Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλάκα κάνω...Απλά μέτρα πόσα δευτερόλεπτα κάνει το κινητό σου να μπει στο δίκτυο και τόσο κάνει να αλλάξει και η γραμμή.Απλά μόλις πας να αλλάξεις γραμμή ενεργοποιείται και η προώθηση άρα ίσως πάρει λίγο περισσότερο χρόνο. Θα το δοκιμάσω στο Τ630 του αδερφού μου και θα σου πω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (28 Δεκ. 2004 , 23:36)

 

Re mixtri otan se pairnw kamia fora stous dyo ari8mous sou 2in1 mou rixnei th klhsh,oute sth prow8hsh den me metabibazei,ti ginete? bgainei enas spastikos hxos ka8e fora les kai den exeis sima :mad:

 

 

Oταν έχω ενεργή την προώθηση στο 2ΙΝ1 δεν λειτουργεί η ειδοποίηση κλήσεων όταν το έχω κλειστό ή εκτός δικτύου άρα σου βγάζει τριτονικό....

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σχετικά με την υπηρεσία 2in1: Θέλω να μεταφέρω ένα συμβόλαιο κοσμοτέ που έχω στην ΤΙΜ και να βάλω στην ίδια κάρτα σαν 2ο ένα καρτοκινητό ΤΙΜ που έχω. Θα μου δώσουν από την αρχή 2in1 sim ή θα πρέπει να περιμένω να πάρω τη sim του συμβολαίου, και μετά να πάρω την 2in1, προσθέτοντας και το καρτοκινητό; Εννοείται πως δε ρωτάω για τις χρεώσεις (η προσφορά 50% έκπτωση έληξε από 1/1/2005, έτσι;), απλά θα γλύτωνα χρόνο και κόπο αν έπαιρνα απευθείας την 2in1!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu ( 1 Ιαν. 2005 , 20:32)

 

Να ρωτήσω σχετικά με την υπηρεσία 2in1: Θέλω να μεταφέρω ένα συμβόλαιο κοσμοτέ που έχω στην ΤΙΜ και να βάλω στην ίδια κάρτα σαν 2ο ένα καρτοκινητό ΤΙΜ που έχω. Θα μου δώσουν από την αρχή 2in1 sim ή θα πρέπει να περιμένω να πάρω τη sim του συμβολαίου, και μετά να πάρω την 2in1, προσθέτοντας και το καρτοκινητό; Εννοείται πως δε ρωτάω για τις χρεώσεις (η προσφορά 50% έκπτωση έληξε από 1/1/2005, έτσι;), απλά θα γλύτωνα χρόνο και κόπο αν έπαιρνα απευθείας την 2in1!

 

Θα παρεις 2in1 κατευθειαν !!

Τι εννοεις? (η προσφορά 50% έκπτωση έληξε από 1/1/2005, έτσι;)

αν εννοεις την προσφορα για το τελος συνδεσης του 2in1 που απο 6euro εγινε 3euro (λογω προσφορας) συνεχιζει κανονικα να παιζει ως τον Μαρτη!!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tnx Evian! Καλό θα ήταν να έκοβε το πάγιο που ζητάει αν το ένα νούμερο είναι σύνδεση, αλλά δεν το βλέπω άμεσα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σκεφτομαι να βαλω εναν αριθμο συμβολαιου και εναν καρτα.

Μπορω να εχω τον εναν αριθμο κανονικα απενεργοποιημενο (της καρτας) και να τον ανοιγω οποτε θελω?

Επισης οταν ειναι κληση απο προωθηση φαινεται στην συσκευη ή δεν ξεχωριζει απο τις κανονικες κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω εναν αριθμο συμβολαιου και εναν καρτα.

Μπορω να εχω τον εναν αριθμο κανονικα απενεργοποιημενο (της καρτας) και να τον ανοιγω οποτε θελω?

Επισης οταν ειναι κληση απο προωθηση φαινεται στην συσκευη ή δεν ξεχωριζει απο τις κανονικες κλησεις?

 

Μπορεις κανονικα μεσα απο τις ρυθμισεις του 2 in 1 να εχεις τον ενα απενεργοποιημενο και να το ενεργοποιεις κανοντας μια εναλλαγη ωστε να παρει την προωθηση!!!Οσο για το αν φαινεται η κληση απο προωθηση ναι στην δικη σου συσκευη φαινεται σε αυτον/η που σε καλει οχι!! :shifty:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Λήγει το 130 που έχω και

ή θα κάνω ανανέωση και θα βάλω και ένα f2g

ή θα βάλω δυο f2g μαζί (ελέω non stop).

 

Η απορία μου είναι αν όντως για κάθε προώθηση θα αφαιρούνται στην ουσία 30'' (σε αξία) και στις δυο περιπτώσεις ; Ποια είναι η πιο συμφέρουσα από τις δυο περιπτπώσεις που με απασχολούν;

 

Και κάτι ακόμα.

Η χρέωση των 1,4 ευρω για 2 καρτοκινητά σίγουρα δεν υπάρχει; Σε ένα φίλο είπαν απο ένα ΤΙΜ center ότι ισχύει η χρέωση.

 

ευχαριστώ

αντρε

Link to comment
Share on other sites

1,4 kathe mina apo ton logariasmo sou i tin karta sou..kai oso gia tin xrewsi ti stenaxwriese?? 99%ektposi exeis gia tin proothisi pou ginetai!

alla kalitera ananeose to simvolaio sou...oso gia na valeis 2in1 se f2g ginetai alla den tha exeis tis ipiresies mallon.. :(

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλω στο συμβόλαιο και ένα f2g τότε θα χρεώνονται και τα δυο με 1,4ε/μήνα;

 

Θα μπορούσες να μου δώσεις ένα πχ για αυτό που λες με το 99% έκπτωση;

Αν πχ γίνει μια κλήση 5'' στο καρτοκινητό και προωθηθεί στο συμβόλαιο τότε θα χρεωθούν (αφαιρεθούν από την κάρτα) τα 5'' ή τα 30'';

 

Ποιες υπηρεσίες λες ότι δε θα έχω αν βάλω δυο f2g;

 

ευχαριστώ πολύ

αντρε

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα δεν πληρωνουν... Μονο τα συμβολαια. Συνεπως αν βαλεις μια καρτα και ενα συμβολαιο τοτε το 2ο μονο θα πληρωνει τα 1,4€ τον μηνα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα δεν πληρωνουν... Μονο τα συμβολαια. Συνεπως αν βαλεις μια καρτα και ενα συμβολαιο τοτε το 2ο μονο θα πληρωνει τα 1,4€ τον μηνα.

eisai sigouros???? den einai etsi! 1,4/mina gia kathe noumero paei. kai 6 eurw efapaks gia kathe grami

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά δεν έχουν ΠΑΓΙΟ. Μόνο τα συμβόλαια..... Για 2 αριθμούς σε 1 συσκευή. Αν έχεις 2 καρτοκινητα δεν θα πληρώνει κανείς!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί δε κάνει προώθηση από το ένα νούμερο στο άλλο με 100% έκπτωση;;; Δεν είναι ότι θα πληρώσω το 1% αλλά πχ μιλάω 10 δευτερόλεπτα,γιατί να χρεωθώ 30;είναι κακό αυτό που κάνει η ΤΙΜ τη στιγμή που το 2ΙΝ1 στις άλλες εταιρίες η προώθηση είναι δωρεάν... :( :cry: Και το πάγιο ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ; Η cosmote στα ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΓΙΟ,η ΤΙΜ στο BBEST το χρεώνει κανονικά...Πάντα "πρωτοπόρος" η ΤΙΜ και οι συνδρομητές το πληρώνουν τελικά.Αλήθεια ο διαχωρισμός των καρτών 2ΙΝ1 γίνεται δωρεάν; :mad: ΑΝ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΥΡΤΕΣ!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ έχω μία απορία. Γιατί απενεργοποιείται η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων με την χρήση αυτής της υπηρεσίας?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία απορία. Γιατί απενεργοποιείται η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων με την χρήση αυτής της υπηρεσίας?

 

Διοτι γινεται προωθηση απο την μια γραμμη στην αλλη και τεχνικα δεν μπορουν να συνυπαρξουν παραλληλα οι υπηρεσιες ;)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί δε κάνει προώθηση από το ένα νούμερο στο άλλο με 100% έκπτωση;;; Δεν είναι ότι θα πληρώσω το 1% αλλά πχ μιλάω 10 δευτερόλεπτα,γιατί να χρεωθώ 30;είναι κακό αυτό που κάνει η ΤΙΜ τη στιγμή που το 2ΙΝ1 στις άλλες εταιρίες η προώθηση είναι δωρεάν... :( :cry: Και το πάγιο ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ; Η cosmote στα ΕΤΑΙΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΓΙΟ,η ΤΙΜ στο BBEST το χρεώνει κανονικά...Πάντα "πρωτοπόρος" η ΤΙΜ και οι συνδρομητές το πληρώνουν τελικά.Αλήθεια ο διαχωρισμός των καρτών 2ΙΝ1 γίνεται δωρεάν; :mad: ΑΝ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΥΡΤΕΣ!

 

Η χρέωση στην προώθηση είναι όντως ένα θέμα. Κοστίζει, μια και πληρώνεις την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης των 30 δευτ. Όταν την έβγαλε η ΤΙΜ δεν υπήρχε στα άλλα δίκτυα, και έκανε αυτή την τιμολόγηση. Τώρα που τα άλλα δίκτυα τη δίνουν δωρεάν, καλό θα ήταν να αναπροσαρμόσει τις τιμές της!

Το πάγιο στα συμβόλαια ιδιωτών το έχει και η κοσμοτέ και η βόντα, χλωμό το βλέπω να αλλάξει, αν και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι αδικία. Στα καρτοκινητά είναι δωρεάν!

Για το διαχωρισμό, θα ήταν ενδιαφέρον να ρωτήσουμε. Στην πράξη, επειδή σου έχει ακυρώσει τις 2 sim που ένωσες, θα χρειαστείς 2 νέες sim, τις οποίες φοβάμαι ότι θα τις χρεώσει. Δε νομίζω όμως να είναι η μόνη. Και οι άλλες 2 σίγουρα θα χρεώνουν το "διαχωρισμό" των 2in1...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για το διαχωρισμό, θα ήταν ενδιαφέρον να ρωτήσουμε. Στην πράξη, επειδή σου έχει ακυρώσει τις 2 sim που ένωσες, θα χρειαστείς 2 νέες sim, τις οποίες φοβάμαι ότι θα τις χρεώσει. Δε νομίζω όμως να είναι η μόνη. Και οι άλλες 2 σίγουρα θα χρεώνουν το "διαχωρισμό" των 2in1...

Για τον διαχωρισμό ρώτησα σε καταστημα τιμ και μου ειπαν οτι γίνεται αλλα θα χρεωθεις το κόστος των νέων καρτών (νομίζω είναι 12ε η καθε κάρτα?)

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2ΙΝ1 usim υφίσταται; Aπό ότι άκουσα οι 128Κ υποστηρίζουν τον αλγόριθμο που χρησιμοποιείται στις USIM(είναι dual mode sim) άρα με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας στη γραμμή θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες UMTS(από κατάστημα ΤΙΜ) Οι 2ΙΝ1 είναι 128Κ άρα πιθανότατα να μη χρειάζεται αλλαγή από SIM->USIM Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει έστω και ανεπίσημα;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για πολλοστή φορά επιβεβαιώνεται ότι εκεί μέσα (στην ΤΙΜ) δε λειτουργεί τίποτα, εκτός από όταν είναι για να περάσουν κρυφές αυξήσεις.

Σύμφωνα με την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας, αν έχεις στο 2ιν1 το νέο F2G, δεν ισχύει η έκπτωση 99% που υποτίθεται ότι ισχύει σε όλα τα καρτοκινητά για να καλεί το άλλο νούμερο του 2ιν1. Αυτό το πέρασαν κρυφά κατά τη μετάβαση στο νέο F2G, τη στιγμή που διαφήμιζαν το φοβερό και τρομερό :lol: non-stop.

Καλά ως εδώ κλασική απατεωνιά της ΤΙΜ, το έχουμε ξαναδεί το έργο.

Το κορυφαίο όμως είναι ότι σύμφωνα με όσα γράφει εδώ ο philosofosz, η έκπτωση 99% ισχύει!

Αν είναι έτσι, δεν έχουμε άλλο ένα κρούσμα απατεωνιάς της ΤΙΜ, αλλά ένα ακόμα πιο κλασικό κρούσμα ανοργανωσιάς (να μην ξέρει κανείς στην εξυπηρέτηση τι του γίνεται).

Τελικά τι από τα 2 ισχύει; Ελπίζω να μας διαφωτίσουν οι υπάλληλοι της εταιρίας που γράφουν στο φόρουμ. :cool:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μερικοι που η εκτροπη ενω εχουν f2g δεν τους χρεωνει κανονικα. και ισχιει η εκπτωση 99% εγω ας πουμε γυρισα σε for all.

αυτη οντως ειναι μια περιεργη κατασταση..μερικους χρεωνει και μερικους οχι.ειναι θεμα τυχης!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...