Jump to content

Αναμνήσεις 5ήμερης / σχολικών εκδρομών


Aek21r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμείς αρχίσαμε να σκεφτόμαστε για εξωτερικό. Πιθανότατα Βιέννη ή Πράγα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων. Έχει πάει κανένας σας σχολική εκδρομή στο εξωτερικό; Τι εντυπώσεις έχετε; Ρωτάω γιατί κάποιοι συμμαθητές μου διαμαρτύρονται πως δεν έχει νυχτερινή ζωή στο εξωτερικό. Πείτε μου τη γνώμη σας και όσοι έχετε πάει στις παραπάνω πόλεις μόνοι σας (όχι με το σχολείο).
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 5 weeks later...

το θεμα αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155245

διαγραφηκε.

ωραιες οι αποψεις των ατομων(γυναικων κ ανδρων) για τα οσα εζησαν στις 5ημερες ΤΟΥΣ.

 

εγω ειχα πει οτι απο την ζωη ειναι βγαλμενα

πριν 50 μερες. τωρα ελπιζω να καταλαβε ο φιλος μου τι εννοουσα για την απαγορεψη αυτων των εκδρομων.

αν ημουν υπουργος παιδειας, απο τα πρωτα πραγματα που θα αλλαζα θα ηταν οι πολυημερες εκδρομες.

θα τις ΚΑΤΑΡΓΟΥΣΑ. ετσι απλα.

 

θα εδινα αυτες τις μερες σε εκδρομες.

το γιατι ειναι αυτονοητο.

αλλωστε, απο τη ζωη βγαλμενα ειναι ολα.

 

υγ. να κ ενα αρθρο

http://www.paron.gr/v3/new.php?colid=3&id=10788&dt=2006-11-05%200:0:0

με αληθειες απο δημοσιογραφο,

και οχι απο τηλεδικαστες του alpha(εχει κ αλλες ειδησεις η χωρα), του αντ1, του μεγκα(χουλιγκαν πρετεντερη)..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σήμερα έμαθα από τον διευθυντή ότι θα πάμε 2ήμερι Κέρκυρα (να'σαι καλά ρε πατέρα:up: ) Πάμε δευτέρα γυμνασίου και παιδιά αν μπορείτε, ρίξτε καμια ιδέα για το τι να κάνουμε:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα από τον διευθυντή ότι θα πάμε 2ήμερι Κέρκυρα (να'σαι καλά ρε πατέρα:up: ) Πάμε δευτέρα γυμνασίου και παιδιά αν μπορείτε, ρίξτε καμια ιδέα για το τι να κάνουμε:)

2 μερες τι να προλαβετε; μολις φτασετε θα φυγετε :p

Link to comment
Share on other sites

να ζητήσετε σίγουρα να σας πάνε σε κάποιο club!

 

Μπα, τι να τα κάνουμε τα κλαμπάκια; Έως τις 12 ελεύθεροι και μετά ύπνος (αν μπορώ να το πω ύπνο:p )

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

2α γυμνασίου 3ήμερη στα Γιαννενα, 3η γυμνασίου 5ήμερη στην Καστοριά, 1η λυκείου δεν πήγαμε, 2α λυκείου 3ήμερη στο Βόλο και φέτος (3η λυκείου) θα πάμε 5ήμερη ή Κέρκυρα ή Κρήτη ή Ρόδο. Το πιο πιθανό είναι να πάμε Ρόδο. :)

 

Εμεις πήγαμε:

-3η γυμνασίου -> 4ήμερη Αθήνα και 5ήμερη Καστοριά(Πράσινη εβδομάδα,αν γνωρίζετε)

-1η λυκέιου ->3ήμερη Βόλος

-2α λυκείου ->4ήμερη Γίαννενα

-3η λυκείου(φέτος δηλαδή) ->Πράγα (θα πάμε 26-30 Μαρτίου)!!!!:up: :p :up: :p

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πέρσυ (Β'Λυκείου) 4ήμερη Βόλο και φέτος (Γ'Λυκείου) 7ήμερη Ιταλία :) Φεύγουμε 25/03 :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα από τον διευθυντή ότι θα πάμε 2ήμερι Κέρκυρα (να'σαι καλά ρε πατέρα:up: ) Πάμε δευτέρα γυμνασίου και παιδιά αν μπορείτε, ρίξτε καμια ιδέα για το τι να κάνουμε:)

 

αν δεν κανω λαθος το μεγαλο κλαμπ που πανε ολες οι εκδρομες ειναι το ιπποδρομειο...παντως καλα θα περασετε

ειναι μαγικα στην Κερκυρα

αλη σε εμας που δουλευουμε

και για να απαντησω και στο τοπικ

εγω εχω 0 αναμνησεις καθως ειμασταν ενα απο τα 7λυκεια που τους απαγορευτηκε να πανε το 1999!θυμαμαι ιστοριες απο αλλα σχολεια να πω?:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

(Γ'Λυκείου) 7ήμερη Ιταλία :) Φεύγουμε 25/03 :D

 

Τυχεροί.....:(

Η δικιά μας είναι 5ήμερη...:mad: Αν και θα γυρίσουμε ξημερώματα Σαββάτου που είναι η 6η μέρα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πήγαμε:

-3η γυμνασίου -> 4ήμερη Αθήνα και 5ήμερη Καστοριά(Πράσινη εβδομάδα,αν γνωρίζετε)

 

Ήτανε να πάμε κι εμείς κάπου με αυτό το πρόγραμμα αλλά τελικά ακυρώθηκε ( δεν θυμάμαι γιατί... )

 

Εγώ πριν λίγες ημέρες γύρισα από 5η στην Καστοριά με την περιβαλλοντική ομάδα.Ήτανε πάρα πολύ ωραία αν και λίγο κουραστηκά.Πολύ ωραία τοπία,καταπληκτική πόλη μόνο που ενώ περιμέναμε να βρούμε πάγο και χιόνα την πατήσαμε και δεν έκανε τόσο κρύο.

Πάντως ήταν πάρα πολύ όμορφα και θα ξαναπήγαινα άνετα;)

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα παμε λεει στην Πατρα, και Αρχαια Ολυμπία και σε κατι αλλα που δεν θυμαμαι τωρα..

Καπου στα 200 ευρω το ατομο βγηκε, εντελως τζαμπα μετα απο 3 χορους που καναμε.............

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πόσο ήτανε αρχικά?

Εμάς για την Καστοριά αρχικά ήταν 200 και μετά κατέβηκε στα 150...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το μεγαλο κλαμπ που πανε ολες οι εκδρομες ειναι το ιπποδρομειο...παντως καλα θα περασετε

ειναι μαγικα στην Κερκυρα

αλη σε εμας που δουλευουμε

και για να απαντησω και στο τοπικ

εγω εχω 0 αναμνησεις καθως ειμασταν ενα απο τα 7λυκεια που τους απαγορευτηκε να πανε το 1999!θυμαμαι ιστοριες απο αλλα σχολεια να πω?:lol: :lol:

 

me too.......:(

 

Γιατί πόσο ήτανε αρχικά?

Εμάς για την Καστοριά αρχικά ήταν 200 και μετά κατέβηκε στα 150...

 

Είναι από Κρήτη, έχουν και μεταφορικά;) .

Link to comment
Share on other sites

me too.......:(

 

 

 

Είναι από Κρήτη, έχουν και μεταφορικά;) .

 

Κι εγώ από Κρήτη.

Δεν μου είπες όμως πόσο ήταν αρχικά.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ξανανοιξε αυτο το θεμα;

αντε να καταργηθουν οι πολυημερες, διοτι βλαπτουν τον εγκεφαλο

οπως αποδεικνυει η ζωη

Link to comment
Share on other sites

ξανανοιξε αυτο το θεμα;

αντε να καταργηθουν οι πολυημερες, διοτι βλαπτουν τον εγκεφαλο

οπως αποδεικνυει η ζωη

Καποιος δεν πηγε πενταημερη;:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος δεν πηγε πενταημερη;:p

 

Καλά δεν είναι και απόλυτα κακό αυτό που λέει για κατάργηση των εκδρομών... Έχει αρκετά θετικά, αλλά γενικά είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και απόλυτα κακό αυτό που λέει για κατάργηση των εκδρομών... Έχει αρκετά θετικά, αλλά γενικά είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα.

Ρε αφηστε τα παιδια να χαρουν:p

Αν υπαρχουν σωστα μετρα κατα την διαρκεια των εκδρομων, δεν βρισκω λογο να καταργηθουν.

Αν και τωρα θυμαμαι οτι κι εμεις ισως δεν ειμασταν τοοοοοοοσο φρονιμοι στις εκδρομες...Αλλα θα 'χουμε να τα θυμομαστε... :) :p :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέτρα υπάρχουν..το θέμα είναι κατά πόσο εφαρμόζονται.Όπως έχουν καταντήσει οι 5ήμερες και γω μάλλον είμαι υπέρ της κατάργησης..

Link to comment
Share on other sites

Ρε αφηστε τα παιδια να χαρουν:p

Αν υπαρχουν σωστα μετρα κατα την διαρκεια των εκδρομων, δεν βρισκω λογο να καταργηθουν.

Αν και τωρα θυμαμαι οτι κι εμεις ισως δεν ειμασταν τοοοοοοοσο φρονιμοι στις εκδρομες...Αλλα θα 'χουμε να τα θυμομαστε... :) :p :D

 

Πήγαμε και εμείς στη Β Λυκείου και θυμάμαι τι κάναμε γιαυτό λέω έχει και θετικά η κατάργηση. 2 χρόνια μετά καταλαβαίνω τις μ@λακίες μας...:( . Τουλάχιστον δεν πρωταγωνιστούσα σε αυτές αλλά και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν πρωταγωνιστησεις και σε καμια μικρηηηη βλακεια, δεν εχει γουστο...Δεν εννοω βεβαια τιποτα επικινδυνο...Συνηθως 5-6 ειναι που καταστρεφουν το ολο θεμα σε μια εκδρομη.;)

Το να καταργηθουν το θεωρω τραβηγμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...