Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι οκ το ξερω αυτο... δλδ εχεις την 3.8.7 κ αναβει....? απλα ελεγα αν εχεις την παλια να μου εστελνες το apk για να εβλεπα αν δουλευει σε μενα.... ;)

 

δεν την εχω γιατι δεν ψαχνεις στο filestube

 

Σακη εχεις ΠΜ

 

Εdit:Τωρα θελω μια χαρη σε οσους περασαν την v22 να μου πειτε ποσο σας κραταει η μπαταρια ποσες ωρες και με τι χρηση γιατι εγω γενικα με τις ginger roms δεν εχω καλη αποδοση , το πολυ 7-8 ωρες :cry:

Edited by Villis
Συνεχόμενα μηνύματα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους, εχω κανει s-off στο κινητο μου και εχω περασμενη την InsertCoin CM7 v20.

Ολα δουλευουν μια χαρα αλλα αυτη η rom ερχεται με πολλες αχρηστες για μενα εφαρμογες (peep, polaris office κτλ).

Αυτα τα προγραμματα πως γινεται να τα απεγκαταστησουμε ?

Θα κατεβασεις απο το market uninstaller for root ειναι free

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θελω μια χαρη σε οσους περασαν την v22 να μου πειτε ποσο σας κραταει η μπαταρια ποσες ωρες και με τι χρηση γιατι εγω γενικα με τις ginger roms δεν εχω καλη αποδοση , το πολυ 7-8 ωρες :cry:

 

αυριο θα μπορω να σου πω... εγω γενικα με την insertcoin ειχα προβλημα... δεν κρατουσε κ πολυ... ποιο πολυ εμεινα ευχαριστημενος με την rcmix s... με την rcmixhd το φορτιζα σιγουρα δυο φορες την μερα...!

 

οσο για το handcent ουτε αυτο δουλεψε.... τι να πω.... μονο σε μενα γινεται... μονο...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα μπορω να σου πω... εγω γενικα με την insertcoin ειχα προβλημα... δεν κρατουσε κ πολυ... ποιο πολυ εμεινα ευχαριστημενος με την rcmix s... με την rcmixhd το φορτιζα σιγουρα δυο φορες την μερα...!

 

οσο για το handcent ουτε αυτο δουλεψε.... τι να πω.... μονο σε μενα γινεται... μονο...!

 

αμεσα εξομοληγηση και ευχέλαιο :cry:

Link to comment
Share on other sites

αμεσα εξομοληγηση και ευχέλαιο :cry:

 

αααααα...! δεν σου ειπα... κ το θεμα ν8 ουτε αυτο δουλεψε.... κολλησε κ δεν ανοιξε ποτε το κινητο....! ευτυχως ειχα κανει nandback up.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα μπορω να σου πω... εγω γενικα με την insertcoin ειχα προβλημα... δεν κρατουσε κ πολυ... ποιο πολυ εμεινα ευχαριστημενος με την rcmix s... με την rcmixhd το φορτιζα σιγουρα δυο φορες την μερα...!

 

οσο για το handcent ουτε αυτο δουλεψε.... τι να πω.... μονο σε μενα γινεται... μονο...!

 

Πραγματικά περίεργο.Σε εμένα δουλεύει μια χαρά το led.

Και η μπαταρία μια χαρά είναι.Στα συνήθη επίπεδα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λίγο στο XDA σήμερα και είδα ότι για την RCMix S έχει βγει και η έκδοση 1.4... Τώρα είμαι με RCMix S v1.2 A2SD και Bravo (stock ουσιαστικά) HBoot. Μπορώ να περάσω από πάνω την v1.4 (στην οποία αναφέρει X-A2SD) ή θα έχω κάποιο θέμα;

 

Cuore_Sportivo ευχαριστώ και πάλι για το link του radio. Το πέρασα και δείχνει να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το bluetooth..

Να'σαι καλά tsiftsism! Χαίρομαι που βοήθησα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω κανει s-off στο κινητο μου και εχω περασμενη την InsertCoin CM7 v20.

Ολα δουλευουν μια χαρα αλλα αυτη η rom ερχεται με πολλες αχρηστες για μενα εφαρμογες (peep, polaris office κτλ).

Αυτα τα προγραμματα πως γινεται να τα απεγκαταστησουμε ?

Και το titanium backup pro κανει και αυτη τη δουλεια, μεταξυ αλλων.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ το πιο νεο radio που υπαρχει κ αυτο το led αρνηται πεισματικα να αναψει..... με την stock εφαρμογη δουλευει μια χαρα.... καμια αλλη ιδεα ρε παιδια....????

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λίγο στο XDA σήμερα και είδα ότι για την RCMix S έχει βγει και η έκδοση 1.4... Τώρα είμαι με RCMix S v1.2 A2SD και Bravo (stock ουσιαστικά) HBoot. Μπορώ να περάσω από πάνω την v1.4 (στην οποία αναφέρει X-A2SD) ή θα έχω κάποιο θέμα;

 

Η έκδοση X-A2SD είναι η special, με internal memory 230Mb. ;)

Υπάρχει περίπτωση η rom να μην μπορεί να 'περάσει' στο κινητό σου και να χρειάζεται να δώσεις κάποια commands για να επιτραπεί το flashάρισμα της rom (δυστυχώς γράφω από το κινητό και δεν τις έχω πρόχειρες, αν και για να πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα που τις βάζεις). Οπότε δεν μπορείς να την περάσεις χωρίς να κάνεις full wipe. ;)

 

εβαλα κ το πιο νεο radio που υπαρχει κ αυτο το led αρνηται πεισματικα να αναψει..... με την stock εφαρμογη δουλευει μια χαρα.... καμια αλλη ιδεα ρε παιδια....????

 

Γιατί δεν περνάς από το Market το Blink, μήπως ακόμη και με αυτόν τον τρόπο σού δουλέψει;

 

 

Sent from my GingerSensed HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η rom να μην μπορεί να 'περάσει' στο κινητό σου και να χρειάζεται να δώσεις κάποια commands για να επιτραπεί το flashάρισμα της rom (δυστυχώς γράφω από το κινητό και δεν τις έχω πρόχειρες, αν και για να πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα που τις βάζεις). Οπότε δεν μπορείς να την περάσεις χωρίς να κάνεις full wipe.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μιας και δεν έχω ούτε όρεξη ούτε χρόνο να μπλέκω θα μείνω όπως είμαι (με την v1.2) προς το παρόν τουλαχίστον...!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάς από το Market το Blink, μήπως ακόμη και με αυτόν τον τρόπο σού δουλέψει;

 

 

Sent from my GingerSensed HTC Desire using Tapatalk

 

το εκανα.. αναβει μονο για δυο λεπτα, αναβοσβηνει βασικα, κ μετα σβηνει... κ μονο πρασινο.. δεν δεχετε αλλο χρωμα...! :mad:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά περίεργο.Σε εμένα δουλεύει μια χαρά το led.

Και η μπαταρία μια χαρά είναι.Στα συνήθη επίπεδα.

 

Τι εννοεις οτι η μπαταρια σου ειναι μια χαρα ? Δλδ για ποσες ωρες μιλαμε απο φορτιση σε φορτιση ?

 

το εκανα.. αναβει μονο για δυο λεπτα, αναβοσβηνει βασικα, κ μετα σβηνει... κ μονο πρασινο.. δεν δεχετε αλλο χρωμα...! :mad:

 

Σακη για τσκεαρε στο 2ο ποστ της insertcoin εχει ενα patch "Return to stock Sense 2.1 SMS App "

για κοιτα μηπως ειναι αυτη η λυση :)

Edited by Villis
Συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Σακη για τσκεαρε στο 2ο ποστ της insertcoin εχει ενα patch "Return to stock Sense 2.1 SMS App "

για κοιτα μηπως ειναι αυτη η λυση :)

 

για χτυπα ενα λινκ γτ στο δευτερο ποστ μονο για τα bluetooth βλεπω να λενε...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

για χτυπα ενα λινκ γτ στο δευτερο ποστ μονο για τα bluetooth βλεπω να λενε...

 

εγω Bluetooth patch δεν ειδα ρε μαν :wacko:

 

http://insertcoin.dataninja.net/Addons/Return_to_stock_sms_app/

Link to comment
Share on other sites

εγω Bluetooth patch δεν ειδα ρε μαν :wacko:

 

http://insertcoin.dataninja.net/Addons/Return_to_stock_sms_app/

 

φυσικα, αφου εγω εψαχνα αλλου....! :wacko:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια εύκολη ερώτηση, επειδή δεν το βρήκα στο κύριο θέμα: Έχει βγει επίσημη gingerbread sense rom για το desire από την HTC, μέσω OTA?
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια εύκολη ερώτηση, επειδή δεν το βρήκα στο κύριο θέμα: Έχει βγει επίσημη gingerbread sense rom για το desire από την HTC, μέσω OTA?

 

Οχι.Μόνο ανεπίσημη από XDA.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η v.25 Insertcoin is up , μεχρι τωρα ολα καλα , ταχυτερη απο τις προηγουμενες :D

 

πηγε στην 25...??? καλα μας δουλευει....???? μεσω OTA την εκανες...???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω αν θελει καποιος να αλλαξει fonts στην InsertCoin GB απο το UOT KItchen , το μονο που φαινονται να δουλευουν σωστα ειναι τα Ubuntu , αρκετα που δοκιμασα εχουν προβλημα με το framework !:)

 

Οχι μαν μην την κανεις OTA γιατι ο Rom manager χρησιμοποιεί την ClockworkMod την 2.5.0.7 σε αυτους που ειναι s-ΟΝ και σε αυτους που ειναι off και δεν την εχουν αλλαξει και οι εκδοσεις τις InsertCoin θελουν 3+ clockworkmod για να εγκατασταθουν σωστα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μονο για οσους εχουν rcmix s.....αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13514155&postcount=5071 ποτε το φλασαρουμε....? κ εχει δουλεψει σε κανεναν τελικα.........????

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μονο για οσους εχουν rcmix s.....αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13514155&postcount=5071 ποτε το φλασαρουμε....? κ εχει δουλεψει σε κανεναν τελικα.........????

 

Σακη το δοκιμασες ? Μηπως να το δοκιμασω και στην Insertcoin ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σακη το δοκιμασες ? Μηπως να το δοκιμασω και στην Insertcoin ? :ninja:

 

σε 10 λεπτα θα ξερουμε...! ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...