Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια με την rxmix s v1.1 κ το handsent sms δεν μου δουλευει το led οταν ερχετε sms..... στα mail αναβει κανονικα..... κ εχω τικαρει τις ρυθμίσεις κ στο handsend κ στην καρτελα προβολη..... καμια ιδεα.......????? :wacko:

 

Guys δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος.

Το led ανάβει όταν έχω εισερχόμενο sms, ΑΛΛΑ σβήνει μετά από 5 λεπτά.

Αυτό βέβαια απ' όσο το έχω παρατηρήσει, συνέβαινε με όλες τις rom του robocik που έχω χρησιμοποιήσει και νόμιζα ότι είτε έτσι δουλεύουν οι rom του ή ότι είναι φυσιολογικό. Δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι είναι πρόβλημα. Τώρα, μ' αυτό που λέτε εσείς...

Λοιπόν, λέω κάποιον να μου στείλει sms, περιμένω κανά 10λεπτο χωρίς να το διαβάσω και επανέρχομαι με σχόλιο. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος.

Το led ανάβει όταν έχω εισερχόμενο sms, ΑΛΛΑ σβήνει μετά από 5 λεπτά.

Αυτό βέβαια απ' όσο το έχω παρατηρήσει, συνέβαινε με όλες τις rom του robocik που έχω χρησιμοποιήσει και νόμιζα ότι είτε έτσι δουλεύουν οι rom του ή ότι είναι φυσιολογικό. Δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι είναι πρόβλημα. Τώρα, μ' αυτό που λέτε εσείς...

Λοιπόν, λέω κάποιον να μου στείλει sms, περιμένω κανά 10λεπτο χωρίς να το διαβάσω και επανέρχομαι με σχόλιο. ;)

 

εγω παντως σε καμια ρομ δεν το ειχα αυτο... ποσο μαλλον που την rcmixhd την κρατησα για πανω απο ενα μηνα...! ειναι το ρεκορ μου..! παντα αναβε το led ομως μεχρι να το διαβασω... αλλωστε πιστευω οτι αυτο ειναι κ πλεονεκτημα στο desire... το κοιτας κ βλεπεις αν εχεις κατι χωρις να το ανοιξεις....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξα και καθυστέρησα να απανυτήσω, γιατί έκανα και ένα search στο thread της rom στους xda.

Σ' εμένα όπως ήδη έγραψα το led ανάβει και καλώς ή κακώς όντως το led μένει αναμένο μέχρι να διαβάσω το sms (όπως έχετε γράψει εσείς και όχι για πέντε λεπτά !!!). Είτε έκανα ΤΟΣΟ μεγάλο λάθος και δεν έσβηνε το led σε όλες τις rom ή διορθώθηκε σ' αυτή !!

Τώρα, στο search στους xda όσο ασχολήθηκα διάβασα μόνο 2 άτομα να αναφέρουν παρόμοιο θέμα και να ζητάνε να διορθωθεί, και να παίρνουν απάντηση από κάποιους άλλους, ότι φταίει το Handcent και όχι η rom, χωρίς βέβαια να αναφέρουν ότι σε αυτούς δουλεύει.

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση να φταίει το Handcent; Εγώ από το restore απου έκανα με το Titanium Backup είμαι στην 3.8.2., ενώ στο Market υπάρχει ήδη η 3.8.6 και δεν έχω κάνει update. Μήπως αυτό φταίει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξα και καθυστέρησα να απανυτήσω, γιατί έκανα και ένα search στο thread της rom στους xda.

Σ' εμένα όπως ήδη έγραψα το led ανάβει και καλώς ή κακώς όντως το led μένει αναμένο μέχρι να διαβάσω το sms (όπως έχετε γράψει εσείς και όχι για πέντε λεπτά !!!). Είτε έκανα ΤΟΣΟ μεγάλο λάθος και δεν έσβηνε το led σε όλες τις rom ή διορθώθηκε σ' αυτή !!

Τώρα, στο search στους xda όσο ασχολήθηκα διάβασα μόνο 2 άτομα να αναφέρουν παρόμοιο θέμα και να ζητάνε να διορθωθεί, και να παίρνουν απάντηση από κάποιους άλλους, ότι φταίει το Handcent και όχι η rom, χωρίς βέβαια να αναφέρουν ότι σε αυτούς δουλεύει.

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση να φταίει το Handcent; Εγώ από το restore απου έκανα με το Titanium Backup είμαι στην 3.8.2., ενώ στο Market υπάρχει ήδη η 3.8.6 και δεν έχω κάνει update. Μήπως αυτό φταίει;

 

εγω εχω την 3.8.2 παντως... αλλα δοκιμασα κ το go sms χθες αλλα παλι τα ιδια... με την stock δεν δοκιμασα παντως....

 

edit: με την stock δουλευει...........!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Affirmative... :rolleyes: Λες να εφταιγε το router και να παιδευτηκα τοσες ωρες για το τιποτα;

Εγώ πάντως το παλεύω κάποιες μέρες τώρα και δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ επιτυχώς στο Internet μέσω του συγκεκριμένου router. Έχω δοκιμάσει όλες τις 2.3 ROMs με Sense, έχω περάσει και το τελευταίο Radio, αλλά...

Βέβαια σε οποιοδήποτε άλλο router έχω μπει (από καφετέριες και σπίτια φίλων) συνδέθηκα κανονικά στο Internet...

Δοκιμάστε να βάλετε ένα απλό όνομα στο Router όπως Giorgos πχ χωρίς παύλες και περίεργους χαρακτήρες και δοκιμάστε πάλι να συνδεθείτε!

Το δοκίμασα αλλά δυστυχώς δεν έγινε τίποτα... Παρότι δεν είχε περίεργους χαρακτήρες παρά μόνο αριθμούς και γράμματα, άλλαξα το όνομα του δικτύου σε "home", αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Μάλιστα δοκίμασα να αλλάξω και το device name του κινητού, αλλά και πάλι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update v18 στην insertcoin λίγα ΜΒ.Την περνάω τώρα.

 

καλησπερα παιδια εχει βγει sense 3 για το deisre? αν ανι μπορειτε να μου δωσετε το λινκ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940

 

Nα μια .

 

 

To νεο μικρό update διορθώνει και το bug με το bluetooth.

Tελικά μετά από καιρό με aosp πάλι με sense η οποία όμως είναι εξίσου γρήγορη .

Edited by kollatos

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940

 

Nα μια .

 

 

To νεο μικρό update διορθώνει και το bug με το bluetooth.

Tελικά μετά από καιρό με aosp πάλι με sense η οποία όμως είναι εξίσου γρήγορη .

 

δουλευει σωστα αυτη...??? η θελει ακομα βελτιωση....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δουλευει σωστα αυτη...??? η θελει ακομα βελτιωση....???

 

Tώρα πια νομίζω δεν έχει κανένα bug.Βέβαια μια μέρα την έχω,αλλά είναι το ταχύτερο sense που έχω δει,ίδια ταχύτητα με την Oxygen που είχα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Tώρα πια νομίζω δεν έχει κανένα bug.Βέβαια μια μέρα την έχω,αλλά είναι το ταχύτερο sense που έχω δει,ίδια ταχύτητα με την Oxygen που είχα.

 

σωπα ρε συ........ ψηνομαι τωρα να την βαλω ετσι οπως τα λες..! κ εχω ηδη μια μερα την rcmix s...!!! απο μνημη..??? κλασσικα 150 μονο...?? η εχει κ κανα data2xxx...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

σωπα ρε συ........ ψηνομαι τωρα να την βαλω ετσι οπως τα λες..! κ εχω ηδη μια μερα την rcmix s...!!! απο μνημη..??? κλασσικα 150 μονο...?? η εχει κ κανα data2xxx...?

 

Αυτή που έχω βάλει κλασσικά,δεν ξέρω η άλλη με το μη στοκ hboot.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχω βάλει κλασσικά,δεν ξέρω η άλλη με το μη στοκ hboot.

 

CRT TV Animations τι εννοει...??? καλα μονο η πυξιδα δεν δουλευει αλλα σιγα το πραγμα.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

CRT TV Animations τι εννοει...??? καλα μονο η πυξιδα δεν δουλευει αλλα σιγα το πραγμα.....

 

Είναι το εφέ όταν κλείνει και ανοίγει η οθόνη.Όντως εντυπωσιακό αλλά το πιο ωραίο είναι η lockscreen με το δακτυλίδι.

 

EDIT

OOOPS και άλλο update V19.

Πολύ δουλειά πέφτει .

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είναι το εφέ όταν κλείνει και ανοίγει η οθόνη.Όντως εντυπωσιακό αλλά το πιο ωραίο είναι η lockscreen με το δακτυλίδι.

 

EDIT

OOOPS και άλλο update V19.

Πολύ δουλειά πέφτει .

 

 

ναι αυτο βλεπω τωρα κ δεν ξερω τι να κατεβασω απο οοοοολα αυτα... ριξε καμια βοηθεια....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο βλεπω τωρα κ δεν ξερω τι να κατεβασω απο οοοοολα αυτα... ριξε καμια βοηθεια....!

 

Κατέβασε το v17 που είναι η ρομ -a2sd- φλασαρισε το, και αφού στήσει τη ρομ φλασαρισε το 18.Το 19 δεν με αφήνει να το κατεβασω ακόμη.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το v17 που είναι η ρομ -a2sd- φλαδαρισε το, και αφού στήσει τη ρομ φλασαρισε το 18.Το 19 δεν με αφήνει να το κατεβασω ακόμη.

 

βγηκε κ η 20 τωρα...! αυτη κατεβαζω...... αυριο λογικα θα την εχω περασει...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

βγηκε κ η 20 τωρα...! αυτη κατεβαζω...... αυριο λογικα θα την εχω περασει...!

 

Αναμένω εντυπώσεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απλα εξαιρετικη η v20. Αφησα την Reflex S και δε νομιζω να αλλαξω την InsertCoin. Ταχυτατη! Αλλα νομιζω οτι παιζει ρολο και cm7 hboot!
Link to comment
Share on other sites

Απλα εξαιρετικη η v20. Αφησα την Reflex S και δε νομιζω να αλλαξω την InsertCoin. Ταχυτατη! Αλλα νομιζω οτι παιζει ρολο και cm7 hboot!

 

Η insertcoin ήταν υπερπλήρης και στο froyo.Τώρα και στο gingerbread εκτός από πλήρης είναι και ταχύτατη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940

Nα μια .

 

To νεο μικρό update διορθώνει και το bug με το bluetooth.

Tελικά μετά από καιρό με aosp πάλι με sense η οποία όμως είναι εξίσου γρήγορη .

 

Εντάξει, τις RCMix S & InsertCoin δεν τις λες Sense 3.0. ;)

Απλά έχουν μέσα κάποιες από τις εφαρμογές του Sense 3.0.

Καθαρόαιμη rom με Sense 3.0 είναι αυτή, η οποία είναι ακόμη σε Alhpa στάδιο, αλλά μόλις νωρίτερα έλυσαν ίσως το ποιο δύσκολο πράγμα που ήταν η ανάλυση των homescreen και των widgets. Ίσως να περάσει σε λίγο χρονικό διάστημα σε beta μορφή.

 

Στα της RCMix S v1.1, το μοναδικό πρόβλημα που εντόπισα σήμερα (το γνωστό πρόβλημα με την πυξίδα δεν μ' ενδιαφέρει, οπότε δεν είναι πρόβλημα για μένα :lol:) ήταν ότι όταν συνδέω το κινητό με το ένα Clip-V bluetooth που έχω και κάνω ή δεχτώ κλήση, υπάρχουν διακοπές και δεν μ' ακούει ο συνομιλητής μου.

Θέμα με τις διακοπές στις συνομιλίες τους έχουν και οι 'Αγγλοι χρήστες της rom που βρίσκονται στο δίκτυο της Orange, αλλά μάλλον δεν ανήκω στην ίδια κατηγορία μ' αυτούς μιας και χωρίς το bluetooth δεν έχω πρόβλημα.

Νnik_1969 το πρόβλημα με το bluetooth που αναφέρεις ότι λύθηκε στην InsertCoin, ποιο ακριβώς ήταν;

Δεν λειτουργούσε καθόλου ή ήταν παρόμοιο με το δικό μου; Γνωρίζεις;

 

Ps. Σκέφτηκα μήπως είναι πρόβλημα του radio. Αν και από την 1η ημέρα είμαι με το 5.10.05.23 και δεν είχε ποτέ κάποιο πρόβλημα, ίσως η καινούρια rom που πέρασα να μην συνεργάζεται σωστά μ' αυτό. Κοίταξα να περάσω κάποιο καινούριο, φυσικά ό,τι ποιο καινούριο, αλλά βρήκα μόνο σ΄αυτό το thread αρχεία που είναι .img και θέλουν να τα περάσεις μέσω Bootloader και λόγω των προβλημάτων που είχα τις προηγούμενες ημέρες, το αποφεύγω.

Το radio που έχω, το είχα βρει σε μορφή .zip και το πέρασα όμορφα και ωραία μέσω CWM recovery. Γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να βρω το τελευταίο radio σε flasable .zip;

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μεταξύ των RCMix S v1.2 και InsertCoin v20, υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές;

Γιατί κρίνοντας απ'τα changelogs, κατάλαβα ότι οι δύο devs ουσιαστικά συνεργάζονται και πάνω κάτω έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά/fixes στις ROMs τους...

 

Πιο πολύ ρωτάω γιατί έχω την RCMix S v12 περασμένη, και παρατηρώ ότι χωρίς ζόρισμα έχω καμία 100άρα free RAM, με αποτέλεσμα μόλις ανοίξω κάποια "βαριά" εφαρμογή (iGO, Robo Defence) να υπάρχει ένα μικρό lag...

 

EDIT: @tsiftsism στο thread του XDA ως τελευταίο αναγραφόμενο Radio βλέπω το 32.54.00.32U_5.14.05.17... Εγώ πάντως είχα βρει (σε .zip μορφή) και είχα περάσει το 32.56.00.32U_5.17.05.08.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να το ξαναψάξω μπας και το βρω.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μεταξύ των RCMix S v1.2 και InsertCoin v20, υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές;

Γιατί κρίνοντας απ'τα changelogs, κατάλαβα ότι οι δύο devs ουσιαστικά συνεργάζονται και πάνω κάτω έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά/fixes στις ROMs τους...

 

Πιο πολύ ρωτάω γιατί έχω την RCMix S v12 περασμένη, και παρατηρώ ότι χωρίς ζόρισμα έχω καμία 100άρα free RAM, με αποτέλεσμα μόλις ανοίξω κάποια "βαριά" εφαρμογή (iGO, Robo Defence) να υπάρχει ένα μικρό lag...

 

EDIT: @tsiftsism στο thread του XDA ως τελευταίο αναγραφόμενο Radio βλέπω το 32.54.00.32U_5.14.05.17... Εγώ πάντως είχα βρει (σε .zip μορφή) και είχα περάσει το 32.56.00.32U_5.17.05.08.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να το ξαναψάξω μπας και το βρω.

 

Όπως είπα, χωρίς να παρακοκουθώ ιδιαίτερα το thread της InsertCoin, οι δύο chef συνεργάζονται.

Δε νομίζω να έχουν πολλές διαφορές οι 2 rom, και αν έχουν θα είναι πιστεύω κυρίως lifting ή κάποιες αλλαγές που ζήτησε κάποιος χρήστης στον ένα chef και δε του χάλασε το χατήρι και την παραγματοποίησε, και φυσικά αυτή η αλλαγή δεν θα υπάρχει στην rom του άλλου. ;)

Τώρα αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο, θα μπορεί να απαντήσει και εκ πείρας.

 

Αν μπορούσες να βρεις το .zip του radio, θα το ήθελα.

Δυστυχώς όσο και αν έψαξα, όλα τα links με οδηγούν αργά ή γρήγορα στο thread των xda που παρέθεσα νωρίτερα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω το link για την 32.56.00.32U_5.17.05.08 έκδοση (και όχι για αυτή που έψαχνες).

Είναι από το thread για την LeeDrOiD V3.0.5, στην οποία ο dev της το παρουσιάζει ως προτεινόμενο. Αν κάνεις λίγο scroll down θα το βρεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το link για την 32.56.00.32U_5.17.05.08 έκδοση (και όχι για αυτή που έψαχνες).

Είναι από το thread για την LeeDrOiD V3.0.5, στην οποία ο dev της το παρουσιάζει ως προτεινόμενο. Αν κάνεις λίγο scroll down θα το βρεις! :)

 

Δεν πέρασε καθόλου από το μυαλό μου να ψάξω threads άλλων rom και να πάρω κάποιο από τα (ίσως τελευταία) radio που θα πρότειναν οι chef για τη δική τους rom. :blink:

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Νnik_1969 το πρόβλημα με το bluetooth που αναφέρεις ότι λύθηκε στην InsertCoin, ποιο ακριβώς ήταν;

Δεν λειτουργούσε καθόλου ή ήταν παρόμοιο με το δικό μου; Γνωρίζεις;

 

Αποσυνδεόταν τυχαία ή έδειχνε συνδεδεμένο ενώ δεν ήταν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...