Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοεις malossi που εχει γυρω στα 330ε?? αξιζει ομως θα δω διαφορα????

η Polini που επισης ειναι κορυφαια :up: και με ενα ελυθερο φιλτρο..η διαφορα θα ειναι αισθητη.σαν καθαρο θα ακουγεται το μηχανακι :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις malossi που εχει γυρω στα 330ε?? αξιζει ομως θα δω διαφορα????

 

Διαφορα θα δεις , αλλα εκει αλλαζεις κατηγορια.Για να αποδωσει τα μεγιστα θες τουλαχιστον 25αρι καρμπυρατερ και μονο ελατηριο κατα προτιμηση.Καλυτερα αστο.

 

Εννουσα οτι η εξατμιση που φορας τωρα ειναι απο πλευρα αποδοσης κατω του μετριου.Την βαζουν ολοι σαν την πιο οικονομικη aftermarket.

Κοιτα σε Stage6 Pro , Gianneli Reverse , Malossi Replica , polini super race που κυμαινονται απο 150-230 ευρω.

Ισως και ο RAVER να εχει κατι επιπλεον να προτεινει.

Link to comment
Share on other sites

Mη βαλεις.Θα σου πω σκηνη.

 

Typhoon που ειχα εγω διπλα σε φιλο μου με runner ,μαμα συμπλεκτη εγω χωρις να κοιταχτει 2 χρονια (μεταχειρισμενο αγοραστηκε το μηχανακι) και το runner με delta.Απο εκκινηση φευγαμε μαζι.(εμενα σηκωνε και λιγο τροχο).

 

Επειδη εχει πολλες και διαφορες ρυθμισεις αν δεν ρυθμιστει αψογα μαζι με το ελατηριο το μεγαλο, χειροτερα θα ειναι και δεν αξιζει για τιποτα τα 100€ που εχει.

Link to comment
Share on other sites

GuYs thelw voitheia........ exw ena speedfight 50cc arxika t evala mia eksatmisi tek raoula kai zigler alla to mixanaki dn paei vima skeftomai na tou valw kilidropistono kai karbilater alla fovamai mipws arxizei na m vgazei provlimata!!!!

ama boreitai na m proteinete ti na t valw tha sas eimai ypoxreos .........

Link to comment
Share on other sites

GuYs thelw voitheia........ exw ena speedfight 50cc arxika t evala mia eksatmisi tek raoula kai zigler alla to mixanaki dn paei vima skeftomai na tou valw kilidropistono kai karbilater alla fovamai mipws arxizei na m vgazei provlimata!!!!

ama boreitai na m proteinete ti na t valw tha sas eimai ypoxreos .........

 

speedfight2 καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

GuYs thelw voitheia........ exw ena speedfight 50cc arxika t evala mia eksatmisi tek raoula kai zigler alla to mixanaki dn paei vima skeftomai na tou valw kilidropistono kai karbilater alla fovamai mipws arxizei na m vgazei provlimata!!!!

ama boreitai na m proteinete ti na t valw tha sas eimai ypoxreos .........

θα βαλεις αλλο κυλινδροπιστονο και αλλο καρμπυρατερ.

αμα ο μαστορας κανει καλη δουλεια..δεν θα εχεις προβλημα με σωστη συντηρηση και το μηχανακι να μην το πηγαινεις στους κοφτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου πειτε ποσο κανει ενα full polini kit για 72cc και εαν γινεται και καποιο site για να το επισκεφτω................

ευχαριστο

για speedfight 2 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε θελετε να με τρελανεται τελειως?Τι ειναι αυτα που λετε...τι ειναι το Typhoon για να σηκωνεται και σουζα στην εκκινηση...Εδω το δικο μου που ειναι σχεδον Full malossi 180 και δεν σηκωνεται αν δεν στραγγιξω το γκαζι στην εκκινηση...εδω αγωνιστικα malossi 65cc μονοελλατηριο με στροφαλομπιελα ρευματα καμπανα συμπλεκτη οδηγο ροπης βαριατορα γραναδια και 28 del και δεν σηκωνεται στην εκκινηση οπως και να το ξεκινησεις και σηκωνεται το typh...?Παντως για τον φιλο που το εχει 65cc με την leov.(εξατμιση) εγω θα του προτεινα να κρατησει αυτην....με την αλλη δεν θα δει και τιποτα παπαδες...διπλο ελατηριο δεν ειναι...?Αν ηταν μονο τοτε ΝΑΙ μαλιστα να εβαζες την malossi καθως δεν ειχες και πολλα περιθωρια..τωρα οσο για τον ρυθμιζομενο συμπλεκτη της malossi αν ο μηχανικος σου ειναι τσακαλακος και δεν περναει απλως ανταλλακτικα οπως τα βγαζει απο το κουτι τοτε βαλε...για εμενα θα δεις διαφορα...αλλιως...αστο...!

Φιλικα Παντα...!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Tης μανας μου το honda bali στα 110cc που ειναι τωρα και με βαριαντορ μαλοσσι και καμπανα ελαφρομενη στην εκκινιση σε σικωνει κανονικα σουζα και ειναι και 85κ και με εμενα αλλα 70κ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Καλα οπως νομιζεις...αλλα πιστεψε μεχρι μαθεις τι σημαινει σουζα...ποσο μαλλον τι σημαινει να σηκωνεται σουζα απο την εκκινηση ενα μηχανακι...θα πρεπει να περασουν απο τα χερια σου πολλα μηχανακια σκοοτερακια παπακια εντουρακια πισταδικα γρηγορα αργα βαρια ελαφρια αυτοματα με ταχυτητες ξεροκαμπανα με συμπλεκτη...εχεις πολλα ακομα να μαθεις οπως επισης και να οδηγησεις...οποτε ασε καποιος εμπειροτερους μεγαλυτερους να μαθουν καλυτερα...!

Φιλικα παντα...! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για σουζα κανονικη.Εννουσα οτι ισα ισα που στιγμιαια σηκωνοταν ο μπροστα τροχος για να τονισω το ποσο γρηγορα εφευγε.

 

Περα απο οτι το ρανερ επειδη εχει το τεποζιτο μπροστα γενικα ειναι πιο βαρυ.Το typhoon δεν εχει τιποτα μπροστα και αντιθετως την βενζινη την εχει πισω

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα runner και 8ελω να βαλω βαριατορ και ειμαι αναμεσα στο malossi multivar 2000 και στο Polini το 9μπιλο!Ποιο ειναι καλυτερο?:)
Link to comment
Share on other sites

για speedfight 2 πια εξατμιση ειναι καλητερη ????

Ζχ ή technigas???

ΠΑΙΔΙΑ πειτε μ καμια ιδεα για μετατροπη γιατι το μηχανακι δν παει .................................

(ΕΠΕΙΓΟΝ)

Link to comment
Share on other sites

Kυλινδροπιστονο μαλοσσι μαντεμι 150ε, βαριανορ πολινι 9μπιλο 90ε , εξατιμιση zx κατα τι γνομη μου 120ε αν θιμαμε καλα και ιμαντα μαλοσσι 30ε και εισε ετιμος θα αλλαξει εντελος το μηχανακι:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Kυλινδροπιστονο μαλοσσι μαντεμι 150ε, βαριανορ πολινι 9μπιλο 90ε , εξατιμιση zx κατα τι γνομη μου 120ε αν θιμαμε καλα και ιμαντα μαλοσσι 30ε και εισε ετιμος θα αλλαξει εντελος το μηχανακι:D

 

και καρμπυρατερ 100ε 19-21χιλ.γιατι δεν πας πουθενα χωρις παραπανω βενζινη:)

Link to comment
Share on other sites

Το ξεχασα εντελος το καρμπ:O

Αναλογος τι θες τελικες η εκκινισεις:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...