Jump to content

[Επίσημο] HTC Incredible S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει τυχει σε κανεναν να εχει καποιο προβλημα με το ακουστικο την ωρα που μιλαει?

σαν να τσιριζει οταν ειναι σε φουλ ενταση,δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει η συσκευη

η ειναι θεμα της ρομ γιατι μου δινει την αισθηση οτι σε φουλ ενταση ειναι και ενοχλητικα

δυνατη η φωνη σε σημειο που νομιζεις οτι μιλας με ανοιχτη ακροαση :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εχει τυχει σε κανεναν να εχει καποιο προβλημα με το ακουστικο την ωρα που μιλαει?

σαν να τσιριζει οταν ειναι σε φουλ ενταση,δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει η συσκευη

η ειναι θεμα της ρομ γιατι μου δινει την αισθηση οτι σε φουλ ενταση ειναι και ενοχλητικα

δυνατη η φωνη σε σημειο που νομιζεις οτι μιλας με ανοιχτη ακροαση :wacko:

 

Δεν ξέρω αν μου ακούγεται και για τόσο πρόβλημα αυτό. Δηλαδή όταν δεν το έχεις σε πλήρη ένταση ακούς τον άλλον κανονικά χωρίς πρόβλήμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και για καποιους αλλους λογος χρησης εγγυησης.

αλλα πιστευω οτι ειναι θεμα firmware

ειμαι στο τσακ να δοκιμασω την 2,3,3....

αλλα δεν υπαρχει γυρισμος ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι στο τσακ να δοκιμασω την 2,3,3....

αλλα δεν υπαρχει γυρισμος ακομα

 

Αυτή που φοράει τώρα την έχεις rootάρει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι

εχω s-on

μεσω του κλασικου ruu ειναι η αναβαθμιση

αποτι την ειδα εχει και radio μεσα

 

Απλά ρώτησα μιας και αν είσαι σε stock και με αυτή που είσαι... γιατί να μην πας και στην πιο καινούργια;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και για καποιους αλλους λογος χρησης εγγυησης.

αλλα πιστευω οτι ειναι θεμα firmware

ειμαι στο τσακ να δοκιμασω την 2,3,3....

αλλα δεν υπαρχει γυρισμος ακομα

καλημερα επειδη ειμαι ο αλλος που μιλησε για εγγυηση κ επειδη δεν βοηθηθηκα πολυ πηγα σημερα κ αγορασα ενα καινουργιο τηλεφωνο ωστε να μας λυθει η απορια:) λοιπον το ακουστικο στο καινουργιο τηλεφωνο ειναι μια χαρα, καμμια σχεση με το εν λογω οποτε το θεμα στο τηλεφωνο του φιλου komos ειναι η hardware η software.ευτυχως ομως για αυτα υπαρχουν οι εγγυησεις οποτε λυνονται αυτα τα θεματακια.κ το κινητο ειναι σουπερ γενικα πολυ καλη κατασκευη

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα μιας και αν είσαι σε stock και με αυτή που είσαι... γιατί να μην πας και στην πιο καινούργια;

 

τηρω τις επιφυλαξεις μου για root και ιστοριες

εχω μια διαισθηση οτι οποιος αναβαθμισει θα αργησει να το ξεκλειδωσει

@qvq μαλλον παμε για εγγυηση θα περασω σε καμια ωρα απο κει και θα δουμε τι θα μου πουνε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω μια διαισθηση οτι οποιος αναβαθμισει θα αργησει να το ξεκλειδωσει

 

Η μέθοδος κλειδώματος που έχει η rom που φοράει η συσκευή σου και η 2.3 είναι η ίδια. Εκτιμώ λοιπόν πως αν γίνει για το ένα... θα γίνει εύκολα και για το άλλο.

 

Δεν είναι σαν τη περίπτωση του Desire HD το οποίο ήταν "τυχερό" να έχει ως πρώτη rom από την "παλιά καλή" HTC και γιαυτό όλοι γυρίζουν εκεί για να ξεκλειδώσουν και να rootάρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τηρω τις επιφυλαξεις μου για root και ιστοριες

εχω μια διαισθηση οτι οποιος αναβαθμισει θα αργησει να το ξεκλειδωσει

@qvq μαλλον παμε για εγγυηση θα περασω σε καμια ωρα απο κει και θα δουμε τι θα μου πουνε

σιγουρα να πας γιατι σου λεω μερα με την νυχτα...οποτε πηγαινε καρφι για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα να πας γιατι σου λεω μερα με την νυχτα...οποτε πηγαινε καρφι για αλλαγη

 

το πηγα κ το πηρανε κατευθειαν

περιμενω τηλεφωνο τους τωρα

το ειδε ο τεχνικος τους και το απεδωσε σε λαθος του μικροφονου/ακουστικου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βγήκε η 2.3.3 και επίσημα μέσω OTA.. μόλις την πέρασα..

προς το παρόν η ευρωπαϊκή έκδοση..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πηρα το incredible s απο e-bay.απο αγγλια αλλα πιθανως να ηρθε απο ασια πρωτα.καταρχην πως βρισκω απο που κραταει η σκουφια του κ δευτερον το update σε gingerbread εχει προυποθεσεις?δηλαδη εξαρταται απο τον παροχο τη χωρα η απλα γινεται σε ολες της συσκευες απο ota ανεξαρτητα τοποθεσια.κ σε περιπτωση που δεν εισαχθει ελλαδα βεβαια..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πηρα το incredible s απο e-bay.απο αγγλια αλλα πιθανως να ηρθε απο ασια πρωτα.καταρχην πως βρισκω απο που κραταει η σκουφια του κ δευτερον το update σε gingerbread εχει προυποθεσεις?δηλαδη εξαρταται απο τον παροχο τη χωρα η απλα γινεται σε ολες της συσκευες απο ota ανεξαρτητα τοποθεσια κτλπ..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πηρα το incredible s απο e-bay.απο αγγλια αλλα πιθανως να ηρθε απο ασια πρωτα.καταρχην πως βρισκω απο που κραταει η σκουφια του κ δευτερον το update σε gingerbread εχει προυποθεσεις?δηλαδη εξαρταται απο τον παροχο τη χωρα η απλα γινεται σε ολες της συσκευες απο ota ανεξαρτητα τοποθεσια κτλπ..ευχαριστω

Μπορείς να βρεις από που κρατάει η σκούφια του αν πάρεις ένα τηλ στην ACE και τους δώσεις το imei. Το update, κατά πάσα πιθανότητα, θα το πάρεις κανονικά. Για το πότε, μην ρωτάς... :p

 

BTW από που το πήρες? Από E-Cell?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις από που κρατάει η σκούφια του αν πάρεις ένα τηλ στην ACE και τους δώσεις το imei. Το update, κατά πάσα πιθανότητα, θα το πάρεις κανονικά. Για το πότε, μην ρωτάς... :p

 

BTW από που το πήρες? Από E-Cell?

 

oxi apo http://cgi.ebay.co.uk/HTC-INCREDIBLE-S-8GB-BLACK-UNLOCKED-MOBILE-PHONE-NEW-/120721861045?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1c1b9569b5#ht_5525wt_1139.

 

ola ok se 6 meres irthe.eyxaristo gia thn apanthsh

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το θέμα της εγγύησης σε πρίπτωση αγοράς μέσω ebay.

Συνεπώς ας ενημερώσει ο φίλος αν επικοινωνήσει με την ACE ή όποιος άλλος έχει αγοράσει το IS από εξωτερικό και γνωρίζει τι γίνεται με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το θέμα της εγγύησης σε πρίπτωση αγοράς μέσω ebay.

Συνεπώς ας ενημερώσει ο φίλος αν επικοινωνήσει με την ACE ή όποιος άλλος έχει αγοράσει το IS από εξωτερικό και γνωρίζει τι γίνεται με την εγγύηση.

Αν θέλεις εγγύηση από την ACE. Τότε το ebay για HTC δεν συμφέρει...

 

Οι UK sellers που έχουν τις χαμηλότερες τιμές, απλά κάνουν εισαγωγή από Ασία, οπότε πάπαλα η European warranty. Γι αυτό, σε περίπτωση βλάβης, πρέπει να προετοιμάσεις το κινητό σου για μεγάλα ταξίδια... :lol:

Οι sellers που πουλάνε συσκευές της HTC UK και κατά συνέπεια καλύπτονται από την ACE, αφού έχουν απόδειξη από το εξωτερικό, τα πουλάνε πιο ακριβά από γνωστά καταστήματα...

 

Οπότε αν θες εγγύηση ACE πας για Handtec... :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!λοιπον δεν επικοινωνησα με ace δεν χρειαστηκε.το τηλ θα αναβαθμιστει οτα αναλογα με το imei του.ο joe bar εχει δικιο για την εγγυηση.ενα μικρο review..το ιs ειναι κατα τη γνωμη μου στο σωστο μεγεθος.ουτε πολυ μεγαλο (4.3) ουτε πολυ μικρο (3.2) σε οθονη.αποκριση της οθονης περισσοτερο απο αμεση(καμμια φορα νομιζω οτι δεν το ακουμπησα καν).αμεση αποκριση των apps.στο σπιτι εχω 10αρα συνδεση ιντερνετ κατεβαζει τις σελιδες αμεσα ολες ακομα κ απαιτητικες σελιδες με φλασ κτλπ..οθονη χρωματικα αψογη.φωτεινοτητα πολυ καλη υστερει οπως ο ανταγωνισμος στην κατευθειαν εκθεση στον ηλιο (οχι οτι δεν βλεπεις αλλα μειωνεται αισθητα).παιχνιδια αμεση αποκριση οχι laggs.βιντεο οχι laggs.βαρος πολυ καλο δεν το περιμενα.δεν το καταλαβαινεις στην τσεπη.η καμερα πολυ καλη με πολες επιλογες σκηνων κ εφε.θα παραθεσω το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπισα αμεσα απο την αγορα.το τηλ κρασαρε δηλ εκανε rebooting μονο του 2-3 φορες στην αρχη κ αυτο επαναληφθηκε 2 φορες ακομα.το προβλημα ειναι οτι οι sιm καρτες μας μαλλον δεν ειναι γρηγορες αρκετα για αυτες τις νεες τεχνολογιες.γιατι το λεω αυτο.γιατι το προβλημα λυθηκε ανανεωνοντας καταρχην την sim k κατα δευτερον στις ρυθμισεις-wireless and networks-mobile networks η επιλογη πρεπει να ειναι gsm only.το τηλ ειναι up to date στον ανταγωνισμο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο διπυρηνα(τσεκαρα φιλου optimus2x) που κατα τη γνωμη μου ειναι ενα τρικ προς το παρον k νομιζω οτι η ram εχει μεγαλυτερη σημασια.τουλαχιστον σε θεμα επεξεργαστη σε 1-1.5 χρονια θα δουμε πραγματικες διαφορες.η οθονη παρα πολυ καλη μπορει να γινει κ καλυτερη (ποσο πια?) αλλα για εμπειρα ματια στις λεπτομερειες.η μπαταρια δεν εχει κανει πολλους κυκλους αλλα θα μπορουσε να ειναι κ καλυτερη.δηλαδη¨χωρις wifi-photos-games μονο ομιλια 4-5 ωρες κραταει περιπου 24-28 ωρες συνεχους λειτουργιας κ να παιζεις με το τηλ να το ανοιγεις χαζευεις κοιτα αυτο εκεινο κτλπ.τωρα με wifi gps games photos ομιλια κ το δαχτυλο στην οθονη να το πασπατευει συνεχως(κατι που κανω συνεχως γιατι η αισθηση αποκρισης ειναι φοβερη) η μπαταρια μειωνεται αρκετα.πανω κατω στις 8-10 ωρες..το τιμημα ενος μικρου υπολογιστη οπως ειναι τα smartphones ειναι η μπαταρια δυστυχως.ενα φορτιστη για το σπιτι ενα για το αμαξι κ εισαι οκ.must ενα καλο skin cover gia case κ ζελατινα για οθονη με το που θα αγοραστει για να διατηρηθει.προσωπικα παραγειλλα το http://www.skinomi.com/htc-droid-incredible-s-carbon-fiber-skin-protector.html αλλα υπαρχουν κ αλλα σκινς με αρκετες επιλογες.μεχρι στιγμης δεν εχω μετανιωσει για την αγορα(χτυπα ξυλο).αυτο που υποσχεται αυτο δινει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@dinosjc:

Δεν ξέρω αν το έχεις στα υπόψιν αλλά το κείμενό σου είναι τόσο δυσανάγνωστο που δύσκολα θα το διαβάσει κάποιος ολόκληρο. Επίσης να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum και στην περίπτωση του δικού σου post κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@dinosjc:

Δεν ξέρω αν το έχεις στα υπόψιν αλλά το κείμενό σου είναι τόσο δυσανάγνωστο που δύσκολα θα το διαβάσει κάποιος ολόκληρο. Επίσης να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum και στην περίπτωση του δικού σου post κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

 

συγγνωμη αλλα τι εννοεις sms?εγω βλεπω ελληνικους χαρακτηρες αυτα που εγραψα τα οποια κ εγραψα στον υπολογιστη.δηλαδη η απαντηση σου με το κειμενο μου δεν εχει καμμια διαφορα οπως το βλεπω στους χαρακτηρες..να τα γραψω με λατινικους?κ αυτα που γραφω τωρα δυσαναγνωστα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συγγνωμη αλλα τι εννοεις sms?εγω βλεπω ελληνικους χαρακτηρες αυτα που εγραψα τα οποια κ εγραψα στον υπολογιστη.δηλαδη η απαντηση σου με το κειμενο μου δεν εχει καμμια διαφορα οπως το βλεπω στους χαρακτηρες..να τα γραψω με λατινικους?κ αυτα που γραφω τωρα δυσαναγνωστα ειναι?

 

Όχι, δεν εννοώ το θέμα των χαρακτήρων. Εννοώ ότι δεν είναι ευανάγνωστο σαν κείμενο γενικότερα. Όσον αφορά τη γραφή τύπου sms δες αυτά που έχω κάνει bold.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...