Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas paidia.

Exw ena gillera runner sp 2009 (to epaitiako) xwris ta karnavali autokollita !!!

Me liga logia thn paraskeuh tha valw to mhxanaki mesa..Alla dn eimai sigouros gia tis metatropes kathws dn eimai k eidikos

Loipon

Tha diathesw mexri 400 euro gia arxh

Ta opoia tha pane sigoura se mia kalh e3atmish gia 50ari p na kanei k gia 80ari

Skeftomai giannelli.Epishs ena 1ono stan gt dn exei k ti allo?

Dwste kamia idea

Kilindrompistono dn tha alla3w akoma

 

σε "μαμα" μηχανακι η εξατμιση τιποτα δεν θα δωσει..εκτος απο τον θορυβο.

 

βαλε καλυτερα ενα σετ ιμαντα-μπιλακια racing μηπως και διορθωσεις λιγο την κατασταση,

το πρωτο πραγμα που κανεις σε μια μετατροπη..ειναι η αυξηση κυβισμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas paidia.

Exw ena gillera runner sp 2009 (to epaitiako) xwris ta karnavali autokollita !!!

Me liga logia thn paraskeuh tha valw to mhxanaki mesa..Alla dn eimai sigouros gia tis metatropes kathws dn eimai k eidikos

Loipon

Tha diathesw mexri 400 euro gia arxh

Ta opoia tha pane sigoura se mia kalh e3atmish gia 50ari p na kanei k gia 80ari

Skeftomai giannelli.Epishs ena 1ono stan gt dn exei k ti allo?

Dwste kamia idea

Kilindrompistono dn tha alla3w akoma

 

baloo καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

Exw ena gillera runner sp 2009 (to epaitiako) xwris ta karnavali autokollita !!!

Me liga logia thn paraskeuh tha valw to mhxanaki mesa..Alla dn eimai sigouros gia tis metatropes kathws dn eimai k eidikos

Loipon

Tha diathesw mexri 400 euro gia arxh

Ta opoia tha pane sigoura se mia kalh e3atmish gia 50ari p na kanei k gia 80ari

Skeftomai giannelli.Epishs ena 1ono stan gt dn exei k ti allo?

Dwste kamia idea

Kilindrompistono dn tha alla3w akoma

 

loipon katarxhn se mama mhxanaki 1on dn mpori moni ts i e3atmisi

na se voi9isi ektos apo hxo k 2on i gianneli ein pl varia g mama

50aria.! sou protino na valis mia leovince zx (150e),karmpirater 21ari

me filtro k eisagogi(120e) ke ena variator me mpilakia k imanta(110e)

ke i ergasia t mixanikou (70-100e)

meta an skopeueis na valis kiala pragmata st mhxanaki vale ena kilindropistono

(200e),ena multivar 9mpilo(75e),ena strofalo me kainourgia mpiela(150-170e) k t mhxanaki su 9a petaei !!!! gnomi mu !!!!

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

mages,t gnwmi exete gia to yamaha aerox? ennow se sigrisei me to runner exei kamia simantiki diafora? poio protimate?

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει ας βοηθήσει αν και θα το πάω σε μάστορα

 

gillera runner συγγενικού προσώπου 50cc μοντ '00 στα καλά καθούμενα δεν 'πάει' ακόμη και με το γκάζι στο 100% είναι ψόφιο! Τι μπορεί να φταίει;

 

Μετά απο πρόχειρη ματιά δεν είναι μπουζί ή εξάτμιση. Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά αλλά δεν θέλω να φανεί η άγνοιά μου στον μαστορα.

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Oταν κατεβαζεις τη μανιβελα κατεβενει ευκολα;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Θα με πει καποιος ποσο κανει η ποδια??

 

Για να μην σου έχει απαντήσει κάποιος ως τώρα, σημαίνει πως δεν το έχει δει κάποιος που να ξέρει. Άρα, υπομονή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλαρακο υπαρχουν παρα πολλα πραγματα π μπορει να μην ειν οκ !

καταρχην βγαλε το φιλτρο κ πατα το οσο παει για να ξεμπουκοση ! μετα καθαρησετο κ βαλτο ξανα.! μπορει επεισης να μν κανει καλη μιξει το καρμπιρατερ.!επεισης στην χειροτερη μπορει να σου κολληση σε λιγο καιρο.!ποσο καιρο τ εχεις ?ειν μαμησιο?

Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει ας βοηθήσει αν και θα το πάω σε μάστορα

 

gillera runner συγγενικού προσώπου 50cc μοντ '00 στα καλά καθούμενα δεν 'πάει' ακόμη και με το γκάζι στο 100% είναι ψόφιο! Τι μπορεί να φταίει;

 

Μετά απο πρόχειρη ματιά δεν είναι μπουζί ή εξάτμιση. Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά αλλά δεν θέλω να φανεί η άγνοιά μου στον μαστορα.

 

 

τελικά ήταν η απόληξη της εξάτμισης!! έτσι οπως ήταν γυριστή δεν είδα οτι μπούκωσε. Και μάλιστα απο κατάλοιπα λαδιού! Το συγκεκριμμένο το πήρα προ 3 βδομάδων και λέω το πήρα διοτι το βάζω και εγώ στο δικό μου Repsol 2t

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σας κλεβουν εκει!!!!γυρο στα 70 ευρο τιν ειχα παρει,μαυρο ματ
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

PEDIA EXO ENA RUNER 180 MALOSSI TI ZIGLER PREPI NA FORAI TO KAMPILATER TO MALOSI TO 25 I PREPI NA VALO PIO MEGALO???

 

giannis2414 καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Επίσης θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα, καθώς μοιάζει σαν να φωνάζεις.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Λοιπον θελω να βαλω στο runner μου δισκιπλακα ''μαργαριτα''.τι θεμα ειναι οτι οσα σιτε εχω ψαξει δεν εχει τιποτα.μηπως γνωριζετε κανενα σιτε που να μπορω να διαλεξω νουμερο-σχεδιο-ποιοτητα και να το παραγγειλω?
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Λοιπον θελω να βαλω στο runner μου δισκιπλακα ''μαργαριτα''.τι θεμα ειναι οτι οσα σιτε εχω ψαξει δεν εχει τιποτα.μηπως γνωριζετε κανενα σιτε που να μπορω να διαλεξω νουμερο-σχεδιο-ποιοτητα και να το παραγγειλω?

 

http://www.moto-rider.com/search-results.aspx?term=%C4%C9%D3%CA%CF%D0%CB%C1%CA%C1&by=0&page=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.το μηχανακι μου οταν το δινεις τερμα γκαζι ενω πιγενει κανα 20 μετρα με 11 χιλιαδες στροφες μετα κρεμαει στις 9 σταθερα γιατι το κανει αυτο?Να αναφερω οτι το μηχανακι μου ειναι malossi ολο εκτος ρευματα με καρβ 20,5 dellorto.:cry:
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Πιγενει 11χιλ στροφες με ταχιτιτα η ανεβαζει μονο στροφες πριν φταση σε αυτες της στοφες εχει μπουκοματα;;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει μπουκοματα αοκα ''κρεμαει'' πχ ενω πιγενει με τερμα το γκαζι στισ 11 χιλιαδεσ στροφεσ σιγα σιγα αρχιζει και κρεμαει και παει στισ 9 και το μηχανακι στισ 9 δεν εχει να δωσει τπτ.
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Ποια reed θεωρουνται καλυτερα τα polini η τα malossi????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...