Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε όλους όσους το έχουν γνήσιο λειτουργεί.

 

Εχω διαβασει για πολλα προβληματα στο SGS2. Οτι δεν κανουν update οι χαρτες , κρασαρει συνεχεια η εφαρμογη κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω διαβασει για πολλα προβληματα στο SGS2. Οτι δεν κανουν update οι χαρτες , κρασαρει συνεχεια η εφαρμογη κλπ..

 

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το τελευταιο firmware/kernel ??εγω το κινητο που πηρα απο ενα παιδι εχει

firmware ΧΧKG3

Kernel GINGERBREAD.XXKG3

 

Eιμαι καλα με αυτο??ειναι stock?η να φλασαρω καποιο αλλο και το πιο τελευταιο..ειναι ελληνικο το κινητο!οποτε αν μπορειτε παρακαλω επειδη ειμαι και καινουριος με ta odin και τα λοιπα αν και γνωριζω πως να το κανω πλεον φλασαρισμα απλα δεν ξερω ποια firmware και kernel ειναι απαραιτητα για το κινητο ωστε να ειναι stock!!

 

ελπιζω να με βοηθησετε και αν εχει ερωτηθει πολλες φορες αυτο τοτε συγνωμμη για τον μπελα..!

ευχαριστω πολυ..

 

ΕDIT:

Επισης θελω να ρωτησω αν το κινητο που εχετε υποστηριζει και γραφει 160 χαρακτηρες με ελληνικα για αποστολη μυνηματος με το μανισο προγραμμα sms για να μου ληθει η απορια..!απο wind το αγορασε το παιδι απο οπου πηρα και το κινητο και ενας φιλος μου απο πλαισιο και τα δυο λοιπον υποστηριζουν 70 ελληνικουσ χαρακτηρες για μυνημα!αλλιως να βαλω handcent αν και δεν το θελω...

 

μπορει να με απαντησει καποιος να κανω τις απαραιτητες αλλαγες που χρειαζετε??δεν θελω να κανω καμια βλακεια..2 μερες περιμενω μια απαντηση..κριμα ειμαι :lol::lol::lol:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με απαντησει καποιος να κανω τις απαραιτητες αλλαγες που χρειαζετε??δεν θελω να κανω καμια βλακεια..2 μερες περιμενω μια απαντηση..κριμα ειμαι :lol::lol::lol:

 

η τελευταια επισημη απο την samsung (οχι Ελλαδας) ειναι η I9100XXKH3

και μπορεις να την κατεβασεις απο εδω.Ι9100ΧΧΚΗ3

 

εαν κανεις root .... θα κανεις την λυση με το CFRoot τροπο που αναγραφεται στο δευτερο post εδω--> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

αυτος ο τροπος θα σου δωσει το πλεονεκτημα της CWM (εφαρμογη) η οποια θα σου ανοιξει αργοτερα το ευκολο δρομο για εγκατασταση ας πουμε μιας custom rom που μπορει να θελησεις χωρις πλεον να εμπλεκεις το Odin. :)

 

 

EDIT: ναι υπαρχουν Ελληνικα κομπλε και στα πληκτρολογια και παντου, επισης ΝΑΙ γραφεις με 160 χαρακτηρες..

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια επισημη απο την samsung (οχι Ελλαδας) ειναι η I9100XXKH3

και μπορεις να την κατεβασεις απο εδω.Ι9100ΧΧΚΗ3

 

εαν κανεις root .... θα κανεις την λυση με το CFRoot τροπο που αναγραφεται στο δευτερο post εδω--> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

αυτος ο τροπος θα σου δωσει το πλεονεκτημα της CWM (εφαρμογη) η οποια θα σου ανοιξει αργοτερα το ευκολο δρομο για εγκατασταση ας πουμε μιας custom rom που μπορει να θελησεις χωρις πλεον να εμπλεκεις το Odin. :)

 

 

EDIT: ναι υπαρχουν Ελληνικα κομπλε και στα πληκτρολογια και παντου, επισης ΝΑΙ γραφεις με 160 χαρακτηρες..

 

εχω κανει root την συσκευη με την firmware ποY εχω (XXKG3 android 2.3.4) και δεν εχω κανενα παραπονο απτο λογισμικο..απλα δεν μπορω να γραψω 160 ελληνικουσ χαρακτηρες σε μυνημα!ξερω να περναω custom ρομσ..θελω να παραμεινω στοκ γιατι εχω πολυ καλη αυτονομια μπαταριας..και με αυτην που βρισκομαι με κραταει 3 μερες!

αυτην που με προτεινες λοιπον..αν την βαλω θα χαθουν οτι εχω απτο τλφν?θα γινει factory reset?και πια εκδοση ειναι η XXKH3? ειναι η 2.3.3??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είπα να δοκιμάσω και εγώ καμμιά custom rom και αφού έκανα cf root πέρασα την sensation by crysis την είδα και είπα να δοκιμάσω και καμμία άλλη, αλλά δεν μπορώ να περάσω καμμία..........

Ούτε καν το update.zip δεν μου περνάει, τι κάνω λάθος;

Έχω περασμένο το rom manager, έχω τικαρισμένο το usb debagging και έχω το zip στην sd card όχι την εξωτερική.

Επίσης έχω δοκιμάσει να το κάνω και μέσω rom manager και μέσω clockwork mod.....τίποτα :mad:

Έχω κάνει και backup της ρομ μου πρίν περάσω την custom ούτε αυτό με αφήνει να περάσω..........helppppppp:rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.. Διαβασα καπου στο ιντερνετ οτι καλο θα ηταν να κανουμε που και που ανασηγκροτηση της μνημης του τηλεφωνου(η και της microSD ακομα) μεσω του pc οταν το συνδεουμε ως μεσο αποΘηκευσης..ποια η γνωμη σας?? ειναι καλο να γινεται αυτο στη μνημη του κινητου κι αν ναι γιατι? παντως τωρα τελευταια που γεμισα σχεδον τη μνημη του κινητου(3gb δια8εσιμα απ'τα 11κατι) κ γεμισα 3 homescreen με εικονιδια/widget παρατηρω μερικες φορες ενα μικρο lag στην ενναλαγη των homescreen,και στη μεταβαση σε μερικες εφαρμογες,στο εφε που κανει :worry: Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.. Διαβασα καπου στο ιντερνετ οτι καλο θα ηταν να κανουμε που και που ανασηγκροτηση της μνημης του τηλεφωνου(η και της microSD ακομα) μεσω του pc οταν το συνδεουμε ως μεσο αποΘηκευσης..ποια η γνωμη σας?? ειναι καλο να γινεται αυτο στη μνημη του κινητου κι αν ναι γιατι? παντως τωρα τελευταια που γεμισα σχεδον τη μνημη του κινητου(3gb δια8εσιμα απ'τα 11κατι) κ γεμισα 3 homescreen με εικονιδια/widget παρατηρω μερικες φορες ενα μικρο lag στην ενναλαγη των homescreen,και στη μεταβαση σε μερικες εφαρμογες,στο εφε που κανει :worry:

 

Χμμ. Μάλλον χαλασμένο τηλέφωνο είναι αυτά που διάβασες. Παρόλα αυτά αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο το κάνεις από το κινητό.

 

Πρώτα σώζεις ό,τι χρειάζεσαι και πας από τις ρυθίσεις στο storage και κάνεις format αυτά που θες.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Μάλλον χαλασμένο τηλέφωνο είναι αυτά που διάβασες. Παρόλα αυτά αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο το κάνεις από το κινητό.

Πρώτα σώζεις ό,τι χρειάζεσαι και πας από τις ρυθίσεις στο storage και κάνεις format αυτά που θες.

Η ανασυγκροτηση δισκου αλλο πραγμα δεν ειναι απο τη μορφωποιηση??? (τουλ στα παραθυρα κανοντας ανασυγκροτηση δεν διαγραφονται δεδομενα απλα "τακτοποιουνται") στο κινητο θα εχει το ιδιο αποτελεσμα με το format??? περιεργο... :blink:

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει root την συσκευη με την firmware ποY εχω (XXKG3 android 2.3.4) και δεν εχω κανενα παραπονο απτο λογισμικο..απλα δεν μπορω να γραψω 160 ελληνικουσ χαρακτηρες σε μυνημα!ξερω να περναω custom ρομσ..θελω να παραμεινω στοκ γιατι εχω πολυ καλη αυτονομια μπαταριας..και με αυτην που βρισκομαι με κραταει 3 μερες!

αυτην που με προτεινες λοιπον..αν την βαλω θα χαθουν οτι εχω απτο τλφν?θα γινει factory reset?και πια εκδοση ειναι η XXKH3? ειναι η 2.3.3??

 

 

αυτη που σου πρωτεινω ειναι η τελευταια και ειναι 2.3.4.

δε νομιζω να χασεις την αυτονομια σου...ουτε με αυτη την αναβαθμιση αλλα ουτε με τις custom roms...ισα ισα που εγω με την custom rom βρηκα την υγεια μου σε θεμα μπαταριας αλλα και θερμοκρασιας.

τωρα μολις τσεκαρα με την μαμα εφαρμογη των μηνυματων και στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες...νομιζω εχει και ρυθμισει μεσα στις ρυθμισεις στα μηνυματα...το γυρνας σε unicode και το αντιστροφο.

αυτο το ειχα δει ομως και στην ΚΕ2 που ειχα....αρα κατεμε προχωρα αφοβα..

 

δεν θα χαθει τιποτα αν δεν κανεις wipe data/factory reset..

 

απλα περασε τα και μετα μπες μεσα στο recovery mode και κανε wipe cache και advin cache μεσα στο advance,,

οι περισσοτεροι λενε πως αρκει αυτο...και τα ικονιδια θα ειναι οπως τα αφησες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω criskelo v15 το θεμε ειναι οτι δεν ξερω πως να ζουμ οταν ειμαι στην φωτογραφια και οχι στο video με το πληκτρο της εντασης βγαζει φωτογραφια μαλλον λογω του οτι ειναι hacked camera.apk καποιος αλλος τροπος για ζουμ?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω criskelo v15 το θεμε ειναι οτι δεν ξερω πως να ζουμ οταν ειμαι στην φωτογραφια και οχι στο video με το πληκτρο της εντασης βγαζει φωτογραφια μαλλον λογω του οτι ειναι hacked camera.apk καποιος αλλος τροπος για ζουμ?

 

Pinch to zoom?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει στην καμερα αυτο:(

 

πως και ετσι?? σε μενα μια χαρα δουλευει παντως :confused:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτη που σου πρωτεινω ειναι η τελευταια και ειναι 2.3.4.

δε νομιζω να χασεις την αυτονομια σου...ουτε με αυτη την αναβαθμιση αλλα ουτε με τις custom roms...ισα ισα που εγω με την custom rom βρηκα την υγεια μου σε θεμα μπαταριας αλλα και θερμοκρασιας.

τωρα μολις τσεκαρα με την μαμα εφαρμογη των μηνυματων και στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες...νομιζω εχει και ρυθμισει μεσα στις ρυθμισεις στα μηνυματα...το γυρνας σε unicode και το αντιστροφο.

αυτο το ειχα δει ομως και στην ΚΕ2 που ειχα....αρα κατεμε προχωρα αφοβα..

 

δεν θα χαθει τιποτα αν δεν κανεις wipe data/factory reset..

 

απλα περασε τα και μετα μπες μεσα στο recovery mode και κανε wipe cache και advin cache μεσα στο advance,,

οι περισσοτεροι λενε πως αρκει αυτο...και τα ικονιδια θα ειναι οπως τα αφησες.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου..προσπαθω να ξεζιπαρω το αρχειο που με εδωσες για την τελευταια εκδοση και μου ζηταει εναν κωδικο..γνωριζεις ποιος ειναι???και επισης πρεπει να βαλω και το αναλογο κερνελ?η να βαλω το τροποποιημενο κερνελ του CFROOT αμεσως μολις φλασαρω την firmware??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ευτυχης κατοχος και εγω του εν λογο κινητου.ενα θεματακι εχω με το ημερολογιο που αλλοτε ειδοποιει και αλλοτε οχι....θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις...υπαεχει καμια εφαρμογη ωστε να υπαρχει ενα ρολοι στην οθονη διακριτικο,να μην σβηνει τελειως και να δειχνει και τις ειδοποιησεις?ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ευτυχης κατοχος και εγω του εν λογο κινητου.ενα θεματακι εχω με το ημερολογιο που αλλοτε ειδοποιει και αλλοτε οχι....θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις...υπαεχει καμια εφαρμογη ωστε να υπαρχει ενα ρολοι στην οθονη διακριτικο,να μην σβηνει τελειως και να δειχνει και τις ειδοποιησεις?ευχαριστω....

 

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά εγώ χρησιμοποιώ το Agenda Widget (paid από μάρκετ) από την εποχή του galaxy s και με έχει βολέψει πολύ..δες το μήπως βολέψει και εσένα

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SohvY0iXc1U]Samsung Galaxy S II white hands-on IFA 2011 (Greek) - YouTube[/ame]

 

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2011/09/samsung-galaxy-s-ii-leyko1.jpg

 

Υ.Γ. συμφωνα με φήμες το GS ΙΙΙ θα παρουσιαστεί τέλη φεβρουαρίου (MWC 2012)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SohvY0iXc1U]Samsung Galaxy S II white hands-on IFA 2011 (Greek) - YouTube[/ame]

 

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2011/09/samsung-galaxy-s-ii-leyko1.jpg

 

Υ.Γ. συμφωνα με φήμες το GS ΙΙΙ θα παρουσιαστεί τέλη φεβρουαρίου (MWC 2012)

 

Ωραίο είναι το άτιμο!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

αυτη που σου πρωτεινω ειναι η τελευταια και ειναι 2.3.4.

δε νομιζω να χασεις την αυτονομια σου...ουτε με αυτη την αναβαθμιση αλλα ουτε με τις custom roms...ισα ισα που εγω με την custom rom βρηκα την υγεια μου σε θεμα μπαταριας αλλα και θερμοκρασιας.

τωρα μολις τσεκαρα με την μαμα εφαρμογη των μηνυματων και στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες...νομιζω εχει και ρυθμισει μεσα στις ρυθμισεις στα μηνυματα...το γυρνας σε unicode και το αντιστροφο.

αυτο το ειχα δει ομως και στην ΚΕ2 που ειχα....αρα κατεμε προχωρα αφοβα..

 

δεν θα χαθει τιποτα αν δεν κανεις wipe data/factory reset..

 

απλα περασε τα και μετα μπες μεσα στο recovery mode και κανε wipe cache και advin cache μεσα στο advance,,

οι περισσοτεροι λενε πως αρκει αυτο...και τα ικονιδια θα ειναι οπως τα αφησες.

 

λοιπον τα εκανα ολα..και τελικα εκανε μονο του factory data reset..τιποτα δεν παρεμεινε ιδιο!και τα ξαναβαζω ολα απτην αρχη!ενα αυτο...την υποστηριξη 160 χαρακτηρων με ελληνικα που την ειδες??εμενα με γραφει παλι με 70!αν το βαλω σε ρυθμιση gsm στα μυνηματα για αποστολη μηνυματος τοτε αποστελεται το μηνυμα ως κατεστραμενο..!!πφφφφφ...τζαμπα τα εκανα ολα!τεσπα...τεσπα ευχαριστω οπως και να εχει..τουλαχιστον εχω την τελευταια official firmware XKH3...να δω απο μπαταρια πως παει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, για να περάσω τις εφαρμογές από άλλο android gingerbread κινητό στο Gallaxy S2 κάνω backup με Titanium αλλά μετά πως κάνω restore;

Πρέπει να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή την ίδια στο Galaxy S2 και μετά restore; Ή πρέπει να κάνω move to SD την εφαρμογή Titanium , μετά εγκατάσταση στο Galaxy S2 και restore;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, για να περάσω τις εφαρμογές από άλλο android gingerbread κινητό στο Gallaxy S2 κάνω backup με Titanium αλλά μετά πως κάνω restore;

Πρέπει να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή την ίδια στο Galaxy S2 και μετά restore; Ή πρέπει να κάνω move to SD την εφαρμογή Titanium , μετά εγκατάσταση στο Galaxy S2 και restore;

 

Κάνεις backup τις εφαρμογές, το οποίο αποθηκευεται στον φάκελο titanium backup στην sd και μετά εγκατέστησε το Titanium backup στο άλλο κινητό και ρίξε στην sd του κινητού τον φάκελο.Μπες μετά στο πρόγραμμα και κάνε restore.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...