκιναει καποια ελαττωματικη εφαρμογη να τρεχει στο backround που δρν παιρνεις πρεφα και σου κανει τη ζημια..

Αλλα αφου εισαι οκ..:)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως το κινητο δεν εμφανιζει το φαινομενο της υπερθερμανσης των πληκτρων αφης με αρκετη χρηση (κυριως Market και ιντερνετ).

εβδομαδα παραγωγης 32 (μπαταρια 25)

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...