Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το ndrive μπορουμε να κατεβασουμε χαρτες και αλλων χωρων ή μονο της ελλαδας? δηλ με ενδιαφερει να κατεβασω και τις κυπρου, αυτους θα πρεπει να τους πληρωσω?

 

μήπως κάποιος ξέρει να με βοηθήσει σε αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερετε αν το κινητο υπαρχει σε ολα τα καταστηματα της wind αν οχι στον πειραια κυριως στο ρεντη υπαρχει τιποτα?η τουλαχιστον ποτε θα κυκλοφορισει σε ολα τα καστηματα?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

μήπως κάποιος ξέρει να με βοηθήσει σε αυτό το θέμα?

από ότι κατάλαβα, οτιδήποτε πλην Ελλάδας, πληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να πεί τι ακριβώς κάνουμε με το gps?Κατέβασα το ndrive. Από να τους κατεβάσω τους χάρτες; Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή μετά ή θα μπαίνω απ το ndrive?Ευχαριστώ!Οταν παω να κατεβασω τους χαρτες μου λεει οτι ειμαι ηδη κατοχος,Αυτο σημαινει οτι δεν θα με χρεωσει;Μην παω να τους κατεβασω και χρεωθω!
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη youtube οταν παταω το HQ γιατι μου δειχνει τα βιντεο με ενα πρασινο χρωμα??? δεν τα αντεχει η καρτα γραφικων μηπως???
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να κατεβασω τους χαρτες μου λεει οτι ειμαι ηδη κατοχος,Αυτο σημαινει οτι δεν θα με χρεωσει;Μην παω να τους κατεβασω και χρεωθω!
με την ίδια λογική, κάθε φορά που οδηγείς το αυτοκίνητο (ας πούμε) του οποίου είσαι κάτοχος, το ξαναπληρώνεις;

 

εγώ άνοιξα το ndrive (npromo όπως είχε πει και ένας άλλος χρήστης, δεν θυμάμαι ποιός), πήγα στο market μετά εκεί που λέει "τα προϊόντα μου", μου ζήτησε να κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδας, το έβαλα στο wifi του σπιτιού, κατέβασε και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να πεί τι ακριβώς κάνουμε με το gps?Κατέβασα το ndrive. Από να τους κατεβάσω τους χάρτες; Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή μετά ή θα μπαίνω απ το ndrive?Ευχαριστώ!Οταν παω να κατεβασω τους χαρτες μου λεει οτι ειμαι ηδη κατοχος,Αυτο σημαινει οτι δεν θα με χρεωσει;Μην παω να τους κατεβασω και χρεωθω!

 

δεν σε χρεωνει ανοιγεις το ndrive πας μενου>καταστημα επιλεγεις χαρτη ελλαδας πατας αγορα αναγνωριζει το imei του τηλεφωνου σου σου λεει εχεις ηδη αδεια και αρχιζει να κατεβαζει τον χαρτη <να εισαι με wifi > συνδεδεμενος γιατι θα χρεωθεις ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο δεν δουλευε το GPS, το πηγα πισω μετα απο 10

ημερες και μου εκαναν αντικατασταση αυθημερον.

Τωρα για τη μνημη τελικα ποσο ειναι ρε παιδια;

Εμενα και στα δυο 353 Max και περιπου

180 χωρις να βαλω καμια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

για να το ξεκαθαρίσουμε αυτό το θέμα με την ram...512mb έχει το κινητό απλά τα 128mb τα δεσμεύει η gpu και τα υπόλοιπα 30-32 τα δεσμεύει το λειτουργικό ισως (?)
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν θα αβαθμιστη το android σε 2.3?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

δεν σε χρεωνει ανοιγεις το ndrive πας μενου>καταστημα επιλεγεις χαρτη ελλαδας πατας αγορα αναγνωριζει το imei του τηλεφωνου σου σου λεει εχεις ηδη αδεια και αρχιζει να κατεβαζει τον χαρτη <να εισαι με wifi > συνδεδεμενος γιατι θα χρεωθεις ...

 

Ok σε ευχαριστώ.Αυτο έκανα αν κ δεν μου ειπε ότι έχω άδεια χρήση όταν πήγα να κατεβασω τον χαρτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το gps για να κλειδωσει πρεπει να βλεπει ανοιχτο ουρανο.Εκει κανει περιπου ενα λεπτο. Σε μπαλκονι που το δοκιμασα δεν ελεγε να κλειδωσει . βεβαια αν εισαι συνδεδεμενος σε wifi δινει στιγμα κατα προσεγγιση κατευθειαν. το ιδιο φανταζομαι θα ισχυει αν ειναι ενεργοποιημενο το a-gps

 

εμενα μου κλειδωνει μεσα στο σπιτι απλα η ακριβεια του ειναι μεγαλυτερη απο οτι εξω. εξω ειναι 5 μετρα εντος σπιτιου παιζει μεταξυ 11-14

 

 

Παράθεση από Karthan7 >

 

Android system info:

internal memory max590.56mb free336.14mb

 

 

Τι θες να πεις φιλε μου, δεν καταλαβα? και δεν ειμαι ειδικος....

 

τιποτα. δε πηγαινε για σενα. απλα ρωτησα ποση ελευθερη μνημη εχει τ κινητο και ο αλλος ειπε και τα 590 ενω οπως ανεφερες εσυ ειναι 336

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έβγαλε 24ωρο με την πρώτη φόρτιση και αρκετές ώρες wifi. Πιστεύω ότι για απλή χρήση τηλεφώνου θα βγάζει και 3 ημέρες...

 

Για μένα τα μοναδικά μειονεκτήματα που βλέπω μέχρι στιγμής στη συσκευή είναι η κάμερα (ειδικά στα σκοτεινά είναι χειρότερη από 2MP!) και η γωνία θέασης της οθόνης.

Επίσης παρατήρησα -ειδικά σε κάποιες λευκές σελίδες- ένα πολύ γρήγορο αναβόσβημα στην οθόνη. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

 

Για τα λεφτά του δεν το συζητάω βεβαίως.. Αξίζει με το παραπάνω!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

τελειο το κινητο για τα λεφτα του.απο αλλο site εμαθα πως θα αναβαθμιστει κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου.οντως η καμερα δεν ειναι καλη,αλλα ενταξει με 200 ευρω δεν μπορεις να τα εχεις ολα...παντως εχει καλη μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έβγαλε 24ωρο με την πρώτη φόρτιση και αρκετές ώρες wifi. Πιστεύω ότι για απλή χρήση τηλεφώνου θα βγάζει και 3 ημέρες...

 

Για μένα τα μοναδικά μειονεκτήματα που βλέπω μέχρι στιγμής στη συσκευή είναι η κάμερα (ειδικά στα σκοτεινά είναι χειρότερη από 2MP!) και η γωνία θέασης της οθόνης.

Επίσης παρατήρησα -ειδικά σε κάποιες λευκές σελίδες- ένα πολύ γρήγορο αναβόσβημα στην οθόνη. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

 

Για τα λεφτά του δεν το συζητάω βεβαίως.. Αξίζει με το παραπάνω!

 

τις πρώτες μέρες το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό το flickering ,σε άσπρες σελίδες και χαμηλή φωτεινότητα, αλλα τώρα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.

 

δεν έχει καμία σχέση πόσα mp έιναι η κάμερα με την ικανότητά της να γράφει καλά στο σκοτάδι... έχει να κάνει σχεδόν αποκλειστικά με το μέγεθος και την τεχνολογία του αισθητήρα. Φυσικά στα κινητά μιλάμε για αισθητήρες μεγέθους μικρής φακής οπότε μην περιμένεις από κανένα κινητό να γράψει καλά βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας γενικά το θέμα "μετακόμιση από το Symbian στο Android" βρήκα και αυτό... Βάζεις το μοντέλο του παλιού σου τηλεφώνου, του νέου και το πρόγραμμα αναλαμβάνει την μεταφορά των στοιχείων σου! Το δικό μας Χ5 υπάρχει στην λίστα, σαν U8800. Ελπίζω να βοηθηθούν μερικοί ακόμα... :)

 

http://www.migratetoandroid.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα σε προηγούμε post πως γίνετε root...

Αλλά αν έχει κανεις πρόχειρο κάποιο link πως γίνετε full η επιλεγμένο backup πρώτα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο ας μου πεί...

Αν και μεχρι στιγμής δεν έχω κάποιο βασικό λόγο για να το κάνω root ένα backup πάντα είναι καλό να γίνετε μια φορά το μήνα...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά θέλω να ρωτήσω πως γίνετε 1ομάδα επαφών ώστε να προσθέσω κάποια άτομα...Τις επαφές τις πέρασα μέσω myphone explorer πολύ έυκολα!!!

Βρήκα και τα εξής 2 για μπαταρία

http://cgi.ebay.com/Battery-Huawei-U8800-IDEOS-X5-X-5-batterie-bateria-akku-/370499968576?pt=US_Batteries&hash=item564384de40

http://cgi.ebay.com/Battery-AC-USB-Charger-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/370499968739?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564384dee3

Απο τον ίδιο χρήστη καθώς και το

http://cgi.ebay.com/Huawei-HB4F1-Battery-USB-charger-E585-IDEOS-X5-U8800-/160581418048?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item256365fc40 για οποιον ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

@ dreaming : αυτές τις έχω δει και εγώ.Απλά με προβληματίζει που φαίνεται το αυτοκόλλητο και γράφει 2009 ή 2010..

 

παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να μεγιστοποιήσουμε την διάρκεια της μπαταρίας? το να καταργώ apps me advance task killer βοηθάει καθόλου την μπαταρία?

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

1. χαμηλώνεις την φωτεινότητα του backlight

2. καταργείς βαριά και κακογραμμένα widgets / live wallpapers

3. κλείνεις εφαρμογές που τρέχουν στο background (px ftp server)

3. απενεργοποιείς το "background data" από settings --> "Accounts & sync"

4. χρησιμοποιείς μόνο 2G δίκτυο ( wireless & networks --> mobile network settings --> use only 2g network )

5. ορίζεις μικρό timeout οθόνης (30sec πχ)

 

για να διαπιστώσεις αν κάτι σου τρώει την μπαταρία γρηγορότερα απότι θα έπρεπε, να συμβουλευτείς το about phone --> battery usage

αν όλα είναι καλά, το μεγαλύτερο μέρος (>90%) πρέπει να το τρώει μόνο το λειτουργικό (Android system)

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά.αυτό που λες να κλείνω εφαρμογές αυτό το βλέπω από το running services σωστά?

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

με την ίδια λογική, κάθε φορά που οδηγείς το αυτοκίνητο (ας πούμε) του οποίου είσαι κάτοχος, το ξαναπληρώνεις;

 

εγώ άνοιξα το ndrive (npromo όπως είχε πει και ένας άλλος χρήστης, δεν θυμάμαι ποιός), πήγα στο market μετά εκεί που λέει "τα προϊόντα μου", μου ζήτησε να κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδας, το έβαλα στο wifi του σπιτιού, κατέβασε και όλα ΟΚ.

 

Πρέπει να έχεις internet αλλιως χρεώνεσαι απ οτι είδα; Υπάρχει κάποιο αλλο gps που να χρησιμοποιει μόνο δορυφόρο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιος να ανέβασει φωτό και βίντεο που εχει τραβήξει με το Χ5 του(να δουμε πως είναι κ οι νυχτερινές λήψεις του)??Να δούμε και κατα πόσο κάλη είναι η καμερα του
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις internet αλλιως χρεώνεσαι απ οτι είδα; Υπάρχει κάποιο αλλο gps που να χρησιμοποιει μόνο δορυφόρο;

 

το internet το χρισημοποιεις μονο για να κατεβασεις την εφαρμογη και τα poi χαρτη κ.λ.π μετα δουλευει κανονικα χωρις internet η εφαρμογη χρησιμοποιει μονο δορυφορο που ειδες οτι χρεωνεσαι ανοιγεις το gps ανοιγγεις το ndrive κλειδωνει τους δορυφορους και μολις κλειδωσει εισαι ετοιμος για πλοηγηση απλα και ωραια :yahoo::yahoo::yahoo:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...