Jump to content

Οδηγοι και HowTo για HTC Trophy (και αλλα HTC και οχι μονο)


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησε να βαλεις εφαρμογες με το προγραμμα "Application Deployment" που εγκατασταθηκε με τα Windows Phone Developer Tools.

Start/Windows Phone Developer Tools/Application Deployment

 

Επίσης εστησα μια ψηφοφορια για το νεο λειτουργικο (WP7) ...

Φηφιστε εδω να δουμε τα αποτελεσματα ...

 

Θα προσπαθήσω το απόγευμα μιας και είμαι στη δουλειά μ.

Παρόλα αυτά πως μπορώ να ξέρω ότι η συσκευή μου ειναι ξεκλείδωτη?

Θα χρειάζεται κάθε φορά να τρέχω το chevronWM7?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα προσπαθήσω το απόγευμα μιας και είμαι στη δουλειά μ.

Παρόλα αυτά πως μπορώ να ξέρω ότι η συσκευή μου ειναι ξεκλείδωτη?

Θα χρειάζεται κάθε φορά να τρέχω το chevronWM7?

 

Οχι ..η διαδικασια -αν γινει σωστα - γινεται ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ

Αν προσπαθησεις να βαλεις μια εφαρμογη απο το PC με τον σωστο τροπο (Zune ανοιχτο,τηλ στην Ηοme screen κλπ)

και δεν μπαινει ...τοτε δεν εχεις ξεκλειδωσει...και αν εισαι σε version 7390 τοτε δεν μπορεις να ξεκλειδωσεις.

Πρεπει να πας "πισω" στην εκδοση 7004 ή 7008

Link to comment
Share on other sites

Εδώ απλά να πω ότι στο δικό μου LG Optimus 7 έχει συμβεί ενώ το κινητό μου είναι σίγουρα ξεκλείδωτο, μερικές εφαρμογές homebrew κατά την απόπειρα περάσματος με Tom's μου πέταξαν μήνυμα ότι είτε είναι locked είτε το Zune κλειστό τη στιγμή που δεν ίσχυε τίποτα από τα 2. Αμέσως μετά άλλη εφαρμογή περάστικε κανονικά. Ίσως να υπάρχει κάποιο θέμα με το deployment σε κάποια ζεύγη εφαρμογών-συσκευών.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ απλά να πω ότι στο δικό μου LG Optimus 7 έχει συμβεί ενώ το κινητό μου είναι σίγουρα ξεκλείδωτο, μερικές εφαρμογές homebrew κατά την απόπειρα περάσματος με Tom's μου πέταξαν μήνυμα ότι είτε είναι locked είτε το Zune κλειστό τη στιγμή που δεν ίσχυε τίποτα από τα 2. Αμέσως μετά άλλη εφαρμογή περάστικε κανονικά. Ίσως να υπάρχει κάποιο θέμα με το deployment σε κάποια ζεύγη εφαρμογών-συσκευών.

 

Με ποιο τρόπο το ξεκλείδωσες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανενα προβλημα κλειδωματος...το χρησιμοποιω σε πανω απο 3 υπολογιστες

 

Πράγματι δουλεύει κανονικά.

Παρατηρώ όμως ότι πλέον στο zune δεν μου δίνει την επιλογή restore σε κανένα από τα 2 κομπιούτερ. Αν ξανακλειδώσει θα πρέπει να φλασάρω τη ROM;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δουλεύει κανονικά.

Παρατηρώ όμως ότι πλέον στο zune δεν μου δίνει την επιλογή restore σε κανένα από τα 2 κομπιούτερ. Αν ξανακλειδώσει θα πρέπει να φλασάρω τη ROM;

 

Δεν θα επρεπε ...στο δικο μου εκει που εκανα update το δειχνει (η το εδειχνε την τελευταια φορα που το ειδα)

Θα το ξαναδω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

7.0.7390.0 Αυτην εχω. πηγα να περασω το rom που μου ειπες.Ποια εκδοση να φλασαρω

 

Αυτη που εχεις ειναι η NoDo δεν μπορεις να την ξεκλειδωσεις

Πρεπει να βαλεις αυτη που εχω δωσει στο 3 ποστ ... ειναι η σωστη

Vodafone_ELL_1.10.168.05_Radio_5.52.09.1 6_22.33a.50.10U

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω βοηθεια δεν μπορω να φλασαρω τηνπροηγουμενη ρομ το κινητο το εχω παρει απο το ιντερνετ (HTC TROPHY) και μαλλον ειναι απο γερμανια.Ευχαριστω

 

την κατεβασα πηγα να την περασω αλλα δεν γινεται λεει πρεπει να τυσεκαρω την αναβαθμηση γραφει δεν καταλαβενω

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω βοηθεια δεν μπορω να φλασαρω τηνπροηγουμενη ρομ το κινητο το εχω παρει απο το ιντερνετ (HTC TROPHY) και μαλλον ειναι απο γερμανια.Ευχαριστω

 

Μετα απο 2 ημερες τελικα λες οτι το εχεις παρει απο το Ιντερνετ και μαλλον απο Γερμανια????

 

Ελεος ....Δεν υπαρχει μαλλον εδω...πρεπει να μαθει απο που το πηρες για να βαλεις την

καταλληλη ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ειδι ξεκλειδωση το κινητο σε ευχαριστω για την βοηθεια θελω να μου πεις 1.μπορω να κανω τωρα updayt το κινητο και πως γινετε να μην ξανακλειδωση το κινητο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ειδι ξεκλειδωση το κινητο σε ευχαριστω για την βοηθεια θελω να μου πεις 1.μπορω να κανω τωρα updayt το κινητο και πως γινετε να μην ξανακλειδωση το κινητο ευχαριστω

 

Στο πρωτο ποστ στην ενοτητα "Τι κανουμε για να μην ξανακλειδωσει" λεει τι πρεπει να κανεις

Το Update γινεται μεσα Zune. Μολις το συνδεσεις θα το βρει...Αν οχι πηγαινε στο Zune Settings/Device/Update

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για ολα αν και ημουνα 6 χρονια στην Ροδο λογω δουλειας ευχομαι να με στηλουν παλι εκει γιατι περασα ωραια.Ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Μολις εσκασε στο Zune νεο update για το Trophy ..οι λεπτομερειες

 

Update 7.0.7392.0

Fix for fraudulent third-party digital certificates.

This update includes a critical fix to an industry-wide issue with nine untrusted digital certificates that were issued by one root certificate authority. These third-party digital certificates are used to access popular websites and email portals. Although this is not a Microsoft security vulnerability, these untrusted certificates may be used to spoof content, perform phishing attacks, or perform man-in-the-middle attacks against all web browser users. This update moves the affected certificates to the "Untrusted Publishers" certificate store on Windows Phone, which helps ensure that these fraudulent certificates are not inadvertently used. For more info, see

 

θα την κανω και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

πολύ καλές οι οδηγίες σου @colossus_r αλλά έχω ένα θεματάκι.

Έχω κάνει downgrade στιν 7004 , έχω Windows7 64x eng. και δεν μου βλέπει καθόλου το usb - κινητό.

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωσει;

Το βάζω στο pc με τα XP συνχρονίζει με το zune κανονικά.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

πολύ καλές οι οδηγίες σου @colossus_r αλλά έχω ένα θεματάκι.

Έχω κάνει downgrade στιν 7004 , έχω Windows7 64x eng. και δεν μου βλέπει καθόλου το usb - κινητό.

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωσει;

Το βάζω στο pc με τα XP συνχρονίζει με το zune κανονικά.

 

Ποια βηματα ακριβως εχεις κανει ????

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει update στην συσκευη μεχρι και το copy paste.

μετα ακολουθησα το 3 που λες για downgrade.

και τωρα ειμαι στο 1 μέρος στο βήμα 3 και τα windows 7 64bit δεν διαβάζουν το κινητό.

ανοιγω το zune παω στο device και μου λεει to view this setting, connect a device.

εχω κοιταξει και τα Προβλήματα και λυσεις που αναφερεις.

Edited by LEFTK
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει update στην συσκευη μεχρι και το copy paste.

μετα ακολουθησα το 3 που λες για downgrade.

και τωρα ειμαι στο 1 μέρος στο βήμα 3 και τα windows 7 64bit δεν διαβάζουν το κινητό.

ανοιγω το zune παω στο device και μου λεει to view this setting, connect a device.

 

Εβαλες Windows dev tools ???? Βαλε το (βημα 3.1) μηπως το διορθωσει...

Προσπαθω να θυμηθω τι ηταν αυτο που πρεπει να κανεις οταν εχεις 64bit Windows και

δεν μου ερχεται...Ειμαι σιγουρος οτι καπου το ειχα δει ...

Πες αν διορθωθηκε με το βημα 3.1 ???

Link to comment
Share on other sites

το εχω περάσει με αυτό και τιποτα!

ψαχνω μηπως μπορεσω να την κανω setup σαν συσκευή το κινητο.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

το εχω περάσει με αυτό και τιποτα!

ψαχνω μηπως μπορεσω να την κανω setup σαν συσκευή το κινητο.

 

Δες αυτα

 

1.Στο pc registry editor και δες οτι αυτο το κλειδι ειναι ετσι:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\WindowsPh one\\Proxy Ports]

“DeviceReg”=dword:000069C5

2. Με Explorer πηγαινε Υπολογιστής - τοπικός δίσκος - windows - system32 - drivers - etc .

Δες αν εχει μεσα στο αρχειο host (ανοιγει με notepad) καποια γραμμη που να περιεχει αυτο

developerservices.windowsphone.com. Αν εχει βαλε μπροστα απο τη γραμμη στη αρχη της ενα

"καγκελο #" σωσε το αρχειο και μετα δεξι πληκτρο ανοίγεις τις ιδιότητες και ξετσεκάρεις το "μόνο για ανάγνωση".

 

Τελος χαζο αλλα εχει τσεκαρει καλωδια και usb πορτες ετσι ????

 

Ξεχασα το 3.

3. Απενεργοποιησε το Antivirus kai to Firewall ...<----- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

 

Α...επισης το Skype κανει ζημια ...αν το εχεις ανοιχτο κλειστο

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Κανω ενα restart να δω bios αν και πριν που ειχα τα xp λειτουργουσαν οι πορτες όλες. τωρα βλεπω οτι ουτε usb stick διαβαζει. τι μ@λακια εγινε;
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Κανω ενα restart να δω bios αν και πριν που ειχα τα xp λειτουργουσαν οι πορτες όλες. τωρα βλεπω οτι ουτε usb stick διαβαζει. τι μ@λακια εγινε;

 

Τοση ωρα τσαμπα παιδευομαστε ...ωραια

 

Το update se 7392 εγινε χωρις κανενα προβλημα...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το pc ειχα xp και τα εκανα format για να λειτουργησει το Windows Phone Developer Tools, στο οποιο επαιζαν οι usb ports κανονικα πριν, πως γινεται να βαζω στα καπακια τα 7 και να γινονται disable στο bios, μονο η microsoft το ξερει!

τελεικα στο bios ήταν για εναν περίεργο λογο οι πορτες usb disable.

συνεχιζω την αναβαθμιση

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το pc ειχα xp και τα εκανα format για να λειτουργησει το Windows Phone Developer Tools, στο οποιο επαιζαν οι usb ports κανονικα πριν, πως γινεται να βαζω στα καπακια τα 7 και να γινονται disable στο bios, μονο η microsoft το ξερει!

τελεικα στο bios ήταν για εναν περίεργο λογο οι πορτες usb disable.

συνεχιζω την αναβαθμιση

 

Ocam's Razor...Η πιο απλη απο τις υποθεσεις(η λυσεις) ειναι συνηθως και η σωστη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...