Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και εγω ειμαι κατοχος εδω και μια μερα του χ5και παει καλα αλλα εχω ενα ερωτημα.μπορουμε να αυξησουμε την ενταση του μεγαφωνου με κανενα προγραμμα?το εχω τερμα αλλα δεν ακουγετε τοσο δυνατα.δηλαδη αν ειναι μεσα στην τσαντα μου δεν το ακουω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ηχειο του ειναι αρκετα δυνατο αν το δοκιμασεις απλα φυσικα αν μεσα στη τσαντα το ηχειο ειναι καλυμμενο τοτε δεν ακουγεται...

απλα συνηθως απο κατασκευη καποια κινητα ετσι οπως ειναι σχεδιασμενα το ηχειο τους δεν μπορει να καλυφθει ευκολα...

στα λεω γιατι σε τερμα ενταση που το εχω οποτε χτυπαει σχεδον τρομαζω !! (υπερβολη βεβαια απλα για να σου τονισω οτι ειναι οκ η ενταση του)..

αν εχεις τις γνωσεις πηγαινε στο φακελο

etc και βρες το

hwVolumeFactor.cfg...

το ανοιγεις με τα καταλληλα δικαιωματα και αλλαζεις την τιμη του speaker απο 90 (που λογικα ειναι απο default) σε 100 και θα ειναι ακομη καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

το ηχειο του ειναι αρκετα δυνατο αν το δοκιμασεις απλα φυσικα αν μεσα στη τσαντα το ηχειο ειναι καλυμμενο τοτε δεν ακουγεται...

απλα συνηθως απο κατασκευη καποια κινητα ετσι οπως ειναι σχεδιασμενα το ηχειο τους δεν μπορει να καλυφθει ευκολα...

στα λεω γιατι σε τερμα ενταση που το εχω οποτε χτυπαει σχεδον τρομαζω !! (υπερβολη βεβαια απλα για να σου τονισω οτι ειναι οκ η ενταση του)..

αν εχεις τις γνωσεις πηγαινε στο φακελο

etc και βρες το

hwVolumeFactor.cfg...

το ανοιγεις με τα καταλληλα δικαιωματα και αλλαζεις την τιμη του speaker απο 90 (που λογικα ειναι απο default) σε 100 και θα ειναι ακομη καλυτερα...

 

Με ποια δικαιωματα δηλαδη? Παταμε το φακελο μετα κειμενο κ απο κει το μετονομαζουμε δηλαδη? Εμενα παρεπιπτοντως το speaker ειναι στα 75.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

mipos mporeis na moy pis analitika pos ginete ayto me to akoustiko?

 

1 - πρεπει να εχεις το κινητο σου rooted με μια εφαρμογη οπως πχ το z4root

2 - πρεπει να εχεις ή τον root explorer ή τον es explorer

3 - ανοιγεις πχ τον es expl (λεω αυτον γιατι ειναι free απο το μαρκετ) και βρισκεις τον φακελο "etc"

4 - μεσα σαυτον υπαρχει το αρχειο που σου ειπα hwVolumeFactor.cfg

5 - το ανοιγεις με σαν text (στις επιλογες που λογικα θα σου εμφανισει θα επιλεξεις το "es note editor")

6 - αλλαζεις την τιμη που θες

 

σημειωση : στον es explorer οταν το ανοιξεις θα πατησεις το menu και θα πας στο settings οπου και θα τικαρεις εκει που λεει root settings Και τα 2

root explorer , mount file system

σημειωση 2 : οταν ανοιγει ο explorer εχει κατι εικονιδια σε μια μπαρα...

λογικα καπου θα δειχνει μια sd καρτουλα και καλα που σε ενημερωνει οτι βλεπεις τα περιεχομενα της sd...

εσυ πατας αυτο το εικονιδιο και θα εμφανιστει ενα σπιτακι (το home) και εκει θα ψαξεις το φακελο etc...

 

αυτα....

 

 

απο πμ που εστειλα αντιγραφω εδω...

επισης η τιμη 100 που ειπα να βαλετε δε ξερω αν ειναι η καλυτερη μιας και αυτα τα ειχα πειραξει καιρο πριν και δε θυμαμαι...

μπορει πχ το 85 ή το 90 να ειναι καλυτερες ρυθμισεις απο αποψη ποιοτητας απλα τοτε ειχα βαρεθει να ψαξω παραπανω...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Τα root explorer κ mount file system τα ξετικαρουμε μετα αφου αλλαξουμε την ενταση?

Τελικα ξερει κανεις γιατι οταν ανοιγω τον es manager μου δειχνει οτι συνεχεια τρεχουν καποιες εφαρμογες χωρις να εχω χρησιμοποιησει το τηλεφωνο?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα screen protector επειτα απο διαφορες δοκιμες κατεληξα στον crystal clear της dr mugen απο ebay. Κορυφαιος σε ποιοτητα, πανευκολος στην εφαρμογη, αγρατζουνιστος και αριστη αποδοση στην αφη. Τον φοραω 2η βδομαδα και δεν εχει κανει κιχ. οι φθηνιαρικοι noname θελουν αλλαγη ανα βδομαδα λογω γρατζουνιων...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

Μπορεις να παραθεσεις καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω αλλαγη ρομ στο κινητο μου!δεν με απασχολει εαν ειναι αγγλικα η ελληνικα ποια θα μου προτεινατε?ποια ειναι καλυτερη αυτη τησ μιυι τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε η θηκη παιδια κ ειναι ολα τα λεφτα οπως ακριβως μου αρεσει

ειναι σχετικα λεπτη κ εφαρμοζει αψογα αξιζει τα λεφτα της.

επισης μου εστειλε 2 ζελατινες αντι για 1.προτεινεται ανεπιφυλακτα

8 εργασιμες εκανε παντως κ ηρθε στο σπιτι.

http://www.ebay.com/itm/110719160383?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_4577wt_754

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

απο πμ που εστειλα αντιγραφω εδω...

επισης η τιμη 100 που ειπα να βαλετε δε ξερω αν ειναι η καλυτερη μιας και αυτα τα ειχα πειραξει καιρο πριν και δε θυμαμαι...

μπορει πχ το 85 ή το 90 να ειναι καλυτερες ρυθμισεις απο αποψη ποιοτητας απλα τοτε ειχα βαρεθει να ψαξω παραπανω...

 

Αυτος ο τροπος ειναι για αλλαγη της εντασης του ηχειου ή του ακουστικου;;

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να κανουμε hotspot το κινητο μας??με καποιο application?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τροπος ειναι για αλλαγη της εντασης του ηχειου ή του ακουστικου;;

 

κατα τη διαρκεια παρατηρησα οτι αυτο ειναι για το ακουστικο υποτιθεται και με βαση το γιατι ειχα ψαξει πως αλλαζει...

αυτο το ειχα βρει απο xda με καποια hints για μικρες αλλαγες που μπορουμε να κανουμε...

παρολα αυτα χτες που κοιταζα το αρχειο μετα απο μηνες παρατηρησα οτι μεσα στο .cfg γραφει "speaker" οποτε δε ξερω που αναφερεται ακριβως μιας και ειναι λιγο διφορουμενο αυτο...

 

εγω το ειχα αλλαξει για το ακουστικο παντως (και αποσο θυμαμαι ειχε κανει δουλεια) οποτε μαλλον εκει αναφερεται...

τωρα που το ειπες παρατηρησα και τα ποστ και ειχα ξεχασει τι ακριβως ζηταγε το ποστ του φιλου παραπανω μιας και ενω στην αρχη καταλαβα για το ηχειο μετα εγραφα τις οδηγιες εχοντας στο μυαλο μου οτι μεσα στο αρχειο εχει παραπανω ρυθμισεις αλλα μετα που ειδα οτι ειναι μονο 2 γραμμες θυμηθηκα τα υπολοιπα...

 

καπου θα υπαρχει και γιαυτο ρυθμιση αλλα ισως ειναι αλλου κρυμμενη...

παρολα αυτα ειναι αρκετα δυνατα το ηχειο και μονο παραμορφωση θα δημιουργησει αυξηση του...

 

μπορουμε να κανουμε hotspot το κινητο μας??με καποιο application?

 

τσεκαρε το "barnacle wifi tether" : https://market.android.com/details?id=net.szym.barnacle&hl=en αν μιλας για 3g να μοιρασεις

αν θες για wifi ψαξε στο μαρκετ εχει πολλα ή να σου προτεινει καποιος αλλος μιας και δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κανω μια ερωτηση; Πως μπορω να βαλω δικους μου ηχους για ringtones. Οταν προσπαθω να βαλω καποιον ηχο μου βγαζει μονο την λιστα των ηχων που εχει το κινητο. Δεν μπορω να βαλω κακοιο mp3?
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τους παρακάτω φακέλους στην κάρτα sd:

/media/audio/Ringtones

/media/audio/Notifications

/media/audio/alarms

 

Ανάλογα με τη χρήση για την οποία θέλεις να έχει ο ήχος τον βάζεις στον κατάλληλο φάκελο.

Ίσως να χρειαστεί να βγάλεις/βάλεις την κάρτα ξανά ή να κάνεις επανεκκίνση της συσκευής για να αναγνωριστούν οι ήχοι

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παιδια προσπαθησα να περασω το recovery για να κανω αλλαγη ρομ και η οθονη εχει γινει μπλε δεν μπαινει στο ρεκοβερυ και δεν κσερω τι να κανω..ας μου πει καποιος τι να κανω και ποια ειναι η σωστη διαδικιασια!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα...πωσ μπορω να δημιουργήσω επαφέσ??????? γιατί δεν το βρίσκω...:wacko:

 

Καλησπέρα φίλε.Πηγαίνεις στις επαφές και πατάς απ' τα touch το δεύτερο κουμπί (με τις 4 γραμμές) και πηγαίνεις νέα επαφή.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να κανουμε hotspot το κινητο μας??με καποιο application?

 

https://market.android.com/details?id=og.android.tether&feature=search_result

ουσιαστικά είναι το ίδιο με το Wireless Tether for Root Users(που δεν παίζει σε μανίσια ROM).

ενώ αυτό μου δουλεύει άψογα,και με ασφάλεια,τέλειο...

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη.

Μπορει καποιος να μου αναφερει τυχων προβληματα ή τι να προσεξω?

Υπαρχει διαθεσιμοτητα απο Wind?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό όταν πάω να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις σε ορισμένες εφαρμογές, αφού τελειώσει το download, μου βγάζει μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής (αδύνατη η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD).

Αν απεγκαταστήσω εντελώς την εφαρμογή και την εγκαταστήσω εκ νέου τότε η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά, αλλά και πάλι όχι σε όλες τις εφαρμογές. Για παράδειγμα το παιχνίδι Third Blade (που είναι πολύ καλό) ενώ το είχα εγκατεστημένο, δεν μπόρεσα να περάσω την αναβαθμισή του για τον ανωτέρω λόγο, οπότε το απεγκατέστησα. Δοκιμάσα να το ξαναβάλω αλλά τωρα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για μη επιτυχή εγκατάσταση.

Σημειωτέον ότι στην SD έχω άφθονο χώρο, γύρω στα 5Gb ελεύθερα.

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό όταν πάω να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις σε ορισμένες εφαρμογές, αφού τελειώσει το download, μου βγάζει μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής (αδύνατη η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD).

Αν απεγκαταστήσω εντελώς την εφαρμογή και την εγκαταστήσω εκ νέου τότε η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά, αλλά και πάλι όχι σε όλες τις εφαρμογές. Για παράδειγμα το παιχνίδι Third Blade (που είναι πολύ καλό) ενώ το είχα εγκατεστημένο, δεν μπόρεσα να περάσω την αναβαθμισή του για τον ανωτέρω λόγο, οπότε το απεγκατέστησα. Δοκιμάσα να το ξαναβάλω αλλά τωρα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για μη επιτυχή εγκατάσταση.

Σημειωτέον ότι στην SD έχω άφθονο χώρο, γύρω στα 5Gb ελεύθερα.

Καμιά βοήθεια;

Μεταφορα της εφαρμογης στο τηλεφωνο

αναβαθμιση της εφαρμογης

μεταφορα της εφαρμογης ξανα στη καρτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό όταν πάω να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις σε ορισμένες εφαρμογές, αφού τελειώσει το download, μου βγάζει μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής (αδύνατη η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD).

Αν απεγκαταστήσω εντελώς την εφαρμογή και την εγκαταστήσω εκ νέου τότε η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά, αλλά και πάλι όχι σε όλες τις εφαρμογές. Για παράδειγμα το παιχνίδι Third Blade (που είναι πολύ καλό) ενώ το είχα εγκατεστημένο, δεν μπόρεσα να περάσω την αναβαθμισή του για τον ανωτέρω λόγο, οπότε το απεγκατέστησα. Δοκιμάσα να το ξαναβάλω αλλά τωρα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για μη επιτυχή εγκατάσταση.

Σημειωτέον ότι στην SD έχω άφθονο χώρο, γύρω στα 5Gb ελεύθερα.

Καμιά βοήθεια;

Και σε μενα το κανει αυτο. η η μονη λυση που βρηκα ειναι να κανω εγκατασταση ολες τις εφαρμογες στη μνημη του τηλεφωνου (κανε και τη μοντα με το μεγαλωμα της αν χρειαζεται) και οταν ειναι να κανεις update να απενεργοποιειες την sd.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει αυτο. η η μονη λυση που βρηκα ειναι να κανω εγκατασταση ολες τις εφαρμογες στη μνημη του τηλεφωνου (κανε και τη μοντα με το μεγαλωμα της αν χρειαζεται) και οταν ειναι να κανεις update να απενεργοποιειες την sd.

 

Αυτη η μοντα με την επεκταση της μνημης γινεται μονο σε συσκευες με custom rom η οχι απαραιτητα?

Ειναι ευκολη διαδικασια κ αν δεν την πετυχουμε με την πρωτη θα εχουμε προβλημα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι απλό...? (το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και ώρα....)

Πως μπορώ να αποθηκεύσω μια νέα επαφή στην ΣΥΣΚΕΥΗ ?? (οχι στο gmail).

Και επίσης..... γίνεται να μεταφέρω τις επαφές μου από το gmail στην συσκευή?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Είχε χτυπήσει γύρω στο 1450.

 

Εμενα 1522:p:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...