Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα : ενω ο dolphin και ο original browser βλεπουν κανονικα internet μεσω apn,( 3g κτλ) οι υπολοιπες εφαρμογες δεν μπορουν με τιποτα να συνδεθουν( gmail, google earth κτλ). Καμια ιδεα για το τι φταιει????/

 

Ελπιζω να εχεις καποιο πακετο συνδεσης 3g ... αν οχι η χρεωση ειναι ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ 7Ε το ΜΒ!!!!!ΚΛΟΠΗ ΚΛΟΠΗ ΚΛΟΠΗ... και στο πακετο μπορει να ειναι και 0,4Ε το ΜΒ.... πληρωνουν δηλαδη οι ασχετοι και οι απροσεκτοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

14 μερες. :)

το δικο μου ειναι 9ημερων.

αυτο ειναι 100%???που μπορω να το εχω επισημα?θελω να εχω εγκυρη αποδειξη να μην μου λενε πιπες απο την wind.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι 100%???που μπορω να το εχω επισημα?θελω να εχω εγκυρη αποδειξη να μην μου λενε πιπες απο την wind.

οπως ειπα, στο ενα καταστημα μου ειπαν οτι ισχυει για 7 μερες, αλλα εκει που το αγορασα μου ειπαν για 14. Μου ειπαν οτι την Πεμπτη θα μου εχουν τη συσκευη εκει για να την παραλαβω. Φανταζομαι οτι το κοιταξε πριν δεχθει την αντικατασταση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα, στο ενα καταστημα μου ειπαν οτι ισχυει για 7 μερες, αλλα εκει που το αγορασα μου ειπαν για 14. Μου ειπαν οτι την Πεμπτη θα μου εχουν τη συσκευη εκει για να την παραλαβω. Φανταζομαι οτι το κοιταξε πριν δεχθει την αντικατασταση.

ενος φιλου που ηταν 6 ημερων του το στειλαν λεει στον κατασκευαστη(?) και το περιμενει 3 βδομαδες τωρα.Το ειχε παρει απο καταστημα της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενεργοποιήσει πακέτο δεδομένων στη wind.

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να το χρησιμοποιήσω και να μην έχω περίεργες χρεώσεις;

Κάτι είχα διαβάσει να προσέχουμε να μπαίνουμε με 3g και όχι με wap... κάτι τέτοιο.

 

Τι ρυθμίσεις είναι αυτές; Ποιο το καλύτερο πρόγραμμα για να ελέγχω το traffic?

Thanx!

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Iso-8859-7 . Έχω mvideo player και έχω δοκιμάσει διάφορους. Σε όλους δούλευε αυτό το encoding(επιλογή από τα preferences του κάθε player).

 

Gomar επαιζες ut2k4 ;

 

τωρα το ειδα γιατι ελειπα 4μερο.

ναι επαιζα !

Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου που ηταν 6 ημερων του το στειλαν λεει στον κατασκευαστη(?) και το περιμενει 3 βδομαδες τωρα.Το ειχε παρει απο καταστημα της Wind.

 

κακως, γιατι θεωρειται DOA αρα γινεται επιτοπου αντικατασταση και οχι επισκευη!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λέει για δεδομένα φόντου και το "¨ενεργοποίηση πάντα ενεργή" τα έχεις τικαρισμένα;

ναι........

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

κακως, γιατι θεωρειται DOA αρα γινεται επιτοπου αντικατασταση και οχι επισκευη!

κακως ξεκακως τους βριζει εδω και μια βδομαδα και τους το λεει οτι δεν επρεπε να το στειλουνε αλλα να το αντικαταστησουν και αυτοι τον γραφουν κανονικα .9 μηνος το πηγε πισω και περιμενει απο τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενεργοποιήσει πακέτο δεδομένων στη wind.

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να το χρησιμοποιήσω και να μην έχω περίεργες χρεώσεις;

Κάτι είχα διαβάσει να προσέχουμε να μπαίνουμε με 3g και όχι με wap... κάτι τέτοιο.

 

Τι ρυθμίσεις είναι αυτές; Ποιο το καλύτερο πρόγραμμα για να ελέγχω το traffic?

Thanx!

 

κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη 3G watchdog μετραει τα δεδομενα που κατεβαζεις οταν εισαι συνδεδεμενος με τον παροχο και για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και χωρις χρεωσεις πας >ρυθμησεις >ρυθμησεις ασυρματων δυκτυων > δυκτυα κινητης τηλεφωνιας και απενεργοποιεις την υπηρεσια δεδομενων και μπαινεις μονο με wifi οταν θες απο τον παροχο πας και την ξανα ενεργοποιεις :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ελαφριά χρήση 10-12 ώρες ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...είπαμε δεν είναι το ατού του η αυτονομία αλλά όχι και έτσι...κάτι φταίει.

 

τσέκαρε (αν τα έχεις on) 3g,gps,bt,antivirus,task killers που λογικά θα τα έχεις ψάξει μέχρι τώρα...

 

Καν'το μια επανεκκινηση, θα στρωσει, και εγω το ιδιο θεμα ειχα...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Ασυρματο και δικτυα - Δικτυα κιν.τηλ. - Ονομα σημειου προσβασης - internet.

 

παιδια εχω ενα προβλημα : ενω ο dolphin και ο original browser βλεπουν κανονικα internet μεσω apn,( 3g κτλ) οι υπολοιπες εφαρμογες δεν μπορουν με τιποτα να συνδεθουν( gmail, google earth κτλ). Καμια ιδεα για το τι φταιει????/

Μαλλον εδω εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Καν'το μια επανεκκινηση, θα στρωσει, και εγω το ιδιο θεμα ειχα...

 

θα το ειχα 9 μερες και δε θα ειχα κανει επανεκκινηση? :lol:

και να μην ηθελα, μεχρι τις 10 το βραδυ εσβηνε μονο του :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα λιγη βοηθεια με το ndrive οποιος ξερει !!! τι να κανω για να βαλει τον χαρτη ?? δεν μου τον βγαζει στα προιοντα μου και απο το μαγαζι μου βγαζει οτι πρεπει να πληρωσω...θυμαται κανεις τις οδηγιες που εδεινε η wind ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα λιγη βοηθεια με το ndrive οποιος ξερει !!! τι να κανω για να βαλει τον χαρτη ?? δεν μου τον βγαζει στα προιοντα μου και απο το μαγαζι μου βγαζει οτι πρεπει να πληρωσω...θυμαται κανεις τις οδηγιες που εδεινε η wind ?

Εδω στο ποστ 902 εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837&page=61

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για καλωδιο φορτισης τι εχετε να προτεινετε; δεν βρισκω κατι καταλληλο στο ιντερνετ. αν αγορασω ενα τυχαιο καλωδιο usb to micro usb θα κανει ή ειναι επικινδυνο; πχ αυτο που ειναι για HTC

http://www.dealextreme.com/p/designer-s-micro-usb-data-cable-for-htc-g7-120cm-length-48714

Link to comment
Share on other sites

Για καλωδιο φορτισης τι εχετε να προτεινετε; δεν βρισκω κατι καταλληλο στο ιντερνετ. αν αγορασω ενα τυχαιο καλωδιο usb to micro usb θα κανει ή ειναι επικινδυνο; πχ αυτο που ειναι για HTC

http://www.dealextreme.com/p/designer-s-micro-usb-data-cable-for-htc-g7-120cm-length-48714

Δεν έχει σημασία το καλώδιο. Πιο μεγάλη σημασία έχει το output της πηγής φόρτισης. ΠΧ το bt ακουστικό μου φορτίζει με 500mA, ο φορτιστής του Χ5 βγάζει 1000mA. Οπότε αν ψάχνεις για πιο μακρύ καλώδιο και θα το συνδέεις στον ίδιο φορτιστή, είσαι ΟΚ ότι και να επιλέξεις. Αν πας για φορτιστή αυτοκινήτου για παράδειγμα, δες και τι τάση εξόδου έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το npromo αλλά πάλι δεν μου έχει τον χάρτη δωρεάν... καμία ιδέα;

 

δοκίμασες να τον κατεβάσεις ή απλα ειδες οτι δεν ειναι free?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Guys, με το handcent δεν υπάρχει λειτουργεί η αναφορά παράδοσης??
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να τον κατεβάσεις ή απλα ειδες οτι δεν ειναι free?

 

Ουτε στα προιοντα μου τον εχει και οταν παω στην επιλογη χαρτων οταν επιλεγω ελλαδα απο το καταστημα μεσα απο το ndrive μου βγαζει μονο κουμπι για αγορα και οταν το επιλεγω μου βγαζει μετα payment methods..

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στα προιοντα μου τον εχει και οταν παω στην επιλογη χαρτων οταν επιλεγω ελλαδα απο το καταστημα μεσα απο το ndrive μου βγαζει μονο κουμπι για αγορα και οταν το επιλεγω μου βγαζει μετα payment methods..

 

 

Χμμ.. Πιθανώς να ισχυει αυτο που ειχε αναφερθει και παλιαοτερα στο thread:

Η wind εχει αγορασει τους χαρτες για συγκεκριμενα ΙΜΕΙ κινητων και οχι για ολα:mad:

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...