Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως με cu δεν ειχα κανενα θεμα ουτε χτες ουτε σημερα.. ολα ρολοι..

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

μην πως έχεις άλλον αριθμό πρόσβασης; ή μηνπως παίρνεις τηλέφωνο σε αριθμό βοντα και έχεις 1500 προς όλη την βοντα; διότι άμα καλέσεις τον αριθμό vodafone και όχι cu που έχει μπορείς κανονικά να τον καλέσεις. Το δοκίμασα και με χρέωσε διότι είχα μόνο λεπτά προς cu και όχι προς όλη την βοντα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά ότι νάναι οι άνθρωποι τόσα χρήματα παίρνουνε από εμάς μια κάρτα δεν μπορούσα να βάλουν ... Τεσπα και εμείς πότε θα ενημερωθούμε για την αλλαγή των αριθμών;. Από το ίντερνετ και αν ναι και από που; διότι δεν υπάρχει το member alert στο σίτε από όσο ξέρω. Επίσης τους είχα πάρει παλιά και τους είχα πει να κάνουνε τους αριθμούς που έχουνε που είναι βοντα σε cu αλλά ακόμα τίποτα . Σιγά το δύσκολο... Μια κλήση και η αλλαγή γίνεται αμέσως. Τι να πω . Αυτό θέλει μεγάλη προσοχή και για τους άλλους αριθμούς πρόσβασης που υπάρχουνε. Επίσης ευτυχώς που υπάρχει και το σταθερό τηλέφωνο ως αριθμός πρόσβασης που δεν πρόκειται πότε να καταργηθεί από κάρτα έτσι πιστεύω δηλαδή , εκτός και αν το καταργήσουν . Τεσπα είμαστε σε αναμονή εγώ εχω βάλει 5€ και δεν μπορώ να καλέσω cu και παίρνω από το κανονικό το κινητό μου και εχω κατάχρεωθει άντε να τους φτιάξουν να εχω οικονομικές χρεώσεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

για όσους δεν το είδαν ακόμα..

αν μπείτε στο λογαριασμό σας, έχει ένα νέο αριθμό κλήσης για cu. κοιτάξτε στην αρχική σελίδα

Link to comment
Share on other sites

το θεωρώ απίθανο απλά να έληξαν..... ελπίζω να μην τους τα έκοψε η βοντα και αρχίζει το κρυφτούλι....

 

+1 μακάρι να μην είναι η αρχή..

Link to comment
Share on other sites

+1 μακάρι να μην είναι η αρχή..

 

εμένα μου φαίνεται λογικό να έληξαν διότι άμα δείτε έληξαν και τα δύο cu που είχανε και το δεύτερο αριθμό βοντα που είχανε. Και τώρα το μόνο που είναι διαθέσιμο είναι ο πρώτος αριθμός βοντα που είχανε και ευτυχώς είναι cu. Το θέμα είναι ότι θέλω να τους πάρω τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν ή θα χτυπάει και δεν θα το σηκώνουνε ή θα έχει τηλεφωνητή καλά πότε μπορώ να πάρω και να απαντήσουνε στο τηλέφωνο; μου είχανε πει ότι λειτουργεί ώρες καταστημάτων τι να πω κάτι γίνεται αυτές της μέρες σήμερα πηγα να πάρω έναν αριθμό και μου έλεγε συνέχεια ο αριθμός αυτός είναι λανθασμενος και δεν μπορούσα να τον πάρω με την 3ή ή 4ή φορά μπόρεσα να ποιαςω γραμμή . Τι σπαστικο είναι αυτό; πριν από μια εβδομάδα πριν λήξουν οι αριθμοί λειτουργούσε άψογα η υπηρεσία ενώ τώρα υπολειτουργεί. Ενώ σπάνια μου έλεγε ότι ο αριθμός είναι λάθος σήμερα μου έσπασε τα νεύρα. Μια ήτανε κατειλλημενος μια υποτίθεται ότι ο αριθμός ήτανε λάθος ενώ ήτανε σωστός ο αριθμός και μια δεν καλούσε καθόλου . Τεσπα ελπίζω να στρώσει. Όσο για το member area πάτησα πάνω και μετά πηγα στο ΙΤ αλλά δεν μπορώ να βρω τους αριθμούς πρόσβασης μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να τους βρω;. Επίσης καλό είναι να τους πούμε να απενεργοποίησνυν τον τηλεφωνητή όταν είναι κατειλλημενη η γραμμή διότι δεν έχει νόημα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βάλανε 4 καινούρια νούμερα για vodafone.. Τα δοκίμασα όλα πριν και δουλεύουν άψογα.. Όχι μόνο δεν υπολειτουργεί αλλά μάλλον βελτιώνονται..
Link to comment
Share on other sites

Βάλανε 4 καινούρια νούμερα για vodafone.. Τα δοκίμασα όλα πριν και δουλεύουν άψογα.. Όχι μόνο δεν υπολειτουργεί αλλά μάλλον βελτιώνονται..

 

 

4; που τα είδες; εμένα στην αρχική σελίδα μου βγάζει ένα αριθμό για cu και ένα για βοντα σύνολο 2. Έχει ένα σταθερό όπως και πριν, ένα κινητό προς whats up ένα κινητό προς όλη την κοσμοτε και αντίστοιχα και αλλά δύο αριθμούς για την γουίντ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τους Γεωγραφικούς Αριθμούς που μπορούμε να αγοράσουμε. Δηλαδή έτσι και αγοράσω έναν αριθμό, όταν κάποιος με καλεί σε αυτό τον αριθμό, θα βγαίνει η κλήση στο κινητό μου ή πως θα απαντάω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τους Γεωγραφικούς Αριθμούς που μπορούμε να αγοράσουμε. Δηλαδή έτσι και αγοράσω έναν αριθμό, όταν κάποιος με καλεί σε αυτό τον αριθμό, θα βγαίνει η κλήση στο κινητό μου ή πως θα απαντάω;

 

Ευχαριστώ

 

αφου γραφει οτι δεν διατιθενται..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

αφου γραφει οτι δεν διατιθενται..

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

Τσου κάνεις λάθος. Κάνε login στον λογαριασμό σου και πάνε αριστερά εκεί που υπάρχουν οι αριθμοί και μετά σε αφήνει να επιλέξεις και να αγοράσεις αριθμό 15 ευρώ / χρόνο κοστίζει

Link to comment
Share on other sites

Ναί , είναι είδηση , υπάρχουν πλέον και γεωγραφικοί αριθμοί . 2317 Θεσσαλονίκη. 217 Αθήνα .

Αν αγοράσεις έναν αριθμό μπορείς να τον χρησιμοποιείς μέσω Internet π.χ με το X-lite.

Aλλά μπορείς να τον κάνεις και εκτροπή στο σταθερό σου ή στο κινητό σου πληρώνοντας το κόστος εκτροπής.

Ενημερωτικά .

Γεωγραφικοί αριθμοί χορηγούνται επίσης από http://WWW.Viva.gr 12 ευρώ το έτος

και από το http://www.omnivoice.eu 3 ευρώ το εξάμηνο ( 6 το έτος)

Link to comment
Share on other sites

Τσου κάνεις λάθος. Κάνε login στον λογαριασμό σου και πάνε αριστερά εκεί που υπάρχουν οι αριθμοί και μετά σε αφήνει να επιλέξεις και να αγοράσεις αριθμό 15 ευρώ / χρόνο κοστίζει

 

δεν το ηξερα.. πριν λιγες μερες παντως, ειχα δει οτι δεν υπηρχε τετοια επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Aλλά μπορείς να τον κάνεις και εκτροπή στο σταθερό σου ή στο κινητό σου πληρώνοντας το κόστος εκτροπής.

 

Το οποίο κόστος είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που περιγράφεται στον τιμοκατάλογο της εταιρείας ως κλήση σε κινητό ή σταθερό (0.10 ή 0.02)
Link to comment
Share on other sites

Ναί , είναι είδηση , υπάρχουν πλέον και γεωγραφικοί αριθμοί . 2317 Θεσσαλονίκη. 217 Αθήνα .

Αν αγοράσεις έναν αριθμό μπορείς να τον χρησιμοποιείς μέσω Internet π.χ με το X-lite.

Aλλά μπορείς να τον κάνεις και εκτροπή στο σταθερό σου ή στο κινητό σου πληρώνοντας το κόστος εκτροπής.

Ενημερωτικά .

Γεωγραφικοί αριθμοί χορηγούνται επίσης από http://WWW.Viva.gr 12 ευρώ το έτος

και από το http://www.omnivoice.eu 3 ευρώ το εξάμηνο ( 6 το έτος)

 

δεν κατάλαβα την χρησιμότητα των γεωγραφικών αριθμών . Τι διαφορά έχουνε με τους αριθμούς σταθερών; . Μπορούμε να βάλουμε και ίντερνετ στους γεωγραφικούς αριθμούς ; και πόσο κοστίζει. Σίγουρα μόνο 15€ τον χρόνο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν παρατήρησα διαφορά. Αν και μέσω whats up πολύ σπάνια καλώ , διότι χρησιμοποιώ τα 1500 τις βοντα άρα με συμφέρει καλύτερα η βοντα. Πιστεύω ότι επειδή είναι πολύ οι χρήστες whats up για αυτό το αναφέρει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δεν θα παραταθούν, ούτε θα αντικατασταθούν με κάτι ΑΝΑΛΟΓΟ αλλά με κάτι ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΟ, τουλάχιστον σύμφωνα με όσα άκουσα για το κόκκινο μαγαζί..... πολύ πιό κάτω και από το μισό χρόνο που έδιναν μέχρι τώρα...

 

χαχαχα...το κόκκινο μαγαζί μόλις αυτοκτόνησε εμπορικά!! Δείτε το λινκ που έδωσε άλλος φίλος στα καρτοκινητά της Vodafone

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39822&dateFrom=&dateUntil=

με 10 ευρω ανανέωση μόλις 120 λεπτά ομιλίας (με 3λεπτο αυτά είναι 40 κλήσεις το μήνα!!!) Όχι κάτω από το μισό, κάτω και από το 1/10!!!!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε να φτιάξουμε μια ολοκληρωμένη λίστα με τους αριθμούς πρόσβασης της intertelecoms να ξεμπερδεύουμε; Υπάρχει κανένα πρόβλημα ή απαγορεύεται να εμφανίζονται οι αριθμοί πρόσβασης εκτός members area. Πείτε μου και θα κάνω εγώ την αρχή.

 

Σχετικά με αυτό που ρωτάτε για τη χρησιμότητα των γεωγραφικών αριθμών... είναι προφανές: μπορείς να κουβαλάς αριθμό ΣΤΑΘΕΡΟ στο web-enabled κινητό σου! Σε καλούν οι άλλοι δωρεάν (αν έχουν πακέτο τύπου double play) ή έστω με αστική χρέωση και εσύ δέχεσαι όμως την κλήση στο ΚΙΝΗΤΟ. Άρα στην ουσία πρόκειται για έμμεση κλήση στο κινητό με ΔΩΡΕΑΝ ή ΑΣΤΙΚΗ χρέωση!

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε να φτιάξουμε μια ολοκληρωμένη λίστα με τους αριθμούς πρόσβασης της intertelecoms να ξεμπερδεύουμε; Υπάρχει κανένα πρόβλημα ή απαγορεύεται να εμφανίζονται οι αριθμοί πρόσβασης εκτός members area. Πείτε μου και θα κάνω εγώ την αρχή.

 

Σχετικά με αυτό που ρωτάτε για τη χρησιμότητα των γεωγραφικών αριθμών... είναι προφανές: μπορείς να κουβαλάς αριθμό ΣΤΑΘΕΡΟ στο web-enabled κινητό σου! Σε καλούν οι άλλοι δωρεάν (αν έχουν πακέτο τύπου double play) ή έστω με αστική χρέωση και εσύ δέχεσαι όμως την κλήση στο ΚΙΝΗΤΟ. Άρα στην ουσία πρόκειται για έμμεση κλήση στο κινητό με ΔΩΡΕΑΝ ή ΑΣΤΙΚΗ χρέωση!

 

και όταν καλούν το σταθερό και κτυπάει το κινητό σου εσυ δεν χρεώνεςαι; διότι ξέρω ότι οι προωθήσεις χρεώνονται. Επίσης αυτός ο αριθμός συνδέεται με το κινητό σου; και άμα φύγεις εκτός πχ αθηνών τι γίνεται ; αλλάζει; και πρέπει να έχεισ μόντεμ για λειτουργήσει αυτό που περιγράφεις ;. Εξάλλου είναι τελείως ασύμφορο να έχεις ήδη σταθερο και ίντερνετ . Και έναν μη γεωγραφικό αριθμό που για να δουλέψει να θέλει ίντερνετ . Άρα σε τι μας συμφέρει να έχουμε δύο τηλέφωνα στο σπίτι ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε να φτιάξουμε μια ολοκληρωμένη λίστα με τους αριθμούς πρόσβασης της intertelecoms να ξεμπερδεύουμε; Υπάρχει κανένα πρόβλημα ή απαγορεύεται να εμφανίζονται οι αριθμοί πρόσβασης εκτός members area. Πείτε μου και θα κάνω εγώ την αρχή.

 

Κανε την αρχή. Αν υπήρχε κάποιο νομικό πρόβλημα θα το έλεγαν στην σελίδα τους.

.
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να στείλει καποιος πρωτα ενα mail στην εταιρεια και αν απαντήσει πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα, να τους καταχωρησουμε και εδω..
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μην βάλεις τους αριθμούς εδώ. Το γεγονός ότι τους έχει μόνο στο Members area είναι ενδεικτικό ότι δε θέλει να τους έχει σε γενική κοινή θέα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μην βάλεις τους αριθμούς εδώ. Το γεγονός ότι τους έχει μόνο στο Members area είναι ενδεικτικό ότι δε θέλει να τους έχει σε γενική κοινή θέα.

 

και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι καλυτερα να τους βρισκει ο καθενας μεσω του λογ/μου που εχει αρκει να γνωριζει οτι εαν κανει ανανεωση στην σελιδα βγαζει αλλους . οποτε κομπλε , εξαλλου ουτε εγω το ηξερα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...