Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπιος να με βοηθησει?? εκανα φορματ και τωρα το σεταρω... ξεχασα ομως πως να βαλω ηχο κλησης που θελω εφτιαξα στο κινητο ενα φακελο media εκει μεσα αλλο ενα φακελο audio και εκει μεσα 3 φακελους alarms notifications ringtones και εβαλα σε καθε φακελο τα κοματια που ηθελα αλλα το κινητο δεν τα βλεπει... τι δεν κανω σωστα???:X:cry:

 

δοκιμασε να φτιαξεις κατευθειαν μεσα στον media τους 3 φακελους.. εγω ετσι το χω και τα βλεπω ολα..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καπιος να με βοηθησει?? εκανα φορματ και τωρα το σεταρω... ξεχασα ομως πως να βαλω ηχο κλησης που θελω εφτιαξα στο κινητο ενα φακελο media εκει μεσα αλλο ενα φακελο audio και εκει μεσα 3 φακελους alarms notifications ringtones και εβαλα σε καθε φακελο τα κοματια που ηθελα αλλα το κινητο δεν τα βλεπει... τι δεν κανω σωστα???:X:cry:

 

ακυρο δουλεψε τελικα καπιος να σβησει αυτο το post συγνωμη!!

φτιαξε \media\audio και εκει μεσα κανε 2 ξεχωριστους φακελους notifications και ringtones.

αρα θα πρεπει να εχεις :

 

1) \media\audio\notifications (εδω βαλε οτι θελεις για ηχους μηνυματων,email, κ.τ.λ)

2) \media\audio\ringtones (εδω βαλε οτι τραγουδι θελεις για ηχο κλησης)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση έχω: Όταν συνδέω μία επαφή με κάποια άλλη από το facebook εμφανίζει τελικά αυτή του facebook. Γίνεται να εμφανίζεται αυτή που έχω στις επαφές; Ρωτάω γιατί πχ μία επαφή στο facebook έχει όνομα Giorgos Kalimeras, ενώ στις επαφές μου ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑΣ. Με βολεύει να τον βλέπω σαν ΓΙΩΡΓΟΣ...

 

Ευχαριστώ

Περίεργο. Συνήθως το όνομα στις επαφές υπερισχύει απ'αυτό που συνδέεις, τουλάχιστον σε εμένα έτσι γίνεται.

Με τι ROM??? Εμένα μου βγάζει το πολύ μια μέρα... Με πολύ Ιντερνετ, EMAIL, κλήσεις καμιά 20αρια και πολύ viber

Φυσιολογικό το βρίσκω. Το κινητό νομίζω αντέχει γύρω στις 6 ώρες με ανοιχτή οθόνη, αν συνυπολογίσουμε ίντερνετ, κλήσεις και διάφορες εφαρμογές τότε βγάζει περίπου μία μέρα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

sos συνδεω το κινητο με το κιεσ μου βγαζει οτι εχει νεο λογισμικο για να κανω αναβαθμιση κανω το αντιγραφω ασφαλειας και οταν κατεβει το υλικολογισμικο μου λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη,τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

sos συνδεω το κινητο με το κιεσ μου βγαζει οτι εχει νεο λογισμικο για να κανω αναβαθμιση κανω το αντιγραφω ασφαλειας και οταν κατεβει το υλικολογισμικο μου λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη,τι κανω?

Αυτό που έκανες ήταν αναβάθμιση του KIES. Τώρα άνοιξε το KIES και πάνε Εργαλεία-Εγκατάσταση Προγράμματος Οδήγησης. Λογικά μετά θα δει το κινητό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στην XXKG6 (2.3.4) , ολα καλα πηγαν , οταν συνδεω με kies μου γραφει στο kies στην "ενημερωση λογισμικου" οτι : " δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης"

Δηλαδη ??????

Link to comment
Share on other sites

Επισημη αναβαθμιση εκανες ή την εβαλες απο odin?

 

Αν ναι λογικο μου φαινεται

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επισημη αναβαθμιση εκανες ή την εβαλες απο odin?

 

Αν ναι λογικο μου φαινεται

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Απο ODIN την εβαλα , δηλαδη αν βγει καποια επισημη δεν μπορω πια να κανω απο το kies ?

Πηστευω μικρο το κακο , αφου ολες οι επισημες θα βγαινουν νωριτερα και θα τις βαζουμε μεσω ODIN:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου υπαρχει ενα λινκ με ποιες εφαρμογες μπορουμε να κλεισουμε με το titanium

Το εχει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου υπαρχει ενα λινκ με ποιες εφαρμογες μπορουμε να κλεισουμε με το titanium

Το εχει καποιος;

 

Οριστε

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω στην διαχειριση η επιλογη εκαθαριιση ram τι ειναι και τι κανει και αν πρεπει να την κανουμε που και που ? η μπορει να χασουμε τιποτα και απλα να κλεινουμε απο το wiget ολες τισ ανοικτες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείτε να μου πείτε που σώζει τα αρχεία *.apk(μαλλον) που κατεβάζει από το market? θέλω να τα σβήνω μετά την απεγκατάσταση αλλά δε τα βρίσκω.

 

ΤΝΧ

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείτε να μου πείτε που σώζει τα αρχεία *.apk(μαλλον) που κατεβάζει από το market? θέλω να τα σβήνω μετά την απεγκατάσταση αλλά δε τα βρίσκω.

 

ΤΝΧ

 

baxy

 

Με τον root explorer πας data->app...

Εννοειται οτι πρεπει να εισαι ροοτ.

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

απο εφαρμοφες/τα αρχεια μου , οταν παω σε βιντεο να το ανοιξω με ρωτουσε με πιον Player θελω, ειχα εγκαταστησει τον mVideoPlayer και τον real.

εβαλα κατα λαθος ως deafult τον real και καθε φορα μου τα ανοιγει αυτοματα με τον real ,

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την ρυθμιση να με ξαναρωταει γιατι θελω να τα ανοιγω με τον μαμισιο player ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο εφαρμοφες/τα αρχεια μου , οταν παω σε βιντεο να το ανοιξω με ρωτουσε με πιον Player θελω, ειχα εγκαταστησει τον mVideoPlayer και τον real.

εβαλα κατα λαθος ως deafult τον real και καθε φορα μου τα ανοιγει αυτοματα με τον real ,

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την ρυθμιση να με ξαναρωταει γιατι θελω να τα ανοιγω με τον μαμισιο player ?

 

Settings> Applications> Manage Applications πας στον Real και πατας Clear Defaults.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείτε να μου πείτε που σώζει τα αρχεία *.apk(μαλλον) που κατεβάζει από το market? θέλω να τα σβήνω μετά την απεγκατάσταση αλλά δε τα βρίσκω.

 

ΤΝΧ

 

baxy

 

δε κατεβαζεις απκ απο το μαρκετ η εγκατασταση γινεται με τη λειτουργια της προσωρινης μνημης

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Settings> Applications> Manage Applications πας στον Real και πατας Clear Defaults.

 

thanks ολα ok , sory και κατι ακομη οταν ανοιγει το video (στον μαμισιο Player) μου το δηχνει σε κατακορυφη προβολη παραμορφομενο φυσικα, πρεπει να γυρισω το κινητο να το δω κανονικα,.

Πως μπορω να βαλω προεπιλογη να μου το δηχνει κατευθειαν οριζοντια προβολη οταν κανω κλικ στο αρχειο βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα root και εγκατέστησα Titanium, ΑdFree και root explorer. Έκανα και ένα backup στις εφαρμογές που είχα κατεβάσει απ'το Market. Σήμερα μπαίνοντας στο Μarket παρατήρησα ότι πατώντας στο "Εφαρμογές" δεν μου εμφανίζει αυτές που είχα κατεβάσει, πράγμα που έκανα συχνά πριν για να ενημερώσω όσες από αυτές το χρειαζόταν.. δεν μου πετάει καν ειδοποίηση για το αν κάποια από αυτές χρειάζεται ενημέρωση. Επίσης αν πάω σε μία εφαρμογή που έχω ήδη εγκαταστήσει, δεξιά μου λέει "ΔΩΡΕΑΝ" αντί το "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ" που έλεγε πριν ενώ την έχω ακόμα εγκατεστημένη μέσα στη συσκευή..

 

Καμμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Μήπως ευθύνεται το flashάρισμα για το root;:confused:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως το κανω να αφησω ενεργοποιημενα τα mms κλεινοντας το mobile internet . Οπως το περιγραφεις στο τελος δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Οταν ανοιξεις την εφαρμογη, θα πατησεις μενου(του τηλεφωνου), θα σου βγαλει αρκετες επιλογες-ρυθμισεις.Θα κατεβεις χαμηλα και θα δεις την ρυθμιση mobile data(APN), πατα συνεχoμενα με το δαχτυλο στην δεξια μερια της ρυθμισης και συρετη προς τα πανω(πανω απο την διαχωριστηκη γραμμη) για να μεινει εκει. Στη συνεχεια οταν θα την ενεργοποιεις- απενεργοποιεις θα σου ανοιγοκλεινει τo data και θα σου αφηνει ανοιχτο το mms...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση έχω: Όταν συνδέω μία επαφή με κάποια άλλη από το facebook εμφανίζει τελικά αυτή του facebook. Γίνεται να εμφανίζεται αυτή που έχω στις επαφές; Ρωτάω γιατί πχ μία επαφή στο facebook έχει όνομα Giorgos Kalimeras, ενώ στις επαφές μου ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑΣ. Με βολεύει να τον βλέπω σαν ΓΙΩΡΓΟΣ...

 

Ευχαριστώ

Τα πράγματα είναι απλά! Πας στην επαφή που θες και από το κάτω αριστερό κουμπάκι επαφής βγάζεις το μενού το οποίο έχει μέσα και την επεξεργασία. Δεν επιλέγεις ''επεξεργασία'', αλλά την επιλογή που έχει λίγο πιο κάτω η οποία λέει ''Σήμανση ως προεπιλογή''. Εκεί λοιπόν επιλέγεις το πως θες να φαίνεται η επαφή σου, πιο νούμερο τηλφώνου να έχει ως προτεραιότητα, ποιο εμαιλ κλτ.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω κλειστό το τηλέφωνο και ανοίγοντας το μου έρχονται μηνύματα , σε αυτά φαίνεται η ώρα που τα έλαβα εγώ όταν άνοιξα το κινητό και όχι η ώρα που πραγματικά τα έστειλε ο αποστολέας. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό ??
Link to comment
Share on other sites

Με τι ROM??? Εμένα μου βγάζει το πολύ μια μέρα... Με πολύ Ιντερνετ, EMAIL, κλήσεις καμιά 20αρια και πολύ viber

 

Κλειστό το APN, παρά μόνο όταν θέλω να πάρω email ή να διαβάσω RSS. Καμία αυτόματη ενημέρωση. Φωτεινότητα στο χαμηλότερο, και όταν βγαίνω έξω βάζω προφίλ "Εξωτερικός χώρος" με αυτόματη φωτεινότητα (MyProfiles). 3 κλήσεις την ημέρα, 2 SMS την ημέρα. Μόνο 10 εφαρμογές εγκατεστημένες (μόνο αυτές που χρησιμοποιώ πρακτικά). 5 φωτό τη μέρα, 3 λεπτά βίντεο τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

κυριως την διαφορα κατ'εμε την κανει το 3g/wifi αν ειναι ανοιχτα η οχι.

αν ειναι ανοιχτα τοτε εχεις μεγαλη καταναλωση, αν τα εχεις κλειστα εισαι οκ.

 

απο την αλλη εξαρταται και απο το τι χρηση κανεις γενικοτερα, ποσο συχνα το πειεργαζεσαι κτλ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία είχες. Μπορείς να βάλεις κάποιο πρόγραμμα για μέτρηση θερμοκρασίας από το market σαν το elixir.

 

εβαλα το elixir και η θερμοκρασια εφτασε στους 39 με 40 πολυ δεν ειναι?το κινητο στην πανω μερια δηλ εκει που ειναι το ακουστικο καιει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...