Jump to content

Οδηγοι και HowTo για HTC Trophy (και αλλα HTC και οχι μονο)


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1019117

 

δειτε εδω για αλλαγες στα icons

 

Ναι το ειδα αυτο ....πολυ ασχημο...δηλαδη να ειναι ωραιο και να το κανεις καλλιτερο ΟΚ... το δεχομαι ...

Αλλα ετσι ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα αυτο ....πολυ ασχημο...δηλαδη να ειναι ωραιο και να το κανεις καλλιτερο ΟΚ... το δεχομαι ...

Αλλα ετσι ????

 

φιλε colossus επιδη το εψαξα αυτο και μου κινησε το ενδιαφερον .... μεσα στο application\install εχει ολα τα προγραμματα που εχεις εγκατεστημενα.. οποτε ... φτιαχνεις τα δικα σου εικονιδια στο photoshop οποως θες και τα βαζεις ... πανευκολο απλα επικοληση πανω τους και στα αλαξε.. εφτιαξα μερικα, αυτο ειναι για το wifi

Link to comment
Share on other sites

φιλε colossus επιδη το εψαξα αυτο και μου κινησε το ενδιαφερον .... μεσα στο application\install εχει ολα τα προγραμματα που εχεις εγκατεστημενα.. οποτε ... φτιαχνεις τα δικα σου εικονιδια στο photoshop οποως θες και τα βαζεις ... πανευκολο απλα επικοληση πανω τους και στα αλαξε.. εφτιαξα μερικα, αυτο ειναι για το wifi

 

Ευχαριστω για την πληροφορια ...αν και to ξερω γιατι εχω κανει μια αρκετα μεγαλη δουλεια για ενα πληρες θεμα...

με νεα εικονιδια background κλπ...

 

Αν μεσα στις επομενες μερες oi devs που μιλαω (και θα ειναι στο συνεδριο της Microsoft στις 24/5) εχουν στα χερια τους

αυτα που τους εχουν υποσχεθει (απο ms) τοτε θα μπορεσω σε λιγο να ανεβασω ενα πληρες θεμα.

Επισης πολλες εφαρμογες που τωρα δεν γινονται θα ειναι ευκολες αν δοθουν τα ΑΡΙ

 

Προς το παρον αν καποιο εικονιδιο δεν μου αρεσει (αρκει να μην ειναι live tile) το αλλαζω πριν εγκαταστησω την εφαρμογη ...

Ειναι πιο ευκολο... με winrar βαζεις μεσα στο xap τα εικονιδια που θελεις και μετα εγκαθιστας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορια ...αν και to ξερω γιατι εχω κανει μια αρκετα μεγαλη δουλεια για ενα πληρες θεμα...

με νεα εικονιδια background κλπ...

 

Αν μεσα στις επομενες μερες oi devs που μιλαω (και θα ειναι στο συνεδριο της Microsoft στις 24/5) εχουν στα χερια τους

αυτα που τους εχουν υποσχεθει (απο ms) τοτε θα μπορεσω σε λιγο να ανεβασω ενα πληρες θεμα.

Επισης πολλες εφαρμογες που τωρα δεν γινονται θα ειναι ευκολες αν δοθουν τα ΑΡΙ

 

Προς το παρον αν καποιο εικονιδιο δεν μου αρεσει (αρκει να μην ειναι live tile) το αλλαζω πριν εγκαταστησω την εφαρμογη ...

Ειναι πιο ευκολο... με winrar βαζεις μεσα στο xap τα εικονιδια που θελεις και μετα εγκαθιστας...

 

ναι το εχω διαβασει και αυτο! ακομα δεν εχω κατσει να ψαξω registry και τετοια αλλα θα ξεκινησω! ψαχνω τωρα τροπο να βρω πως να βγαλω τον ηχο οταν κλεινει η ομιλια! στα 6.5 λεγοταν calldrop.wav εδω για να δουμε! παντος απο οτι διαβαζω με το νεο update θα αλαξουν παρα πολλα και απο εφαρμογες και απο λειτουργηκη αποψη .. και πλεον h microsoft εχει παρει πολυ σοβαρα τα wp .. αναμενουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρηκα πως να σβησουμε τον ενοχλητικο ηχο που κανει οατν τερματιζετε μια κληση.

 

κανουμε extract το αρχειακι calldrop.rar

περιεχει ενα αρχειο calldrop.wav

copy το αρχειο

με το windows phone device manager παμε στο windows και το κανουμε paste

αυτο ηταν!

 

παρακαλω οσοι το δοκιμασετε επιβεβαιωστε πως λειτουργει! σε εμενα λειτουργει κανονικα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

hello καταρχην, εχω ψιλομπερδευτει,εχω κανει τι διαδικασια δηλαδη το βημα ενα το εκανα ενω ημουν ηδη 7008

πως καταλαβαινω οτι εγινε το unlock?2,μπαινω στο marketplace με 7008 κ κατεβαζω η κανω update για μπαινοντασ με 7008

μου βγαζει στο app για το facebook οτι δε μπορω να το κατεβασω κ οποιοδηποτε αλλο δωρεαν,μηπως πρεπει να κανω update στο 7390

κ μετα να δοκιμασω να βαλω apps,τελος το πληκτρολογιο δεν εχω καταλαβει απο που το κατεβαζω(πολυ καλο αρθρο)thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

hello καταρχην, εχω ψιλομπερδευτει,εχω κανει τι διαδικασια δηλαδη το βημα ενα το εκανα ενω ημουν ηδη 7008

πως καταλαβαινω οτι εγινε το unlock?2,μπαινω στο marketplace με 7008 κ κατεβαζω η κανω update για μπαινοντασ με 7008

μου βγαζει στο app για το facebook οτι δε μπορω να το κατεβασω κ οποιοδηποτε αλλο δωρεαν,μηπως πρεπει να κανω update στο 7390

κ μετα να δοκιμασω να βαλω apps,τελος το πληκτρολογιο δεν εχω καταλαβει απο που το κατεβαζω(πολυ καλο αρθρο)thanks anyway

 

Οι οδηγοι εχουν μεταφερθει ....

Πηγαινε στο λινκ που εχω στην υπογραφη μου διαβασε με προσοχη τα 3 πρωτα ποστ και μετα γραψε

ακριβως τι εχεις κανει και σε πια εκδοση εισαι. Εκει ειναι ολες οι απαντησεις.

Αν εχεις αποριες γραψε και τις ερωτησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε ξεκλειδωμα εννοουμε μπαινει το ελληνικο μενου??προσπαθησα να κανω ολα οσα λετε και το μονο που εγινε ειναι να μου αλλαξουν η ημερομηνια...Δεν μπορω να βρω ουτε το ελληνικο πληκτρολογιο που βρισκετε το αρχειο που λετε...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού δεν υπάρχει. Ελληνικό πληκτρολόγιο εννοείς. Ξεκλείδωμα της συσκευής δε σημαίνει το πέρασμα Ελληνικού πληκτρολογίου, απλά είναι απαραίτητη προυπόθεση για να περαστεί αυτό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Με το ελληνικό πληκτρολόγιο ξέρει κανείσ πως γίνεται να γράφουμε με 160 χαρακτήρες και όχι με 70??

 

Δεν γινεται τωρα ...οταν προστεθουν τα Ελληνικα στην επομενη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ!!!τελικα πετυχε super αναλυση (του θεματος),με το που βλεπεις relock σημαινει οτι πετυχε!!!!Εβαλα πολυ υλικο επανω :lol: Να σου κανω μια ερωτηση μηπως ξερεις,επειδη δεν το βρισκω πουθενα στο forum?! Πιστευεις θα κανει pair με bluetooth PS3 γιατι εχω ενα Sony Ericsson Bluetooth Headset HBH-PV702 k το htc δεν το βρισκει καν,thanks a lot
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ!!!τελικα πετυχε super αναλυση (του θεματος),με το που βλεπεις relock σημαινει οτι πετυχε!!!!Εβαλα πολυ υλικο επανω :lol: Να σου κανω μια ερωτηση μηπως ξερεις,επειδη δεν το βρισκω πουθενα στο forum?! Πιστευεις θα κανει pair με bluetooth PS3 γιατι εχω ενα Sony Ericsson Bluetooth Headset HBH-PV702 k το htc δεν το βρισκει καν,thanks a lot

 

Mε τα 3 ΒΤ ομιλιας που εχω δουλευει κανονικα . Γενικα δεν εχει προβλημα με συνδεση ΒΤ ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Με δύο ΝΟΚΙΑ κι ένα Motorola και το δικό μου Trophy συνεργάζεται άψογα και μάλιστα με δυνατό ήχο. Μακάρι να είχε και τόσο δυνατό ηχείο...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω πως βρηκα πως να σβησουμε τον ενοχλητικο ηχο που κανει οατν τερματιζετε μια κληση.

 

κανουμε extract το αρχειακι calldrop.rar

περιεχει ενα αρχειο calldrop.wav

copy το αρχειο

με το windows phone device manager παμε στο windows και το κανουμε paste

αυτο ηταν!

 

παρακαλω οσοι το δοκιμασετε επιβεβαιωστε πως λειτουργει! σε εμενα λειτουργει κανονικα ευχαριστω

 

φιλε viel το αρχειακι δουλευει μια χαρα οντως σταματησε αυτος ο ενοχλητικος ηχος μετα τον τερματισμο των κλησεων.

 

παιδια ξερει κανενας αν στην αναβαθμιση που αναμενουμε ολοι θα υπαρχει μετρητης δεδομενων?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ξερει κανενας αν στην αναβαθμιση που αναμενουμε ολοι θα υπαρχει μετρητης δεδομενων?

 

Δεν έχει ακουστεί κάτι αλλά εκτιμώ πως αργά ή γρήγορα θα εμφανιστεί στο market σχετική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα από εδώ μεριά για να λύσω την απορία μου.

Από backup, τι γίνεται;

τι αποθηκεύεται στο zune; τι όχι; Τι μπορούμε να αποθηκεύσουμε ξεχωριστά;

Και πόσο εύκολη είναι η επανάκτηση (restore), ειδικά αν έχουμε "ξεκλειδωμένο" κινητό.

 

Έχω 2 επιπλέον απορίες:

1) κάτι αντίστοιχο του Tapatalk υπάρχει;

2) οι επαφές που γράφονται εντός συσκευής με ελληνικά, δεν εμφανίζονται. Υπάρχει λύση, ή να γίνεται καταχώρηση μέσω hotmail καλύτερα; Ελπίζω με το mango να λυθούν τα συγκεκριμένα ζητήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 επιπλέον απορίες:

1) κάτι αντίστοιχο του Tapatalk υπάρχει;

2) οι επαφές που γράφονται εντός συσκευής με ελληνικά, δεν εμφανίζονται. Υπάρχει λύση, ή να γίνεται καταχώρηση μέσω hotmail καλύτερα; Ελπίζω με το mango να λυθούν τα συγκεκριμένα ζητήματα

 

 

Για forums υπάρχει το BoardExpress. Για τις επαφές δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα σας....σε λιγο καιρο θα γινω κατοχος ενος HTC HD7 και θα ηθελα να μου απαντησουν οι ειδικοι (αμα θελουν :P) σε καποιες αποριες μου....λοιπον πρωτο....ξεκλειδωνει/σπαει η πιο τελευταια εκδοση των wp7 ? μου εχουν πει οτι αμα γινει κατι τετοιο τοτε δεν θα μπορω να αναβαθμισω σε επομενη εκδοση (πχ. θα χασω το mango) και τελος θα ηθελα να μαθω (αμα γινεται τλκ το σπασιμο) πως παιρναω homebrew και τετοιες σχετικα tweaks....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα σας....σε λιγο καιρο θα γινω κατοχος ενος HTC HD7 και θα ηθελα να μου απαντησουν οι ειδικοι (αμα θελουν :P) σε καποιες αποριες μου....λοιπον πρωτο....ξεκλειδωνει/σπαει η πιο τελευταια εκδοση των wp7 ? μου εχουν πει οτι αμα γινει κατι τετοιο τοτε δεν θα μπορω να αναβαθμισω σε επομενη εκδοση (πχ. θα χασω το mango) και τελος θα ηθελα να μαθω (αμα γινεται τλκ το σπασιμο) πως παιρναω homebrew και τετοιες σχετικα tweaks....

 

Ενταξει να απαντησουμε αλλα να ειναι κατι νεο ... που δεν το εχουμε πει αρκετες φορες .....

ΑΥτα που ρωτας ειναι ολα στα πρωτα 3 ποστ....

ΠΡΟΣΕΧΕ μην κανεις αναβαθμιση πριν το ξεκλειδωσεις ....Στα 3 πρωτα ποστ εχει οτι θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει να απαντησουμε αλλα να ειναι κατι νεο ... που δεν το εχουμε πει αρκετες φορες .....

ΑΥτα που ρωτας ειναι ολα στα πρωτα 3 ποστ....

ΠΡΟΣΕΧΕ μην κανεις αναβαθμιση πριν το ξεκλειδωσεις ....Στα 3 πρωτα ποστ εχει οτι θελεις

 

Οκ ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά δεν μου είπες άμα γίνεται unlock σε hd7 έκδοση 7392.....Και άμα όχι πως κάνω downgrade σε άλλη σε non carrier branden συσκευή (που δεν ξέρω τον πάροχο γιατί το δεν το πήρα από cosmote, vodafone ή τέτοιο).....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...