Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το κινητο μου ηρθε σημερα απο το service τελικα μου αλλαξαν πλακετα ειχε καει μαλλον. εμενα το προβλημα μου ηταν οτι δεν ανοιγε ουτε φορτιζε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το κινητο μου ηρθε σημερα απο το service τελικα μου αλλαξαν πλακετα ειχε καει μαλλον. εμενα το προβλημα μου ηταν οτι δεν ανοιγε ουτε φορτιζε

 

Ποσες μέρες έκανε ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστειλα σημερα για σερβις και μου ειπαν 1-2 εργασιμες θελει. Στη smartec στο χαιδαρι το εστειλα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστειλα σημερα για σερβις και μου ειπαν 1-2 εργασιμες θελει. Στη smartec στο χαιδαρι το εστειλα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Εμένα στην Νίκαια μου λένε από 1 έως 10 μέρες .... Τραγικοί !:mad:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω 2 φορες εχω αλλαξει το κινητο κ τις 2 φορες μεσα σε μια εβδομαδα ειχα το καινουργιο , αλλα πολλες ζημιες ρε παιδακι μου τι να πω :). αν το ξανακανει εχει παει κατευθειαν για πουλημα...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω 2 φορες εχω αλλαξει το κινητο κ τις 2 φορες μεσα σε μια εβδομαδα ειχα το καινουργιο , αλλα πολλες ζημιες ρε παιδακι μου τι να πω :). αν το ξανακανει εχει παει κατευθειαν για πουλημα...

 

Πόσες μέρες έκαναν να στο αλλάξουν ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω 2 φορες εχω αλλαξει το κινητο κ τις 2 φορες μεσα σε μια εβδομαδα ειχα το καινουργιο , αλλα πολλες ζημιες ρε παιδακι μου τι να πω :). αν το ξανακανει εχει παει κατευθειαν για πουλημα...

 

Εάν έχεις πάει 3 φορες στο service με την απόδειξη αγοράς πας στο κατάστημα και σου κάνουν πιστωτικό η επιστροφή χρημάτων για να πάρεις τα χρήματα σου στο ακέραιο τις αγοράς.Πάντως παιδιά είχα και πάλι ένα iphone4 στα χερια μου για 4 μέρες.Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι αν είχα ενδοιασμούς να πάρο το iphone αντί για το sgs2 εξαλείφθηκαν μέσα στο τετραήμερο αυτό.Και έπειτα από την προσθήκη τις βιδεοκλισις στο skype τον android είμαι 100% ικανοποιημένος από την συσκευή μου και δεν υπάρχει κάτι να λείπει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παθαίνω αυτό. Με ένα restart στο ρούτερ φτιάχνει ;)

 

Λοιπον, εγινε restart στο ρουτερ και μεχρι στιγμης φαινεται πως ξεπεραστηκε το προβλημα. Για να δουμε:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μέρες έκανε ?
εγω επειδη ειμαι επαρχια το πηγα στο καταστημα wind που το πηρα αυτη το στειλανε στην wind στην Αθηνα και απο εκει στην smartec 21 μερες εκανε απο 23/6 ηρθε σημερα αργησαν παρα πολυ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκαναν να στο αλλάξουν ?

 

το εγραψα κ τις 2 φορες μια εβδομαδα για το καθενα...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγινε restart στο ρουτερ και μεχρι στιγμης φαινεται πως ξεπεραστηκε το προβλημα. Για να δουμε:happy:

Για δοκιμαστε να αλλαξετε καναλι στο router για το wireless

 

Λίγο offtopic, αλλά ίσως το χρειαστούν και άλλοι εδωμέσα. Κανάλι στο router αλλάζουμε μέσα από τις ρυθμίσεις του ε; 192.168...etc etc...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic, αλλά ίσως το χρειαστούν και άλλοι εδωμέσα. Κανάλι στο router αλλάζουμε μέσα από τις ρυθμίσεις του ε; 192.168...etc etc...

 

+10

 

Ακριβώς

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την Cognition S2 v1.13 rom και ενω μου βγαζει κανονικοτατα ελληνικο πληκτρολογιο και γραφει ελληνικα οταν παιρνει ο αλλος το μνμ του ανοιγει με αγγλικα ερωτηματικα και τιποτα αλλο...μεχρι την v1.12 δεν ειχα αυτο το προβλημα...επισης με την rom ειναι ολα κανονικοτατα ελληνικα και λειτουργουν τελεια!τι μπορει να φταιει?καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την Cognition S2 v1.13 rom και ενω μου βγαζει κανονικοτατα ελληνικο πληκτρολογιο και γραφει ελληνικα οταν παιρνει ο αλλος το μνμ του ανοιγει με αγγλικα ερωτηματικα και τιποτα αλλο...μεχρι την v1.12 δεν ειχα αυτο το προβλημα...επισης με την rom ειναι ολα κανονικοτατα ελληνικα και λειτουργουν τελεια!τι μπορει να φταιει?καμια ιδεα?

 

δοκίμασες να αλλάξεις τη μέθοδο εισαγωγής απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να αλλάξεις τη μέθοδο εισαγωγής απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων?

 

στο swype δεν εχει καθολου ελληνικα...

 

ΥΓ:το βρηκα και ολα οκ....αλλαξα στις ρυθμισεις μνμτων στην εισαγωγη λειτουργιας απο αλφαβητο GSM σε αυτοματο και ολα μια χαρα!ευχαριστω!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Το multirama έχει σε προσφορά το Galaxy S2 στα 479 ευρώ. https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/265027_10150714526265722_234232040721_19830181_938226_n.jpg

 

Το είδα στην επίσημα σελίδα τους στο facebook, στην ιστοσελίδα τους δεν βλέπω κάτι προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο μαρκετ τα σπαει...

 

Να υποθέσω ότι δε σου ήρθε κάποιο update αλλά το περασες μόνος ε; πάντως είμαστε offtopic

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

και για το καινούργιο μάρκετ να πω οτι δείχνει να δουλεύει το market enabler...μου βγαζει το google maps στις κορυφαιες δωρεάν εφαρμογές

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με το wifi έχουμε κάτι νεώτερο?οπου και αν έχω πάει το σήμα είναι υπερβολικά χαμηλό και να δεν είναι κάτι άλλο δεν το αφήνει να συνδεθεί και το πετάει έξω
Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω δυο ερωτησεις....1η τι ρυθμισεις κανουμε για να στελνουμε μηνυματα με 160 χαρακτηρες? 2η υπαρχει καποια ρυθμιση να μην φορτιζει το κινητο οταν το συνδεουμε τον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την ερώτηση και πριν κάποιες μέρες.

Η απορία μου ότι με τον ενσωματωμένο browser μου γυρνάει κάποια site σε μορφή wap-mobile.

Έβαλα τον opera (mini), όπως μου είπε κάποιος συντοπίτης, και πάλι το ίδιο.

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?

 

Να πω και κάτι άσχετο-σχετικό, στο TAB με το δικό του browser δεν εχω τέτοια θέμα. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαγκες εχω δυο ερωτησεις....1η τι ρυθμισεις κανουμε για να στελνουμε μηνυματα με 160 χαρακτηρες? 2η υπαρχει καποια ρυθμιση να μην φορτιζει το κινητο οταν το συνδεουμε τον υπολογιστη?

 

1. Με το default πληκτρολόγιο δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, δουλεύει έτσι ούτως ή άλλως.

2. Όχι και δεν χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχει βρει κάποιος αν υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης της δόνησης που κάνει το τηλέφωνο μόλις φορτίσει πλήρως??Το φορτίζω το βράδυ δίπλα μου στο κομοδίνο και μόλις φορτίσει με ξυπνάει γμτ.....:p
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Κανω παραθεση απο το αλλο μου post γιατι εδω μμαλλον ειναι καταλληλλοτερο

 

Παιδιά έχω 2 απορίες.

 

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη γραμματοσειρά στα ελληνικά που υποστηρίζει το Galaxy γιατί βάζω ελληνικά τραγούδια μεσα και μου τα βγάζει με κινέζικα. Αν υπάρχει κάποιος tag editor τα αλλάξω ωστε να τα βλέπει θα το εκτιμούσα.

Επίσης συνήθως απλά κάνω copy/paste τα mp3 στην sd. Οταν δοκίμασα να βάλω τραγούδια απο το KIES παρατήρησα το εξης. δεν μου δείχνει το σωστό χώρο που καταλαμβάνει στη μνήμη (σε κάποιο σημείο το KIES έδειχνε 6.87GB και έταγε μήνυμα οτι δεν χωράει άλλα σε 16αρα κάρτα) και μέσα είχε 15,99GB. Το δεύτερο είναι πως σε αρκετά τραγούδια μετά το sync αλλάζει τους τίτλους με αποτέλεσμα πχ να είμαι τώρα στον φάκελο πχ Metal και να εχω στο cd των Opeth ενα τραγουδι του Dio αλλά με το τίτλο και τα tags των Opeth. Kάποιος άλλος με αυτό το πρόβλημα ή που να ξέρει πως λύνεται;

 

Ευχαριστω

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...