Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα 590

 

Android system info:

internal memory max590.56mb free336.14mb

 

καλα ε μερικα ατομα ειναι οτι να ναι :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιπτωση gingerbread υπαρχει?

Πιστεύω official θα δούμε κάποια στιγμή, επειδή το άλλο νεότερο μοντελάκι το Ideos Χ3, βγαίνει με gingerbread..

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι τακτικός στο φορουμ, το συγκεκριμένο κινητό το πήρα χάρη στις πληροφορίες που διάβασα εδώ μέσα. Γι'αυτό να επιστρέψω κι εγώ λίγο feedback:

 

Ε, δίνει λίγα λεφτά κανείς και παίρνει απίστευτο value for money!! Τελεία και παύλα!!

 

Όμως, υποψιάζομαι ότι για τον ίδιο ακριβώς λόγο, πολλές συσκευές θα επιστρέψουν για αλλαγή... όπως η δικιά μου που είναι κατά τα άλλα ΑΨΟΓΗ πραγματικά, αλλά το gps αδυνατεί να κλειδώσει. Τρεις μέρες τώρα που το προσπαθώ δεν βρήκε στίγμα ποτέ, ούτε για δευτερόλεπτο! Κρίμα γιατί φοβάμαι μήπως η αντικαταστάτρια έχει κανένα άλλο κουσούρι..

Εκτός και αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι για να δω μήπως και δουλέψει και δεν χρειαστεί να το αλλάξω.

 

Δηλαδή αν πούλησε τόσο πολύ το blade αυτό πόσο θα πουλήσει? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το gps για να κλειδωσει πρεπει να βλεπει ανοιχτο ουρανο.Εκει κανει περιπου ενα λεπτο. Σε μπαλκονι που το δοκιμασα δεν ελεγε να κλειδωσει . βεβαια αν εισαι συνδεδεμενος σε wifi δινει στιγμα κατα προσεγγιση κατευθειαν. το ιδιο φανταζομαι θα ισχυει αν ειναι ενεργοποιημενο το a-gps
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χτες απο ebw αλλα εφυγα εκδρομη με τη μηχανη και δεν το ανοιξα ακομα... Το βραδι που θα ειμαι πισω θα το δω. Εχει ακομα 3-4 κομματια αν θελει καποιος. Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το gps για να κλειδωσει πρεπει να βλεπει ανοιχτο ουρανο.Εκει κανει περιπου ενα λεπτο. Σε μπαλκονι που το δοκιμασα δεν ελεγε να κλειδωσει . βεβαια αν εισαι συνδεδεμενος σε wifi δινει στιγμα κατα προσεγγιση κατευθειαν. το ιδιο φανταζομαι θα ισχυει αν ειναι ενεργοποιημενο το a-gps

 

 

Προχθές για 10 λεπτά και βάλε στην πλατεία Συντάγματος , κάτω από τον ανοιχτό ουρανό και δε βρήκε ούτε για 1 δευτερόλεπτο.

Τις επόμενες φορές που δοκίμασα ήταν στις βεράντες μου, όπου ποτέ δεν είχα πρόβλημα με οποιαδήποτε άλλη gps συσκευή. Και μια δοκιμή στην ταράτσα που έκανα χθές τζίφος..

Και φυσικά μόλις είδα το ποστ του Giannakis αμέσως πήγα να το αγνοήσω... ευτυχώς όμως υπάρχει και όριο στη μ:X μου

Σήμερα σε δευτερόλεπτα στη ταράτσα κλείδωσε! Να'σαι καλά φιλαράκο που τάραξες τα νερά!

Τώρα τι να έγινε τις προηγούμενες φορές δεν ξέρω ..

Πιθανώς να έχει κάποιο θέμα, θα το παρακολουθήσω και θα δω..

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το X5 λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια εμενα φορτιζει μεχρι το 98%?το βαζυ βραδυ και φορτιση και το αφηνω μεχρι το πρωι αλλα φορτιζει μεχρι το 98% και ποτε παραπανω.τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να πεί τι ακριβώς κάνουμε με το gps?Κατέβασα το ndrive. Από να τους κατεβάσω τους χάρτες; Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή μετά ή θα μπαίνω απ το ndrive?Ευχαριστώ!Οταν παω να κατεβασω τους χαρτες μου λεει οτι ειμαι ηδη κατοχος,Αυτο σημαινει οτι δεν θα με χρεωσει;Μην παω να τους κατεβασω και χρεωθω!
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Karthan7 >

 

Android system info:

internal memory max590.56mb free336.14mb

 

 

καλα ε μερικα ατομα ειναι οτι να ναι :!:

 

Τι θες να πεις φιλε μου, δεν καταλαβα? και δεν ειμαι ειδικος....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχω το κινητό δύο μέρες και έχω να παρατηρήσω 2 θέματα. Το ένα είναι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό όταν συνομιλώ και το άλλο είναι πώς όταν μιλάω και κάνω παύση ακούω και εγώ και ο συνομιλητής μου ένα "τσιριχτό". Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? είναι πολύ σπαστικό...
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά η ποιότητα κλήσης από μένα -κανένα παράπονο δεν άκουσα από συνομιλητές μου...

Επίσης πρέπει να πω ότι το ηχείο είναι πολύ καλό, καθαρό, αρκετά δυνατό και με λίγο μπάσο μάλιστα.

 

Για όποιον προέρχεται από τον κόσμο των Windows Mobile (όπως εγώ) και θέλει απευθείας να κάνει sync επαφές κλπ στο gmail του, οπότε και να περαστούν και στο Ideos X5, απλώς ακολουθήστε αυτό το link:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138636&topic=14299

 

Και το γράφω αυτό γιατί ψιλοπαιδεύτηκα με άλλες λύσεις σήμερα το πρωί μέχρι να βρω αυτή την οριστική!

Edited by xeirwn

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ τελικά σήμερα :)

 

Το μοναδικό θέμα που αντιμετώπισα είναι λάθος γραμματοσειρά σε εφαρμογές που κατέβασα τυχαία (NDrive 10 και Google Goggles).. Βγάζει κουτάκια αντί γράμματα! Γιατί ξέρει κανείς; Είναι κάποια ρύθμιση άραγε;

 

Και σε μένα έτσι κάνει..

 

τα <κουτακια > ειναι τα poi κ.λ.π που πρεπει να κατεβασει περιπου 32 mb πρωτα κατεβαζει αυτα και μετα χαρτες οι χαρτες που ειναι προσφορα απο wind πας χαρτη ελλαδας και πατας <αγορα> αναγνωριζει το imei του τηλεφωνου και συ λει εχεις ηδη αδεια και αρχιζει να κατεβαζει.....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω 2η μπαταρία και έχω κοιτάξει στο ebay αλλά με προβληματίζει πως στις photos των μπαταριών αναγράφεται σαν ημερομηνία 2009-..-.. δηλαδή 2 ετών μπαταρία..είναι λογικό? θα με συμβουλεύατε να κοιτάξω αλλού? καμία πρόταση? δέχομαι και πμ

 

huawei ideos x5 u8800

Link to comment
Share on other sites

απο το ndrive μπορουμε να κατεβασουμε χαρτες και αλλων χωρων ή μονο της ελλαδας? δηλ με ενδιαφερει να κατεβασω και τις κυπρου, αυτους θα πρεπει να τους πληρωσω?
Link to comment
Share on other sites

και εγω ενδιαφερομαι! αν εχετε κατι να προτεινετε στειλτε και μενα παιδια:)

 

δυστυχώς η "νεότερη" σε έτος κατασκευής μπαταρία που μπορώ να βρω είναι του 2010!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομη μια ερωτηση (αν κ δεν πηρα απαντηση στην πρωτη) ,ποσο να ανησυχω που απο την αναμονη οπου βρισκοταν εκανε επανεκκινηση προφανως( αφου ζητησε το pin )?

Ειχε καποιος αναλογη εμπειρια η ειμαι ο μονος αραγε...

Link to comment
Share on other sites

Ακομη μια ερωτηση (αν κ δεν πηρα απαντηση στην πρωτη) ,ποσο να ανησυχω που απο την αναμονη οπου βρισκοταν εκανε επανεκκινηση προφανως( αφου ζητησε το pin )?

Ειχε καποιος αναλογη εμπειρια η ειμαι ο μονος αραγε...

 

Και το δικο μου το ειχα αφησει το βραδυ ανοικτο να φορτιζει και το πρωι μολις πηγα να το ξεκλειδωσω εκανε restart. Μαλλον καποιο application την κανει την δουλεια. Ξερει κανεις να νας πει πως μπορουμε να δουμε καποιο log του λειτουργικου;

Link to comment
Share on other sites

Προχθές για 10 λεπτά και βάλε στην πλατεία Συντάγματος , κάτω από τον ανοιχτό ουρανό και δε βρήκε ούτε για 1 δευτερόλεπτο.

Τις επόμενες φορές που δοκίμασα ήταν στις βεράντες μου, όπου ποτέ δεν είχα πρόβλημα με οποιαδήποτε άλλη gps συσκευή. Και μια δοκιμή στην ταράτσα που έκανα χθές τζίφος..

Και φυσικά μόλις είδα το ποστ του Giannakis αμέσως πήγα να το αγνοήσω... ευτυχώς όμως υπάρχει και όριο στη μ:X μου

Σήμερα σε δευτερόλεπτα στη ταράτσα κλείδωσε! Να'σαι καλά φιλαράκο που τάραξες τα νερά!

Τώρα τι να έγινε τις προηγούμενες φορές δεν ξέρω ..

Πιθανώς να έχει κάποιο θέμα, θα το παρακολουθήσω και θα δω..

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το X5 λοιπόν!

 

κλειδωνει μεχρι και μεσα στο σπιτι!

ειναι απιστευτο το gps του.-

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

παιδια αρχιζομε και απογοητευομε με τα προβληματα που εχει το κινητο :/
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερο τι να κανο να παρο αυτο η το lg optimus 7 εσεις ποιο μου προτεινετε απο τα 2?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

μόλις το έβαλα να δουλέψει... :)

Εντυπώσεις μετά από μερικές ώρες.

Για την ώρα το έβαλα με μιά παλιά, ανενεργή σιμ, έτσι ώστε να το χαζέψω με την ησυχία μου και να μην έχω το άγχος του πως δουλεύει, να βάλω τους χάρτες, να περάσω με ηρεμία τις επαφές και μετά θα το χρησιμοποιήσω σαν κύρια συσκευή.

 

Επίσης εντύπωση μου έκανε ότι ξεκινώντας, ζητάει έγκριση για να μαζέψει στοιχεία για την τοποθεσία χρήστη μέσω gps, για τα οποία έγινε τόσος ντόρος...

Edited by amyroukai
παρεξήση με ένα ποστ, έσβησα κάτι που δεν έχει σημασία...
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερο τι να κανο να παρο αυτο η το lg optimus 7 εσεις ποιο μου προτεινετε απο τα 2?
φίλε μου απλά ψάξε τις διαφορές ανάμεσα στα windows 7 phone και το android και αποφάσισε τι σου ταιριάζει καλύτερα. δεν μπορεί κανείς να ξέρει τι ακριβώς ψάχνεις, τι σου αρέσει, τι όχι... προφανώς όσα παιδιά είναι εδώ, έχουν καταλήξει στο android ή έχουν διάθεση να το δοκιμάσουν. Το google ή το Bing κλπ, είναι φίλοι σου εν προκειμένω. Ή και το παρόν forum... στις ενότητες λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...