Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε να δουμε καπου τι περιλαμβανει αυτη η ενημερωση;

 

Μετα την εγκατασταση της αυτο που ειδα αρχικα ειναι οτι ανοιγοντας το τηλεφωνο ξεκιναει την διαδικασια αναζητησης νεου λογισμικου..... πραγμα που θεωρητικα σημαινει οτι μαλλον απο τωρα και στο εξης θα ειναι ενεργο και το update over the air.......

 

 

Ειδωμεν.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι κόλλημα είναι αυτό που έπεσε με το πίσω κάλυμμα,αφού το έχουμε τοποθετημένο συνέχεια και έχει τέλεια εφαρμογή με ΜΗΔΕΝ τρίξιμο whatsoever....εκτός και κάποιοι θέλουν να το μεταφέρουν ξεχωριστά με το κινητό......:lol::lol:

Η κοστολόγηση ενός ακριβού κινητού βάσει των υλικών που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή του παρουσίαζουν έντονες διακυμάνσεις και σε τελική ανάλυση αφού εμείς δεν είμαστε κατασκευαστές(ακόμα....γιατί έτσι όπως την ψειρίζουμε την μαιμού θα γίνουμε...) έχουμε δύο επιλογές ή αγοράζουμε ή δεν αγοράζουμε το όποιο πλαστικό ή μη κινητό αφού το δούμε πρώτα σαν demo συσκευή......

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση γίνετε μονο με το κίες?Από την συσκευή απευθείας δεν γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση γίνετε μονο με το κίες?Από την συσκευή απευθείας δεν γίνετε?

 

Προς το παρον οχι. Απο την επομενη ομως ειναι πολυ πιθανον.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική σημείωση: Για να αναβαθμίσετε μέσω Kies, όταν έχετε Windows Vista ή 7 μην ξεχάσετε να το τρέξετε με δικαιώματα διαχειριστή (administrative privileges).

 

Αυτό το επιτυγχάνετε ξεκινόντας την εφαρμογή ως εξής: Δεξί κλικ στην εφαρμογή > Εκτέλεση ως Διαχειριστής (Run as administrator).

 

Εάν δεν το κάνετε είναι πολύ πιθανό να σας εμφανίσει σφάλμα με κάποια DLL αρχεία (όπως συνέβη σε εμένα) και η αναβάθμιση να σταματήσει απρόσμενα και η συσκευή να μείνει κολλημένη στο download mode (δεν έχει πάθει τίποτα, απλά πρέπει να βγάλετε και ξαναβάλετε την μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

επισης απο το samsung apps μεσα απο το κινητο όταν το βαλετε- βαλετε λογαριασμο- θα σας δωσει κα ιενα update για την καμερα

 

το εβαλα κα ιαυτο αλλα δε ξερω τι ακριβως αλλαξε...

προφανως καποιο Bug που δεν ειχαμε παρει χαμπαρι υποθετω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

επισης απο το samsung apps μεσα απο το κινητο όταν το βαλετε- βαλετε λογαριασμο- θα σας δωσει κα ιενα update για την καμερα

 

το εβαλα κα ιαυτο αλλα δε ξερω τι ακριβως αλλαξε...

προφανως καποιο Bug που δεν ειχαμε παρει χαμπαρι υποθετω

Πως το λένε το update αυτό? Και όταν λες SamsungApps μέσω κινητού υποθέτω? (γιατί μέσω PC υποστηρίζονται μονο bada συσκευές)

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το βρισκω πολη "κολλημα" αυτο με την ποιοτητα υλικων. και οπως ειπαν πολλα παιδια, εφοσον θα το βαλεις σε θηκη γιατι πρεπει οπωσδηποτε να εχει ατσαλι και γυαλι και δεν ξερω κι'εγω τι αλλο.

υπαρχουν πολλα σημαντικοτερα πραγματα που αποδυκνυουν οτι μια συσκευη ειναι ποιοτικη :

- ελαστικοτητα της συσκευης,

- η εργονομια των πληκτρων και των θυρων (φορτιση, tv-out, κ.τ.λ)

- δυνατοτητες οπως swappable microsd

- αποσπωμενη μπαταρια (οχι δεν ειμαι hater της apple)

- χαμηλο sar

 

πολλοι εγραψαν και για το galaxy s οτι δεν ειναι ομορφο, δεν εχει καλη ποιοτητα, και δεν ξερω κι'εγω τι αλλο. εγω ξερω οτι δεν εχει ουτε ενα σημαδακι μετα απο 8 μηνες χρησης !!!! και οχι μονο εγω, αλλα και καμια δεκαρια ακομα φιλοι μου που το εχουν

μηπως τελικα ενα κινητο πρεπει να γραφει επανω "apple" για να λεγεται καλο και ποιοτικο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

H ποιοτητα ειναι κατι που το αντιλαμβανεσαι με το που αγγιζεις τη συσκευη. Κ οπως ειπε κ ο φιλος Βαγγελης παραπανω, ναι παιζει ρολο! Παιζει ρολο οταν δινεις ενα 600αρι και ειδικα οταν αυτο που αγοραζεις γραφει ''samsung''. Αυτο το τηλεφωνο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι για την υπολοιπη χρονια ο σημαιοφορος των android συσκευων. Γιατι, λοιπον, να μην εχει και μια κατασκευη ανταξια των υπολοιπων χαρακτηριστικων του? Και δεν λεω. Τα ξερω τα πλαστικα της sammy. Ειναι οτι ποιοτικοτερο κυκλοφορει. Σε καμια ομως περιπτωση δεν φτανουν το γυαλι κ το μεταλλο. Και εδω που τα λεμε οκ.. Ας παει να πνιγει το ''ευθραυστο'' γυαλι. Χαθηκε να κανουν μια μεταλλικη κατασκευη αντιστοιχη των τελευταιων Νοκια? (Ν8, Ε7)...
Link to comment
Share on other sites

Πως το λένε το update αυτό? Και όταν λες SamsungApps μέσω κινητού υποθέτω? (γιατί μέσω PC υποστηρίζονται μονο bada συσκευές)

 

Ναι το 2ο update μέσω του κινητού όταν μπήκα στην παραπάνω εφαρμογή το έβγαλε κατευθειαν αλλά τώρα που το εγκατέστησα δε μπορώ να δω πώς λέγεται.ήταν σχετικό με τη κάμερα πάντως

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

δε εχω καταφερει ακομα να κανω την αναβαθμιση , πολυ σπαστικο ολο failed γραφει. ειναι σημαντικη.?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

δε εχω καταφερει ακομα να κανω την αναβαθμιση , πολυ σπαστικο ολο failed γραφει. ειναι σημαντικη.?

 

Τρέχεις το kies σε windows 7?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ναι! και για να ανοιξω το κιεσ το ανοιγω σαν διαχειριστης αλλα παλι το ιδιο:mad:

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ναι! και για να ανοιξω το κιεσ το ανοιγω σαν διαχειριστης αλλα παλι το ιδιο:mad:

 

Εγω με windows 7 μια χαρα μπηκε ανετα. Μηπως να κανεις επανςκκινηση τον υπολογιστη;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να γίνει κάνα κινητό με ανθρακόνημα και τιτάνιο με κάνα μηχανισμό g-shock και μετά να συζητούσαμε για ποιότητα.

 

έτσι.. εκει είναι η ποιότητα και όχι στο αλουμίνιο και βλακείες τώρα.. carbon ρε.. και πανάλαφρο θα ναι ;) ..απλά αντι να κοστίζει 500ευρώ θα κοστίζει 1500 :p:p

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια ομως περιπτωση δεν φτανουν το γυαλι κ το μεταλλο. Και εδω που τα λεμε οκ.. Ας παει να πνιγει το ''ευθραυστο'' γυαλι. Χαθηκε να κανουν μια μεταλλικη κατασκευη αντιστοιχη των τελευταιων Νοκια? (Ν8, Ε7)...

 

μετά ανεβαίνει το βάρος της συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

μετά ανεβαίνει το βάρος της συσκευής..

 

Συμφωνοι... Αλλα για χαρη της ποιοτητας δεν νομιζω 10-15 γραμμαρια παραπανω να με πειραζαν..

Ασε που το βαρος συνηθιζεται... Δεν μιλαμε για εξωπραγματικα νουμερα αλλα για 140 γραμμαρια και κατω...

 

Ακομα κ το Ε7 που ειναι γαιδουρι δεν με χαλουσε το βαρος του... Υποκειμενικα βεβαια ολα αυτα... Αλλα ...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο να σταθούμε σε αυτό που είπαν πιο πριν κάποια παιδιά γιατί μπορεί να είναι σημαντικό:

 

Αν καταλαβα καλά κάποιοι υποστηρίζουν πως EU συσκευές πήραν update πριν από τις ελληνικές; Μα ίδια ROM δεν φορούν; Αν ισχύει όλο αυτό, ρίχτε μια επιβεβαίωση γιατί θα είναι σημαντικό κριτήριο αγοράς για κάποιους.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο να σταθούμε σε αυτό που είπαν πιο πριν κάποια παιδιά γιατί μπορεί να είναι σημαντικό:

 

Αν καταλαβα καλά κάποιοι υποστηρίζουν πως EU συσκευές πήραν update πριν από τις ελληνικές; Μα ίδια ROM δεν φορούν; Αν ισχύει όλο αυτό, ρίχτε μια επιβεβαίωση γιατί θα είναι σημαντικό κριτήριο αγοράς για κάποιους.

 

δεν νομιζω τα ελληνικα να φορανε ιδιες ρομς με τα ξενα...

οι ρομς χωριζονται σε περιοχες πχ Σκανδηναβια, Κατω χωρες, Βαλτικη κτλ οποτε ειναι λογικο να μην παιρνουν ολα αναβαθμιση την ιδια στιγμη ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Χμ νόμιζα πως αυτό είχε αλλάξει στο SGS2. Παρόλα αυτά θα ήθελα αν γίνεται να το επιβεβαιώσουν και κάποιοι που έχουν τη συσκευή κάποια στιγμή.

 

Αλλά θα μου πεις λογικά μέχρι τέλους του μήνα δε θα έχουμε "ελληνική" συσκευή ε;

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά θα μου πεις λογικά μέχρι τέλους του μήνα δε θα έχουμε "ελληνική" συσκευή ε;

 

απο την στιγμη που δεν εχει κυκλοφορησει επισημα Ελλαδα ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

update παντως έγινε στη συστκυη μου.

τωρα αν θα παιρνουν οι ελληνικες συσκευες πιο αργα το update κανεις δε μπορει να σου απαντησει ακομα με βεβαιωτητα παρα μονο με την εμπειρια που εχει.

 

γενικα εγω έχω ασχημη εμπειρια απο προηγουμενα μοντελα της HTC αλλα για samsung δε γνωριζω καθως ειναι η πρωτη φορα.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Λίγο να σταθούμε σε αυτό που είπαν πιο πριν κάποια παιδιά γιατί μπορεί να είναι σημαντικό:

 

Αν καταλαβα καλά κάποιοι υποστηρίζουν πως EU συσκευές πήραν update πριν από τις ελληνικές; Μα ίδια ROM δεν φορούν; Αν ισχύει όλο αυτό, ρίχτε μια επιβεβαίωση γιατί θα είναι σημαντικό κριτήριο αγοράς για κάποιους.

 

Χμ νόμιζα πως αυτό είχε αλλάξει στο SGS2. Παρόλα αυτά θα ήθελα αν γίνεται να το επιβεβαιώσουν και κάποιοι που έχουν τη συσκευή κάποια στιγμή.

 

Αλλά θα μου πεις λογικά μέχρι τέλους του μήνα δε θα έχουμε "ελληνική" συσκευή ε;

 

Μα και στο Galaxy S πάντα καθυστερεί να βγει η αναβάθμιση μέσω Kies....της υπομονής,όλα αυτά τα είχα κατα νου και γιαυτό δεν έβλεπα νόημα να περιμένω 1 μήνα ακόμα για να βγεί στην Ελλάδα επίσημα το GS2 αφου ουσιαστικά δεν θα μου προσφέρει τίποτα απολύτως εκτός από ταλαιπωρία,τα ελληνικά τα έχω στη συσκευή και όλα καλά τις αναβαθμίσεις σίγουρα πιο γρήγορα βάσει του csc του fw.....όσον αφορά το θέμα εγγύησης είναι πλέον ξεκάθαρα τα πράγματα-το κινητό είναι σαν να πήγα στην Αγγλία και να το πήρα εκεί και σε περίπτωση βλάβης το πας σε ευρωπαικό service της χώρας που βρίσκεσαι/κατοικείς και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι... Αλλα για χαρη της ποιοτητας δεν νομιζω 10-15 γραμμαρια παραπανω να με πειραζαν..

Ασε που το βαρος συνηθιζεται... Δεν μιλαμε για εξωπραγματικα νουμερα αλλα για 140 γραμμαρια και κατω...

 

Ακομα κ το Ε7 που ειναι γαιδουρι δεν με χαλουσε το βαρος του... Υποκειμενικα βεβαια ολα αυτα... Αλλα ...

 

 

ναι αδερφέ.. αλλα απ την στιγμή που η εταιρία έχει βάλει στόχο να κάνει την συσκευή ποιο ελαφριά απ τον προκάτοχο δεν μπορεί να βάλει μέταλλο πάνω.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...