Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμη, οπότε από ότι αντιλαμβάνομαι αυτή η επιλογή υπάρχει στην Belle?

τι περιμενεις για να αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο που εχω ως απορια απο το hard reset που εκανα, ειναι αν σε εσας κανει κατι διαφορετικο οταν ερχεται εισερχομενο μηνυμα. Σε μενα αναβει μονο το πληκτρολογιο και σβηνει μετα απο καποια δευτερα. η οθονη δεν αναβει.

 

 

Μπορει καποιος να μου απαντησει ωστε να λυθει η απορια που εχω, επομενως να το παω στο service? Οταν ερχεται μηνυμα, αναβει η οθονη οπως γινοταν παλια στα κινητα, ή μονο το πληκτρολογιο οπως συμβαινει και σε μενα μετα το hard reset που εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Απο προχτες υπάρχει update για το belle που περιλαμβάνει ανανέωση του λογισμικού του email καθώς και MS office mobile .

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Απο προχτες υπάρχει update για το belle που περιλαμβάνει ανανέωση του λογισμικού του email καθώς και MS office mobile .

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια δωστε καμια ενημερωση γιατι με τα Linux δεν παιζει το Ovi suite και πρεπει να bootαρω στα Windows καθε τοσο για ελεγχο.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια δωστε καμια ενημερωση γιατι με τα Linux δεν παιζει το Ovi suite και πρεπει να bootαρω στα Windows καθε τοσο για ελεγχο.
μα μπορείς να κάνεις ενημέρωση ota απ το κινητο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ε, ειμαι λιγο πιο κλασσικος, των καλωδιων!!

Παντως κανα δυο μερες τωρα εχω προβληματα (μπορει να φταιει και η cosmote βεβαια). Οσοι με παιρνουν ακουνε μηνυμα οτι το εχω κλειστο και θα ειδοποιηθω για την κληση ενω εγω καλω κανονικα. Κοιταξα μηπως εχει μπει καμια εκτροπη κατα λαθος αλλα τιποτα. Επισης βλεπω η μπαταρια να τελειωνει λιγο πιο γρηγορα τωρα. Μου εχει ηδη κλεισει δυο φορες (ποτε μεχρι τωρα δεν μου εχει ξανακλεισει λογω μπαταριας, παντα κραταγε γυρω στις 3,5-4 ημερες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς πλήκτρα πατάμε για hard reset του Ε6, γιατί έχω πελαγώσει και δεν βγάζω άκρη. Έχει παγώσει η οθόνη και παρά τις επανεκκινήσεις δε στρώνει. Επίσης δε γίνεται και restore.
Link to comment
Share on other sites

[...]Παντως κανα δυο μερες τωρα εχω προβληματα (μπορει να φταιει και η cosmote βεβαια). Οσοι με παιρνουν ακουνε μηνυμα οτι το εχω κλειστο και θα ειδοποιηθω για την κληση ενω εγω καλω κανονικα. [...]

κλασσικό πρόβλημα της cosmote

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς πλήκτρα πατάμε για hard reset του Ε6, γιατί έχω πελαγώσει και δεν βγάζω άκρη. Έχει παγώσει η οθόνη και παρά τις επανεκκινήσεις δε στρώνει. Επίσης δε γίνεται και restore.
πατας ταυτοχρονα Shift+Space+Back Space και το κουμπί για να ανοιξει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gerstavros2, δε θα χρειαστεί τελικά, ήμουν τυχερός. Ενώ η οθόνη ήταν παγωμένη μια υπενθύμιση που είχα χτύπησε και την έβγαλε απ' τη νάρκη. Να ξέρετε λοιπόν ότι μια προγραμματισμένη υπενθύμιση μπορεί να είναι και το φιλί της ζωής για το κινητό σας αν η οθόνη έχει παγώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μαλλον δεν φταιει η Cosmote. Η μπαταρια του κινητου υπερθερμαίνεται και δεν κραταει ουτε μερα. Επισης δεν μπορω να δεχτω κλησεις (βγαινει μηνυμα οτι ειμαι απενεργοποιημενος) ενω εγω καλω κανονικα. Δοκιμασα να αλλαξω τον τροπο συνδεσης απο GSM σε DUAL και ενταξει δουλεψε για μια μερα, δεχομουνα κλησεις. Μετα παλι τα ιδια.

Το εδωσα στο σερβις και περιμενω να δω τι γινεται τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω υπαρχει τροπος να ανοιγει η καμερα με καποιο κουμπι? γιατι απο οτι ειδα δεν εχει πληκτρο καμερας...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

καποιες εφαρμογες(νομιζω το Camera Pro) εχουν επιλογες να ανοιγουν με καποιο κουμπι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγινε και η προσθηκη του skydrive στις Microsoft apps

ναι ειναι διαθέσιμο απο προχτές

 

Να δούμε ποτε θα βγει και κανονική εφαρμογή για dropbox..

 

Έχετε παρατηρήσει bugs οπως :

*εαν μείνει πάνω από μέρα το τηλεφωνώ ανοιχτό δε πατιούνται τα πλήκτρα του email και του ημερολογίου

*Μερικές φορές οταν χτυπάει 'κολλάει ΄δεν δείχνει τιποτα ή οθόνη ή αλλες φορές δεν πατιέται το πληκτρο απάντησης

 

Αυτα τα κυριότερα , μόνο σε μένα συμβαίνουν ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Κάτοχος (ευτυχής) και 'γω από σήμερα του Ε6, το οποίο και βρήκα σε τιμή ευκαιρίας σε γνωστό e-shop. Το απέκτησα περισσότερο ως απωθημένο και λιγότερο ως άμεση ανάγκη. Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή και θεωρώ πως θα με βολέψει πολύ σε μηνύματα/mail, αλλά και καταχωρήσεις ημερολογίου. Κατά τα λοιπά, ξύπνησαν όμορφες μνήμες μιας και το πιο αξιόπιστο και βολικό τηλέφωνό μου ως σήμερα ήταν το 5800.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες (ποιότητα, σχεδίαση, κράτημα), παρά το οτι είναι το πρώτο full Qwerty τηλέφωνο, που χρησιμοποιώ. Αυτά τα ολίγα για την ώρα από μένα.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ηταν η τιμη ευκαιριας? Πληκτρολογιο εχει QWERTY η QWERTZ?

Γνωριζεις αν ειναι ακομα απο την παλια παρτιδα οπου το LED του Dpad δεν φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ηταν η τιμη ευκαιριας? Πληκτρολογιο εχει QWERTY η QWERTZ?

Γνωριζεις αν ειναι ακομα απο την παλια παρτιδα οπου το LED του Dpad δεν φαινεται?

€155 ήταν τα ευρώπουλα... Επρόκειτο -μάλλον- για αποσφραγισμένη συσκευή, που είχε ξεμείνει. Καθ' όλα ελληνική(-ό) συσκευασία/πληκτρολόγιο. Όσο για την παρτίδα, dear Fotis_Greece, δυστυχώς δεν έχω ξεψαχνίσει αρκετά το νήμα και λοιπές πηγές, ώστε να ξέρω σε τι αναφέρεσαι. :(

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

να και μια καλή προσφορά http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-E6-Silver-A00002818.htm δεν άντεξα και το αγόρασα το απωθημένο μου :lol: και με 6 άτοκες, σφραγισμένο γιατί έχει και εκθεσιακά:ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

να και μια καλή προσφορά http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-E6-Silver-A00002818.htm δεν άντεξα και το αγόρασα το απωθημένο μου :lol: και με 6 άτοκες, σφραγισμένο γιατί έχει και εκθεσιακά:ninja:

:up::up::up:

Σωστός ο παίκτης. Πρέπει να είναι καινούρια η προσφορά, πριν λίγες μόλις μέρες δεν υπήρχε, παρά μόνο για εκθεσιακό κομμάτι.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Μωρε υπηρχε για αυτο το κοιταω αλλα ο φιλος προλαβε και πηρε σφραγισμενο τωρα εχει μονο εκθεσιακο.

 

Εμενα με μπερδευει που λεει και E6 και Ε6-00, το σιλβερ εχει θεμα με το λεντ που λεγανε παλια?

 

Πλεον υπαρχει μονο εκθεσιακο σε ασπρο αλλα εχει εμφανη σημαδια χρησης και δεν δικαιολογειται η τιμη που εχουν 199.

 

Nα ρωτησω οι επιλογες δεξια-αριστερα κατω στην οθονη (Μενου-Ρυθμισεις στην αρχικη οθονη) εχουν καποιο πληκτρο για να επιλεχθουν ή ειναι μονο με την οθονη αφης?

Edited by gianpithio
Συνένωση μηνυμάτων
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

...αλλα εχει εμφανη σημαδια χρησης και δεν δικαιολογειται η τιμη που εχουν 199.

:fool::fool::fool: Ο,τι θέλουν ζητάνε.

 

Nα ρωτησω οι επιλογες δεξια-αριστερα κατω στην οθονη (Μενου-Ρυθμισεις στην αρχικη οθονη) εχουν καποιο πληκτρο για να επιλεχθουν ή ειναι μονο με την οθονη αφης?

Αδερφέ, όχι. Δεν υπάρχουν τα παλιά πλήκτρα με τη "γραμμή α λα Nokia", που εκτελούσαν την εκάστοτε λειτουργία. Μόνο με αφή.

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα πρέπει να έχω πρόβλημα με το Ε6 εχθές το βράδυ έκανα την δεύτερη φόρτιση σήμερα το πρωί η μπαταρία είχε αδειάσει και όταν το έπιασα στα χέρια μου η πίσω πλευρά "έκαιγε", ακούω γνώμες πριν πάρω το δρόμο για το σέρβις
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...