Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν σώζεις την ip στα αγαπημένα του η/υ? Νομίζω δεν αλλάζει.

 

μα δεν ειναι θεμα σωσιματος ip ....εκτιμω οτι πρεπει να γινεται μια φορα η αναγνωριση και μετα να μπορεις να δουλεψεις και με κλεστο το pc,αλλά ανοιχτο το router....τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει οτι γινεται με το kies air.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Kies air σου παρεχει μια ip για να μπορεσεις να την βαλεις σε καποιον Browser κα να μπεις στο κινητο.

Τι εννοεις με κλειστό το pc;

Τοτε πως θα μπεις στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά HELP

 

Δέν μπορώ να καταλάβω πρώτα κάνουμε root και μετά βάζουμε την custom rom ή περνάμε την custom rom κατευθείαν;

ή το απλό root έχει να κάνει μόνο με την μαμά rom?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά HELP

 

Δέν μπορώ να καταλάβω πρώτα κάνουμε root και μετά βάζουμε την custom rom ή περνάμε την custom rom κατευθείαν;

ή το απλό root έχει να κάνει μόνο με την μαμά rom?

 

cf root κ μετα ρομ..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά HELP

 

Δέν μπορώ να καταλάβω πρώτα κάνουμε root και μετά βάζουμε την custom rom ή περνάμε την custom rom κατευθείαν;

ή το απλό root έχει να κάνει μόνο με την μαμά rom?

 

Ότι σου λέει ο jpsih. Την επόμενη φορά όμως αν μπορείς, απευθύνσου στο σωστό θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα...

Το πρωι στις 8 ειχα φορτισμενο το κινητο στο 100% και στις 12:30 η μπαταρια ηταν στο 70% ειδα πως ειχε καταναλωση απο το λειτουργικο συστημα android τι να κανω? Μηπως επειδη ειχα αφυπνηση εφαγε μπαταρια ειπα στην αρχη....Εβγαλα την αφυπνηση εχω παντα κλειστες εφαρμογες να μην τρεχει καμια δηλαδη και παλι τα ειδια. Το φορτισα παλι στις 18:30 ηταν με 100% και τωρα εχει 58% με καταναλωση 48% παλι το λειτουργικο android δεν ειμαι root και δεν ειχα προβλημα τις προηγουμενες μερες ουτε εβαλα καποια εφαρμογη.

 

Τι να φταιει ???????:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει το τελευταιο update απο το kies?

Ασε το κινητο να κανει μερικες φορτισεις και θα φτιαξει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: για να κανουμε update το λογισμικο μεσω kies πρεπει να εχουμε περασει το λογισμικο του cd?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει το τελευταιο update απο το kies?

Ασε το κινητο να κανει μερικες φορτισεις και θα φτιαξει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Οχι δεν εχω κανει καποιο update πατησα για ενημερωση λογισμικου και δεν υπαρχει κατι μου λεει...

πως να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερωτηση: για να κανουμε update το λογισμικο μεσω kies πρεπει να εχουμε περασει το λογισμικο του cd?

 

Γιατί... έχει CD; :confused: Εγκαθιστάς το KIES (θα το βρεις στο internet), συνδέεις τη συσκευή και θα σε ενημερώσει αυτό για τα πιθανά updates.

 

Οχι δεν εχω κανει καποιο update πατησα για ενημερωση λογισμικου και δεν υπαρχει κατι μου λεει...

πως να κανω?

 

Μέσω του KIES (όχι από τη συσκευή) όπως περιγράφω από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμίσιος media player μπορεί να δει τύπου .wav αρχεία?

Πέρασα ενα μικρό κομμάτι (για να το κάνω ήχο για sms) αλλά δεν εμφανίζεται.

Κάποιος ποιο εύχρηστος media player υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμίσιος media player μπορεί να δει τύπου .wav αρχεία?

Πέρασα ενα μικρό κομμάτι (για να το κάνω ήχο για sms) αλλά δεν εμφανίζεται.

Κάποιος ποιο εύχρηστος media player υπάρχει?

 

Καθώς το περνούσες δεν σε ρώτησε για μετατροπή? Πάτα ένα 'ναι' εκεί η κάντο μόνος μπ3 και είσαι οκ

 

Απορία.. Το μαμίσιο hansfree σας δεν είναι πολύ σιγανό? Κάποιες κλήσεις τις ακούω με το ζόρι. Μου ήρθε χτές ενα ebay-μαιμού που είχα παραγγείλει για το galaxy tab, το έβαλα πρίν λίγο στο S II και έχει ήχο καμπάνα ! ....

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση έχω: Όταν συνδέω μία επαφή με κάποια άλλη από το facebook εμφανίζει τελικά αυτή του facebook. Γίνεται να εμφανίζεται αυτή που έχω στις επαφές; Ρωτάω γιατί πχ μία επαφή στο facebook έχει όνομα Giorgos Kalimeras, ενώ στις επαφές μου ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑΣ. Με βολεύει να τον βλέπω σαν ΓΙΩΡΓΟΣ...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες για μένα.

Με τι ROM??? Εμένα μου βγάζει το πολύ μια μέρα... Με πολύ Ιντερνετ, EMAIL, κλήσεις καμιά 20αρια και πολύ viber

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες μετα 2 ωρες μαζι με το κινητο games, wifi κai λιγο μουσικη εφτασα σε σημειο να το κλεισω γιατι δεν μπορουσα να αγγιξω την οθονη απο την υπεθερμανση,υπαρχει καποια λυση η μονο το σερβις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες μετα 2 ωρες μαζι με το κινητο games, wifi κai λιγο μουσικη εφτασα σε σημειο να το κλεισω γιατι δεν μπορουσα να αγγιξω την οθονη απο την υπεθερμανση,υπαρχει καποια λυση η μονο το σερβις?

Τι θερμοκρασία είχες. Μπορείς να βάλεις κάποιο πρόγραμμα για μέτρηση θερμοκρασίας από το market σαν το elixir.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με τι ROM??? Εμένα μου βγάζει το πολύ μια μέρα... Με πολύ Ιντερνετ, EMAIL, κλήσεις καμιά 20αρια και πολύ viber

Εμένα μου βγάζει 2 μέρες με wifi ή 3G αρκετό ιντερνετ, κλήσεις και λίγο gaming.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία είχες. Μπορείς να βάλεις κάποιο πρόγραμμα για μέτρηση θερμοκρασίας από το market σαν το elixir.

 

και ποσο ειναι το φυσιολογικο?αν ειναι θα το κατεβασω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες μετα 2 ωρες μαζι με το κινητο games, wifi κai λιγο μουσικη εφτασα σε σημειο να το κλεισω γιατι δεν μπορουσα να αγγιξω την οθονη απο την υπεθερμανση,υπαρχει καποια λυση η μονο το σερβις?

με την τελευταια επισημη αναβαθμιση λυνεται το θεμα σε μεγαλο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η αναβαθμιση?

Θα πρέπει να έχει την KE7

Θα πας Ρυθμίσεις-Πληροφορίες-Εκδοση βασικού φάσματος να δείχνει ΚΕ7 που είναι και η τελευταία για τα "ελληνικά" Galaxy S II

Αν δεν την έχεις θα κάνεις αναβάθμιση μέσω KIES

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις, κατεβασε απο το market το quick settings, εχει στις επιλογες του την απενεργοποιηση του data ενω αφηνει ανοιχτο το mms, στην επιλογη mobile data(APN), και ενα σωρο αλλες ρυθμισεις...

 

Πως ακριβως το κανω να αφησω ενεργοποιημενα τα mms κλεινοντας το mobile internet . Οπως το περιγραφεις στο τελος δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καπιος να με βοηθησει?? εκανα φορματ και τωρα το σεταρω... ξεχασα ομως πως να βαλω ηχο κλησης που θελω εφτιαξα στο κινητο ενα φακελο media εκει μεσα αλλο ενα φακελο audio και εκει μεσα 3 φακελους alarms notifications ringtones και εβαλα σε καθε φακελο τα κοματια που ηθελα αλλα το κινητο δεν τα βλεπει... τι δεν κανω σωστα???:X:cry:

 

ακυρο δουλεψε τελικα καπιος να σβησει αυτο το post συγνωμη!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...