Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εντυπωσεις απο σημα.

Ο,τι ακριβως ειχα δει τις πρωτες μερες με το S2.

Σε σπιτι φιλικου προσωπου, με voda κι οι 2 και στο ιδιο ακριβως σημειο.

Το iphone 4 εμφανισε 3G για μολις ενα λεπτο και μετα παλι "απλο" GPRS. Το S2 καρφωμενο σε HSDPA ολη την ωρα. Με το ενα βλεπαμε βιντεο stream και το αλλο παλευε να φορτωσει τη σελιδα.

Αλλη μια πιστοποιηση οτι το hardware που "κρυβεται" εσωτερικα του S2 ειναι απλα εξαιρετικο...

 

Εξαιρετικά νέα.Ευχαριστούμε Βαγγέλη ,για μια ακόμα φορά εύστοχος και ουσιαστικός.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάποιος που να το έχει κάνει σύνδεση στην τν του?Να μας πει εντυπώσεις!!!! :D

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

 

SGP Ultra silke case. εαν προσεξες ειναι για την κορεατικη εκδοση, εχει την πανω γωνια ακαλυπτη για να τραβιεται η κεραια που εχουν τα κορεατικα. Για αυτο, ας περιμενουμε λιγακι. Ειναι κριμα να εχεις απροστατευτο αυτο σημειο χωρις λογο

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα.Ευχαριστούμε Βαγγέλη ,για μια ακόμα φορά εύστοχος και ουσιαστικός.

 

Απομενει να παρω κι εγω στα χερια μου το δικο μου κομματι για να του φερθω... καταλληλως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω καποιες ερωτήσεις:

 

1. Η έκδοσης με 32GB μνήμη ξέρουμε ποτε έρχεται Ελλάδα?

 

2. Αξίζει να προτιμήσω την έκδοση με 32GB μνημη, ή να πάρω την έκδοση με 16GB μνήμη και να αγοράσω & μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 που κοστίζει απο 65 ευρω?

 

3. μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 απο θέμα ταχυτητας εγγραφης βίντεο είναι ικανοποιητική?

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω καποιες ερωτήσεις:

 

1. Η έκδοσης με 32GB μνήμη ξέρουμε ποτε έρχεται Ελλάδα?

 

2. Αξίζει να προτιμήσω την έκδοση με 32GB μνημη, ή να πάρω την έκδοση με 16GB μνήμη και να αγοράσω & μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 που κοστίζει απο 65 ευρω?

 

3. μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 απο θέμα ταχυτητας εγγραφης βίντεο είναι ικανοποιητική?

 

Ελλαδα επισημα η δε θα ερθει ποτε η 32 GB η θα αργησει αρκετα, οποτε και με γνωμονα οτι δεν αξιζει η διαφορα τιμης που πλασαρεται το 32GB, νομιζω οτι ειναι μονοδρομος η κλασικη εκδοση + μια καρτουλα, οπως αυτη που λες...

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/336163/Kingston-SD-32GB-SD4-32GB.html?from=subcats

 

αυτες οι μνημες ειναι καλες ?

 

οποτε παμε σε καποια απο αυτες ?

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards-readers.html?keyphrase=microsd+32+gb

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

μια 16αρα καρτουλα θεωρειται οτι δεν επαρκει??ερωτηση κανω τωρα..εκτος βεβαια αν τραβατε πολλα βιντεο και φωτογραφιες..

διαφορετικα τα 16GB που ηδη εχει το τηλ συν την καρτα νομιζω πως ειναι υπεραρκετα για ενα μεσο χρηστη..(γνωμη μου παντα)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

οποτε παμε σε καποια απο αυτες ?

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards-readers.html?keyphrase=microsd+32+gb

 

φιλε μου , γιατι θελεις να πληρωσεις παραπανω. μπες ebay και αγορασε. δεν συγκρινονται οι τιμες εκει με τις τιμες ελλαδα. ειναι 200% πανω σε καποιες φορες.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου , γιατι θελεις να πληρωσεις παραπανω. μπες ebay και αγορασε. δεν συγκρινονται οι τιμες εκει με τις τιμες ελλαδα. ειναι 200% πανω σε καποιες φορες.

 

απλα παραθετω τα λινκ απο το σκρουτζ για να παρω γνωμες για το ποια πρεπει να αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω καποιες ερωτήσεις:

 

1. Η έκδοσης με 32GB μνήμη ξέρουμε ποτε έρχεται Ελλάδα?

 

2. Αξίζει να προτιμήσω την έκδοση με 32GB μνημη, ή να πάρω την έκδοση με 16GB μνήμη και να αγοράσω & μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 που κοστίζει απο 65 ευρω?

 

3. μία κάρτα μνήμης 32GB Class 4 απο θέμα ταχυτητας εγγραφης βίντεο είναι ικανοποιητική?

 

Αλλος φίλος για τις παραπάνω ερωτήσεις, κυριως 2 & 3, έχει γνώμη?

Δεν εχω προσωπικη γνωμη για smartphone και Android. Απλα ζαχαρωνω το SGS2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια διορθωστε με αν κανω λαθος, αλλα εχω την εντυπωση οτι στην τελικη εκδοση του κινητου δεν αναγραφεται το λογοτυπο της εταιριας κατω απ το ακουστικο. μηπως ο φιλος που ανεβασε τα screenshots του κινητου δεν ειχε τελικη εκδοση???
Link to comment
Share on other sites

παιδια διορθωστε με αν κανω λαθος, αλλα εχω την εντυπωση οτι στην τελικη εκδοση του κινητου δεν αναγραφεται το λογοτυπο της εταιριας κατω απ το ακουστικο. μηπως ο φιλος που ανεβασε τα screenshots του κινητου δεν ειχε τελικη εκδοση???

Στα προτότυπα δεν είχε λογότυπο , στην παραγωγή έχει κανονικά

 

Αλλος φίλος για τις παραπάνω ερωτήσεις, κυριως 2 & 3, έχει γνώμη?

Δεν εχω προσωπικη γνωμη για smartphone και Android. Απλα ζαχαρωνω το SGS2.

 

Η μνήμη που έχει το κινητό ενσωματομένη είναι υπερ-αρκετή. Από εκεί και πέρα είναι ζήτημα προσωπικών επιλογών τι media θα κουβαλάς μέσα στο κινητό σου. Το 32gb δεν ξέρουμε πότε και αν θα έρθει όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε. Προσανατολίσου λοιπόν στην "μικρή" έκδοση.

 

Μια κάρτα 32bg class 4 που λες είναι και η προσωπική μου επιλογή. To hi-def video λειτουργεί άψογα και σε class 2 ( λίγο οριακά βέβαια , αναφέρθηκε κάπου 100mb/min και το κατώτερο εγγυημένο τις class 2 είναι 120mb/min ) οπότε με class 4 θα είσαι υπέρ-καλυμμένος.

Class 4 = 4mb/sec κατώτερη εγγυημένη ταχύτητα εγγραφής , δλδ 240mb/min.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Απομενει να παρω κι εγω στα χερια μου το δικο μου κομματι για να του φερθω... καταλληλως :lol:

 

Βαγγέλη για δοκίμασε το ίδιο τεστ στο wifi. Γιατί στο nexus μου αλλα και στο galaxy s1 που είχα παλιότερα, σε κάποια μακρινά σημεία στο σπίτι χάνει το σήμα ενω το iPhone έχει δυο γραμμές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη που έχει το κινητό ενσωματομένη είναι υπερ-αρκετή. Από εκεί και πέρα είναι ζήτημα προσωπικών επιλογών τι media θα κουβαλάς μέσα στο κινητό σου. Το 32gb δεν ξέρουμε πότε και αν θα έρθει όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε. Προσανατολίσου λοιπόν στην "μικρή" έκδοση.

 

Μια κάρτα 32bg class 4 που λες είναι και η προσωπική μου επιλογή. To hi-def video λειτουργεί άψογα και σε class 2 ( λίγο οριακά βέβαια , αναφέρθηκε κάπου 100mb/min και το κατώτερο εγγυημένο τις class 2 είναι 120mb/min ) οπότε με class 4 θα είσαι υπέρ-καλυμμένος.

Class 4 = 4mb/sec κατώτερη εγγυημένη ταχύτητα εγγραφής , δλδ 240mb/min.

 

Βεβαια, αν σκεφτεις οτι ακομη και class2 ναι ειναι και να μην γραφει σωστα λογω ταχυτητας φανταζομαι οτι μπορεις να εχεις ολα τα αρχεια σου στην καρτα μνημης, και να γινεται η εγγραφη στα 14gb(ενσωματωμενη μνημη) του κινητου.

και αυτο το λεω γιατι αν πας σε πολυ φτηνη μνημη η μαρκας "τρεχα γυρευε" το class2 μπορει στην πραγματικοτητα να ειναι class 0.5 :lol::lol: και να εχεις προβλημα με την εγγραφη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[quote

Καλως τα μας!! :lol::lol::lol::lol:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2_mini-3883.php

1.4ghz cpu?????:wacko:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη για δοκίμασε το ίδιο τεστ στο wifi. Γιατί στο nexus μου αλλα και στο galaxy s1 που είχα παλιότερα, σε κάποια μακρινά σημεία στο σπίτι χάνει το σήμα ενω το iPhone έχει δυο γραμμές.

 

Και με το Wifi range του 4αριου δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα πλεον εχω στα χερια μου το Galaxy S 2 (ναι, μολις το πηρα) οποτε θα μπορω να σου απαντησω, πλεον, με τη δικη μου συσκευη ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας άλλος προβλήματα με την πυξίδα στο S II ?? Εμένα δείχνει ότι να είναι και από το λίγο ψάξιμο που έριξα τα ίδια πρέπει να έκανε και στο προηγούμενο S... :blink:
Link to comment
Share on other sites

[quote

Καλως τα μας!! :lol::lol::lol::lol:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2_mini-3883.php

1.4ghz cpu?????:wacko:

Μονοπύρηνο.

Παιδιά έχει κανένας άλλος προβλήματα με την πυξίδα στο S II ?? Εμένα δείχνει ότι να είναι και από το λίγο ψάξιμο που έριξα τα ίδια πρέπει να έκανε και στο προηγούμενο S... :blink:

Ναι όντως είχε τέτοια προβλήματα στην 2.1(5-6 μήνες πριν) , λύνεται με calibration.

Είναι κάπου στις ρυθμίσεις, ψάξε :)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

γνωρίζουμε αν στο galaxy sii παρέχεται η λειτουργία του wireless tethering

για άμεση σύνδεση με τον υπολογιστή και σερφάρισμα...?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Και με το Wifi range του 4αριου δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα πλεον εχω στα χερια μου το Galaxy S 2 (ναι, μολις το πηρα) οποτε θα μπορω να σου απαντησω, πλεον, με τη δικη μου συσκευη ;)

 

Δες εδώ το Nexus S έχει χάσει το σήμα.

 

http://tapatalk.com/mu/2982afc7-3ee7-960f.jpg

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κωστα επιβεβαιωνω. Σε δυσκολο σημειο του σπιτιου μου το s2 το χανει και το βρισκει κατα διαστηματα, ενω το 4αρι δεν εχει προβλημα... Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη για δοκίμασε το ίδιο τεστ στο wifi. Γιατί στο nexus μου αλλα και στο galaxy s1 που είχα παλιότερα, σε κάποια μακρινά σημεία στο σπίτι χάνει το σήμα ενω το iPhone έχει δυο γραμμές.

 

Δοκιμασμένο σήμα wifi (στο ίδιο σημείο)

1ο: iphone (με λίγη διαφορά)

2o: galaxy S II

3o: galaxy S

Δοκιμασμένο σήμα Τηλεφώνου (στο ίδιο σημείο)

1ο: galaxy S II (μακράν)

2o: iphone

3o: galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο σήμα wifi (στο ίδιο σημείο)

1ο: iphone (με λίγη διαφορά)

2o: galaxy S II

3o: galaxy S

Δοκιμασμένο σήμα Τηλεφώνου (στο ίδιο σημείο)

1ο: galaxy S II (μακράν)

2o: iphone

3o: galaxy S

 

κωστα επιβεβαιωνω. Σε δυσκολο σημειο του σπιτιου μου το s2 το χανει και το βρισκει κατα διαστηματα, ενω το 4αρι δεν εχει προβλημα...

 

Ευχαριστω παιδια. Θέλω να τσεκαρω όσο περισσότερα πράγματα μπορω πριν αποφασίσω. Σκέπτομαι να δώσω το nexus s και να πάρω το SGS2

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...