Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν μπορει να ειμαι τοσο χαζος!εχω φαει το κινητο να βαλω ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο γιατι πριν λιγο συνειδητοποιησα οτι δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο!ειδα και σε προηγοθμενα μηνυματα οτι εψαχναν κ αλλοι τα ελληνικα για το πληκτρολογιο!

απο εδω την κατεβασα την τελευταια εκδοση http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3791&tb=0

τι λαθος εχω κανει?συγνωμη και παλι!

 

περαστε ενα αλλο πληκτρολογιο να τελειωνουμε... πρεπει να ειστε με το stock οπως και να εχει? (αναφερομαι σε πολλουυυυυς)

 

multiling, go keyboard, smart keyboard, swift key x κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία!

Ναι βρε παιδιά μην κολλάτε με το πληκτρολόγιο καλά λέει o iakoboss7!

Δείτε και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102&page=6 μπορεί να το έχω ξαναγράψει!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το κινητό πρέπει να έχει βγεί σε τόσες εκδόσεις που και οι Κινέζοι έχουν χάσει τη μπάλα. Εκτός απο τις 2 οθόνες πρέπει να έχει και διαφορές σε άλλα εξαρτήματα (π.χ. wifi) και γι αυτό σε κάποιους δουλεύει η 2.3 και σε άλλους όχι.

 

Έτσι απο περιέργεια κάποιος που δοκίμασε τη 2.3 ας κάνει το εξής. Με το stock dialer γράφεις *#*#4628579#*#* πας project menu, venner information, apparatus type query. Γράψτε τις σας λέει εκεί. Να δούμε τουλάχιστον αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρεις απο πριν αν θα έχεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιοξεφτιλες...

μην πω τι ακριβως τα καναν οι Κινεζοι ¿?%

Δεν την περναω την καινουρια με τιποτα...

και την καλοφτιαξανε. Να χρειαζεται μεταπτυχιακο στο linux για να κανεις root, να ξαναβαλεις το χαμενο IMEI η να πας απλα ξανα στην σταθερη 2.2 ...

Σε εξι μηνες το παρατησαν νεο κινητο. Ποτε ξανα ανωνυμο κινητο! Το μονο που ηθελα περα απο το απροβληματιστο της 2.2.1 ηταν να στρωσει το βιντεο. Και αυτοι το τελειωσαν το ζητημα...

Αν ξαναπαρω Android θα ειναι καποιο Nexus η τουλαχιστον Samsung. Και η Google θα επρεπε να προσεχει που βαζει την ... υπογραφη της. Βλεπω στο πισω μερος της συσκευης το logo της και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.

Νιωθω τρισευτυχισμενος που πηρα το N8 τωρα που η anna και οι αναβαθμισεις της καμερας σφυρανε! Κραταω αυτο για δευτερο του πεταμου, για κανενα σερφαρισμα και για τηλεφωνο παραλιας. Η τελος μπορει να το δωσω του σκοτωμου για να μη το βλεπω μπροστα μου...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παλιοξεφτιλες...

μην πω τι ακριβως τα καναν οι Κινεζοι ¿?%

Δεν την περναω την καινουρια με τιποτα...

και την καλοφτιαξανε. Να χρειαζεται μεταπτυχιακο στο linux για να κανεις root, να ξαναβαλεις το χαμενο IMEI η να πας απλα ξανα στην σταθερη 2.2 ...

Σε εξι μηνες το παρατησαν νεο κινητο. Ποτε ξανα ανωνυμο κινητο! Το μονο που ηθελα περα απο το απροβληματιστο της 2.2.1 ηταν να στρωσει το βιντεο. Και αυτοι το τελειωσαν το ζητημα...

Αν ξαναπαρω Android θα ειναι καποιο Nexus η τουλαχιστον Samsung. Και η Google θα επρεπε να προσεχει που βαζει την ... υπογραφη της. Βλεπω στο πισω μερος της συσκευης το logo της και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.

Νιωθω τρισευτυχισμενος που πηρα το N8 τωρα που η anna και οι αναβαθμισεις της καμερας σφυρανε! Κραταω αυτο για δευτερο του πεταμου, για κανενα σερφαρισμα και για τηλεφωνο παραλιας. Η τελος μπορει να το δωσω του σκοτωμου για να μη το βλεπω μπροστα μου...

παρε μια τηλεκαρτα

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα τι να κανουμε ειμαι γκρινιαρης

Ας ελπισουμε οτι θα πατησει καποιος πανω στην επισημη και θα φτιαξει κατι ετοιμο, σταθεροτερο και με overclock.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το κινητό πρέπει να έχει βγεί σε τόσες εκδόσεις που και οι Κινέζοι έχουν χάσει τη μπάλα. Εκτός απο τις 2 οθόνες πρέπει να έχει και διαφορές σε άλλα εξαρτήματα (π.χ. wifi) και γι αυτό σε κάποιους δουλεύει η 2.3 και σε άλλους όχι.

 

Έτσι απο περιέργεια κάποιος που δοκίμασε τη 2.3 ας κάνει το εξής. Με το stock dialer γράφεις *#*#4628579#*#* πας project menu, venner information, apparatus type query. Γράψτε τις σας λέει εκεί. Να δούμε τουλάχιστον αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρεις απο πριν αν θα έχεις προβλήματα.

 

τωρα δεν παινει! το εγραψες σωστα; βαριεμε να ψαξω....:p

 

 

 

τελικα τωρα ειναι *#*#2846579#*#*

Edited by harisalex
Link to comment
Share on other sites

εμενα με φοβιζει η εγγυηση παιδια κ γιαυτο λεω να μην αλλαξω.

μεχρι στιγμης η 2.2 με ικανοποιει κ δεν εχω προβλημα με το wifi κ δεν θελω να το ρισκαρω.

φυσικα αν βγει κατι πιο σταθερο θα δοκιμασω αν αρχισω να το βατιεμαι κ θελω να βαλω καμια custom να πειραματιστουμεε κ λιγο.θα παρακολουθω στενα το θεμα.παρακαλω να μας κρατατε ενημερους

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

 

Έκανα κι εγώ το update και μέχρι στιγμής όλλα δείχνουν καλά (εκτός απο το ΥΠΕΡευαίσθητο touch.

Δεν το δοκίμασα ακόμα εκτενέστερα γιατι αντιμετοπίζω σπαστικό πρόβλημα.

 

Δεν μπορώ να κάνω root

δοκίμασα z4root, superoneclick, Doomlord's

 

ΤΙΠΟΤΑ!:cry:

Πρέπει να κάνω root για να περάσω εφαρμογές με το titanium γιατι ενώ έκανα backup με το hi suite δεν βρίσκει τα ερχεια του για να κάνει restore!!!

(ισως και να έκανα κάτι λάθος δεν ξέρω)

 

Αν κάποιος ξέρει ας μου πει μια λύση για root, εδω και 4 ώρες παιδεύομαι και άκρη δεν έβγαλα!

 

Μετά απο μισό περίπου χρόνο χρήσης άντε τρέχα γύρευε τώρα ρυθμίσεις και εφαρμογές απο την αρχή:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εισαγωγή του κωδικού:

Touchscreen type: Atmel-rmi-touchscreen

External Camera Type: OV5647_sunny

EEMC Flash type: SanDisk-3959422976

LCD Type: Truly NT35582

Board ID: MSM7X30_U8800.VerC

Compass Info: st303dlh

Gsensor Info: st303dlh

Memory Type: Samsung-K3PE4E400A

 

H οθόνη όντως είναι πιο ευαίσθητη, αλλά μερικές φορές θέλει να κλείσεις από το πλήκτρο on-off και να ανάψεις πάλι το φωτισμό γιατί δεν αποκρίνεται.

Το Wifi παραμένει σταθερό και λειτουργεί.

 

 

Radical τα έγραψα για το HiSuite... Εμένα τις εφαρμογές τις κράτησε, δεν κράτησε όμως επαφές, ημερολόγιο κλπ κλπ κλπ.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

και εμενα η οθονη μου φαινετε πιο ευαισθητη το κινητο πιο γρηγορο θα προσπα8ισω να το κανω ροοτ σε λιγο το μονο ''προβλημα'' οτι στο πληκτρολογιο και στα 4 μαλακα κουμπια δεν εχει δονηση!!!εχετε καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

και εμενα η οθονη μου φαινετε πιο ευαισθητη το κινητο πιο γρηγορο θα προσπα8ισω να το κανω ροοτ σε λιγο το μονο ''προβλημα'' οτι στο πληκτρολογιο και στα 4 μαλακα κουμπια δεν εχει δονηση!!!εχετε καποια ιδεα?

 

Ρυθμίσεις ----)ήχος ----)απτικα σχόλια, κανείς check και έχεις δόνηση

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εισαγωγή του κωδικού:

Touchscreen type: Atmel-rmi-touchscreen

External Camera Type: OV5647_sunny

EEMC Flash type: SanDisk-3959422976

LCD Type: Truly NT35582

Board ID: MSM7X30_U8800.VerC

Compass Info: st303dlh

Gsensor Info: st303dlh

Memory Type: Samsung-K3PE4E400A

 

H οθόνη όντως είναι πιο ευαίσθητη, αλλά μερικές φορές θέλει να κλείσεις από το πλήκτρο on-off και να ανάψεις πάλι το φωτισμό γιατί δεν αποκρίνεται.

Το Wifi παραμένει σταθερό και λειτουργεί.

 

 

Radical τα έγραψα για το HiSuite... Εμένα τις εφαρμογές τις κράτησε, δεν κράτησε όμως επαφές, ημερολόγιο κλπ κλπ κλπ.

 

ολα τα βλεπω ιδια αλλα εκτος απο External Camera Type: OV5647_sunny γραφει και internal cameral type:query error μηπως ειναι κατι λαθος να ξανακατεβασω την ρομ και να την ξαναφλασσαρω?

Link to comment
Share on other sites

ολα τα βλεπω ιδια αλλα εκτος απο External Camera Type: OV5647_sunny γραφει και internal cameral type:query error μηπως ειναι κατι λαθος να ξανακατεβασω την ρομ και να την ξαναφλασσαρω?

 

Το γράφει και σε εμένα, μάλλον εννοεί ότι δεν έχει συνδεδεμένη κάμερα που κοιτάει προς τα εμπρός. Απλά δεν θεώρησα ότι έχει νόημα να το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εισαγωγή του κωδικού:

Touchscreen type: Atmel-rmi-touchscreen

External Camera Type: OV5647_sunny

EEMC Flash type: SanDisk-3959422976

LCD Type: Truly NT35582

Board ID: MSM7X30_U8800.VerC

Compass Info: st303dlh

Gsensor Info: st303dlh

Memory Type: Samsung-K3PE4E400A

 

H οθόνη όντως είναι πιο ευαίσθητη, αλλά μερικές φορές θέλει να κλείσεις από το πλήκτρο on-off και να ανάψεις πάλι το φωτισμό γιατί δεν αποκρίνεται.

Το Wifi παραμένει σταθερό και λειτουργεί.

 

 

Radical τα έγραψα για το HiSuite... Εμένα τις εφαρμογές τις κράτησε, δεν κράτησε όμως επαφές, ημερολόγιο κλπ κλπ κλπ.

 

εγω εχω synapitcs στο touch screen.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα της οθόνης δεν το θεωρώ σημαντικό, από τη στιγμή που δεν με προβληματίζει η λειτουργία του... Μήπως παραψειρίζουμε την μαϊμού; Νταξ, το να μην δουλεύει σε κάποιους το wifi είναι ζήτημα. Το "υπερευαίσθητη οθόνη" είναι πολύ υποκειμενικό... Προσωπικά την θεωρώ απείρως καλύτερη από πριν και μου αρέσει το "υπερευαίσθητο" και δεν θα ήθελα να το "φτιάξουν".
Link to comment
Share on other sites

παντος με τον μπραουζερ εχω χαζεψει.. λες και εβαλα τουρμπο και νος μαζι ανοιγουν οι σελιδες!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

 

Έκανα κι εγώ το update και μέχρι στιγμής όλλα δείχνουν καλά (εκτός απο το ΥΠΕΡευαίσθητο touch.

Δεν το δοκίμασα ακόμα εκτενέστερα γιατι αντιμετοπίζω σπαστικό πρόβλημα.

 

Δεν μπορώ να κάνω root

δοκίμασα z4root, superoneclick, Doomlord's

 

ΤΙΠΟΤΑ!:cry:

Πρέπει να κάνω root για να περάσω εφαρμογές με το titanium γιατι ενώ έκανα backup με το hi suite δεν βρίσκει τα ερχεια του για να κάνει restore!!!

(ισως και να έκανα κάτι λάθος δεν ξέρω)

 

Αν κάποιος ξέρει ας μου πει μια λύση για root, εδω και 4 ώρες παιδεύομαι και άκρη δεν έβγαλα!

 

Μετά απο μισό περίπου χρόνο χρήσης άντε τρέχα γύρευε τώρα ρυθμίσεις και εφαρμογές απο την αρχή:mad::mad::mad:

Αν δε λειτουργουν τα παραπάνω, μόνη λύση είναι να το κάνεις χειροκίνητα. Εξηγώ πως εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1423422

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Αν δεν βγει κάποιο update από την huawei που να τα διορθώνει όλα και να μην υπάρχει πρόβλημα ούτε με wifi ούτε με οθόνη καλό είναι να μην κάνουμε το update. Για όσους όμως ήδη το κάναμε και ιδιαίτερα για όσους δεν έχουν wifi (που είναι νομίζω και το πιο σοβαρό πρόβλημα) ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για να γυρίσουμε πίσω στα 2.2;
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Αν δεν βγει κάποιο update από την huawei που να τα διορθώνει όλα και να μην υπάρχει πρόβλημα ούτε με wifi ούτε με οθόνη καλό είναι να μην κάνουμε το update. Για όσους όμως ήδη το κάναμε και ιδιαίτερα για όσους δεν έχουν wifi (που είναι νομίζω και το πιο σοβαρό πρόβλημα) ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για να γυρίσουμε πίσω στα 2.2;

 

επειδη και εμενα πιο πολυ με καιει το θεμα με το wifi (ευτυχως που εχω μπολικα MB για καταναλωση) ειμαι σε διλημα να το αφησω ετσι μεχρι νεοτερας η να το γυρισω στην 2.2.1 ?αν και απο οτι διαβασα ειναι λιγακι δυσκολη διαδικασια!μακαρι να βγει κατι να το φτιαξει!

παντως η οθονη του πεταει οπως και o browser εστω και με 3g!;)

 

με τον κωδικο βλεπω οτι εχω τα ιδια με τους παραπανω απλα αλλαζει:

touch screen type:synaptics-ts-byd.c

external cameral type:s5k4e1gx_p

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ----)ήχος ----)απτικα σχόλια, κανείς check και έχεις δόνηση

 

ειναι τσεκαρισμενο και δεν εχει δονηση θα ξαναπερασω την ρομ γιατι οταν εκανε ρεβοοτ ηταν αρκετη ωρα σαν κλειστο το κινητο και πατησα το κουμπι να το ανοιξω οποτε μαλλον κατι πηγε στραβα παντως το κινητο πεταει με το wifi δεν εχω κανενα προβλημα η οθονη πολυ καλυτερη και το ιντερνετ σφαιρατο

Link to comment
Share on other sites

S.O.S όποιος μπορεί να βοηθήσει.

στα καλά καθούμενα κι ενώ άλλαξα μπαταρία απ'την δεύτερη που έχω στην μανίσια,

έπαψε να αναγνωρίζει την microsd 16gb .Μάλιστα ούτε τα windows την βλέπουν,κι

όταν την βλέπουν ζητούν να την φορμάρουν.Αλλά ούτε κι αυτό γίνεται,κι έχω δοκιμάσει

ένα σωρό ειδικά προγράμματα,διάφορα readers,τίποτα.Κοινώς, δεν μπορώ να κάνω τίποτα με την κάρτα μου,και τα backup του titanium είναι μέσα:(

ούτε μέσα απ'τις ρυθμίσεις μπορώ να την φορμάρω,και με την κάρτα μέσα πλέον,

το τηλ δεν μπουτάρει.(χωρίς αυτήν όλα καλά)

είναι δυνατόν να την κατέστρεψε?κανείς καμιά ιδέα?

έχω ακόμη την 2.2.1 την stock με root,και όλα λειτουργούσαν τέλεια μέχρι

αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

S.O.S όποιος μπορεί να βοηθήσει.

στα καλά καθούμενα κι ενώ άλλαξα μπαταρία απ'την δεύτερη που έχω στην μανίσια,

έπαψε να αναγνωρίζει την microsd 16gb .Μάλιστα ούτε τα windows την βλέπουν,κι

όταν την βλέπουν ζητούν να την φορμάρουν.Αλλά ούτε κι αυτό γίνεται,κι έχω δοκιμάσει

ένα σωρό ειδικά προγράμματα,διάφορα readers,τίποτα.Κοινώς, δεν μπορώ να κάνω τίποτα με την κάρτα μου,και τα backup του titanium είναι μέσα:(

ούτε μέσα απ'τις ρυθμίσεις μπορώ να την φορμάρω,και με την κάρτα μέσα πλέον,

το τηλ δεν μπουτάρει.(χωρίς αυτήν όλα καλά)

είναι δυνατόν να την κατέστρεψε?κανείς καμιά ιδέα?

έχω ακόμη την 2.2.1 την stock με root,και όλα λειτουργούσαν τέλεια μέχρι

αυτή την στιγμή.

μαλλον η καρτα σου τα επαιξε..

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η καρτα σου τα επαιξε..

 

έτσι στα καλά καθούμενα;

ήταν σε αναμονή,το'κλεισα να αλλάξω μπαταρία,

και αυτό ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...