Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τη huawei είχαν πει τέλος Νοεμβρίου. Πολύ πρόσφατα κάποιο μέλος του xda έγραψε ότι είχε ενημέρωση ότι η ρομ θα βγει αυτό το Σάββατο ή τη Δευτέρα.

Περιμένουμε λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε θα έρθει η 2.3; θα λύσει το πρόβλημα με το deep sleep?

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

εγώ επιμένω οτι το Χ5 δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με το deep sleep.

Πάντα κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη γι αυτό.Αν διαβάζεται κι άλλα forum θα δείτε

αντίστοιχες αναφορές για τα περισσότερα android.

Link to comment
Share on other sites

εγώ επιμένω οτι το Χ5 δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με το deep sleep.

Πάντα κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη γι αυτό.Αν διαβάζεται κι άλλα forum θα δείτε

αντίστοιχες αναφορές για τα περισσότερα android.

Το οτι ειναι υπευθηνη καποια εφαρμογη ειναι 1000% σιγουρο,οταν ηταν παρθενο το τηλ. μου εμπαινε παντα σε deep sleep,αλλα σταματησε να μπαινει μετα απο την εγκατασταση πολλων εφαρμογων και παιχνιδιων που στην εγκατασταση το αναφερουν κιόλας οτι δεν επιτρεπουν το τηλ. να μπει σε deep sleep!

Απ'οτι καταλαβα ομως αυτο γινετε μονο οταν εχω συγχρονος το wifi ενεργοποιημενο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos μετα απο restart το X5 κολλησε στην οθονη με το σημα IDEOS. Δεν μπορω να μπω σε recovery mode παρα μονο με usb σε μωβ οθόνη. Τι μπορω να κανω? Θα παθω εγκεφαλικο !!!! Ειμαι με original rom ...
Link to comment
Share on other sites

περνα original recovery img και δες αν ανοιξει (αλλιως ξανα περνα το clock work recovery μετα ξανα να δεις μηπως αλλαξει κατι).
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού γράφει ότι έχει την original rom(άρα και την original recovery).

Δοκίμασε να δεις αν μπορείς να συνδεθεις με το adb από γραμμή εντολών dos στο pc. Θα χρειαστείς το adb το οποίο περιέχεται στο adroid-sdk στο φάκελο platform tools. Ίσως μπορείς να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με την εντολή adb shell και μετά wipe data. Λέω ίσως γιατί ενδεχομένως να χρειάζονται δικαιώματα root. Σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστεί να γίνει η συσκευή rooted, πράγμα που μπορείς να κάνεις επίσης από το Pc με το superoneclick root(όλα μπορείς να τα βρεις εύκολα ψάχνοντας στο google).

 

Πολύ πρόσφατα διάβασα κάπου ότι μπορείς να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αν πατήσεις το πλήκτρο απενεργοποίησης της συσκευής(ενώ είναι ήδη ενεργή) έχοντας ήδη πατημένα τα πλήκτρα έντασης ήχου. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει, αλλά δοκίμασέ το μήπως και αποφύγεις τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos μετα απο restart το X5 κολλησε στην οθονη με το σημα IDEOS. Δεν μπορω να μπω σε recovery mode παρα μονο με usb σε μωβ οθόνη. Τι μπορω να κανω? Θα παθω εγκεφαλικο !!!! Ειμαι με original rom ...

 

 

Κανε αυτο που ειχα κανει και εγω σε αντιστοιχη περιπτωση, ειχε κολλησε εκει που λεει IDEOS και δεν εκανε τιποτα. Εκανα hard reset (volume up+power button) και επελεξα νομιζω την δευτερη και την τριτη επιλογη (δεν θυμαμαι τι ακριβως ελεγαν, αλλα το θεμα ειναι να σβησεις τα παντα απο το κινητο). Μετα εγινε restart κ απο τοτε λειτουργει κανονικα. Το κακο με το hard reset ειναι πως θα πρεπει μετα να ξαναπερασεις ο,τι ειχες βαλει μεχρι τοτε στο κινητο.

Δοκιμασε το και πες μας τι εγινε.

ΥΓ: Πανω κατω πηγαινει με τα κουμπια της φωνης (στο μενου που θα σου εμφανισει).

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού λέει, ότι δε μπορεί να μπει σε recovery mode, πως θα τα κάνει όλα αυτά που λες?

 

@mike71

Αν μπορείς να μπεις στη μωβ οθόνη, μπορείς επίσης να αντικαταστήσεις τα αρχεία του φακέλου image(όταν συνδέεις τη συσκευή με το καλώδιο θα πρέπει να σου ανοίγει στο pc) με τα default, για τα οποία υπάρχει link σε πιο πίσω σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού λέει, ότι δε μπορεί να μπει σε recovery mode, πως θα τα κάνει όλα αυτά που λες?

 

@mike71

Αν μπορείς να μπεις στη μωβ οθόνη, μπορείς επίσης να αντικαταστήσεις τα αρχεία του φακέλου image(όταν συνδέεις τη συσκευή με το καλώδιο θα πρέπει να σου ανοίγει στο pc) με τα default, για τα οποία υπάρχει link σε πιο πίσω σελίδες.

 

πρεπει να κανω αλλαγη ονομασιας ? απο recovery σε recovery.img και απο boot σε boot.img γιατι μετα δεν βγαζει μωβ οθονη αλλα μπλε!!! παιδια sorry αλλα δεν ξερω πολλα πραγματα :O

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε βλέπεις από τα windows την κατάληξη του αρχείου, και αυτό επειδή είναι ενεργοποιημένη η επιλογή απόκρυψης καταλήξεων για γνωστούς τύπους αρχείων. Αν το κάνεις recovery.img πχ, στην ουσία προσθέτεις .img στο όνομα του αρχείου, δεν αλλάζεις την κατάληξη, οπότε γίνεται recovery.img.img και γιαυτό έχεις την μπλε οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανω αλλαγη ονομασιας ? απο recovery σε recovery.img και απο boot σε boot.img γιατι μετα δεν βγαζει μωβ οθονη αλλα μπλε!!! παιδια sorry αλλα δεν ξερω πολλα πραγματα :O

 

παιδια εκανα αντικατασταση ολων το αρχειον απο εδω >http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18197433&postcount=3 αλλα παλι κολαει στο σημειο που φορτωνει (εικονα Ideos ). Τι αλλο μπορω να κανω???

Κανεις απο Χανιά για βοηθεια ??:thanks::help:

Edited by mike71
Link to comment
Share on other sites

Τέλη Νοεμβρίου η gingerbread το άλλο με τον τοτό το ξέρετε;;;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Απο τέλη σεπτέμβρη σε τέλη οκτώβρη απο τέλη οκτώβρη σε τέλη νοέμβρη

Ε είμαστε στα τέλη νοεμβρη εκτός αν εννοούν στη huawei τέλη νοέμβρη την 30/11/11 και ώρα 23:59:53 νομίζω οτι είναι μούφα όλη η υπόθεση ακόμα και αν το u8800 pro την έχει απο το κουτί για το οποίο φαντάζομαι θα λένε τέλη μαϊ ξερω γω θα υπάρχει διαθέσιμη η 4.0 (sure thing) :cool:

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη ειμαι φρεσκος με αυτη την συσκευη ποσες ωρες κανει να σας φορτισει η μπαταρια;Ρωταω γιατι εμενα εκανε 8 ωρες να φορτισει με κλειστη την συσκευη.Για να δω μηπως υπαρχει καποιο προβλημα.(Η μπαταρια ειναι καινουργια).

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που είχα γράψει πριν καιρό εδώ για το ράδιόφωνο ισχύει.

Ναι, η συσκευή μας διαθέτει FM chip και πιθανότατα σύντομα η εφαρμογή spirit FM θα την υποστηρίζει.

Μόλις πριν λίγο δοκίμαζα την τελευταία έκδοση όπου το ραδιόφωνο λειτουργεί μερικώς(προς το παρόν). Δηλαδή, κατάφερα να πιάσω σταθμούς fm, αλλά δεν βρήκα τρόπο να ρυθμίσω την ένταση της φωνής. Το ραδιόφωνο λειτουργεί μόνο από τα ακουστικά(από το μεγάφωνο ακούγεται μόνο ένας σιγανός θόρυβος).

Επίσης υπάρχουν κάποια κολλήματα και επανεκκινήσεις(προφανώς επειδή χρειάζεται περαιτέρω ανάπτυξη για καλύτερη υποστήριξη).

Το γεγονός όμως είναι ότι έχουμε και ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Audio method

qdsp5v2

 

Έβαλα ακουστικά, την παραπάνω ρύθμιση χώρα Ελλάδα αλλάδεν κάνει τίποτα. Μετά από λίγο boot το rooted ideos μου... Χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ακουστικά, την παραπάνω ρύθμιση χώρα Ελλάδα αλλάδεν κάνει τίποτα. Μετά από λίγο boot το rooted ideos μου... Χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις?

 

Ακριβως το ιδιο κανει και σε μενα .... σε φιλο με την ιδια συσκευη (μαζι τα πηραμε) παιζει !!!!!

rooted και τα 2 με stock rom.

 

Τι μπορει να φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως δουλεύει αρκει το τηλ. να είναι root. Η φωνή δεν ρυθμίζεται και παίζει στερεοφωνικά αν το καρφι μπει μέχρι τη μέση αλλιως μονοφωνικά.

Η ρομ μου είναι η αρχική της wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...