Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επισης ξερετε πως μπορω να βαλω reminder να με ειδοποιει ανα 3 λεπτα οτι εχω αναπαντητη η σμσ?

κατεβασε το noled απο το market η χρησιμοποιησε καποια αλλη εφαρμογη για sms οπως το handcent sms..παλι απο market

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ο Dialer του κινητού όταν πληκτρολογείς και ψάχνεις τις επαφές σου δεν σου εμφανίζει και αυτές που είναι στα Ελληνικά;

Μπορεί να μην έχει τους Ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στα πλήκτρα των αριθμών αλλά νομίζω οτί κάνει αναζήτηση και των επαφών στα ελληνικά.

Ας μας διαφωτίσει κάποιος...:worry: (Ευχαριστώ)

 

Οχι δν το κανει πχ παω να γραψω Κωστας κ δν εμφανιζει αντιστοιχια με το τροπο π ειπε ο saliez πριν να κρατας το αριστερο κουμπι ωρα πατημενο κ να κανεις εκει αναζητηση γινεται μια χαρα....παντως αν εψαξα σωστα δν υπαρχει καποιος dialer μηπως υπαρχει αρχειο να μπορουμε να μετατρεψουμε ωστε να να δεχεται ελληνικους χαρακτηρες?

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ευτυχής κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες του νέου γαλαξία. Εντυπώσεις μέχρι τώρα εξαιρετικές!

 

Δυο ερωτήσεις - απορίες έχω για όποιον γνωρίζει :

  • Κάτω αριστερά στην οθόνη εμφανίζεται 1 pixel να ανάβει άσπρο σε σκούρο φόντο μόνο στον browser της συσκευής. Σε δοκιμές που έχω κάνει με μαύρα φόντα σε άλλες εφαρμογές δεν φαίνεται. Καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι??
  • Στον browser πάλι της συσκευής, όταν κινούμαι σε αυτόν πάνω κάτω ή αριστερά δεξιά, εμφανίζονται για λίγο ομολογουμένως τετραγωνάκια έως εμφανιστεί το τμήμα της οθόνης. Δεν διαρκεί παραπάνω από 1 δευτερολέπτο αλλά είναι φυσιολογικό ??

 

Ευχαριστώ!

:)

Το πρωτο που αναφερεις το εχω προσεξει κ εγω αλλα μονο στο browser αλλα κανοντας κ εγω αντιστοιχες δοκιμες κ μεσω ενος κωδικου π σ δινει δυνατοτητα τα αλλαζεις φοντα με διαφορα χρωματα δν ειχε κανενα απολυτως προβλημα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Οχι δν το κανει πχ παω να γραψω Κωστας κ δν εμφανιζει αντιστοιχια με το τροπο π ειπε ο saliez πριν να κρατας το αριστερο κουμπι ωρα πατημενο κ να κανεις εκει αναζητηση γινεται μια χαρα....παντως αν εψαξα σωστα δν υπαρχει καποιος dialer μηπως υπαρχει αρχειο να μπορουμε να μετατρεψουμε ωστε να να δεχεται ελληνικους χαρακτηρες?

 

Μου φαίνεται αδιανόητο να μην υποστηρίζει Smart Dialing το S2 τη στιγμή που υποστηρίζουν όλα τα προηγούμενα μοντέλα της Samsung!

Δηλαδή πληκτρολογείς "5-9-7-8-2-7" για τη λέξη-επαφή Κώστας δεν σου εμφανίζει όλους τους Κωστάδες;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δν το κανει πχ παω να γραψω Κωστας κ δν εμφανιζει αντιστοιχια με το τροπο π ειπε ο saliez πριν να κρατας το αριστερο κουμπι ωρα πατημενο κ να κανεις εκει αναζητηση γινεται μια χαρα....παντως αν εψαξα σωστα δν υπαρχει καποιος dialer μηπως υπαρχει αρχειο να μπορουμε να μετατρεψουμε ωστε να να δεχεται ελληνικους χαρακτηρες?

 

Υπάρχει και λέγεται dialer one,επιλέγεις τα ελληνικά σαν γλώσσα στις επιλογές Τ9

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω δύο θεματάκια με το κινητό.

1.το έχω συνδέσει με το Laptop μου για μεταφορά αρχείων και ενώ όλα ήταν καλά τώρα μου το αναγνωρίζει σαν συσκευή bluetooth δηλαδή σαν να είναι ακουστικά.

Το παράδοξο είναι ότι δεν το διαγράφει κιόλας για να το ξανασυνδέσω.....

 

2.Θέλω να βρώ πως μπορώ να δω πόσο μπαταρία μου καταναλώνει η κάθε εφαρμογή και όχι όπως το λέει στο usage λειτουργικό σύστημα android 60% κλπ.

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να εχω ενα θεμα με το 3g. Σχεδον παντα μου δειχνει G ή H και με πολυ αργη ταχυτητα .

 

συγγνωμη που ρωταω παλι αλλα μηπως ξερει καποιος αν υπαρχουν ρυθμισεις για το 3G ? Ισως να φταιει και το δικτυο της Wind. Υπαρχει περιπτωση να φταιει η sim την ειχα αλλαξει πριν 2 χρονια περιπου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συγγνωμη που ρωταω παλι αλλα μηπως ξερει καποιος αν υπαρχουν ρυθμισεις για το 3G ? Ισως να φταιει και το δικτυο της Wind. Υπαρχει περιπτωση να φταιει η sim την ειχα αλλαξει πριν 2 χρονια περιπου

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα και τι θέλεις να κάνεις. Αν στην πάνω μπάρα βλέπεις G ή Η είναι φυσιολογικό, η συσκευή συνδέεται στο 3G όταν βρίσκει και στο GSM στις υπόλοιπες περιπτώσεις. Αν δεν έχεις καλή ταχύτητα οφείλεται στο όχι και από τα καλύτερα δίκτυα της wind.

 

Παιδιά εγώ έχω δύο θεματάκια με το κινητό.

1.το έχω συνδέσει με το Laptop μου για μεταφορά αρχείων και ενώ όλα ήταν καλά τώρα μου το αναγνωρίζει σαν συσκευή bluetooth δηλαδή σαν να είναι ακουστικά.

Το παράδοξο είναι ότι δεν το διαγράφει κιόλας για να το ξανασυνδέσω.....

 

Έχεις εγκαταστήσει το KIES στον υπολογιστή σου;

 

2.Θέλω να βρώ πως μπορώ να δω πόσο μπαταρία μου καταναλώνει η κάθε εφαρμογή και όχι όπως το λέει στο usage λειτουργικό σύστημα android 60% κλπ.

 

https://market.android.com/details?id=ccc71.pmw&feature=more_from_developer

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα και τι θέλεις να κάνεις. Αν στην πάνω μπάρα βλέπεις G ή Η είναι φυσιολογικό, η συσκευή συνδέεται στο 3G όταν βρίσκει και στο GSM στις υπόλοιπες περιπτώσεις. Αν δεν έχεις καλή ταχύτητα οφείλεται στο όχι και από τα καλύτερα δίκτυα της wind.

 

 

 

Έχεις εγκαταστήσει το KIES στον υπολογιστή σου;

 

 

 

https://market.android.com/details?id=ccc71.pmw&feature=more_from_developer

 

 

Η παραπάνω.ω εφαρμογή ξέρεις κανεις αν καταναλώνει πολύ μπαταρία?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω.ω εφαρμογή ξέρεις κανεις αν καταναλώνει πολύ μπαταρία?

 

για τη συγκεκριμενη δεν εχω εικονα αλλα 2 εφαρμογες που εβαλα προσφατα που ρουφηξανε τη μπαταρια

 

1) cosmote info

2) teamviewer

 

βεβαια σε αλλο android η κλαταναλωσω δεν ειχε προβλημα,οποτε υποθετω εχει να κανει με καποιο proccess που δε λειτουργει καλα σε διπυρινο(?) και λογικα θα φτιαχτει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Οι αρχικές οθόνες λειτουργούν σε landscape mode ή υποχρεωτικά σε portrait;

 

αναλογως τη launcher εχεις επιλεξει

 

ο default της samsung νομιζω δεν υποστηριζει landscape ο launcher pro Ναι

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το handcent sms αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει αποκλειστικά κεφαλαία για την περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms.

 

Δεν είναι θέμα συσκευής λοιπόν. Τώρα αν σε άλλες συσκευές γράφεις/διαβάζεις με μικρά είναι επειδή αυτές κάνουν εσωτερικά τη μετατροπή.

 

παιδια το κινητο μου γραφει στα μηνυματα (sms) με γλωσσα ελληνικα μόνο με κεφαλαια. Σε ολες τις αλλες γλωσσες μπορω να το αλλαξω με το κουμπι (αριστερο πάνω βελος). Στα ελληνικα το κουμπι αυτο ειναι ΠΑΝΤΑ πατημενο και δε μπορω να γραψω με πεζα. Αυτο μονο στα μηνυματα. Στο internet (οταν εισαγεις κειμενο) μια χαρα δουλευουν ολα.

Νομίζω υπάρχει τρόπος:

Μυνήματα-Ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας-

1)Αλφάβητο GSM=Κεφάλαια 2)Αυτόματο=μικρά

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω 2 βδομαδες τωρα και δεν εχω κανει root η εχω βαλει καποια εφαρμογη, ειναι οπως το πηρα απο τπ Πλ@σιο.

Δειτε την κατασταση της μπαταριας μου μετα απο 6 φορτησεις

 

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/9475cb66999fcf64e40112422aa869e28492621f7e6bd0c21f898bbce61acb362g.jpg http://www.mediafire.com/imgbnc.php/b64da6979f520b42dce61d1c281e881d860dc1108f7eab0f0d224727c9009ea72g.jpg http://www.mediafire.com/imgbnc.php/f16f80a2a2638ab91bc799b82750d653d41d8eacd201fc960e6dc714f98cfb4d2g.jpg

 

1 ημερα 16 ωρες 11 λεπτα και 40 δευτερα και να πω πως η μπαταρια ειναι στο 32% ακομα.....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω 2 βδομαδες τωρα και δεν εχω κανει root η εχω βαλει καποια εφαρμογη, ειναι οπως το πηρα απο τπ Πλ@σιο.

Δειτε την κατασταση της μπαταριας μου μετα απο 6 φορτησεις

 

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/9475cb66999fcf64e40112422aa869e28492621f7e6bd0c21f898bbce61acb362g.jpg http://www.mediafire.com/imgbnc.php/b64da6979f520b42dce61d1c281e881d860dc1108f7eab0f0d224727c9009ea72g.jpg http://www.mediafire.com/imgbnc.php/f16f80a2a2638ab91bc799b82750d653d41d8eacd201fc960e6dc714f98cfb4d2g.jpg

 

1 ημερα 16 ωρες 11 λεπτα και 40 δευτερα και να πω πως η μπαταρια ειναι στο 32% ακομα.....

 

Ποιο Firmware εχεις το ΚΕ2 το official της SamsungHellas ή απο οτι ειχε απο την μανα του κ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Firmware το βλεπουμε απο ρυθμισεις - πληροφοριες σχετικα με το τηλεφονο - αριθμος κατασκευυης που λεει gingerbread.xwke2 ????? αυτο ειναι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Firmware το βλεπουμε απο ρυθμισεις - πληροφοριες σχετικα με το τηλεφονο - αριθμος κατασκευυης που λεει gingerbread.xwke2 ????? αυτο ειναι???

 

ναι το xwke2 ειναι...

Link to comment
Share on other sites

ναι το xwke2 ειναι...

 

ειναι το τελευταιο επισημο???αν θελω να δω αν υπαρχει νεοτερο πηγενω εκει που λεει ενημερωση λογισμικου???

Link to comment
Share on other sites

για τη συγκεκριμενη δεν εχω εικονα αλλα 2 εφαρμογες που εβαλα προσφατα που ρουφηξανε τη μπαταρια

 

1) cosmote info

2) teamviewer

 

βεβαια σε αλλο android η κλαταναλωσω δεν ειχε προβλημα,οποτε υποθετω εχει να κανει με καποιο proccess που δε λειτουργει καλα σε διπυρινο(?) και λογικα θα φτιαχτει

 

Μολις ειχα φορτισει το κινητο κ κρατησε μολις 7 ωρες, με χρηση του teamviewer γ λιγο κ το cosmote info να υπαρχει....

οι συγκεκριμενες εφαρμογες χωρις να χρησιμοποιουνται απλα να υπαρχουν επιρεαζουν την καταναλωση της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

ειναι το τελευταιο επισημο???αν θελω να δω αν υπαρχει νεοτερο πηγενω εκει που λεει ενημερωση λογισμικου???

 

ναι κ ναι ειναι το τελευταιο γ συσκευες αγορασμενες απο Ελλαδα γ το ΚΕ7 πρεπει να τ κατεβασεις να το βαλεις μονος σου απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278 μεσω odin εχει αναφερθει καποιες σελιδες πιο πριν απο τον stroller55...

Link to comment
Share on other sites

ναι κ ναι ειναι το τελευταιο γ συσκευες αγορασμενες απο Ελλαδα γ το ΚΕ7 πρεπει να τ κατεβασεις να το βαλεις μονος σου απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278 μεσω odin εχει αναφερθει καποιες σελιδες πιο πριν απο τον stroller55...

 

χανω την εγγυηση αμα το βαλω αυτο τι αλαζει στη συσκευη??? συγνωμη αμα γινομαι κουραστικος!! :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Google Earth γιατί δεν με αφήνει να κάνω install από το market?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

χανω την εγγυηση αμα το βαλω αυτο τι αλαζει στη συσκευη??? συγνωμη αμα γινομαι κουραστικος!! :X

 

ναι την χανεις αλλα κατεβαζεις κ την ηδη π εχεις κ σε περιπτωση βλαβης (φτου φτου μακρια απο ολους μας) την περνας κ εισαι παλι εντος εγγυησης.... στο τι αλλαζει: στην καμερα στη διαχειριση της μπαταριας κ αλλα καλυτερα κανε ενα search sto google KE7 fixes κ θα τα εχει αναλυτικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...