Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αν πατήσεις λειτουργία πτήσης τότε θα σβήσει όσα radio είναι ανοιχτά εκείνη την ώρα. Αλλά ύστερα μπορείς να τα ανοιγοκλείσεις μεμονωμένα χωρίς πρόβλημα. Λχ. BT μόνο χωρίς GSM.

 

Ε, το Χ5 δεν το κάνει αυτό! Το ΒΤ μπορεί να ανοίξει μόνο αν είναι ανοιχτό το κινητό!

Αυτό εξηγούσα ακριβώς. Στα WM το BT είναι ανεξάρτητα του τηλεφώνου (εκτός του gps). Στο Χ5 μονάχα το wifi λειτουργεί ανεξάρτητα.

όπως και τα windows mobiles,τα android mobiles και νομιζω και symbian αν δεν είναι εν λειτουργία δεν δουλευει ξυπνητηρι.

νομίζω μόνο σε Omnia 2 γίνεται...

https://market.android.com/details?i...=search_result oriste με αυτον εδω ειναι ο καλυτερος player

Γιατί εμένα αυτός μου κολλάει; Μέχρι και βίντεο τραβηγμένα με την κάμερα κολλάνε..

Edited by xeirwn

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτο ακριβως ισχυει. Οταν βαλουμε εξωτερικη καρτα μνημης, τα εσωτερικα 2 GB μπορουν να χρησιμοποιηθουν μονο για αποθηκευση υλικου multimedia και ειναι διαχειρισιμα μονο με το εργοστασιακο προγραμμα "Διαχειριση Αρχειων". Απο κει και περα εχουμε τα 500 ΜΒ ROM για εγκατασταση εφαρμογων και επιπλεον οσες εφαρμογες ειναι μετακινησιμες (με προγραμματα τυπου App2SD) μπορουν να μεταφερθουν στην εξωτερικη καρτα μνημης που καθε "σοβαρος" κατοχος θα τοποθετησει. Δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Και το SE Arc, που τοσο αγωνιωδως αναμενεται, 500 ΜΒ ROM θα εχει. Σιγουρα υπαρχει μια ιδιορρυθμια στην ολη συμπεριφορα με τις μνημες αλλα οταν μαθεις πως συμπεριφερεται μετα τη διαχειριζεσαι μια χαρα!

 

Αυτό γίνεται μόνον για όσο η εξωτερική SD παραμένει στο κινητό, ή άπαξ και μπει μια φορά γίνεται πάντα έτσι ακόμα κι αν την ξαναβγάλεις;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος, ποια τα πλεονεκτήματα του root? Τι παίζει;

 

Παίζει να χάσουμε εγγύηση; είναι μη αναστρέψιμη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

παιδια.....νεος κατοχος και εγω απο σημερα :D

πηγα και το τσιμπησα.Οποιος ενδιαφερεται για αγορα , καταστημα WIND @μοσχατου εχει αρκετα.

Καλλιθεας νεας σμυρνης , κουκακι , ταυρο , αγιος δημητριος , π.φαληρου , αμφιθεας ΔΕΝ εχουν.

Μενιδι και μοσχατο.

Οσο για το κινητο.Δεν ξερω που παν τα 4 :p

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως "κλεινω" μια εφαρμογη.Γιατι με σκετο το back βγαινω εξω στο μενου και παραμενει ανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια.....νεος κατοχος και εγω απο σημερα :D

πηγα και το τσιμπησα.Οποιος ενδιαφερεται για αγορα , καταστημα WIND @μοσχατου εχει αρκετα.

Καλλιθεας νεας σμυρνης , κουκακι , ταυρο , αγιος δημητριος , π.φαληρου , αμφιθεας ΔΕΝ εχουν.

Μενιδι και μοσχατο.

Οσο για το κινητο.Δεν ξερω που παν τα 4 :p

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως "κλεινω" μια εφαρμογη.Γιατι με σκετο το back βγαινω εξω στο μενου και παραμενει ανοιχτη.

 

καλοριζικο φιλε μου εχει στη wind μοσχατου αρκετα ειπες γιατι εδω λειβαδεια δεν εχει και μαλον θα κατεβω αθηνα για δουλεια και αν ειναι να παω μοσχατο να το παρω???:worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

15:00 που εφυγα μαζι με το κλεισιμο του μαγαζιου μου ειπε ο υπευθυνος οτι ειχε προβλεψει και πηρε αρκετη σοδια.Εχει αρκετα μου ειπε.Παρε ενα τηλεφωνο για καλο κ για κακο πρωτου πας:)
Link to comment
Share on other sites

15:00 που εφυγα μαζι με το κλεισιμο του μαγαζιου μου ειπε ο υπευθυνος οτι ειχε προβλεψει και πηρε αρκετη σοδια.Εχει αρκετα μου ειπε.Παρε ενα τηλεφωνο για καλο κ για κακο πρωτου πας:)

 

οκ . ευχαριστω.....:):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το Go Contacts...πως το κανεις default (assosiate) σε σχεση με το δικο του ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε τι επαθε ενα παιδι που το πηρε πηγε να κατεβασει τους χαρτες με wifi και τους κατεβασε λεει το τηλεφωνο με 3G και χρεωθηκε 1900 euro και εγεινε φραγη το διαβασα στο tehblog στη παρουσιαση του χ5 οσοι κατεβασετε τους χαρτες προσοχη πρωτα να απενεργοποιοισετε την υπηρεσια δεδωμενων και μπειτε με wifi >ρυθμησεις>ρυθμησεις ασυρματων δυκτιων >δτκτια κινητης>ξετικαρουμε το τετραγωνακι <υπηρεσια δεδομενων>:worry::worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε τι επαθε ενα παιδι που το πηρε πηγε να κατεβασει τους χαρτες με wifi και τους κατεβασε λεει το τηλεφωνο με 3G και χρεωθηκε 1900 euro και εγεινε φραγη το διαβασα στο tehblog στη παρουσιαση του χ5 οσοι κατεβασετε τους χαρτες προσοχη πρωτα να απενεργοποιοισετε την υπηρεσια δεδωμενων και μπειτε με wifi >ρυθμησεις>ρυθμησεις ασυρματων δυκτιων >δτκτια κινητης>ξετικαρουμε το τετραγωνακι <υπηρεσια δεδομενων>:worry::worry:

 

ε συγγνωμη δεν ειχε μπει με wifi?

αν οχι τοτε φυσικα ειναι δικο του το φταιξιμο...

και δε χρειαζεται καμια ρυθμιση γιαυτο , απλα συνδεεσαι με wifi και ολα προχωρανε οπως πρεπει κατεβαζοντας τα data απο εκει...

ασε που αν δε κανω τραγικο λαθος φαινεται πανω στην status bar αν κατεβαινει κατι απο 3g μιας και αναβοσβηνει το εικονιδιο με τα βελακια...

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

1900??????Αδύνατο μου φαίνεται και νόμιζω πλέον οι εταιρείες μέτα από κάποιο πόσο (50-60 ευρώ) στη περιήγηση στο μπλοκάρουνε το ιντερνετ.Πάντως έγω πριν 2 χρόνια που είχα πάρει το SE C905 που είχε gps έπαιζα με το google maps αρκετά και χωρίς λόγο και μου ήρ8ε ένας λογαριασμός +120 ευρώ λόγω ιντερνετ.1900 πιστεύω δεν γίνεται να φτάσει.Καποιο λάθος θα έχει γίνει στο λογαριασμό του που θα διορθωθει ή θα του ήρ8ε 190 και πάτησε ένα μηδενικό παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλη τη παρέα... Το πήρα και 'γω χτες το εργαλείο, ξεκινώντας το ψάξιμο από Νέα Ιωνία ,Ηράκλειο ,Νεα Φιλαδέλφια,

δεν υπήρχε πουθενά, πέτυχα ένα τελευταίο στο κατάστημα της Αγίας Παρασκευής. Πρώτες εντυπώσεις ??Προερχόμενος από

Htc Wildifire, το Χ5, μου φάνηκε απίστευτο κινητό για την τιμή του. Άλλη αίσθηση, φοβερή ανάλυση οθόνης ,άμεση απόκριση στο άγγιγμα, πολύ γρήγορο και επιτέλους, livewallparers που δεν είχε το htc.

Και επειδή έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του forum, ίσως είμαι από τους τυχερούς, που δεν είχαν κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή (πρός το παρόν ).:cry: Αρκετά καλό σήμα κινητής, και WiFi κλεψιμέικο:X (απο την απέναντι πολυκατοικία), κατέβασμα Ndrive και κλείδωμα δορυφόρου, με τη μία.. Η μόνη ένσταση ,είναι για τη μπαταρία που τελειώνει σχετικά γρήγορα, αλλά απο ότι διαβάζω ,έτσι γίνεται και με πολύ ακριβότερες συσκευές..

Καλορίζικό μου λοιπόν: και φτου-φτου σκόρδα).Ευχαριστώ !!!

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

ε συγγνωμη δεν ειχε μπει με wifi?

αν οχι τοτε φυσικα ειναι δικο του το φταιξιμο...

και δε χρειαζεται καμια ρυθμιση γιαυτο , απλα συνδεεσαι με wifi και ολα προχωρανε οπως πρεπει κατεβαζοντας τα data απο εκει...

ασε που αν δε κανω τραγικο λαθος φαινεται πανω στην status bar αν κατεβαινει κατι απο 3g μιας και αναβοσβηνει το εικονιδιο με τα βελακια...

:wacko:

 

με wifi ειχε μπει λεει αλλα το τηλεφονο τα κατεβασε με 3G διαβαστε εδω να δειτε http://techblog.gr/mobile/huawei-ideos-x5-hands-on-3998/

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

η χρέωση είναι όντως 10ευρώ το ΜΒ οπότε αν το κατέβασε χωρίς πρόγραμμα δεδομένων, τον ξέσκισαν. το θέμα είναι, έπρεπε να ξέρει τις χρεώσεις πριν κατεβάσει, έπρεπε να ελέγξει από που κατεβαίνουν τα δεδομένα. δεν είναι ευθύνη της εταιρίας αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Τρελές χρεώσεις για το φίλο που την πάτησε με το 3g… Προσωπικά έχω αυτό http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=5311 και η επιπλέων χρέωση είναι λογική αν ξεπεράσω το δωρεαν(που δεν το ξεπερνώ), και πριν περάσω το 1GB κάπου στα 800BM μου στέλνει sms η vodafone για να με ενημερώσει και να με προφυλάξει. το NDrive το κατέβασα με 3g γιατί ήμουν στο δρόμο και ο μετρητής μου 3GWatchdog είναι ακόμη χαμηλά.... Προτείνω να έχετε κάποιο πακέτο δεδομένων εστο και το χαμηλότερο ανά μηνά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ή "νομιζεις" ή "πιστευεις" ή σου "φαινεται";;;

 

Αν κατεβασεις τους χαρτες μεσω δικτυου, πόσο θα πληρωσεις με βαση τον παρακατω τιμοκαταλογο που ισχυει αυτην τη στιγμη;;;

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Συμβόλαιο-Q-/Συμβόλαιο-που-πετάει/Τιμοκατάλογος-Q.aspx

 

Οι αναγνωστες εδω μεσα ζητουν απαντησεις και οχι υποθεσεις! :!:

 

Δεν ξέρω πόσα ΜΒ είναι οι χάρτες αλλά η vodafone μου είχε στείλει ένα μήνυμα ότι βασει ευρωπαικού κανονισμού ισχύει ανώτατο όριο χρήσης ιντερνετ και ότι διακόποτεται όταν φτάνει τα 60 ευρώ ώστε να μην έχεις πρόβλημα με το λογαριασμό.Τώρα αν η wind δεν το έχει (πράγμα περιεργό) δεν ξέρω.Απλά μου φάνηκε πολύ μεγάλος αυτός ο λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

με wifi ειχε μπει λεει αλλα το τηλεφονο τα κατεβασε με 3G διαβαστε εδω να δειτε http://techblog.gr/mobile/huawei-ideos-x5-hands-on-3998/

 

[offtopic mode]

το διαβασα και προφανως δεν ειναι σοβαρος ή απλα πολυ ασχετος... (αν πιστεψουμε οτι εγινε κιολας)

πρωτα απο ολα δεν ξερουμε οτι εχει q (απο που το συμπεραναμε αυτο?) το λεω γιαυτον που παρεθεσε το λινκ..

επισης ακομη και σε αυτο να ειναι : Πλοήγηση στο Διαδίκτυο (€/MΒ) και Πλοήγηση off portal WAP (€/ΜΒ) 12,5952 €6,9632 €

 

οποτε πρακτικα δε γινεται γιατι αν μου πειτε κιολας οτι με wap κατεβασε 200MB περιπου...

 

και φυσικα αν παμε στο http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-%281%29/Idiwtis/Simvolaia/00002257_New_Tariffs_GR.aspx ή στο http://www.wind.com.gr/Images/KinitiNew/ToAll_Tariffs_GR.aspx

παλι βλεπουμε οτι δε βγαινει τοσο και φυσικα μονο σε μια περιπτωση με wap θα μπορουσε δυνητικα να φτασει τοσο αλλα δε παιζει να τους κατεβασε απο εκει...

 

αυτα τα ολιγα... (με ενα προχειρο ψαξιμο στο site τους που ειναι και κακοφτιαγμενο...)

 

[/offtopic mode]

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

ας μείνουμε στο topic ...

 

λοιπόν το κινητό είναι φοβερό ανεξαρτήτως τιμής.

δεν παρουσιάζει (κατά γενική ομολογία) προβλήματα ούτε στο hardware ούτε στο software.

μπορεί να κάνει ότι κάνουν και τα άλλα ακριβότερα smartphones της ελληνικής αγοράς ταχύτατα και αξιόπιστα.ανθεκτικό στα χτυπήματα επίσης αφού είχα την τύχη/ατυχία να το διαπιστώσω ο ίδιος καταλάθως!

 

στο σήμα γενικά δεν έχει κάποιο θέμα βρίσκεται στον μ.ο. (το συγκρίνω με συσκευές nokia - οχι smartphones όμως)

gps κλειδώνει άμεσα-δεν χάνει σήμα εύκολα.

ταχύτατο και άμεσο στην απόκριση.

προβλέπω τρελή υποστήριξη απο xda.από την ίδια την εταιρία δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

 

μειονέκτημα: χωρίς να γνωρίζω απο smartphones (το πρώτο μου) η μπαταρία κρατάει απο το πρωί 10.00 μέχρι τις 2.00 το βράδυ με χρήση άνω του μ.ο. Internet, παιχνίδια, Install/unistall apps, fb, και όλα τα σχετικά, emails, 3g κλπ. με συντηριτική χρήση άντε καμια 20αρα sms κανα 15λεπτο το πολυ τηλέφωνα και κανα 10Min Internet κρατάει 32 ώρες...

 

προτείνεται ανεξαρτήτως τιμής/κατηγορίας.δεν βρίσκω τον λόγο κάποιος να προτιμήσει άλλο κατασκευαστή με 300+ € / αγοράστε αντί για αυτό 2 ideos x5 ...

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

ok και συγγνωμη...

 

λοιπον εχει παρει κανεις καποιο screen protector να μας πει ή να μας προτεινει?

 

AYTH η θήκη είχε μέσα και ένα πολύ καλό crystal clear screen protector ;)

Link to comment
Share on other sites

AYTH η θήκη είχε μέσα και ένα πολύ καλό crystal clear screen protector ;)

Παιδιά με προλάβατε γιατι κ εγώ θήκη ηθελα να ποσταρω. Έχω δεί αυτην εδω

 

http://cgi.ebay.com/Huawei-U8800-IDEOS-X5-Cover-Case-Free-Screen-Protector-/130520809908?pt=PDA_Accessories&hash=item1e63a581b4#ht_2941wt_1139

 

Όταν λεει screen protector είναι κατι σαν ζελατίνα που κολλάει στην οθόνη ή είναι μαζι με την θήκη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη εσωτερικη μνημη των 2gb γιατι δεν τη βλεπω απο την διαχειριση αρχειων , πρεπει να κανω καμια αλχημεια??:O

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση..

εχω βαλει το ιμο για μσν..αλλα με gsm.κ οχι με wifi.αυτο που παθαινω ειναι οτι συνδεεται για 15secs κ μετα παλι οφφλινε.επισηςεχω enabled το always on mobile data.καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις

Καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου.

κατεβα λιγο κατω και θα το δεις.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...