Jump to content

[Επίσημο] HTC Incredible S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το κινητό κυκλοφόρησε στην αγορά και υπάρχουν ήδη κάτοχοι της συσκευής, κρίθηκε σκόπιμη η δημιουργία του επίσημου πλέον θέματος για το Incredible S. Το προηγούμενο θέμα (εδώ) κλειδώθηκε και η συζήτηση για το Incredible S θα συνεχιστεί αποκλειστικά σε αυτό το θέμα!

Θα παρακαλούσα να αποφευχθούν μηνύματα για το πότε, πως, που κλπ κυκλοφορεί το κινητό, τα οποία θα ταίριαζαν στο προηγούμενο θέμα και να επικεντρωθούμε σε συζήτηση για τα χαρακτηριστικά, τις επιδόσεις και τα διάφορα προβλήματα της συσκευής ;)

 

Χαρακτηριστικά τηλεφώνου:

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2011/02/HTC-Incredible-S.jpg

Λειτουργικό σύστημα: Android 2.2

Επεξεργαστής: 1GHz

Μνήμη RAM: 768ΜΒ

Οθόνη: 4 ιντσών, 800×480 pixels, Super LCD

Κάμερα: 8 Megapixels, auto-focus, dual LED flash, 720p video

Δεύτερη κάμερα: 2 Megapixel

Ενσωματωμένη μνήμη: 1.1GB

Κάρτα μνήμης: micro SD

Wi-Fi, DLNA, GPS, Bluetooth, micro USB

Μπαταρία: 1450 mAh

 

 

--- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ---

 

Πριν από κάθε ερώτηση, θα ήταν καλό να έχετε διαβάσει τους οδηγούς στην ενότητα FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC,

οι οποίοι θα καλύψουν αρκετές πιθανές απορίες.

 

Αν δεν μπορέσετε μέσω εκείνου του θέματος να βρείτε απάντηση στα ερωτήματά σας, το θέμα αυτό είναι το καθ'ύλην αρμόδιο!

 

Ευχαριστούμε, και καλή αρχή-συνέχεια!

 

- Η Ομάδα Διαχείρισης -

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως ήταν αναμενόμενο, και αυτό το θέμα περιέχει ότι ακριβώς δεν έπρεπε! Επειδή η συσκευή κυκλοφόρησε κάπου, θεωρήθηκε ότι πρέπει να δημιουργηθεί το επίσημο θέμα, αλλά μάλλον δεν ήταν η κατάλληλη ώρα ;)

Ας αποκτήσουν χρήστες εδώ μέσα το κινητό και τότε θα επανέλθουμε σε αυτό το θέμα... Μέχρι τότε η συζήτηση για το πότε θα έρθει το κινητό, ή που θα το βρούμε κλπ, θα γίνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ εδώ!

Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν!

Ευχαριστώ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στο ψητό: ο συγκεκριμένος φορτιστής από το Πλαίσιο

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Turbo-X-USB-Home-and-Car-Charger-CT-111.htm

Turbo-X USB Home & Car Charger

 

http://img806.imageshack.us/img806/9392/1521195.jpg

 

δεν λειτουργεί με το κινητό.

 

Ο φορτιστής έχει δύο θύρες USB μια 1000mA και μια 500mA και στις δύο συμβαίνει το εξής: το κινητό δείχνει να φορτίζει αλλά η οθόνη παγώνει και καμία λειτουργία της touch screen πέρα από το κουμπί ON/OFF δεν λειτουργεί.

Edited by NiKant

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας και έχεις την συσκευή, μπορείς να μας πεις αν έχει μέσα ελληνική γλώσσα;

 

Ευχαριστούμε και για την ενημέρωση σχετικά με τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας και έχεις την συσκευή, μπορείς να μας πεις αν έχει μέσα ελληνική γλώσσα;

 

Ευχαριστούμε και για την ενημέρωση σχετικά με τον φορτιστή.

 

Το κινητό το πήρα από Expansys και ομολογουμένως αρχικά τρόμαξα οτι δεν έχει ελληνικά.. καθώς δε μπορούσα να βρω τίποτα σχετικό στις γλώσσες.. μόλις έβαλα τη sim της Cosmote όμως αυτομάτως γύρισαν όλα σε Ελληνικά.. :respect: (προφανώς είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δλδ από αυτή την άποψη. Λογικά θα ισχύει το ίδιο και με τις sim των υπολοίπων ελληνικών εταιριών. Θα γυρίζει αυτόματα η γλώσσα. Το μόνο κακό είναι ότι μάλλον δεν σε καλύπτει εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία μιας και το κινητό είναι σχεδόν οριστικό ότι δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα.

Έχεις μήπως απευθυνθεί στην ace hellas για να το πιστοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά δλδ από αυτή την άποψη. Λογικά θα ισχύει το ίδιο και με τις sim των υπολοίπων ελληνικών εταιριών. Θα γυρίζει αυτόματα η γλώσσα. Το μόνο κακό είναι ότι μάλλον δεν σε καλύπτει εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία μιας και το κινητό είναι σχεδόν οριστικό ότι δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα.

Έχεις μήπως απευθυνθεί στην ace hellas για να το πιστοποιήσεις;

 

Πάντως στο ελληνικό site υπάρχει ακόμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το SAR είναι (με βάση το κουτί)

0.876 W/kg@10g head

0.776 W/kg@10g body

 

με Ace δεν εχω επικοινωνήσει. Αν τύχει θα ενημερώσω.

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

το SAR είναι (με βάση το κουτί)

0.876 W/kg@10g head

0.776 W/kg@10g body

 

με Ace δεν εχω επικοινωνήσει. Αν τύχει θα ενημερώσω.

 

σχετικα δεν εχει μεγαλο δικτη ακτινοβολιας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με Ace δεν εχω επικοινωνήσει. Αν τύχει θα ενημερώσω.

 

Ενημέρωσε αν θες όταν θα έχεις νέα... ενδιαφέρει πολλούς αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής ερώτηση. Όπως βλέπω από την πιο πάνω φωτογραφία καθώς και από τη φωτό που έχει στην expansys, το εικονίδιο αριστερά από το "phone" όπου μπαίνεις στο application drawer (αν το λέω σωστά) δεν υποδεικνύει ότι τρέχει 2.3??Αν το θυμάμαι σωστά στη 2.2 είχε ένα βελάκι μέσα σε κύκλο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Eδω θα πρεπει να διευκρινισω οτι το τηλεφωνο ναι μεν δεν εχει την unibody μεταλλικη κατασκευη του Desire S, αλλα το μπροστινο του πλαισιο ειναι απο μεταλλο και το πισω του καπακι ειναι πλαστικο πολυ καλης ποιοτητας με αψογο κουμπωμα. Για οποιον κατεχει πληρως τη νεοελληνικη γλωσσα, υπαρχει προφανής διαφορά μεταξυ των εννοιων του "πλαστικού" και της "πλαστικούρας"!;)

 

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνηση, γιατί με το προηγούμενο post μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι όλο το σώμα του κινητού είναι από πλαστικό.Για την νεοελληνική δεν νομίζω ότι κανείς μας την κατέχει πλήρως :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει 2 ΙS απο τα χερια μου,δεν εχω καταφερει να βρω ψεγαδι,σιγουρα δεν δινει την αισθηση της πολυτελειας,αλλα το κινητο ειναι βραχος, και εχω την αισθηση οτι αυτο το πλαστικο ειναι και πιο ''ανεκτικο'' σε κακομεταχειριση.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν τριζει και δεν εχει τον κακο σχεδιασμο του dhd που για να βαλεις βγαλεις μπαταρια και καρτες σου βγαινει η πιστη πρωτα

Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα του ειδικα στις βραδυνες ληψεις

η μαμα μπαταρια βγαζει ευκολα 2 μερες, ή μια γεματη (και κατι ψιλα) με παρα πολυ σκαλισμα :)

Το μονο κακο του οτι δεν εχει ξεκλειδωσει ακομα για να δειξει τις πραγματικες του δυνατοτητες :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για οποιον κατεχει πληρως τη νεοελληνικη γλωσσα, υπαρχει προφανής διαφορά μεταξυ των εννοιων του "πλαστικού" και της "πλαστικούρας"!;)

 

Έτσι ακριβώς!

 

Το μονο κακο του οτι δεν εχει ξεκλειδωσει ακομα για να δειξει τις πραγματικες του δυνατοτητες :(

 

Δυστυχώς αυτό πλέον αποτελεί γενικότερα πρόβλημα των HTC!

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!

 

 

 

Δυστυχώς αυτό πλέον αποτελεί γενικότερα πρόβλημα των windows mobile!

:wacko::wacko::wacko:

ρε συ athanaso δεν βαρας κανα reset?

κουρασμενο σε βλεπω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:wacko::wacko::wacko:

ρε συ athanaso δεν βαρας κανα reset?

κουρασμενο σε βλεπω :lol:

 

Μάλλον έχεις δίκιο. Το διόρθωσα. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το κλείδωμα του incredible: Το κλείδωμα αφορά μόνο την αλαγή ρομ με μη επίσημη ή και τις εφαρμογές? Δηλαδή θα μπορώ να κατεβάζω μια εφαρμογή και να την περνάω από το pc?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κλείδωμα σημαίνει όντως ότι δεν μπορείς να περάσεις ανεπίσημη rom.

 

Το κακό όμως δεν είναι αυτό, αλλά ότι δεν μπορείς να κάνεις ούτε root τη συσκευή ούτως ώστε να έχεις τον πλήρη έλεγχο. Κάποιες εφαρμογές για παράδειγμα χρειάζονται να είναι root η συσκευή. Για όλες τις άλλες, μπορείς να τις περάσεις και από το PC χωρίς να είσαι root.

 

Προσωπικά πάντως δεν μπορώ να ανεχτώ συσκευή χωρίς root σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ βασει aosp και open source δεν ειχε γινει το ιδιο σκηνικο με το milestone

και δωθηκε τουλαχιστον το root?

θυμαμαι τοσο λαθος η καπου στα ψιλα γραμματα η google αναφερει οτι οι χρηστες εχουν δικαιωμα για root?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θυμαμαι τοσο λαθος η καπου στα ψιλα γραμματα η google αναφερει οτι οι χρηστες εχουν δικαιωμα για root?

 

Αν τα κλειδώνει όλα η εταιρία... τι να σου κάνει η google;

 

(Πολύ παράξενη πάντως αυτή η νέα πολιτική της HTC!)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κλειδώνει όλα η εταιρία... τι να σου κάνει η google;

 

(Πολύ παράξενη πάντως αυτή η νέα πολιτική της HTC!)

 

δεν ξερω ρε παιδια εγω αισθανομαι ενα deja vu οπως με το dhd

φανταζομαι η htc ξερει οτι το κοινο που την προτιμαει ειναι και το κοινο που σκαλιζει

οκ δεν θα το παρουμε τωρα για να μας γλυκανει με το sencetion, και να μας εχει στην πριζα,αλλα πιστευω οτι μεχρι εκει θα το τραβηξει.

Το ιδιο εχω παθει με htc magic dhd οτι ειναι και καλα κλειδωμενα και δεν ξεκλειδωνουν,αλλα παντα κατα διαβολικη συμπτωση οταν εβγαζε το 1ο update η παλια ηταν σπασμενη...παραδοσιακα ομως

βεβαια οι παραδοσεις ειναι για να σπανε :(

Κριμα ρε γμτ και το εχω χαρει οσο τπτ,αλλα μου λειπει και λιγο το πειραγμα

ετσι για να νομιζω οτι κατι κανω με τα νουμερακια στα benchoπρογραμματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα παντα κατα διαβολικη συμπτωση οταν εβγαζε το 1ο update η παλια ηταν σπασμενη...

 

Τα πράγματα εδώ είναι διαφορετικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ένας χρήστης στο xda δίνει λινκ για ένα ιταλικό blog που αναφέρει ότι ξεκίνησε η διάθεση του 2.3.3 με sense 2.1 για το IS.

 

http://android.hdblog.it/2011/04/19/anteprima-disponibile-ufficialmente-gingerbread-2-3-3-con-sense-2-1-per-htc-incredible-s/

 

δεν είδα πουθενά αλλού αυτήν την πληροφορία για επιβεβαίωση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...