Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμμμ...ειναι πολυ περιεργο αυτο..καπου παιζει confict με το δικτυο της wind!!δεν ξερω τι αλλο να πω:confused:

παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει το galaxy...γιατι αν εφταιγε δεν θα δουλευε καμια καρτα σωστα,ετσι δεν ειναι?μηπως να ειναι κατι στις ρυθμισεις δικτυου??

δεν εχω και wind να σου ελεγα,εχω cosmote (και microsim κιολας) και προβλημα δεν ειχα τετοιο!!

 

Εγω με KF3 και wind δεν εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως η ροζιλα μειωθηκε. Δυστυχως σε μετριο προς χαμηλο φωτισμο και χωρις φλας ακομα υπαρχει. Ειναι αισθητα πιο μειωμενη απο πριν (σε μενα τουλαχιστον). Μεσα στο απιτι μου υπαρχει λιγο. Εξω στο μπαλκονι που φωτογραφισα μια κατασπρη ντουλαπα που εχω ΔΕΝ εχει καθολου ροζ. Μακαρι μολις παρουμε την 2.3.4 να εχει εξαφανιστει τελειως μα τελειως. Εχει καταντησει εκνευριστικο το ολο θεμα. 599€ πληρωσαμε οχι 59€ :)

 

Ρε παιδιά ,συγγνώμη αλλά θα γίνω κακός.

Τι εμμονή είναι αυτή με τη ροζίλα; Την έχω και εγώ σε λευκό φόντο αλλά και τι με αυτό.

Έχω τραβήξει πάρα πολλές φωτο σε όλες τις συνθήκες και σε 4 διαφορετικές χώρες-βράδυ πρωί μεσημέρι -και σε καμμία φωτο δεν φαίνεται.

Θα φαινόταν ενδεχομένως αν είχα τη μανία να τραβάω λευκούς τοίχους αλλά ποιος το κάνει αυτό και για ποιο λόγο αν έχει σώας τα φρένας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,συγγνώμη αλλά θα γίνω κακός.

Τι εμμονή είναι αυτή με τη ροζίλα; Την έχω και εγώ σε λευκό φόντο αλλά και τι με αυτό.

Έχω τραβήξει πάρα πολλές φωτο σε όλες τις συνθήκες και σε 4 διαφορετικές χώρες-βράδυ πρωί μεσημέρι -και σε καμμία φωτο δεν φαίνεται.

Θα φαινόταν ενδεχομένως αν είχα τη μανία να τραβάω λευκούς τοίχους αλλά ποιος το κάνει αυτό και για ποιο λόγο αν έχει σώας τα φρένας.

 

Νομίζω ότι φαίνεται και στις φωτογραφίες. Εγώ την πρωτοπαρατήρησα όταν το μωρό φαινόταν σαν να είχε πίεση 20, και ψάχνοντας να δω αν είναι πρόβλημα του κινητού μου είδα τις πρώτες πρώτες παρατηρήσεις και από άλλους κατόχους που την παρατήρησαν σε λευκούς τοίχους. Είναι πρόβλημα και μακάρι (και έτσι φαίνεται) να λυθεί από κάποια μελλοντική αναβάθμιση

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως φαίνεται σε όλες τις φωτογραφίες. Έκανα αλλαγή με καινούργιο

και το πρόβλημα παραμένει. Οπότε έκατσα στα αυγά μου και περιμένω να λυθεί το

πρόβλημα με κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι φαίνεται και στις φωτογραφίες. Εγώ την πρωτοπαρατήρησα όταν το μωρό φαινόταν σαν να είχε πίεση 20, και ψάχνοντας να δω αν είναι πρόβλημα του κινητού μου είδα τις πρώτες πρώτες παρατηρήσεις και από άλλους κατόχους που την παρατήρησαν σε λευκούς τοίχους. Είναι πρόβλημα και μακάρι (και έτσι φαίνεται) να λυθεί από κάποια μελλοντική αναβάθμιση

 

Στο δικό μου πάντως φαίνεται σε όλες τις φωτογραφίες. Έκανα αλλαγή με καινούργιο

και το πρόβλημα παραμένει. Οπότε έκατσα στα αυγά μου και περιμένω να λυθεί το

πρόβλημα με κάποια αναβάθμιση.

 

Σε εμένα πάντως φαίνεται μόνο αν τραβήξεις κατάλευκο τοίχο.Σε καμία άλλη περιπτωση.Πραγματικά θα ήθελα να δω μια φωτο από εσάς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως φαίνεται μόνο αν τραβήξεις κατάλευκο τοίχο.Σε καμία άλλη περιπτωση.Πραγματικά θα ήθελα να δω μια φωτο από εσάς.

 

Το Kies κανει αναβαθμιση μονο του? Σε εμενα δεν εχει κανει κατι ενω ειναι στο αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

σε όλους θα είναι γνωστό φαντάζομαι το θέμα με το wifi,πως μπορεί να λυθεί αυτό? ήμουν μαζί με έναν συνάδελφο χτες που είχε το n8 σε μια καφετέρια έπιανε 3 γραμμές και εγώ το πολύ μια..........
Link to comment
Share on other sites

σε όλους θα είναι γνωστό φαντάζομαι το θέμα με το wifi,πως μπορεί να λυθεί αυτό? ήμουν μαζί με έναν συνάδελφο χτες που είχε το n8 σε μια καφετέρια έπιανε 3 γραμμές και εγώ το πολύ μια..........

 

Απ'ότι έχω καταλάβει είναι θέμα της KE2 μόνο, μιας και άρχισαν να βγαίνουν οι Ελληνικές αναβαθμίσεις καλύτερα να περιμένεις λίγο ακόμα.

Αλλιώς μπορείς να διαβάσεις τους οδηγούς και να περάσεις την KF3. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Prattein_Aloga και athanaso77 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις για το swype, τελικά έκανα Root και πέρασα XWKF3. Τώρα έχω swype στα ελληνικά αλλά όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές δε μου βρίσκει τίποτα ούτε στα ελλήνικα ούτε στα αγγλικά ούτε με swype ούτε με πληκτρολόγιο samsung. Έχει κανένας ιδέα για το τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Μιας κ ειμαι νεος σε android κινητα ,θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα σε σχεση με το galaxy 2 και να με συμπαθατε στην περιπτωση που οι ερωτησεις μου ειναι απλες.

 

1. Αν με παρει καποιος τηλεφωνο ή μου στειλουν καποιο μυνημα και τυχει να μην τα ακουσω εκεινη την ωρα, ειναι δυνατον να με ειδοποιει το κινητο με καποιο τροπο? π.χ. να αναβοσβηνει ή να παιζει καποιο ηχο ανα τακτα χρονικα διαστηματα ή κατι παρομοιο?

 

2. Οταν πηγαινω options>Storage μου δειχνει SD card Total space unavailable και επισης SD card Available Space unavailable.

Απ οτι ξερω ομως το samsung εχει 16 Giga .Σωστα?

Παρακατω λεει Usb storage 11.50 Gb ( δεν θα πρεπε να αναφερει 16 GB αν υποθεσουμε οτι τα βλεπει τα 16 σαν usb?).

 

3. Εχω κατεβασει μια εφαρμογη που λεγεται app 2 sd η οποια (οπως μαλλον ηδη ξερετε) υποτιθεται οτι θα μου μεταφερει οσες εφαρμογες ειναι "μετακινησιμες" στην SD card και πραγματι η εφαρμογη βλεπει αρκετες τις οποιες ομως αν παω να τρεξω βγαινει ενα μυνημα failed to move application Not enough memory.

Δηλαδη τελικα τι γινεται ? Την βλεπει την μνημη σαν SD Card? Την βλεπει σαν Usb ? Δεν μπορω να καταλαβω. Και εν παση περιπτωση που αποθηκευονται οι εφαρμογες?

Για να μην σας πω για το Elixir το οποιο μου δειχνει οτι εχω SD External εις διπλουν κιολας 11.5 GB εκαστη :)

Επισης το Elixir δειχνει μια Internal 2 GB και ακομα RAM 833 Mb.

Δεν βγαζω ακρη τι γινεται με την μνημη :(

 

4. Αν τρεξω μια εφαρμογη και πατησω το Home , με παει στο μενου . Ωραια. μετα αν θελω να ξαναπαω στην εφαρμογη που τρεχει πως παω?

Μεχρι στιγμης ,επειδη δεν εχω βρει πως να το κανω αυτο ,παω παλι στα applications, ψαχνω την εφαρμογη και την ξανατρεχω για να μου την ανοιξει εκει που ηταν οταν πατησα το Home ,κατι το οποιο προφανεστατα δεν ειναι σωστο.

Αλλο που κανω ,ειναι να κραταω πατημενο το Home και απο το menu που ανοιγει παταω task manager και επιλεγω απο εκει την εφαρμογη (και αυτο μου φαινεται οχι ιδανικο) . Υπαρχει αλλος τροπος καλυτερος?

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας να διαβασετε αυτο το ποστ.

 

Φιλικα ,

N.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Μιας κ ειμαι νεος σε android κινητα ,θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα σε σχεση με το galaxy 2 και να με συμπαθατε στην περιπτωση που οι ερωτησεις μου ειναι απλες.

 

1. Αν με παρει καποιος τηλεφωνο ή μου στειλουν καποιο μυνημα και τυχει να μην τα ακουσω εκεινη την ωρα, ειναι δυνατον να με ειδοποιει το κινητο με καποιο τροπο? π.χ. να αναβοσβηνει ή να παιζει καποιο ηχο ανα τακτα χρονικα διαστηματα ή κατι παρομοιο?

 

2. Οταν πηγαινω options>Storage μου δειχνει SD card Total space unavailable και επισης SD card Available Space unavailable.

Απ οτι ξερω ομως το samsung εχει 16 Giga .Σωστα?

Παρακατω λεει Usb storage 11.50 Gb ( δεν θα πρεπε να αναφερει 16 GB αν υποθεσουμε οτι τα βλεπει τα 16 σαν usb?).

 

3. Εχω κατεβασει μια εφαρμογη που λεγεται app 2 sd η οποια (οπως μαλλον ηδη ξερετε) υποτιθεται οτι θα μου μεταφερει οσες εφαρμογες ειναι "μετακινησιμες" στην SD card και πραγματι η εφαρμογη βλεπει αρκετες τις οποιες ομως αν παω να τρεξω βγαινει ενα μυνημα failed to move application Not enough memory.

Δηλαδη τελικα τι γινεται ? Την βλεπει την μνημη σαν SD Card? Την βλεπει σαν Usb ? Δεν μπορω να καταλαβω. Και εν παση περιπτωση που αποθηκευονται οι εφαρμογες?

Για να μην σας πω για το Elixir το οποιο μου δειχνει οτι εχω SD External εις διπλουν κιολας 11.5 GB εκαστη :)

Επισης το Elixir δειχνει μια Internal 2 GB και ακομα RAM 833 Mb.

Δεν βγαζω ακρη τι γινεται με την μνημη :(

 

4. Αν τρεξω μια εφαρμογη και πατησω το Home , με παει στο μενου . Ωραια. μετα αν θελω να ξαναπαω στην εφαρμογη που τρεχει πως παω?

Μεχρι στιγμης ,επειδη δεν εχω βρει πως να το κανω αυτο ,παω παλι στα applications, ψαχνω την εφαρμογη και την ξανατρεχω για να μου την ανοιξει εκει που ηταν οταν πατησα το Home ,κατι το οποιο προφανεστατα δεν ειναι σωστο.

Αλλο που κανω ,ειναι να κραταω πατημενο το Home και απο το menu που ανοιγει παταω task manager και επιλεγω απο εκει την εφαρμογη (και αυτο μου φαινεται οχι ιδανικο) . Υπαρχει αλλος τροπος καλυτερος?

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας να διαβασετε αυτο το ποστ.

 

Φιλικα ,

N.

1. Ναι, κατεβαζεις την εφαρμογη No Led.

2. Δεν ξερω γιατι σου λεει unavailable. Ο αποθηκευτικος χωρος που θα πρεπει να βλεπει ως USB ειναι σωστος οπως στο εχει. Ειναι και αλλα 2 GB που χρησιμοποιουνται για την εγκατασταση εφαρμογων.

3. Βγαλε το app2SD. Δεν σου χρειαζεται. Τα 2 GB ειναι για την εγκατασταση εφαρμογων οπως ειπα και ειναι υπερ αρκετα. Το app2SD ειναι χρησιμο για αλλες συσκευες που δεν εχουν τοσο μεγαλο χωρο για εφαρμογες. Plus το gingerbread εχει απο μονο του υποστηριξη για μεταφορα εφαρμογων. Αλλα σε καθε περιπτωση, ignore, μια χαρα εισαι ετσι. :) Τα 833 ΜΒ ειναι η μνημη Ram.

4. Σωστος ειναι ο τροπος που ακολουθεις, τι σε ενοχλει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

4. Σωστος ειναι ο τροπος που ακολουθεις, τι σε ενοχλει?

 

Νομίζω ο nikits72 εννοεί κάτι πιο εύκολο.

Αν πατήσεις παρατεταμένα το μεσαίο κουμπί σου βγάζει τις τελευταίες 8 εφαρμογές που έχεις τρέχει. Όχι αυτές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Από εκεί μπορείς να πας σε όποια θες.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το app2sd που σου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη για να μεταφερει την εφαρμογη και σε μενα το λεει και το λεει επειδη πολυ απλα ως sd εννοει sd card ξεχωριστη που εσυ και γω δεν εχουμε βαλει εξτρα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα ,

Ευχαριστω πολυ παιδια.

 

Τελος , μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μου εμφανιζει μονο τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο αντι τις 8 τελευταιες ?

Link to comment
Share on other sites

2g το εχω....3g δεν το βαζω γιατι με χρεωνει μπαινει ιντερνετ απο μονο του......επισης για αλλο ενα πραγμα που ανακαλυψα χθες και ειμαι δυσαρεστημενος....οταν βαζω τα μαμισια ακουστηκα και περνω τηλ δεν ακουγεται καθολου καλα ο αλλος το εχει αυτο το προβλημα κανεις αλλος??μηπως αν αγορασω αλλα ακουστικα να φτιαξει το προβλημα?

 

Το εχω το ιδιο προβλημα με τα ακουστικα κι εγω. μιλησα με τη σαμι και μου ειπε οτι πρεπει να ελεγθουν τα ακουστικα και οχι το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδει εχω προβλημα το kies (δεν μου κανει συνδεση με το κινητο μου) υπαρχει αλλος τροπος να κανω αναβαθμιση στο κινητο? και μια αλλη ερωτηση μεσα στις ρυθμισεις υπαρχει κατω κατω αυτο που λεει πληρ. για το τηλεφωνο και μεσα υπαρχει ενα που λεει ενημερωση λογισμικου το παταω κανει ελεγχο αλλα δεν βγαζει καμια αναβαθμιση.... λειτουργει η θελει καμια ρυθμιση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1.Ας πουμε κανω update 3-4 εφαρμογες. To drawer (πως να το πω τωρα ,τελος παντων η μπαρα που σερνουμε απο πανω προς τα κατω) γεμιζει μυνηματα τυπου οτι οι ταδε εφαρμογες εγιναν updated ή καμμια φορα αν ειναι πολλες βγαζει σε ενα πορτοκαλι κυκλακι το νουμερο που αντιστοιχει στα notification που δεν φαινονται. Οποτε σερνω το drawer και μετα για να φυγουν αυτα τα μυνηματα ο μονος τροπος που εχω βρει ειναι να κανω κλικ επανω τους το οποιο εχει σαν αποτελεσμα να ξεκινουν οι εφαρμογες αυτες. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ? Πρεπει σονι και καλα να ανοιγω τις εφαρμογες για να φευγουν αυτα τα notification ?

 

2.Τελος οταν συνδεω το τηλεφωνο στο pc μου εμφανιζει ενα μυνημα που λεει οτι : do you want to scan and fix removable disk .There may be a problem with some files e.t.c. (το οποιο πιθανον προερχεται επειδη καποια στιγμη ξεσυνδεσα το τηλεφωνο χωρις να κανω πρωτα disconnect απο τα windows). Να κανω το scan+fix που προτεινουν τα windows η θα μου χαλασει αρχεια?

 

3. Αρκει το uninstall μεσα απο το android η μηπως μενουν στο κινητο τιποτα σκουπιδια και χρειαζομαι καποιο uninstaller προγραμμα?

 

Ευχαριστω,

Ν.

Edited by nikits72
Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά έχει επιλογή για εκκαθάριση όλων. :)

 

 

2. Όχι, άστο έτσι. Windows είναι αυτά ότι θέλουν λένε.

 

3. Δεν αρκεί, συνήθως μένουνε διάφορα απομινάρια, με root υπάρχει εφαρμογή(SD maid) που τα βρίσκει όλα.

Ναι αυτό εννοώ.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά έχει επιλογή για εκκαθάριση όλων. :)

 

A ναι. Ευχαριστω . (πωπω ποσο νεος μπορει να μαι)

 

2. οκ θα το αφησω ετσι.

 

3. το sd maid δεν εχει επιλογη για uninstall. Εκτος αν εννοεις να κανω uninstall και μετα να τρεχω το sd maid για να βρισκει τυχον απομειναρια.

 

 

Παρακαλώ να μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα και να πατάς το κουμπί τροποποιήση. Ευχαριστώ.

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το Maps application έχει πλέον την επιλογή "download map area" και κατεβάζει μια πολύ μεγάλη περιοχή (σχεδόν όλη την Αθήνα το κάθε τετράγωνο) και μπορούν να αποθηκευτούν πολλές διαφορετικές περιοχές.

 

Πατάς το menu κουμπί στα maps, μετά more -> labs -> download map area

Μετά αν πατήσεις πατημένα κάπου και μετά πατήσεις την διεύθυνση που βγάζει έχει επιλογή download map area. Πιάνει μία απόσταση 10 μίλια γύρω-γύρω από το σημείο. Το download έκανε περίπου 20 δευτερόλεπτα από WiFi για πάνω-κάτω όλη την Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό που το poweramp δεν εμφανίζεται στον task manager ενώ τρέχει?

Ναι είναι φυσιολογικό, γιατί δεν τρέχει ολόκληρη η εφαρμογή.

παιδια υπαρχει κανενα καλο προγραμμα πλοηγησης για γαλαχυ σ2????

Θα χρειαστεί να απευθυνθείς στην ενότητα του Android και συγκεκριμένα στο Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση λύθηκε το πρόβλημα του WiFi με τα Cisco & Link που ήθελαν reset για να μπορείς να ξανασυνδεθείς αν στο ενδιάμεσο είχες συνδεθεί σε τρίτο router. Πρέπει να υπάρχει γενικά αναβάθμιση της λειτουργίας WiFi και στο σήμα μια που πιάνω πλέον πολύ καλύτερα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...