Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@elthis

Φίλε μου του ότι δεν ήταν ποτέ το δυνατό της σημείο, δεν σημαίνει ότι παίρνει συγχωροχάρτι. Κάποια στιγμή δεν πρέπει να το διορθώσει ;. Δηλαδή να κλείνουμε τους αυτόματους συγχρονισμούς... Ε τότε γιατί τους έχει ;. Να έχουμε την οθόνη συνέχεια στο 35% ;. Ε τότε γιατί να υπάρχει η επιλογή αύξηση της φωτεινότητας ;. Να μη χρησιμοποιούμε το GPS αρκετά;. Ε τότε γιατί το έχει ;.

Δηλαδή πιστεύεις ότι με τον dual core επεξεργαστή θα έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης ;. Δεν το νομίζω. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Προσωπικά έκανα φλασαρίσματα στο HTC HD2. Κουράστηκα.

Δλδ, θα έχει επιτυχία το μοντέλο αν μπορεί να ξεκλειδωθεί ;. Θα δώσω 600 ευρώ, όπως και άλλοι για να μπαίνουμε μετά στο ίντερνετ για να φλασάρουμε Rom κάθε τρεις και λίγο και να βλέπουμε tips πώς μπορούμε να μειώσουμε την κατανάλωση της μπαταρίας;. Δεν θα πρέπει με αυτά τα λεφτά να παίρνουμε ένα πολύ καλό πακέτο ;.

Ξέρω ότι σε κάποια στιγμή θα αγοράσω είτε αυτό είτε κάποιο άλλο μοντέλο. Γιατί απλά το κινητό είναι μεγαλύτερη εξάρτηση από τα ναρκωτικά :lol:

 

Προσωπικα δε flashαρω μονο για να διορθωσω καποια θεματα της stock.Το κανω επισης για να αλλαξει και λιγο το ματι αλλα και για να παρω πιο γρηγορα καποια καινουρια εκδοση...

 

Το γιατι δε θα διορθωθουν ποτε καποια πραγματα το αναφερω στο προηγουμενο post...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά στο HTC HD2, φλασάραμε γιατί βλέπαμε βελτιώσεις μεγάλες.

Θέλω να δω επίσης το GPS του.

 

Και το ξαναλέω. Έκδοση Sense 2.1 το Desire S, η μνήμη πέφτει σε σχέση με το Desire HD. Με την 3.0 Sense του Sensation τι θα γίνεται ;.

(Ας σταματήσω να γκρινιάζω όμως )

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3.0 Sense θα την παρουν και προηγουμενα μοντελα;

 

Επίσημα δύσκολο μιας και φαίνεται ιδιαίτερα απαιτητικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δύσκολο μιας και φαίνεται ιδιαίτερα απαιτητικό.

 

οποτε το desire hd στην απεξω ε;

Link to comment
Share on other sites

Είτε το θέλουμε να το αποδεχτούμε είτε όχι με τη ram θα υπάρξει θέμα και θα με θυμηθείς. Όπως υπάρχει ήδη στο Optimus 2X κατά τη γνώμη μου. Και σου το λέει κάποιος που έχει δει συσκευές και με 512 και με 768 και με 1GB RAM.

 

Ετσι ειναι. Κακα τα ψεματα, το android σαν λειτουργικο εχει τετοια θεματα και προς το παρον η Google δε φαινεται να τα εχει λυσει...

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς δεν θα το έλεγα, αλλά αυτό το θέμα με τη ram μου έχει καθίσει πολύ άσχημα.

 

Εμφάνιση πανομοιότυπη με το HD και σχεδον ιδιο με το Desire S

Τρια πραγματα αλλάζουν ουσιαστικα.

-Ο επεξεργαστης.

-Η αναλυση της οθονης

-Και η μπαταρια

Αλλα το ενα ακυρώνει το αλλο η οθονη με αυτη την αναλυση θα ειναι πολυ ενεργοβορα μιας και η GPU θα εχει πιο πολλα pixel να διαχειριστή και αρα θα καίει και πιο πολυ. βλέπε atrix με μπαταρια 1930 και ιδια αναλυση με Sensation και εχει και 4αρα οθονη.

 

Και αν δεν κανω καποιο λαθος εχουμε και μια υποβάθμιση.

-Sensation

Εσωτερική μνήμη: 1GB

-Desire HD

Εσωτερική μνήμη: 1.5GB

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν δεν κανω καποιο λαθος εχουμε και μια υποβάθμιση.

-Sensation

Εσωτερική μνήμη: 1GB

-Desire HD

Εσωτερική μνήμη: 1.5GB

 

Για να είμαστε πιο ακριβείς... στο Sensation η εσωτερική μνήμη είναι μεγαλύτερη. Απλά η διαθέσιμη είναι μικρότερη (ελέω Sense UI 3.0).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε πιο ακριβείς... στο Sensation η εσωτερική μνήμη είναι μεγαλύτερη. Απλά η διαθέσιμη είναι μικρότερη (ελέω Sense UI 3.0).

Νομιζω οτι ειμαι αρκετά ακριβής τα παράπονα στο GSMarena αλλα μαλλον ξες κατι παραπάνω απο αυτους....

Σε καθε περιπτωση αυτο που λες δεν εχει κανενα νοημα το αποτέλεσμα μετρά και ετσι να ειναι!

 

HTC Desire HD

HTC Sensation

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

περιμενα πως και πως την παρουσιαση του για να δω αν αξιζει η οχι και ποσο πολυ μπροστα ειναι.

τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα

 

1ο) περιμενα εσωτερικη μνημη αρκετα μεγαλη. ελεγαν 4gb , σιγουρα ενα μεγαλο μερος θα το αποτελουσε το λογισμικο οποτε περιμενα γυρω στα 2gb τελικα μιλαμε για 1gb. πολυ λιγο σχετικα με τον ανταγωνισμο αλλα απο την αλλη οσοι εχουμε βαλει στα αλλα android κινητα μας roms που χρησιμοποιουνε για εσωτερικη μνημη την sd ποσο χωρο παιρνουμε απο την sd? εγω εχω βαλει 1gb. οποτε μπορω να πω οτι ειναι καλο αλλα οχι αρκετο τελικα το διαθεσιμο 1gb αν οντως ειναι τοσο.

 

2ο) αυτονομια. εδω τα πραγματα εινα ιαπογοητευτικα εκτος και αν κανει τοση καλη διαχειρηση της αυτονομιας του. αν καποιος μου εγγυηθει οτι απο τις 8 πχ το πρωι μεχρι τις 10 το βραδυ με 3g ανοιχτο και μετρια χρηση κραταει (που σημαινει οτι οταν μπω στο σπιτι θα εχει μεινει 10% μπαταρια) τοτε ειμαι οκ κανενα προβλημα μια χαρα ειναι για μενα παντα γτ ετσι εχω συνηθισει απο το desire

 

3ο) οταν χρησιμοποιεις εντατικα το κινητο πχ για παιχνιδι για τραβηγμα φωτογραφιων η καταναλωση πως παει;

 

4ο) προσωπικα θεωρω οτι ειναι καλυτερο να εεις ενα τετοιο ογκωδες κινητο παρα ενα tablet αφου εμενα τελικα δε με βολευει να κυκλοφορω με το tablet ενω το αλλο ειναι το κινητο και το βολευω στη τσεπη πιο ευκολα (δεν παιρνω τσαντα μαζι μου στην εξοδο) και πχ οταν θες να ειαι στο κρεβατι πως βοηθαει το tablet να γραφεις; (εικαζω οτι δεν βολευει απο οσα εχω δει οπως βγαινει το πληκτρολογιο)

 

5ο)ακομα και αν η χωριτηκοτητα-αυτονομαι μπορει να βελτιωθει απο xda δεν εχω σκοπο να μπλεξω παλι με αλλαγες rom γτ ειναι αφανταστα κουραστικο και τελικα θελω ενα κινητο που αν ειναι απο τη μανα του κομπλε και να μην χρειαζεται αν το πειραζω συνεχεια. (οχι το iphone δε με ικανοποιει αφου και εκει ολο jailbreak Παιζει + οτι δε την παω iphone-hater :P (πλακα κανω απλα δε θελω να δωσω τοσα χρηματα για αυτο) )

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δύσκολο μιας και φαίνεται ιδιαίτερα απαιτητικό.

 

Δεν θα είναι standard με την 2.3 ?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω οτι ειμαι αρκετά ακριβής τα παράπονα στο GSMarena αλλα μαλλον ξες κατι παραπάνω απο αυτους....

Σε καθε περιπτωση αυτο που λες δεν εχει κανενα νοημα το αποτέλεσμα μετρά και ετσι να ειναι!

 

HTC Desire HD

HTC Sensation

 

Βιάζεσαι και εκτίθεσαι! Ειδικά με τον τρόπο που απαντάς! :rolleyes:

 

Καλό διάβασμα... http://www.slashgear.com/htc-sensation-offers-just-1gb-of-4gb-rom-to-users-12145797/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά κατά την γνώμη μου αν δε καταφέρει η κοινότητα να ξεκλειδώσει τον bootloader no party....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά κατά την γνώμη μου αν δε καταφέρει η κοινότητα να ξεκλειδώσει τον bootloader no party....

 

Αυτό είναι δυστυχώς ένα γενικότερο πρόβλημα για τους κατόχους HTC πλέον. :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως παρολα αυτα ειτε μας αρεσει ειτε οχι το κινητο εχει 4Gb μνημη το ποσο πανει το λειτουργικο ειναι αλλο θεμα.

Αυτος βεβαι εχει ως αποτελεσμα να εχεις διαθεσιμη 1Gb

 

Σου δινει μια 8Gb καρτα μνημης και εισαι οκ.

 

Ναι ειναι χαζο να μην εχει παραπανω μνημη αλλα απο τη στιγμη που βαζεις μια καρτα μνημης ολα σταματανε εδω

γτ μη μου πεις οτι θα φτασεις να βαλεις 1Gb ερφαρμογες!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παντως παρολα αυτα ειτε μας αρεσει ειτε οχι το κινητο εχει 4Gb μνημη το ποσο πανει το λειτουργικο ειναι αλλο θεμα.

Αυτος βεβαι εχει ως αποτελεσμα να εχεις διαθεσιμη 1Gb

 

Σου δινει μια 8Gb καρτα μνημης και εισαι οκ.

 

Ναι ειναι χαζο να μην εχει παραπανω μνημη αλλα απο τη στιγμη που βαζεις μια καρτα μνημης ολα σταματανε εδω

γτ μη μου πεις οτι θα φτασεις να βαλεις 1Gb ερφαρμογες!

 

Την δουλειά σου την κανείς σε καθε περίπτωση δεν ειπα οτι ειναι άχρηστο... Απλα λεω οτι ειναι πολυ πισω απο τον ανταγωνισμό και ελάχιστα ακόμη και απο το Disere HD(το αναφέρω γιατι ειναι το smartphone που καλείτε να αντικαταστήσει στην ουσια),

 

Και σε περιορίζει αυτο το 1GB. Και δωρο να σου κανει 8GBmicroSDHC παλι είσαι τσίμα τσίμα θελεις 16GB για να εισαι άνετος.Μην ξεχνας οτι τραβα 1080p fullHD

το καθε βίντεο θα πιάνει παρα παρα πολυ χώρο!!!

Link to comment
Share on other sites

@LeGendGR

Συμφωνώ ότι τελικά ο χρήστης 1GB θα βλέπει, αλλά καλό είναι να επισημανθεί και πόση είναι η κανονική χωρητικότητα.

 

Πάντως τις φωτογραφίες, τα τραγούδια κλπ. μπορείς να τις βάζεις και στην κάρτα μνήμης, όπως και πολλές εφαρμογές που υποστηρίζουν App2SD. Άρα λόγω μνήμης δεν νομίζω να υπάρχει και τόσο μεγάλο πρόβλημα, αν και θα μπορούσε να είναι λίγο μεγαλύτερη, κυρίως λόγω ανταγωνισμού.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

@LeGendGR

Συμφωνώ ότι τελικά ο χρήστης 1GB θα βλέπει, αλλά καλό είναι να επισημανθεί και πόση είναι η κανονική χωρητικότητα.

 

Πάντως τις φωτογραφίες, τα τραγούδια κλπ. μπορείς να τις βάζεις και στην κάρτα μνήμης, όπως και πολλές εφαρμογές που υποστηρίζουν App2SD. Άρα λόγω μνήμης δεν νομίζω να υπάρχει και τόσο μεγάλο πρόβλημα, αν και θα μπορούσε να είναι λίγο μεγαλύτερη, κυρίως λόγω ανταγωνισμού.

 

Παντου και παντα αναφέρεται η διαθέσιμη στον χρηστή μνημη η οποια ειναι στο HTC Sensation 1GB! Οπως αναφερεται και εδω myphone και στο GSMarena και σε ολα τα site!

Σε ολα τα κινητά αναφέρεται η διαθέσιμη στον χρηστη μνημη η εσωτερική μνήμη αποθήκευσης δεν μπορουμε να αλλάξουμε την ορολογία για την HTC. 1Gb εχει διαθέσιμη στον χρηστη μνημη .

Το δικό μου έλεγε 8Gb τοσο εχει πως να το κανουμε.

 

Εμενα με 720p στα 24 fps το 1 λεπτο βιντεο πιανει 80MB το ενα!!! φαντάσου με 1080p στα 30 fps τι θα γινεται. με 10 λεπτα βινετο θα θες 1Gb δηλαδή όλη την μνημη του Sensation!!!!

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

τελευταια αυτο εχει αλλαξει. θες να δεις τα specs του desire?

ελεγε 500mb ram και τελιακ ειχε διαθεσιμα 150 mb

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

τελευταια αυτο εχει αλλαξει. θες να δεις τα specs του desire?

ελεγε 500mb ram και τελιακ ειχε διαθεσιμα 150 mb

 

δεν ισχυει αυτο με την καμια φιλε.

 

κατι μπερδευεις μαλλον (rom με ram ισως.. idk)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τελευταια αυτο εχει αλλαξει. θες να δεις τα specs του desire?

ελεγε 500mb ram και τελιακ ειχε διαθεσιμα 150 mb

 

Αλλο η Ram φιλε και αλλο η διαθέσιμη μνήμη αποθήκευσης ειναι τελείως διαφορετικά πραγματα.

Εμεις μιλάμε για την διαθέσιμη μνημη αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com/www/product/desire/specification.html

 

ναι λαθος rom ηθελα να πω

 

δες τωρα το link και θα καταλαβεις οτι αναλογως πως το λενε αλλαζει κα ιτι πραγματικα ειναι διαθεσιμο ;)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται στο σχεδιαστικο τμημα τις htc δεν θελουν να κουραζονται αλλαζουν ενα καπακι απο πισω βαζουν τρεις παραλλαγες χρωματικες ,η το κανουν να προεξεχει λιγο βαζουν και μια αλλη οθονη και κατι αλλο να τραβηξει λιγο ενα καινουργιο ονομα και στην αγορα .Πραγματικα ολα να τα βγαζει σχεδιαστικα ιδια περιμενα να δω το αντιστοιχο evo 3D στην ευρωπη αλλα τιποτα θελει να αφησει την πρωτοκαθεδρια στην lg!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα με 720p στα 24 fps το 1 λεπτο βιντεο πιανει 80MB το ενα!!! φαντάσου με 1080p στα 30 fps τι θα γινεται. με 10 λεπτα βινετο θα θες 1Gb δηλαδή όλη την μνημη του Sensation!!!!

To βίντεο αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Για τη συσκευή, προσωπικά δεν βλέπω κάποιο λόγο να αλλάξω το DHD (θα έλεγα ΚΑΙ το HD2 με NANDroid αλλά δεν το λέω :p ) με το Sensation... Ακόμα είναι αρκετά έως υπερβολικά δυνατό για τις σημερινές απαιτήσεις και εφαρμογές.

Και γενικά, 1GB internal memory είναι μια χαρά, φτάνει και περισσεύει για το android. Για τη RAM, όντως μπορεί να υπάρξει θέμα καθώς δεν ξέρουμε τη συμπεριφορά του στο sense 3.0, ΠΑΝΤΩΣ από το βίντεο φαίνεται μια χαρά και ταχύτατο...

Χαίρομαι που μάλλον θα μείνω πιστός στο(-α) τωρινό(-ά) μου κινητό(-ά) (DHD/HD2)... :p

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...