Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'εμένα έχει έρθει κανα 2 μέρες τώρα..
αναμεσα στα γραμματα σου βγαζει καποιες ενοχλητοκες αποστροφους ; . εννοω αυτο πχ "ΠΑΙΧΝ'ΙΔΙΑ" αναμεσα στο Ν και στο Ι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κάτι...

αυτή τη μνήμη δεν παίρνει ο γαλαξίας?

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-SANDISK-16GB-MICRO-SD-HC-MICROSD-16-GB-MEMORY-CARD-/270564174675?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item3efee1ab53#ht_6453wt_982

 

ποια είναι η διαφορά μεταξύ microsd kai microsd hc ??

Η μνήμη σαφώς κάνει για το κινητό αφού είναι micro sd. Αλλά αφού είναι class 2 (αφορά ταχύτητα διαβάσματος/γραψίματος δεδομένων) δεν αρκεί για εγγραφή και αναπαραγωγή video 1080p. Πάρε τουλάχιστον class 4 ή καλύτερη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη σαφώς κάνει για το κινητό αφού είναι micro sd. Αλλά αφού είναι class 2 (αφορά ταχύτητα διαβάσματος/γραψίματος δεδομένων) δεν αρκεί για εγγραφή και αναπαραγωγή video 1080p. Πάρε τουλάχιστον class 4 ή καλύτερη.

 

σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. πρώτη φορά ακούω για class. μέχρι πόσο πάνω από 4 υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με KF3 είμαι και πριν από 2-3 μέρες το άνοιξα και είχε γίνει αυτόματα το update χωρίς να με ενημερώσει ή οτιδήποτε άλλο είχε περάσει την 3.1.3..

 

Την εκδοση του μαρκετ που την βλεπουμε?

 

edit: Το βρηκα ακομα στην 2.3.6 ειναι..αντε να δουμε ποτε θα εμφανισει το update.

Edited by MaGeLaNoS
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από εσάς ο οποίος να ήταν πρώην χρήστης του omnia hd, μπορεί να μου πει αν το galaxy s2 έχει το ίδιο καλό gps(με την αστραπιαία εύρεση σήματος που δεν χάνεται με τίποτα) το οποίο έχει το omnia hd;

 

Ήμουνα εγώ χρήστης omnia hd (το έχω ακόμα lol) φίλε μου..το ίδιο και καλύτερο είναι το galaxy 2..γρήγορο κλείδωμα και το σήμα δεν χάνεται...παρτο άφοβα...άλλος πλανήτης..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στα γραμματα σου βγαζει καποιες ενοχλητοκες αποστροφους ; . εννοω αυτο πχ "ΠΑΙΧΝ'ΙΔΙΑ" αναμεσα στο Ν και στο Ι

 

Το έχω στα Αγγλικά και δεν μπορώ να σου το επιβεβαιώσω δυστυχώς..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάζει κατά βούληση, το user agent του μαμα browser?

και εμενα με ενδιαφερει αυτο αλλα δεν βρηκα κατι

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα Αγγλικά και δεν μπορώ να σου το επιβεβαιώσω δυστυχώς..

 

Το έκανε σε μένα. Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα, αν έφταιγε το γεγονός ότι μου κατέβηκε λόγω χρήσης του market enabler.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. πρώτη φορά ακούω για class. μέχρι πόσο πάνω από 4 υπάρχει?

Μέχρι class 10. Προσοχή γιατί μερικές φορές στο eBay άλλα δηλώνουν οι μνήμες και άλλες είναι στην πραγματικότητα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στα γραμματα σου βγαζει καποιες ενοχλητοκες αποστροφους ; . εννοω αυτο πχ "ΠΑΙΧΝ'ΙΔΙΑ" αναμεσα στο Ν και στο Ι

Προσπαθεί αυτόματα να γράψει την λέξη Παιχνίδια με κεφαλαία οπότε προκύπτει το ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάζει κατά βούληση, το user agent του μαμα browser?

 

και εμενα με ενδιαφερει αυτο αλλα δεν βρηκα κατι

 

στο browser.. about:useragent

χωρις http κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σωστος.. μολις με προλαβες..

αλλα δε ξερω αν κραταει την επιλογη μετα απο reboot..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν το κρατάει μετά το reboot.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να αλλαξεις τις ρυθμισεις του Ισοσταθμιστη? αλλα παλι μπορει να εχουν θεμα τα ακουστικα σου... εχεις κανα αλλο σετ ακουστικων να δοκιμασεις?
τα ακουστικα παιζουν κανονικα στο galaxy s του αδερφου επισης δοκιμασα και αυτα που ειχε στο κουτι του ταα ιδια καμια ιδεα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια το user agent του browser τι ακριβως ειναι? Μπορει καποιος να το εξηγησει?? το κοιταψα στο wiki αλλα δε μπορω να πω πως καταλαβα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το κινητό κάνει το παρακάτω παράξενο με το wifi. Ενώ έχω ανοιχτό το wifi του σπιτιού μου, το κινητό χάνει την σύνδεση και δεν το βλέπει, ενώ άλλα κλειδωμένα που υπάρχουν στην γειτονιά τα βλέπει. Ο υπολογιστής είναι μόνιμα συνδεδεμένος χωρίς κανένα πρόβλημα, που σημαίνει ότι το router είναι ΟΚ. Κάνω επανεκκινήσεις και πάλι τα ίδια. Κάποια στιγμή και ενώ τα έχω πάρει λέω να δοκιμάσω σε λειτουργία πτήσης και προς έκπληξή μου βλέπω ότι πλέον η σύνδεση δεν χάνετε!! Πάει το μυαλό κανενός στο τι μπορεί να συμβαίνει;;;;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε, ευχαριστώ! Και μιας και έχεις εμπειρία και με τα δύο, υπάρχει κάτι το οποίο να σου λείπει στο galaxy s2 σε σχέση με το omnia hd ή κάτι στο οποίο να υπερτερεί το omnia hd; (εκτός από την έλλειψη ενός ηχείου στο galaxy s2)

 

Δεν λείπει τίποτα υπερτερεί σε όλα και ακόμα παραπάνω..εκτός αυτού σημείωσε ότι χρησιμοποιεί το android που αυτή την στιγμή δεν συγκρίνεται πια με το symbian που έχει το omnia!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το κινητό κάνει το παρακάτω παράξενο με το wifi. Ενώ έχω ανοιχτό το wifi του σπιτιού μου, το κινητό χάνει την σύνδεση και δεν το βλέπει, ενώ άλλα κλειδωμένα που υπάρχουν στην γειτονιά τα βλέπει. Ο υπολογιστής είναι μόνιμα συνδεδεμένος χωρίς κανένα πρόβλημα, που σημαίνει ότι το router είναι ΟΚ. Κάνω επανεκκινήσεις και πάλι τα ίδια. Κάποια στιγμή και ενώ τα έχω πάρει λέω να δοκιμάσω σε λειτουργία πτήσης και προς έκπληξή μου βλέπω ότι πλέον η σύνδεση δεν χάνετε!! Πάει το μυαλό κανενός στο τι μπορεί να συμβαίνει;;;;;

 

φιλε ειχα το ιδιο. Κανε σε παρακαλω το εξης για να επιβεβαιωσω αν εχεις παθει οτι και γω (θα σου πω ακριβως τι εννοω)

Δες αν μπαινεις με το κινητο σε αλλο router με wi-fi ενος φιλου σου.

1) Αν δεν μπαινεις και εκει τοτε το κινητο εχει βλαβη αλλα,

2) Αν μπεις φταιει το router σου. Ειχα παθει το ιδιο. 3 laptop φιλων μου εβλεπαν το router μου μια χαρα αλλα το κινητο τιποτα. Πηγα το κινητο σε αλλο router φιλου μου και εμπαινε μια χαρα. Αλλαξα το router και το προβλημα μου λυθηκε.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απλώς ενημερωτικά, αν χρειαστεί να αλλάξω firmware κάποια στιγμή (εχω ελληνικής έκδοσης) και να βάλω επίσημη αγγλική για να έρχονται οι ενημερώσεις και τα update πιο γρήγορα, που πρέπει να μπω και τι πρέπει να εχω υπόψη μου?

 

Επίσης πια είναι η τελευταία αυτή την στιγμή?

 

edit. μπήκα στο http://www.samfirmware.com/mobile.htm αλλά έχει πολλές για Ευρώπη 2.3.4

Edited by Panosj
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα το ιδιο. Κανε σε παρακαλω το εξης για να επιβεβαιωσω αν εχεις παθει οτι και γω (θα σου πω ακριβως τι εννοω)

Δες αν μπαινεις με το κινητο σε αλλο router με wi-fi ενος φιλου σου.

1) Αν δεν μπαινεις και εκει τοτε το κινητο εχει βλαβη αλλα,

2) Αν μπεις φταιει το router σου. Ειχα παθει το ιδιο. 3 laptop φιλων μου εβλεπαν το router μου μια χαρα αλλα το κινητο τιποτα. Πηγα το κινητο σε αλλο router φιλου μου και εμπαινε μια χαρα. Αλλαξα το router και το προβλημα μου λυθηκε.

Θα το δοκιμάσω αύριο αν είναι και θα ενημερώσω!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα που ειχα με τα ακουστικα διορθωνεται μονο εαν εχουμε καουστικα 4 pole (λογικα 4 πολοι) δεν ξερω λεπτομερειεςαυτο διαβασα στο ιντερνετ. να τονισω οτι το προβλημα μου ηταν οτι ακουγα παραμορφωμενη μουσικη σαν να την ακουγα μεσα απο πηγαδι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...