Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ο γαλαξιας δεν λεει να χτυπησει με ξυπνητηρη οταν ειναι κλειστο το κινητο.Χτυπαει μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο.Το βραδυ θελω να το κλεινω.Υπαρχει καποια ληση;

 

Βάλτο σε flgiht mode.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλτο σε flgiht mode.

 

Σε flight mode οι εφαρμογες λειτουργουν στο προσκηνιο και στο παρασκηνιο ?

 

Μονο το σημα απο το δικτυο κλεινει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου γραφει στα μηνυματα (sms) με γλωσσα ελληνικα μόνο με κεφαλαια. Σε ολες τις αλλες γλωσσες μπορω να το αλλαξω με το κουμπι (αριστερο πάνω βελος). Στα ελληνικα το κουμπι αυτο ειναι ΠΑΝΤΑ πατημενο και δε μπορω να γραψω με πεζα. Αυτο μονο στα μηνυματα. Στο internet (οταν εισαγεις κειμενο) μια χαρα δουλευουν ολα.

 

Αν θες πεζά ελληνικα βαλε το go sms pro. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο γαλαξιας δεν λεει να χτυπησει με ξυπνητηρη οταν ειναι κλειστο το κινητο.Χτυπαει μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο.Το βραδυ θελω να το κλεινω.Υπαρχει καποια ληση;

 

Νατο πάλι.Σταθερά η ίδια ερώτηση κάθε 2 σελίδες.:)

ΣΤΑ ΑΝΔΡΟΕΙΔΗ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΠΑΡΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΟ:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Νατο πάλι.Σταθερά η ίδια ερώτηση κάθε 2 σελίδες.:)

ΣΤΑ ΑΝΔΡΟΕΙΔΗ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΠΑΡΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΟ:)

Οκ.Ευχαριστω για την διευκρινηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παιχνιδια με αυτες της απαιτησεις Phones with NVIDIA Tegra Chip παιζει ο γαλαξιας μας??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307702 Root, required.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο γαλαξιας δεν λεει να χτυπησει με ξυπνητηρη οταν ειναι κλειστο το κινητο.Χτυπαει μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο.Το βραδυ θελω να το κλεινω.Υπαρχει καποια ληση;

 

μαλλον σου το εχουν πει και πιο πανω οτι ειναι θεμα android να μην χτυπαει το ξυπνητηρι οταν το κινητο ειναι κλειστο!!!δεν νομιζω να βρεις λυση

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην είναι το κατάλληλο μέρος εδώ, αλλά πείτε μου αν γνωρίζει κανείς....

Ολα τα προγράμματα καιρού στο κινητό (και το meteo.gr) λέγαν για βροχές στο κέντρο Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη... και καλυτέρευση!!!! σήμερα και μετά. Είχα δουλειές να κάνω στο σπίτι, δεν είχα χρόνο να δω τον καιρό στις ειδήσεις και παραλίγο να βασιστώ σε αυτές τις εντελώς αντίθετες προβλέψεις τους... Το ερώτημα είναι: ποιο από τα προγράμματα που χρησιμοποιείτε παιδιά ήταν κάπως ακριβές στις βραχυχρόνιες προβλέψεις του?

 

Υ.Γ Μάλλον όλοι τον ίδιο μεθυσμένο μάγο ινδιάνο συμβουλεύονται....:confused:

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην είναι το κατάλληλο μέρος εδώ, αλλά πείτε μου αν γνωρίζει κανείς....

Ολα τα προγράμματα καιρού στο κινητό (και το meteo.gr) λέγαν για βροχές στο κέντρο Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη... και καλυτέρευση!!!! σήμερα και μετά. Είχα δουλειές να κάνω στο σπίτι, δεν είχα χρόνο να δω τον καιρό στις ειδήσεις και παραλίγο να βασιστώ σε αυτές τις εντελώς αντίθετες προβλέψεις τους... Το ερώτημα είναι: ποιο από τα προγράμματα που χρησιμοποιείτε παιδιά ήταν κάπως ακριβές στις βραχυχρόνιες προβλέψεις του?

 

Υ.Γ Μάλλον όλοι τον ίδιο μεθυσμένο μάγο ινδιάνο συμβουλεύονται....:confused:

ΤΟ widget της σαμμυ για τον καιρο μεχρι στιγμης εχει βγει αρκετα ακριβες , ενταξει δεν βρισκει παντα την σωστη θερμοκρασια αλλα τα φαινομενα που επικρατουν μεχρι στιγμης τα εχει πετυχει ολα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση που εχει ειπωθει κ απαντηθει πολλες φορες απο πολλους αλλα γ επιβεβαιωση...εκτος απο go sms pro να γραψεις στα ελληνικα με μικρα σε μηνυμα υπαρχει καποιος τροπος??? εχω την εντυπωση οτι σε καποιο post ειχα διαβασει κατι...

συγνωμη για την επαναληψη....

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να περασω τα bookmarks του IE που εχω στο PC μου και να τα ανοιγω ειτε μεσω του Opera ειτε μεσω του μαμισιου browser στο κινητο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια ερωτηση που εχει ειπωθει κ απαντηθει πολλες φορες απο πολλους αλλα γ επιβεβαιωση...εκτος απο go sms pro να γραψεις στα ελληνικα με μικρα σε μηνυμα υπαρχει καποιος τροπος??? εχω την εντυπωση οτι σε καποιο post ειχα διαβασει κατι...

 

Υπάρχει και το handcent sms αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει αποκλειστικά κεφαλαία για την περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms.

 

Δεν είναι θέμα συσκευής λοιπόν. Τώρα αν σε άλλες συσκευές γράφεις/διαβάζεις με μικρά είναι επειδή αυτές κάνουν εσωτερικά τη μετατροπή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο 3G/HSDPA εμφανίζεται μόνο όταν έχω το WiFi κλειστό και υπάρχει ανοιχτή κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το internet (και έχω 3G/HSDPA σήμα εννοείται);

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην είναι το κατάλληλο μέρος εδώ, αλλά πείτε μου αν γνωρίζει κανείς....

Ολα τα προγράμματα καιρού στο κινητό (και το meteo.gr) λέγαν για βροχές στο κέντρο Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη... και καλυτέρευση!!!! σήμερα και μετά. Είχα δουλειές να κάνω στο σπίτι, δεν είχα χρόνο να δω τον καιρό στις ειδήσεις και παραλίγο να βασιστώ σε αυτές τις εντελώς αντίθετες προβλέψεις τους... Το ερώτημα είναι: ποιο από τα προγράμματα που χρησιμοποιείτε παιδιά ήταν κάπως ακριβές στις βραχυχρόνιες προβλέψεις του?

 

Υ.Γ Μάλλον όλοι τον ίδιο μεθυσμένο μάγο ινδιάνο συμβουλεύονται....:confused:

Το accuwrather και το meteo.gr, ενώ είναι αρκετά αξιόπιστα, μερικές φορές όντως πέφτουν έξω...και κάποιες φορές πολύ έξω.

 

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα, η πιο αξιόπιστη πηγή είναι το σύστημα ποσειδών.

Θα το βρεις είτε μέσω browser εδώ

http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast_gr.php?area_id=gr

 

Είτε κατέβασε την δωρεάν εφαρμογή από το μάρκετ.

Εδώ είσαι :

http://market.android.com/details?id=com.bestapps.poseidon

 

 

 

Το εικονίδιο 3G/HSDPA εμφανίζεται μόνο όταν έχω το WiFi κλειστό και υπάρχει ανοιχτή κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το internet (και έχω 3G/HSDPA σήμα εννοείται);

 

Ευχαριστώ.

ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι. Με την προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις ενεργοποιημένα τα data στις ρυθμίσεις :).

Όταν έχεις wifi ανοιχτό και συνδεδεμένο σε κάποιο ρούτερ, χρησιμοποιεί αυτόματα το wifi και όχι το 3g :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι. Με την προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις ενεργοποιημένα τα data στις ρυθμίσεις :).

Όταν έχεις wifi ανοιχτό και συνδεδεμένο σε κάποιο ρούτερ, χρησιμοποιεί αυτόματα το wifi και όχι το 3g :).

 

Αχα, ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το accuwrather και το meteo.gr, ενώ είναι αρκετά αξιόπιστα, μερικές φορές όντως πέφτουν έξω...και κάποιες φορές πολύ έξω.

 

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα, η πιο αξιόπιστη πηγή είναι το σύστημα ποσειδών.

Θα το βρεις είτε μέσω browser εδώ

http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast_gr.php?area_id=gr

 

Είτε κατέβασε την δωρεάν εφαρμογή από το μάρκετ.

Εδώ είσαι :

http://market.android.com/details?id=com.bestapps.poseidon

 

 

 

 

ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι. Με την προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις ενεργοποιημένα τα data στις ρυθμίσεις :).

Όταν έχεις wifi ανοιχτό και συνδεδεμένο σε κάποιο ρούτερ, χρησιμοποιεί αυτόματα το wifi και όχι το 3g :).

 

 

τα data πωςς γινεται να τα απενεργοποιησεις?απο την επιλογη οταν πατας το κουμπι του κλεισιματος? κατι αντιστοιχο με το νοδατα στα WM

υπαρχει να μν χρεωνεται καποιος?

Link to comment
Share on other sites

τα data πωςς γινεται να τα απενεργοποιησεις?απο την επιλογη οταν πατας το κουμπι του κλεισιματος? κατι αντιστοιχο με το νοδατα στα WM

υπαρχει να μν χρεωνεται καποιος?

 

lougra (ωραιο username) πας ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και πρεπει εκει να ειναι απενεργοποιημενη η 1η επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

τα data πωςς γινεται να τα απενεργοποιησεις?απο την επιλογη οταν πατας το κουμπι του κλεισιματος? κατι αντιστοιχο με το νοδατα στα WM

υπαρχει να μν χρεωνεται καποιος?

δεν χρειάζεσαι κάτι σαν το nodata εδώ, γιατί πολύ απλά μπορείς να κρατήσεις πατημένο το κουμπί power, και έχει επιλογή για τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. από την ίδια επιλογή το ενεργοποιείς και το απενεργοποιείς επίσης.

 

Αν τώρα θέλεις οπωσδήποτε μια εφαρμογή γι' αυτό, κατέβασε από το μάρκετ το δωρεάν widget "apn on off widget". Βάλτο στην κεντρική οθόνη. Όταν είναι ενεργό το ίντερνετ έχει πράσινο χρώμα ενώ αλλιώς έχει κόκκινο. Όποτε θέλεις πατάς πάνω και ανοίγει/κλείνει τα data.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

τα data πωςς γινεται να τα απενεργοποιησεις?απο την επιλογη οταν πατας το κουμπι του κλεισιματος? κατι αντιστοιχο με το νοδατα στα WM

υπαρχει να μν χρεωνεται καποιος?

 

Βαλε αυτο https://market.android.com/details?id=com.google.code.apndroid&feature=search_result ειναι widget για να κλείνεις και να ανοίγεις γρήγορα τα data.

 

 

Αν τώρα θέλεις οπωσδήποτε μια εφαρμογή γι' αυτό, κατέβασε από το μάρκετ το δωρεάν widget "apn on off widget". Βάλτο στην κεντρική οθόνη. Όταν είναι ενεργό το ίντερνετ έχει πράσινο χρώμα ενώ αλλιώς έχει κόκκινο. Όποτε θέλεις πατάς πάνω και ανοίγει/κλείνει τα data.

 

Καλο ειναι και το apn on off widget αλλα εχει χάλια ανάλυση το εικονίδιο του.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γ τις απαντησεις σας παιδια κ τις προτασεις μια απορια ομως, εστω οτι εχω ανοιχτο το 3G/HSDPA πχ για να κανω μια video-κληση, τα προγραμματα που εχω κανει εγκατασταση ή γενικα το κινητο προσπαθουν να μπουν στο ιντερνετ απο μονα τους ? γιατι στη διαρκεια που δοκιμαζα αυτα που μου συστησατε χρεωθηκα 1ευρο για ιντερνετ προφανως λογω π ημουν στο market εκεινη την ωρα αλλα στην παραπανω περιπτωση υπαρχει θεμα???

 

Μηνυμα που μ' ηρθε ελεγε οτι ισως οφειλεται απο καποια εφαρμογη(καιρος, νεα)...

Μπορουμε να τα απομονωσουμε να μην χρεωνομαι αλλα να εχουν προσβαση μονο μεσω WIFI ?

Edited by lougras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γ τις απαντησεις σας παιδια κ τις προτασεις μια απορια ομως, εστω οτι εχω ανοιχτο το 3G/HSDPA πχ για να κανω μια video-κληση, τα προγραμματα που εχω κανει εγκατασταση ή γενικα το κινητο προσπαθουν να μπουν στο ιντερνετ απο μονα τους ? γιατι στη διαρκεια που δοκιμαζα αυτα που μου συστησατε χρεωθηκα 1ευρο για ιντερνετ προφανως λογω π ημουν στο market εκεινη την ωρα αλλα στην παραπανω περιπτωση υπαρχει θεμα???

 

Ότι εφαρμογή έχεις που κάνει αυτόματη ενημερωση θα προσπαθήσει να κάνει ενημερωση μόλις ανοίξεις τα data π.χ. τα mail σου. Βέβαια μπορείς να ρυθμίσεις να μην κάνουν αυτόματη ενημερωση αλλά εγώ ακόμα δεν κατάφερα να σταματήσω το gmail όλα τα αλλά τα σταμάτησα. έτσι νομίζω τουλάχιστον...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να βγαλω την αυτοματη επιλογη δικτιου και να βαλω χειροκινιτη ? δεν εχω βρει καποια επιλογη στις ρυθμισεις οπως ειχα στον γαλαξια 1.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...