Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ερωτηση....

Οταν λαμβανω καποιο μυνημα στο facebook μου ερχετε ειδοποιηση στο email...

Πως γινεται να το καταργησω αυτο...δεν θελω να λαμβανω email...γινεται?και πως?

Ευχαριστω...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ερωτηση....

Οταν λαμβανω καποιο μυνημα στο facebook μου ερχετε ειδοποιηση στο email...

Πως γινεται να το καταργησω αυτο...δεν θελω να λαμβανω email...γινεται?και πως?

Ευχαριστω...

 

Sent from my GT-I9100

 

ειναι θεμα fb.. πηγαινε στις ρυθμισεις του λογαριασμου σου και εχει επιλογη για μη αποστολη email..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω κολησει τωρα εδω και 2 ωρες και δε μπορω να βρω με τιποτα πως αλλαζουμε θεμα στη συνομιλια μηνηματων(τα κουτακια που εχουν μεσα το κειμενο εννοω κτλ)..μηπως μπορει να μου θυμισει καποιος φιλος αν ειναι ευκολο γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν το βρισκω πουθενα.. :lost:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω κολησει τωρα εδω και 2 ωρες και δε μπορω να βρω με τιποτα πως αλλαζουμε θεμα στη συνομιλια μηνηματων(τα κουτακια που εχουν μεσα το κειμενο εννοω κτλ)..μηπως μπορει να μου θυμισει καποιος φιλος αν ειναι ευκολο γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν το βρισκω πουθενα.. :lost:

 

δεν υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη...νομιζω μεχρι την ke7 υπηρχε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θέλω να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Την Κυριακή το βράδυ έβαλα στην δεύτερη οθόνη του Γαλαξία μου την συντόμευση της εφαρμογής mini page. Από τότε όταν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο ανοίγει κανονικά και δείχνει να δουλεύει κανονικά. Όμως στις αρχικές οθόνες δεν μου εμφανίζει τίποτα από όσα έχω (συντομεύσεις, φακέλους, widgets). Το μόνο που εμφανίζει είναι οι τέσσερις βασικές συντομεύσεις στο κάτω μέρος, τις οποίες αν τις επιλέξω δεν με πάνε στην αντίστοιχη εφαρμογή. Για να τα εμφανίσω και να λειτουργούν όλα σωστά αναγκάζομαι να μπαίνω από τις ρυθμίσεις μέσα στις εφαρμογές και να κάνω force stop την εφαρμογή mini page. Μόλις το κάνω αυτό όλα επανέρχονται στη φυσιολογική κατάσταση.

 

Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό; Υπάρχει τρόπος να το σταματήσω;

Μήπως πρέπει να απεγκαταστήσω τελείως τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

(είμαι rooted)

 

Αφού έχεις πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή, κατέβασε κάποια αντίστοιχη από το Market (search quick note). Ας μην κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει πλεον αυτη η επιλογη...νομιζω μεχρι την ke7 υπηρχε..

πω πω καλα,εκανα χ8ες ΟΤΑ το update και δε μου πηγε καν το μυαλο στο ενδεχομενο να το αφαιρεσαν...προηγουμενη βδομαδα με ΚΕ7 θυμαμαι το ειχα βρει αμεσως και σημερα κοντεψα να σαλταρω,εψαχνα συνεχεια κ τιποτα..μα καλα ποιος ο λογος να το αφαιρεσουν?ηταν πιστευω μια ωραια λεπτομερεια :mad: οπως και να'χει ευχαριστω πολυ παντως :)

Link to comment
Share on other sites

πω πω καλα,εκανα χ8ες ΟΤΑ το update και δε μου πηγε καν το μυαλο στο ενδεχομενο να το αφαιρεσαν...προηγουμενη βδομαδα με ΚΕ7 θυμαμαι το ειχα βρει αμεσως και σημερα κοντεψα να σαλταρω,εψαχνα συνεχεια κ τιποτα..μα καλα ποιος ο λογος να το αφαιρεσουν?ηταν πιστευω μια ωραια λεπτομερεια :mad: οπως και να'χει ευχαριστω πολυ παντως :)

 

Ota;

 

Official; πως εκανες update;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ota;

 

Official; πως εκανες update;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ναι stock KE7 φορουσε,δημιουργησα ενα λογαριο samsung και εφοσον εχεις λογαριασμο google και καρτα σιμ στη συσκευη κανεις κανονικα ΟΤΑ χωρις kies και ιστοριες :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι stock KE7 φορουσε,δημιουργησα ενα λογαριο samsung και εφοσον εχεις λογαριασμο google και καρτα σιμ στη συσκευη κανεις κανονικα ΟΤΑ χωρις kies και ιστοριες :)

 

Βγηκε update ελληνικο ή μιλαμε για συσκευη απο εξωτερικο?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update ελληνικο ή μιλαμε για συσκευη απο εξωτερικο?

 

οχι δεν ειναι ελληνικο,συγνωμη ξεχασα να το αναφερω προηγουμενος..ΧΕU ειναι αγγλικο και απο ΚΕ7 πηγε ΚF3..αν δε κανω λαθος εχει βγει αρκετο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ μπερδευτικα.Ολα οκ :D
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο υποστηριζει nfc? Αν ναι απο που το ενεργοποιω?

 

Δεν υποστηρίζει NFC.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει NFC.

 

Με στεναχωρησες τωρα. Παντως το πλαισιο αναφερει στο site οτι εχει nfc. Τι ηλιθιοι που ειναι. Να βασιστω εγω σε αυτο και να το αγορασω on line και μετα να τους το φερω καπελο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από nikos1986 >

 

sos συνδεω το κινητο με το κιεσ μου βγαζει οτι εχει νεο λογισμικο για να κανω αναβαθμιση κανω το αντιγραφω ασφαλειας και οταν κατεβει το υλικολογισμικο μου λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη,τι κανω?

 

 

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, πηγα να κανω αναβαθμηση μεσω kies κατεβασε οτι ηταν καιοταν πηγε να το περασει στο κινητο δεν το αναγνωριζε, εκανα και εγκατασταση προγραμματος οδηγησης αλλ τιποτα...Γραφει συνδεση και γυρναει το εικονιδιο οτι ψαχνει το κινητο να συνδεθει. Τι να κανω???

 

 

Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ.Όλοι εσείς κάνατε αναβάθμιση από το kies και δεν σας κόλλησε?Εγώ προσπαθώ αλλά όταν πάει να κάνει εγκατάσταση λέει πως δεν βρέθηκε συσκευή.Απάντησε μου η πείτε άλλο τρόπο να κάνω update

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ.Όλοι εσείς κάνατε αναβάθμιση από το kies και δεν σας κόλλησε?Εγώ προσπαθώ αλλά όταν πάει να κάνει εγκατάσταση λέει πως δεν βρέθηκε συσκευή.Απάντησε μου η πείτε άλλο τρόπο να κάνω update

 

φιλε μου δοκιμασε να πας ρυθμισεις-->πληροφοριες σχετικα με το τηλ--->ενημερωση λογισμικου-->ελεγχος για ενημερωση με ανοιχτο wifi και θα ζητησει λογαριασμο samsung,αν δεν εχεισ φτιαξε ενα δοκιμασε ετσι..ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Με στεναχωρησες τωρα. Παντως το πλαισιο αναφερει στο site οτι εχει nfc. Τι ηλιθιοι που ειναι. Να βασιστω εγω σε αυτο και να το αγορασω on line και μετα να τους το φερω καπελο.

 

Για δες κι αυτό..:)

Link to comment
Share on other sites

Για δες κι αυτό..:)

 

Χαχαχ... Αισχρός. Γιατί μιλάει άραγε αφού δεν έχει ιδέα;! Και δίνει και προκλητική συμβουλή στο τέλος ότι δεν θα του χρειαστεί στην Ελλάδα !

Link to comment
Share on other sites

Παρολες τις προσπαθειες, λαμβανω παντα την ιδια ειδοποιηση : Τη δεδομενη στιγμη δεν ειναι δυνατη η αποστολη του μυνηματος. Θα αποσταλει οταν η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη. Το δικτυο μου ειναι και ηταν παντα στο αυτοματο, και οι ρυθμισεις μου σωστα εγκατεστημενες. Καμια αλλη ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και η μόνη λύση δυστυχώς και κατά ένα περίεργο και ηλίθιο λόγο είναι ότι μπορείς να στείλεις ΜΜΣ ΜΟΝΟ με το 3G ενεργοποιημένο, κατά τα λεγόμενα και της SAMSUNG!

 

Παιδιά αυτό είναι ένα από τα σημεία που θα πρέπει να προστεθούν στην σελίδα με τις συμβουλές για νέους χρήστες GALAXY SII, γιατί δεν θυμάμαι να το έχω δει. Αν υπάρχει τότε ΟΚ.

 

Απορίες...

 

Το SPB SHELL 3D που βγήκε μάλλον τώρα είναι απλά μια εφαρμογή ή από τη στιγμή που το εγκαθιστά κάποιος αλλάζει όλη η δομή του κινητού;

https://market.android.com/details?id=com.spb.shell3d&feature=search_result

 

Αξίζει να βάλουμε το ES FILE EXPLORER ή μια χαρά είμαστε και με αυτό που έχει το κινητό;

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ανεβάσω την ένταση του video player πέρα από την προκαθορισμένη; Ενώ τα βίντεο που γράφω έχουν ένταση, οι ταινίες που έχω περάσει για τα παιδιά δεν έχουν καλή ένταση. Μιλώ πάντα για το εξωτερικό ηχείο.

 

Κάτι τελευταίο.

Ο αισθητήρας φωτισμού της οθόνης είναι ενεργοποιημένος στο αυτόματο, αλλά δεν προσαρμόζεται γρήγορα. Πχ όταν είμαι έξω στον ήλιο και το ανοίγω αργεί να φωτιστεί η οθόνη καλά, με αποτέλεσμα να περιμένω μέχρι να ανέβει η ένταση του φωτισμού. Το κάνει σε όλους αυτό;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι με agps (χρηση internet δηλαδη) κλειδωνει μεσα σε δευτερολεπτα..

χωρις, μπορει να παρει αρκετααααα λεπτα..

Και το δικό μου έχει τύχει να κλειδώσει μέσα σε 20 δευτερα αλλά και σε 4-5 λεπτά. Χωρίς ιντερνετ πάντα. Εδώ υστερεί αρκετά θα έλεγα σε σχέση με άλλα κινητά.Το καλό όμως ειναι οτι αν κλειδώσει δεν χάνει καθόλου το σήμα του κατα την πλοήγηση.

 

Aυτό είναι κάτι που δεν ήξερα, δηλαδή όντως κλειδώνει δορυφόρους και χωρίς χρήση ίντερνετ; Μιλάτε για το δικό του πρόγραμμα πλοήγησης ή για κάποιο άλλο που εγκαταστήσατε μετά;

 

Και μιας και μιλάμε για GPS, ρε παιδιά τι διαφορά έχει το Google Μaps από το πρόγραμμα πλοήγησης του κινητού; Ποια η βασική διαφορά τους;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτό είναι κάτι που δεν ήξερα, δηλαδή όντως κλειδώνει δορυφόρους και χωρίς χρήση ίντερνετ; Μιλάτε για το δικό του πρόγραμμα πλοήγησης ή για κάποιο άλλο που εγκαταστήσατε μετά;

 

Κλειδώνει ναι αλλά αργεί λίγο περισσότερο και φυσικά χρειάζεται ανοιχτό ουρανό. Μιλάμε για τα επώνυμα προγράμματα πλοήγησης της αγοράς. Εσύ για ποιο δικό του μιλάς;

 

Και μιας και μιλάμε για GPS, ρε παιδιά τι διαφορά έχει το Google Μaps από το πρόγραμμα πλοήγησης του κινητού; Ποια η βασική διαφορά τους;

 

Το google maps έχει by default η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει ναι αλλά αργεί λίγο περισσότερο και φυσικά χρειάζεται ανοιχτό ουρανό. Μιλάμε για τα επώνυμα προγράμματα πλοήγησης της αγοράς. Εσύ για ποιο δικό του μιλάς;

 

Για το "Πλοήγηση" με εικονίδιο το μπλε βελάκι (που κοιτάει πάνω ντε:lol: ) που είναι μέρος του Google Maps υποθέτω.. πρόγραμμα πλοήγησης δεν είναι αυτό; Ποια η διαφορά του απ'το Google Maps λοιπόν και θέλει ξεχωριστό εικονίδιο;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ.Όλοι εσείς κάνατε αναβάθμιση από το kies και δεν σας κόλλησε?Εγώ προσπαθώ αλλά όταν πάει να κάνει εγκατάσταση λέει πως δεν βρέθηκε συσκευή.Απάντησε μου η πείτε άλλο τρόπο να κάνω update

Έχοντας το ίδιο πρόβλημα το έλυσα πηγαίνοντας στην Διαχείρηση του Υπολογιστή και σβήνοντας όλους τους drivers της Samsung. Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο τους κατέβασε από την αρχή και δούλεψαν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το "Πλοήγηση" με εικονίδιο το μπλε βελάκι (που κοιτάει πάνω ντε:lol: ) που είναι μέρος του Google Maps υποθέτω.. πρόγραμμα πλοήγησης δεν είναι αυτό; Ποια η διαφορά του απ'το Google Maps λοιπόν και θέλει ξεχωριστό εικονίδιο;:blink:

 

Όλα αυτά απαιτούν σύνδεση στο internet για να κατεβάζουν δεδομένα από το internet (χάρτες κτλ).

 

Για να κάνεις τη δουλειά σου θα χρειαστείς ένα αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης (με τους δικούς του χάρτες) από αυτά που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά απαιτούν σύνδεση στο internet για να κατεβάζουν δεδομένα από το internet (χάρτες κτλ).

Για να κάνεις τη δουλειά σου θα χρειαστείς ένα αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης (με τους δικούς του χάρτες) από αυτά που κυκλοφορούν.

 

Τώρα το ξεκαθάρισα, χτες νόμιζα ότι τα παιδιά μιλούσαν για το maps κι αναρρωτιώμουν γιατί εμένα δεν κατέβαζε τίποτα στη δοκιμή που έκανα να συνδεθώ με δορυφόρο χωρίς τη χρήση του ίντερνετ ;)

 

Μένυ θενξ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...