Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θες βιντεο δρασης τοτε κανενα κινητο δε σου κανει ποσο μαλλον το ιδεος

 

δεν ειπα να εχει τελειο βιντεο αλλα ενα ικανοποιητικο fps οπως π.χ το desire ,μπορουσανε απλως να βγαλουν το 720p(που μονο για διαφημιση το εβαλαν) και να βελτιωσουν το fps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανένα νέο για τους χάρτες στο NDrive μάθατε?

 

Εν συντομία κατεβαζεις το ndrive από το market και με το που πας στα προϊόντα αρχιζει να κατεβαζει το χαρτη. 170Mb

android rocks

Edited by nickboldhead
Link to comment
Share on other sites

εφυγα αυριο το πρωι να το παρω, το οπτιμους θα μπει αγγελια σε ξεφτιλα τιμη ισα-ισα να κανω αποσβεση των 200€ του ιδεος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποιο BTh πληκτρολόγιο για το κινητό όπως υπάρχει για το iphone αυτό: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=56177&selectedCategoryId=485 ;

 

Kαι κάτι άλλο: κατέβασα το ndrive και ενώ έχω ενεργοποιημένο το gps του κινητού δεν βρίσκει ποτέ στίγμα. Τι λέτε να φταίει;

Edited by mavrospete
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το μεσημέρι τους χάρτες ....το gps βρίσκει μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα δορυφόρο!!όλα μια χαρά!!
Link to comment
Share on other sites

ναι κατεβαινουν οι χαρτες τωρα 180MB! NAVTEQ 01-03-2011 GREEK

σημα κλειδωνει πολυυυυυυυυ γρηγορα!

εβαλα το igo αλλα η διαδρομη που μου προτεινε δε μου αρεσε

Για ελλαδα οι καλυτεροι χαρτες - εφαρμογη ποια ειναι?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αυτό το κινητό με τα χαρακτηριστικά που διαθέτει μου έχει κάνει πολύ αίσθηση.. θέλω να ρωτήσω, από φωτογραφίες πως τα πάει? μπορεί να ανεβάσει καποιος φωτογραφίες από το κινητό να μπορέσουμε να δούμε? Καλά δεν ζητάω να είναι και φωτογραφική μηχανή,απλά να βγάζει καλούτσικες φώτος. Αλήθεια ζουμ έχει όταν πας να βγαλεις φώτο? Και ένα τελευταιο, υπάρχει πουθενά στην Θεσσαλονίκη live να το δούμε και να το επεξεργαστούμε? Λέω να το χτυπήσω το κινητάκι, αλλά θα ήθελα να το επεξεργαστώ πρώτα,αν είναι εφικτό αυτό! Σας ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

να κάνω εγω μια ερωτηση. το gps οταν δουλευει σε χρεώνεστε μέσο ιντερνετ? ή επειδη εχεις το ndrive ειναι δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αυτό το κινητό με τα χαρακτηριστικά που διαθέτει μου έχει κάνει πολύ αίσθηση.. θέλω να ρωτήσω, από φωτογραφίες πως τα πάει? μπορεί να ανεβάσει καποιος φωτογραφίες από το κινητό να μπορέσουμε να δούμε? Καλά δεν ζητάω να είναι και φωτογραφική μηχανή,απλά να βγάζει καλούτσικες φώτος. Αλήθεια ζουμ έχει όταν πας να βγαλεις φώτο? Και ένα τελευταιο, υπάρχει πουθενά στην Θεσσαλονίκη live να το δούμε και να το επεξεργαστούμε? Λέω να το χτυπήσω το κινητάκι, αλλά θα ήθελα να το επεξεργαστώ πρώτα,αν είναι εφικτό αυτό! Σας ευχαριστώ !!

 

ΦΩΤΟ resized to 1920x1440

http://img705.imageshack.us/img705/3268/c36020110502075819resiz.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/5941/c36020110502075828resiz.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/6192/c36020110502081001resiz.jpg

 

να κάνω εγω μια ερωτηση. το gps οταν δουλευει σε χρεώνεστε μέσο ιντερνετ? ή επειδη εχεις το ndrive ειναι δωρεαν?

 

Με google maps χρεωνει

Με ndrive δε χρεωνει

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Με ποιο τροπο κανουμε videocall;Οι οδηγιες δεν γραφουν τιποτα.:(

 

videocall με μια camera? Δεν εχει μπροστινη καμερα!

με το tango (android market)

Link to comment
Share on other sites

videocall με μια camera? Δεν εχει μπροστινη καμερα!

Πάντως έχω δει συσκευή που κάνει βιντεοκλήσεις χωρίς δεύτερη κάμερα (Samsung ήταν), εσύ βλέπεις τον συνομιλητή σου κανονικά, απλώς αυτός δεν σε βλέπει (μπορείς να του δείχνεις απο την πίσω κάμερα όμως).

Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλα τηλέφωνα με την ίδια δυνατότητα...

δεν ειπα να εχει τελειο βιντεο αλλα ενα ικανοποιητικο fps

θα συμφωνήσω. Καλύτερα 30fps σε VGA παρά μεγαλύτερη ανάλυση με 15fps. (Είχα το Nokia 5230 -φθηνό μοντελάκι με άψογο VGA video)

 

Επίσης εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πόσο γρήγορα τραβάει τις φωτογραφίες, γιατί νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα σ' αυτό. Απαιτεί πολύ σταθερό χέρι για να μην βγεί κουνημένη-θολή η εικόνα;

Ακόμη, κάποιος να μας ανεβάσει και νυχτερινές φώτο (αν γίνεται με/χωρίς flash)!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

τυχαια επεσα εδω:http://www.nejlepsiceny.cz/mobilni-telefony/huawei-ideos-x5.html και το ενδιαφερον που δεν εχω ξαναδει ειναι οτι αναφερει οτι το τηλ. εχει tv out. ισχυει????

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

ξεφυγε το θεμα, night shots, Burst shooting, tv out, video call

no no no and no

δεν σας κανει

μιλάμε για κινητό με Qualcomm Scorpion και 5MP camera κατασκευής 2010, γιατί σου φαίνονται περιττά ή υπερβολικά όλα αυτά;

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

burst shooting Και night shots ειναι δυσκολη δουλεια ακομα και για φωτογραφικες μηχανες καθαροαιμες

δε θα περιμενα ποτε κινητο να αποδωσει σωστα σε τοσο δυσκολες συνθηκες ποσο μαλλον 200 ευρω

 

tv out, video call: αγοραστε το x6

 

Στα 200 ευρω με τους χαρτες ναι ειναι υπερβολικες απαιτησεις

Θελετε ενα killer κινητο με κορυφαιο δεικτη τιμης αποδοσης και τιμη στο 1/3 των κορυφαιων να ειναι ΣΕ ΟΛΑ εφαμιλο αυτων της τριπλασιας τιμης.

Εμενα μου αρκει που σε αρκετους τομεις προσφερει μια εμπειρια κοντα σε αυτα.

αμα σας νοιαζει η cam κτλ παρτε ενα νοκια n8 στα διπλασια χρηματα και με symbian

 

τα specs 5mp και 720p ειναι καθαρα specs

θα λεγα στη πραξη οτι ειναι 2mp, 480p

και οποιαδηποτε αναφορα σε low light και burst shooting ειναι ουτοπια

για τα υπολοιπα παρτε το x6

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..κατα συνδεση του κινητου με το pc ζηταει driver huawei hsusb device

που στο καλο τον βρισκουμε αυτο ?

συγχρονισμο με outlook πως κανουμε ?

συγκεκριμενα γιατι το pc suite for android της huawei δε μου δουλευει (δεν αναγνωριζει το κινητο στη θυρα usb)?

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το ndrive και ενώ έχω ενεργοποιημένο το gps του κινητού δεν βρίσκει ποτέ στίγμα. Τι λέτε να φταίει;

 

Sos ρε παιδιά, μήπως χρειάζεται αλλαγή το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

αν το κινητο δε συνοδευετε απο προγραμμα συνγχρονισμου και πως αλλιως να κανεις ? μαλλον προκειται για το πιο αχρηστη συσκευη που υπαρχει !
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..κατα συνδεση του κινητου με το pc ζηταει driver huawei hsusb device

που στο καλο τον βρισκουμε αυτο ?

συγχρονισμο με outlook πως κανουμε ?

συγκεκριμενα γιατι το pc suite for android της huawei δε μου δουλευει (δεν αναγνωριζει το κινητο στη θυρα usb)?

 

οταν τo συνδεεις ενεργοποιουνται 3 drives

το πρωτο ειναι το mobile partner

ο driver βρισκεται εκει μεσα drivers\adb_driver

το δευτερο ειναι η "καρτα" sd

Link to comment
Share on other sites

συγχρονισμο με outlook πως κανουμε ?

 

Γίνεται κάτι τέτοιο στα Android; Ή συγχρονίζουν μόνο με τις Gmail επαφές;

 

 

το pc suite for android της huawei

 

Πού υπάρχει αυτό για κατέβασμα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Sos ρε παιδιά, μήπως χρειάζεται αλλαγή το τηλέφωνο;

 

Κατέβασε από το market το GPS Test και δες αν βρίσκει δορυφόρους και αν κλειδώνει.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...