Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω τι εφαρμογες θα προκυψουν,δεν αναφερομαι στα παιχνιδια γιατι αυτα ειναι μαι αλλη ιστορια που οπως κα ιστα pc θα πρεπε ιαν αλλαζει καθε 2 χρονια υπολογιστη αμα θες τις καλυτερες επιδοσεις ή τουλαχιστον πολυ καλες, αλλα το desire τα καταφερνει μια χαρα μεχρ ιτιγμης οποτε ποσο μαλλον το HD

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για μενα προσωπικα εχει προκυψει ενα θεμα κατα ποσο πρεπει να μεταβω απο το dhd στο sensation.ο μονος λογος που ουσιαστικα ισως το σκεφτω ειναι ο διπυρηνος τιποτα αλλο ολα τα αλλα μου φαινονται περιπου ιδια.και ο επεξεργαστησ βεβαια του dhd για την δουλεια πουτο θελω εγω ειναι σπεσιαλ.και η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη απλα ειναι λιγο πιο γρηγορος.η γνωμη μου ειναι οτι το sensation ειναι για να πεισει εκεινους που ειναι εκτος htc και οχι αυτους που εχουν ηδη το dhd για παραδειγμα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οτι το sensation ειναι για να πεισει εκεινους που ειναι εκτος htc και οχι αυτους που εχουν ηδη το dhd για παραδειγμα

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ σε αυτό. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα μια χαρα μου καθεται το οτι ερχεται μαιο-ιουνιο στη βοντα.

Τοτε εχω και την επιδοτηση.

Καιρος να αλλαχτει το desire μου:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό, αλλά κλασσική HTC, κάτι πάλι άφησε έξω... :p

 

Προσωπικά βρίσκω το πιο δυνατό χαρακτηριστικό του την ανάλυση της οθόνης (ίσως περισσότερο και από τον dual core)...

 

Αλλά από την άλλη τα 768ΜΒ ram θα συμφωνήσω ότι είναι "λίγα" για το high end κινητό της HTC, ειδικά όταν πλέον ο ανταγωνισμός σε πρόλαβε. Η rom είναι μια χαρά. Όσο για την μπαταρία του, προβλέπω να είναι στα επίπεδα του DHD και ίσως χειρότερα. Δλδ για εμένα απλά δεν υπάρχει η μια μέρα...

 

Από την άλλη προσωπικά προτιμώ λίγο περισσότερο το muscular design του DHD από τις καμπύλες του Sensation και πραγματικά βρίσκω κακή την τοποθέτηση του micro usb connector μιας και που δυσκολεύει την χρήση του κινητού όταν το φορτίζεις, πράγμα που θα γίνεται συχνά με την μπαταρία που έχει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν posts σε off-topic. Μείνετε στο θέμα, αποφύγετε προσωπικές αντιπαραθέσεις και όταν θέλετε να γράψετε κάτι, να είσαστε σίγουροι για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι για να άλλαζα το DHD μου με το Sensation θα ηταν:

 

Α)Η καλύτερη απόδοση μπαταριάς

Β)Μπροστινή κάμερα

 

Δεν συγκινούμαι ούτε με 2πύρινο(Που δεν υποστηρίζει το λειτουργικό) ούτε με 8πύρινο που θα βγει στο μέλλον.Η ταχύτητα του DHD στις εφαρμογές και στο λειτουργικό είναι αρκετή

 

Δεν αξίζει να δώσεις ένα 600ρι ξανά για τους λόγους που ανέφερα.

Οπότε αναμένουμε για του χρόνου νέα συσκευή εκτός αν κάνει το μεγάλο μπαμ το Iphone 5 και με κερδίσει.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τότε σε καλύπτει το Increadible S! :rolleyes:

 

Από ότι ξέρω η HTC θα βγάλει σύντομα μια καινούρια μπαταριά μεγαλύτερης χωρητικότητας γιατί παραπονέθηκε πολύ κόσμος για την απόδοση της

 

Τώρα για τις Video κλίσεις δεν νομίζω πως είναι λόγος για Increadible S;)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η HTC θα βγάλει σύντομα μια καινούρια μπαταριά μεγαλύτερης χωρητικότητας γιατί παραπονέθηκε πολύ κόσμος για την απόδοση της

 

υποθετω ότι αυτο αναφερεται (νεα μεγαλυτερης χωριτηκοτητας μπαταρια) για το incredible S σωστα;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η HTC θα βγάλει σύντομα μια καινούρια μπαταριά μεγαλύτερης χωρητικότητας γιατί παραπονέθηκε πολύ κόσμος για την απόδοση της

 

Τώρα για τις Video κλίσεις δεν νομίζω πως είναι λόγος για Increadible S;)

 

σιγουρα...εχει ακουσει πολλα παραπονα με την μπαταρια με το dhd...η μπαταρια για το sensation ειναι μικρη...αλλα σιγουρα θα βγουν και μπαταριες για να βαζουμε...ανυπομωνω να ερθει ελλαδα...μονο η βοντα θα το φερει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα...εχει ακουσει πολλα παραπονα με την μπαταρια με το dhd...η μπαταρια για το sensation ειναι μικρη...αλλα σιγουρα θα βγουν και μπαταριες για να βαζουμε...ανυπομωνω να ερθει ελλαδα...μονο η βοντα θα το φερει?

 

Όχι . Απλά το γνωστό σκηνικό . Πρώτα θα το έχει αποκλειστικότητα η voda για 2-4 εβδομάδες και μετά και οι άλλοι (cosmo,wind) .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι . Απλά το γνωστό σκηνικό . Πρώτα θα το έχει αποκλειστικότητα η voda για 2-4 εβδομάδες και μετά και οι άλλοι (cosmo,wind) .

 

ελπιζω να υπαρξει και καμια προσφορα:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω σχεδίασης (unibody) δεν περιμένω να βγει καμία μπαταρία, όπως και στο DHD...

 

Και με τα χαρακτηριστικά που έχει το κινητό, προβλέπω και μικρότερη αυτονομία από το DHD... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω σχεδίασης (unibody) δεν περιμένω να βγει καμία μπαταρία, όπως και στο DHD...

 

Και με τα χαρακτηριστικά που έχει το κινητό, προβλέπω και μικρότερη αυτονομία από το DHD... :(

 

Αυτό μένει να το δούμε , αν και νομίζω/ελπίζω ότι θα έχει καλύτερη αυτονομία από το DHD . Λογικά θα βοηθάει και η νέα έκδοση του android(2.3/2.4) .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω σχεδίασης (unibody) δεν περιμένω να βγει καμία μπαταρία, όπως και στο DHD...

 

Και με τα χαρακτηριστικά που έχει το κινητό, προβλέπω και μικρότερη αυτονομία από το DHD... :(

 

αμα δεν βγει καλο μας κουραγιο...ελπιζω η htc να διορθωσει το λαθος της στο επομενο της κινητο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλος μου και ελληνας δουελευει στη βοντα στο λονδινο τους ηρθε λοιπον 1 κομματι sensation για ιδια χρηση και για γνωριμια και μου ειπε:

η μπαταρια δεν εδειξε κατι διαφορετικο το πηρε σπιτι και αρχισε να το λιωνει του κρατησε 8 ωρες

το sense 3 πολυ καλο οχι κατι εντελως διαφορετικο που θακανει το μπαμ αλλα καλυτερο απο την υπαρχουσα εκδοση του dhd

η καμερα (ΜΠΡΟΣΤΑ)δεν δουλεψε σε βιντεοκληση μονο στο fring

η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη αν και του φανηκε οτι ο dhd ειναι πιο συμπαγες

γενικα του αρεσε πολυ βεβαια ο διπυρηνος ιναι γρηγορος αλλα σε αυτον που ερχεται απο το dhd δεν του φανηκε τεραστια διαφορα.μου ειπε τελος οτι εκεινος θα περιμενει το evo και μετα θα αλλαξει το dhd.To sensation το θεωρησε γεφυρα αναμεσα στο dhd και στο evo.Αυτα βεβαια ειναι αξιολογηση απο εναν χρηστη α μπερασματα δικα σας

αν στειλει φωτο οπως μου ειπε θα ανεβασω

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλος μου και ελληνας δουελευει στη βοντα στο λονδινο τους ηρθε λοιπον 1 κομματι sensation για ιδια χρηση και για γνωριμια και μου ειπε:

η μπαταρια δεν εδειξε κατι διαφορετικο το πηρε σπιτι και αρχισε να το λιωνει του κρατησε 8 ωρες

το sense 3 πολυ καλο οχι κατι εντελως διαφορετικο που θακανει το μπαμ αλλα καλυτερο απο την υπαρχουσα εκδοση του dhd

η καμερα (ΜΠΡΟΣΤΑ)δεν δουλεψε σε βιντεοκληση μονο στο fring

η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη αν και του φανηκε οτι ο dhd ειναι πιο συμπαγες

γενικα του αρεσε πολυ βεβαια ο διπυρηνος ιναι γρηγορος αλλα σε αυτον που ερχεται απο το dhd δεν του φανηκε τεραστια διαφορα.μου ειπε τελος οτι εκεινος θα περιμενει το evo και μετα θα αλλαξει το dhd.To sensation το θεωρησε γεφυρα αναμεσα στο dhd και στο evo.Αυτα βεβαια ειναι αξιολογηση απο εναν χρηστη α μπερασματα δικα σας

αν στειλει φωτο οπως μου ειπε θα ανεβασω

 

πιστευω οτι και μειωνεκτημα να εχει το κινητο θα το παρει πολυς κοσμος...φαινεται ωραιο γενικα...οσο για το evo δικιο εχει ο φιλος σου κινηταρα:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι και μειωνεκτημα να εχει το κινητο θα το παρει πολυς κοσμος...φαινεται ωραιο γενικα...οσο για το evo δικιο εχει ο φιλος σου κινηταρα:D

 

Θα πουλήσουν πολυ, αμφοτερα με το galaxy s II.

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλήσουν πολυ, αμφοτερα με το galaxy s II.

 

πιστευω ομως οτι και η νεα ναυαρχιδα της samsung το gs2 θα πουλησει και αυτο πολυ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλος μου και ελληνας δουελευει στη βοντα στο λονδινο τους ηρθε λοιπον 1 κομματι sensation για ιδια χρηση και για γνωριμια και μου ειπε:

η μπαταρια δεν εδειξε κατι διαφορετικο το πηρε σπιτι και αρχισε να το λιωνει του κρατησε 8 ωρες

το sense 3 πολυ καλο οχι κατι εντελως διαφορετικο που θακανει το μπαμ αλλα καλυτερο απο την υπαρχουσα εκδοση του dhd

η καμερα (ΜΠΡΟΣΤΑ)δεν δουλεψε σε βιντεοκληση μονο στο fring

η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη αν και του φανηκε οτι ο dhd ειναι πιο συμπαγες

γενικα του αρεσε πολυ βεβαια ο διπυρηνος ιναι γρηγορος αλλα σε αυτον που ερχεται απο το dhd δεν του φανηκε τεραστια διαφορα.μου ειπε τελος οτι εκεινος θα περιμενει το evo και μετα θα αλλαξει το dhd.To sensation το θεωρησε γεφυρα αναμεσα στο dhd και στο evo.Αυτα βεβαια ειναι αξιολογηση απο εναν χρηστη α μπερασματα δικα σας

αν στειλει φωτο οπως μου ειπε θα ανεβασω

Ευχαριστούμε φίλε για την μεταφορά των εντυπώσεων... :)

 

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τον φίλο σου, αν και δεν έχω δει το κινητό. Ειδικά στην στιβαρότητα και στο design νομίζω ότι το DHD είναι καλύτερο.

 

Αν μπορείς να τον ρώταγες να μας πει τις εντυπώσεις του για την οθόνη του sensation...

 

Όσον αφορά το Evo και εγώ συμφωνώ ότι αυτό θα κάνει το μπαμ... Το κακό είναι ότι θα κάνει και το μπαμ στην τιμή... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειδικά στην στιβαρότητα και στο design νομίζω ότι το DHD είναι καλύτερο.

 

Με ένα τέτοιο επιχείρημα πραγματικά νομίζω ότι ψάχνουμε δικαιολογίες για να δικαιολογήσουμε τα χρήματα που έχουμε ήδη δώσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...