Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παρατηρησει κανεις κολληματα με το wifi στην rcmix s....??? οταν ειναι κλειδωμενο σβηνει το wifi κ μετα οταν το ανοιγω δεν βρησκει το ρουτερ....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποσυνδεόταν τυχαία ή έδειχνε συνδεδεμένο ενώ δεν ήταν.

 

Ευχαριστώ, δεν ήταν ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.

Cuore_Sportivo ευχαριστώ και πάλι για το link του radio. Το πέρασα και δείχνει να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το bluetooth. Σε δύο κλήσεις που έκανα δεν είχα τα: 'Δεν σ' ακούω', 'Τί είπες;', 'Ξαναπέστο'. :)

 

εχει παρατηρησει κανεις κολληματα με το wifi στην rcmix s....??? οταν ειναι κλειδωμενο σβηνει το wifi κ μετα οταν το ανοιγω δεν βρησκει το ρουτερ....

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το Wi-Fi και το χρησιμοποιώ αρκετά. ;)

Μήπως έχεις ρυθμισμένο το Wi-Fi Sleep Police; Για δοκίμασε να το κάνεις 'Never'.

 

 

 

Edit: Όσοι είστε με RCMix S και λέτε ότι δεν ανάβει το LED στα εσερχόμενα μηνύματα, δοκιμάστε το Blink. Είναι μπακάλικος τρόπος, αλλά ίσως σας λύσει το πρόβλημα, μέχρι να περάσετε κάποια αναβάθμιση και σας δουλέψει από τη rom.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν ήταν ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.

Cuore_Sportivo ευχαριστώ και πάλι για το link του radio. Το πέρασα και δείχνει να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το bluetooth. Σε δύο κλήσεις που έκανα δεν είχα τα: 'Δεν σ' ακούω', 'Τί είπες;', 'Ξαναπέστο'. :)

 

 

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το Wi-Fi και το χρησιμοποιώ αρκετά. ;)

Μήπως έχεις ρυθμισμένο το Wi-Fi Sleep Police; Για δοκίμασε να το κάνεις 'Never'.

 

 

 

Edit: Όσοι είστε με RCMix S και λέτε ότι δεν ανάβει το LED στα εσερχόμενα μηνύματα, δοκιμάστε το Blink. Είναι μπακάλικος τρόπος, αλλά ίσως σας λύσει το πρόβλημα, μέχρι να περάσετε κάποια αναβάθμιση και σας δουλέψει από τη rom.

 

 

κ ετσι να ηταν μετα που το ανοιγω με το χερι δεν βρισκει το ρουτερ εκτος αν το κανω restart....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σάκη την δοκίμασες τελικά της insertcoin??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σάκη την δοκίμασες τελικά της insertcoin??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940

 

οχι ακομα Πετρο... μολισ βρω λιγο χρονο...! αλλα με ικανοποιει η rcmix s που ειναι ιδια ακριβως...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγω περνωντας (v.19 A2SD+) το νεο radio 32.56.00.32U_5.17.05.23 και το ril ειχα προβλημα με την vodafone δεν αναγνωριζε την SIM , και χρειαστηκε να περασω ενα mobile fix που εχουν βγαλει
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα Πετρο... μολισ βρω λιγο χρονο...! αλλα με ικανοποιει η rcmix s που ειναι ιδια ακριβως...!

 

Αυτά τα προβληματάκια με το Wi-Fi τα έλυσες??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω κανει s-off στο κινητο μου και εχω περασμενη την InsertCoin CM7 v20.

Ολα δουλευουν μια χαρα αλλα αυτη η rom ερχεται με πολλες αχρηστες για μενα εφαρμογες (peep, polaris office κτλ).

Αυτα τα προγραμματα πως γινεται να τα απεγκαταστησουμε ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβληματάκια με το Wi-Fi τα έλυσες??

 

μπα ουτε αυτο.... οταν το εχω κλειδωμενο για πολυ ωρα το wifi σβηνει κ για να ξανα βρει το router θελει restart... κανεις καμια ιδεα...??????

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μπα ουτε αυτο.... οταν το εχω κλειδωμενο για πολυ ωρα το wifi σβηνει κ για να ξανα βρει το router θελει restart... κανεις καμια ιδεα...??????

 

Με τόσα προβήματα που αντιμετωπίζεις, δε νομίζω να υπάρχει λόγος να παραμένεις στην RCMix S.

Δε δοκιμάζεις να περάσεις την InsertCoin;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβήματα που αντιμετωπίζεις, δε νομίζω να υπάρχει λόγος να παραμένεις στην RCMix S.

Δε δοκιμάζεις να περάσεις την InsertCoin;

 

χαχαχαχαχαχαχαχ...... λες εε.....???? ρε εμενα μονο με απασχολει που δεν εχω 1gb μνημη... ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν... ουτε η insertcoin εχει εε?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχ...... λες εε.....???? ρε εμενα μονο με απασχολει που δεν εχω 1gb μνημη... ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν... ουτε η insertcoin εχει εε?

 

Έχει a2sd κανονικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει a2sd κανονικά.

 

περναω την insertcoin κ μου ανοιγει με 40mb free... ειναι να μην τρελενεσαι τωρα....?????

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

περναω την insertcoin κ μου ανοιγει με 40mb free... ειναι να μην τρελενεσαι τωρα....?????

 

Δεν έχεις ext3;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ext3;

 

βρε εχω.... αλλα μαλλον δεν το βλεπει... εε ξανα κανω παρτιτιον τωρα για να ειμαι κομπλε...

 

 

edit: παλι το ιδιο... με 40mb free ανοιγει...

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι roms 2.3 ακόμη αντιμετωπίζουν αρκετά προβληματάκια οπότε μάλλον θα μείνω προς το παρόν με την starburst....:p

Ας κάνω λίγο υπομονή ακόμη.....:p

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι roms 2.3 ακόμη αντιμετωπίζουν αρκετά προβληματάκια οπότε μάλλον θα μείνω προς το παρόν με την starburst....:p

Ας κάνω λίγο υπομονή ακόμη.....:p

 

Πάρε κάρτα εσυ πρώτα....! Ελα ρε δεν είναι προβλήματακια.. αφού μόνο σε μένα γίνονται αυτα.. όπως βλέπεις κανείς άλλος δεν έχει πρόβλημα... Πάντως η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο σταθερές θα γίνονται...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

βρε εχω.... αλλα μαλλον δεν το βλεπει... εε ξανα κανω παρτιτιον τωρα για να ειμαι κομπλε...

 

 

edit: παλι το ιδιο... με 40mb free ανοιγει...

 

Εγώ τώρα έχω 97 εφαρμογές και 78 MB ελεύθερα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι roms 2.3 ακόμη αντιμετωπίζουν αρκετά προβληματάκια οπότε μάλλον θα μείνω προς το παρόν με την starburst....:p

Ας κάνω λίγο υπομονή ακόμη.....:p

 

Η αλήθεια είναι τώρα ότι εγώ δεν έχω κανένα διαπιστωμένο πρόβλημα.

Έχω sense 2.1 και λίγο 3 :),gingerbread και ταχύτητα OXYGEN .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

περναω την insertcoin κ μου ανοιγει με 40mb free... ειναι να μην τρελενεσαι τωρα....?????

 

Σακη εισαι σιγουρος οτι εκανες full wipe ? Τα παντα ? θελει 1024ΜΒ EXT3 . Γιατι μου ειχε συμβει και μενα την πρωτη φορα που την περασα και ειχα ξεχασει να τα κανω ολα ! Τωρα ειμαι με ν.21 a2sd και με 108 εφαρμογες me 71 mb ελευθερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σακη εισαι σιγουρος οτι εκανες full wipe ? Τα παντα ? θελει 1024ΜΒ EXT3 . Γιατι μου ειχε συμβει και μενα την πρωτη φορα που την περασα και ειχα ξεχασει να τα κανω ολα ! Τωρα ειμαι με ν.21 a2sd και με 108 εφαρμογες me 71 mb ελευθερα :rolleyes:

 

Τώρα απο΄εσένα είδα ότι έχει βγει η ν21.Εγώ έχω τη ν17 με τα πατσάκια.Για να περάσω την 21 τη φλασάρω απλώς χωρίς wipes;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

cache wipe , davlink cache wipe , μονο αυτα εκανα εγω και ολα μια χαρα , καποιοι πολυ λιγοι χρειαστηκαν να κανουν full wipe

 

Και μια ενημερωση για οσους χρησιμοποιουν το alexdiaz Gloss Blue Sense Gingerbread Theme ΜΗΝ κανετε update στην 0.9 ή στην 10 v για το κινητο θα κανει boot loop. Μονο η v.8 δουλευει στα8ερα !

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

Σακη εισαι σιγουρος οτι εκανες full wipe ? Τα παντα ? θελει 1024ΜΒ EXT3 . Γιατι μου ειχε συμβει και μενα την πρωτη φορα που την περασα και ειχα ξεχασει να τα κανω ολα ! Τωρα ειμαι με ν.21 a2sd και με 108 εφαρμογες me 71 mb ελευθερα :rolleyes:

 

φυσικα κ κανω full wipe... το εκανα δυο φορες κιολς κ παλι το ιδιο μου εκανε...

 

wipe data/factory reset

wipe dalvik cashe κανω... απο το cwm 3.0.2.8

 

νομιζα οτι δεν μου διαβαζε το ext3 αλλα οταν βαζω την rcmix s ειναι μια χαρα...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ κανω full wipe... το εκανα δυο φορες κιολς κ παλι το ιδιο μου εκανε...

 

wipe data/factory reset

wipe dalvik cashe κανω... απο το cwm 3.0.2.8

 

νομιζα οτι δεν μου διαβαζε το ext3 αλλα οταν βαζω την rcmix s ειναι μια χαρα...

 

λεω μηπως : format sd-ext , θα εκανες ετσι ?

 

περιεργο για κανε καμια ερωτηση στο τοπικ στο XDA

Link to comment
Share on other sites

λεω μηπως : format sd-ext , θα εκανες ετσι ?

 

περιεργο για κανε καμια ερωτηση στο τοπικ στο XDA

 

οταν κανει τα wipe λεει κ απο κατω format sd-ext... εκτος αυτου το ειχα κανει κ με το χερι μια φορα κιολας.... συνδεω το κινητο στο pc με το partition manager βλεπω οτι στο ext3 εχω μπολικα μεσα.... κ το εκανα κ φορματ κιολας απο τον υπολογιστη...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...