Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη ειμαι νεος στα android θελω να κανω μερικες ερωτησεις... :lol:

 

α. πρωτα πρεπει να περασω τα update και μετα root ? η δεν εχει σημασια η σειρα ?

οταν κανουμε root πρεπει να προσεξουμε κατι ιδιαιτερα ?

 

 

Έχετε καταλάβει οτι πλέον μπορούμε να παίζουμε και tegra παιχνίδια έτσι;;;:lol::lol::lol::lol:

Για δείτε εδώ....http://www.youtube.com/watch?v=iSAJptywT8Q

Το πρόβλημα είναι οτι στο thread του τριμέγιστου chainfire στο XDA δεν μπορούν να κάνουν upload τα plugins...Για όσους δεν είναι είναι ενήμεροι να γράψω εν τάχει οτι ο chainfire ''έγραψε'' εναν ενδιάμεσο OpenGl driver ο οποίος παρεμβάλεται μεταξύ των παιχνιδιών και και της κάρτας γραφικών του SGS2 ...Αφού φορτώσεις το πρόγραμμα του, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να φορτώσεις τα σωστά plugins και magic happens!!!!

Στο video πιο πάνω ενα μικρό demonstration και οδηγίες....Είναι στα ιταλικά αλλά στο description γράφει τι να κάνεις....Μόλις παω σπίτι θα το δοκιμάσω...

Παιχνίδια ''μόνο'' για Tegra...? There 's an app for that....:p:p:p

ps Είναι αρχή ακόμα οπότε ενδεχομένως να μην τρέχουν σωστά μερικά παιχνίδια θα σκεφτείτε, αλλά δείτε το video και κρίνετε μόνοι σας!!!!!

 

β. υπαρχει καποιος κινδυνος αν το κανουμε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς γνώσεις πάνω σε ηλεκτρολογία κτλ ...;

Θέλω να πάρω έναν έξτρα φορτιστή μικρού μεγέθους. Ότι έχω αγοράσει από ebay όμως όπως αυτός έχει το κακό πως φορτίζει σαν από usb και όχι από πρίζα. Ακόμα και στο κινητό αν θυμάμαι καλά μου έβγαζε για usb debug development κτλ... (με επιφύλαξη το τελευταίο).

Σίγουρα στα settings κάπου πάντως δεν έγραφε AC charging αλλά USB.

Φιλε ολοι οι φορτιστες που εχουν usb εξοδο δινουν εξοδο κοντα στα 500mah αν θυμαμαι καλα. δεν θα βρεις καποιον που να εχει μεγαλυτερη εξοδο και να ειναι και usb.

αν καταλαβα καλα, ψαχνεις εναν φορτιστη μικρου μεγεθους που να εχει usb εξοδο υποχρεωτικα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον.

 

1) Μόνιμα στο 2G γιατί σπίτι και σε πολλές περιοχές, έχει οριακά 3g και αυτό το συνδέω - αποσυνδέω τρώει πολύ ρεύμα.

Όταν θέλω 3G το ενεργοποιώ (κρίμα να μην υπάρχει widget που να το κάνεις με ένα κλικ)

2) Έχω κατεβάσει το JuiceDefender (ulitmate edition) και έχω

α) βάλει να ανοίγει το mobile data, όταν η οθόνη είναι κλειστή, κάθε 15 λεπτά για συγχρονισμούς.

β) Να είναι τελείως κλειστό το mobile data απο΄τις 1-7 το πρωί (τι νόημα έχει να κάνει ενημερώσεις όταν κοιμάμαι)

γ) Όταν βγαίνω εκτός γραφείου ή σπιτιού ενεργοποιώ τελείως το mobile data, οπότε έχω διαρκή συγχρονισμό

 

Με αυτά και με αυτά, από Δευτέρα από τις 6 το πρωί και σήμερα Μισή τρίτη και η μπαταρία είναι στο 50% με μέτρια χρήση (καμια ώρα τηλεφωνήματα, νορμάλ ιντερνετ,λίγο μάρκετ), αλλά όχι ράδιο, ούτε κάμερα ούτε βίντεο. Έτσι πάει κοντά στις 3-4 μέρες. Με βαριά χρήση το κόβω για λίγο κάτω από 2 μέρες που είναι μια χαρα.

πρέπει να έχεις κανει root για να δουλεψει αυτό γιατί σε ένα log που μου βγάζει γράφει ότι η rom δεν είναι συβατή με τον ΑΟSP helper και ότι η συσκευή δεν είναι rooted

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ολοι οι φορτιστες που εχουν usb εξοδο δινουν εξοδο κοντα στα 500mah αν θυμαμαι καλα. δεν θα βρεις καποιον που να εχει μεγαλυτερη εξοδο και να ειναι και usb.

αν καταλαβα καλα, ψαχνεις εναν φορτιστη μικρου μεγεθους που να εχει usb εξοδο υποχρεωτικα ?

 

υπαρχουν κατι φορτιστες αμα τηες που μπαινουν στην μπριζα και φορτιζουν απ εθειας καποια μπαταρια κα ιτην βάζεις οάνω τους. παρε ενα τετοιο απο ebay δεν σε νοιαζει τι μοντελου θα ναι απλα το καλό ειναι οτι βγάζουν και στα πλάγια παράλληλα φορτιση για usb.

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξουμε firmware με odin και το επαναφερουμε σε καποια φαση, χανουμε δεδομενα, εφαρμογες, email κλπ κλπ?????????????
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ασχετη σχετικα ερωτηση .....αυτο εδω http://www.t-mobile.com/shop/Phones/cell-phone-detail.aspx?cell-phone=Samsung-Galaxy-S-4G&cm_mmc_o=Vzbp+mwzygtCjCVAygtzlwCjC7wEwybgCjCW%2F- ειναι το galaxy s 2??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ηθελα να κανω μια ασχετη σχετικα ερωτηση .....αυτο εδω http://www.t-mobile.com/shop/Phones/cell-phone-detail.aspx?cell-phone=Samsung-Galaxy-S-4G&cm_mmc_o=Vzbp+mwzygtCjCVAygtzlwCjC7wEwybgCjCW%2F- ειναι το galaxy s 2??

 

Όχι, είναι η T-Mobile έκδοση του Galaxy S.

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2733&c=samsung_sgh-t959v_galaxy_s_4g

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξουμε firmware με odin και το επαναφερουμε σε καποια φαση, χανουμε δεδομενα, εφαρμογες, email κλπ κλπ?????????????

 

Ακριβως.Μπορεις βεβαια να κανεις backup των εφαρμογων με το titanium backup

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από ios μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει εφαρμογή όπως τo vibe που να δουλευει στο S2?

 

Επίσης για τους λάτρεις των σπορ υπάρχειτο betscores στο iphone που είναι απίστευτη εφαρμογή με ολα τα σπορ live.

 

Στο S 2 υπάρχει κάτι αντίστοιχο

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ποσοστο της μπαταριας που το βλεπουμε?

edit:υπαρχει τροπος να μετακινουμε τα εικονιδια μεσα στους φακελους?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

το bluetooth μου το εχει ορατο μονο για 2 λεπτα , πως μπορω να το καθορισω το ποσο να μενει ορατο ;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήγα να βάλω το google earth με barcode scanner και ενω την είδε κανονικά την εφαρμογή μου πετάει μετά ένα μηνυμα και μου λέει η εφαρμογή δεν βρέθηκε..

το google earth, όπως και το maps (αναβαθμίσεις) δεν το βλέπουμε από Ελλάδα γι αυτό και σου λέει ότι δεν βρέθηκε. αν είσαι root βάλε market enabler και θα το δεις. ή αλλιώς κατέβασε από κάπου τo apk και πέρασε το μόνος σου..

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και πριν αλλα επειδή δεν απάντησε κανείς και με απασχολεί το ζήτημα να ρωτήσω πως γίνεται εμεις που δεν εχουμε data plan να μην κατεβάζει αυτόματα δεδομένα το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις κανει root για να δουλεψει αυτό γιατί σε ένα log που μου βγάζει γράφει ότι η rom δεν είναι συβατή με τον ΑΟSP helper και ότι η συσκευή δεν είναι rooted

 

Δεν το ξέρω αυτό. Έχω κάνει root. Είναι τόσο εύκολο να κάνεις, που δεν υπάρχει λόγος να μην κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ρώτησα και πριν αλλα επειδή δεν απάντησε κανείς και με απασχολεί το ζήτημα να ρωτήσω πως γίνεται εμεις που δεν εχουμε data plan να μην κατεβάζει αυτόματα δεδομένα το κινητο...

 

Στις ρυθμίσεις δεν έχει κάπου να το απενεργοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι στάνταρ. υπάρχουν και φορτιστες που βγάζουν ποιό πολλά mah. βλέπε galaxy tab. . .

 

Φιλε ολοι οι φορτιστες που εχουν usb εξοδο δινουν εξοδο κοντα στα 500mah αν θυμαμαι καλα. δεν θα βρεις καποιον που να εχει μεγαλυτερη εξοδο και να ειναι και usb.

αν καταλαβα καλα, ψαχνεις εναν φορτιστη μικρου μεγεθους που να εχει usb εξοδο υποχρεωτικα ?

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και πριν αλλα επειδή δεν απάντησε κανείς και με απασχολεί το ζήτημα να ρωτήσω πως γίνεται εμεις που δεν εχουμε data plan να μην κατεβάζει αυτόματα δεδομένα το κινητο...

 

Κρατώντας παρατεταμένα το κουμπί για να κλειδώσει - κλείσει το κινητό, σου εμφανίζεται ένα μενού με κάποιες συντομεύσεις. Μια από αυτές είναι "data network mode" και πρέπει να την έχεις deactivated για να μην μπαίνει internet μέσω mobile δικτύου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και πριν αλλα επειδή δεν απάντησε κανείς και με απασχολεί το ζήτημα να ρωτήσω πως γίνεται εμεις που δεν εχουμε data plan να μην κατεβάζει αυτόματα δεδομένα το κινητο...

 

Πάτρας παρατεταμενα το κουμπι που κλείνει τι κινητό και πατα το δεύτερο που εμφανίζεται

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς;

 

ενοω οταν κανω ενα φακελο και βαλω μεσα εφαρμογες αν υπαρχει η δυνατοτητα να κανω τακτοποιηση εικονοδιων μεσα στο φακελο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από ios μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει εφαρμογή όπως τo vibe που να δουλευει στο S2?

 

Επίσης για τους λάτρεις των σπορ υπάρχειτο betscores στο iphone που είναι απίστευτη εφαρμογή με ολα τα σπορ live.

 

Στο S 2 υπάρχει κάτι αντίστοιχο

vιber sto android ειχαν πει θα βγει πολυ συντομα για το αλλο δεν γνωριζψ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...