Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα το πιασα στα χερια μου στο Πλαισιο και σε σχεση με το wildfire που εχω ειναι πυραυλος. Τα παντα ανοιγουν ακαριαια... Αρε ατιμη κριση!
Link to comment
Share on other sites

Λογω επιδοτισης λεω να το παρω και γω το s....σε γενικες γραμμες "αξιζει" ??αποτι διαβασα υπαρχει ενα θεματακι με την μπαταρια...οντως κραταει λιγο ??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογω επιδοτισης λεω να το παρω και γω το s....σε γενικες γραμμες "αξιζει" ??αποτι διαβασα υπαρχει ενα θεματακι με την μπαταρια...οντως κραταει λιγο ??

 

Αν διαβάσεις προς τα πίσω θα πάρεις μια εικόνα για το κατά πόσο αξίζει ή όχι αναλόγως τα δικά σου standar.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογω επιδοτισης λεω να το παρω και γω το s....σε γενικες γραμμες "αξιζει" ??αποτι διαβασα υπαρχει ενα θεματακι με την μπαταρια...οντως κραταει λιγο ??
Το κινητό είναι πολύ καλό σε όλα, προχώρα άφοβα. Η μπαταρία του είναι πολύ καλή για την κατηγορία του (high end κινητό)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Λογω επιδοτισης λεω να το παρω και γω το s....σε γενικες γραμμες "αξιζει" ??αποτι διαβασα υπαρχει ενα θεματακι με την μπαταρια...οντως κραταει λιγο ??

 

προσωπικα η μπαταρια μου κραταει 2-3 μερες...!!

 

ΑΝ ειναι να εχεις φουλ φωτεινοτητα...ανοιχτες συνχγρονισεις...wifi...παιχνιδια .. λογικο ειναι να κραταει λιγο...!

Link to comment
Share on other sites

εκκαθαριση -φορματ καρτας πως κανουμε γιατι πηγα στις ρυθμισεις και ειναι greyed out η επιλογη

 

Σε αυτο που γραφει ο φιλος ποιο πανω,ξερει καποιος κατι,γιατι κ μενα greyed ειναι η επιλογη για format της SD

Link to comment
Share on other sites

Το Desire S υποστηριζει SRS WOW HD sound?

 

Όχι, το μπερδεύεις με το Incredible S

 

Σε αυτο που γραφει ο φιλος ποιο πανω,ξερει καποιος κατι,γιατι κ μενα greyed ειναι η επιλογη για format της SD

 

Πρέπει να την κάνεις unmount! Στα ελληνικά κάτι σαν αποδέσμευση θα λέει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το μπερδεύεις με το Incredible S

 

 

 

Πρέπει να την κάνεις unmount! Στα ελληνικά κάτι σαν αποδέσμευση θα λέει.

 

Eχεις δικιο,το θυμηθηκα που το ειπες,ετσι "δουλευει" το linux.Θα το δοκιμασω αργοτερα,υποθετω αν γινει format,θελουν στησιμο απο την αρχη κ οι εφαρμογες,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το βραδυ παρατηρησα οτι αραια και που βλεπω η οθονη να κανει ενα αναβοσβημα σαν φλας.Αναιπαισθητο θα ελεγα.Ισα που παει να αναψει και σβηνει αμεσως.Αυτο γινεται σε φαση αναμονης και το καταλαβα σε σκοταδι.Το χει παρατηρησει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το βραδυ παρατηρησα οτι αραια και που βλεπω η οθονη να κανει ενα αναβοσβημα σαν φλας.Αναιπαισθητο θα ελεγα.Ισα που παει να αναψει και σβηνει αμεσως.Αυτο γινεται σε φαση αναμονης και το καταλαβα σε σκοταδι.Το χει παρατηρησει αλλος?

εμενα ειναι στο σερβις για να τσεκαρουνε την μπαταρια.... και δεν μπορω να το τσεκαρω :p

αλλα απο οτι θυμαμαι εμενα οταν πηγαινε να σβησει εντελως η οθονη τρεμοπαιζε λιγο ο φωτισμος.σε καποιον αλλο εκανε κατι σαν το δικο σου.γενικα υπαρχει ενα θεματακι αλλα ανευ ουσιας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα το βραδυ παρατηρησα οτι αραια και που βλεπω η οθονη να κανει ενα αναβοσβημα σαν φλας.Αναιπαισθητο θα ελεγα.Ισα που παει να αναψει και σβηνει αμεσως.Αυτο γινεται σε φαση αναμονης και το καταλαβα σε σκοταδι.Το χει παρατηρησει αλλος?

 

Δεν είναι φυσιολογικό αλλά οι αιτίες μπορεί να είναι πολλές. Από κάποια εφαρμογή μέχρι το screen protector ή κάποια θήκη που ενδεχομένως να "πειράζουν" τον proximity sensor. Πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι στο σερβις για να τσεκαρουνε την μπαταρια.... και δεν μπορω να το τσεκαρω :p

αλλα απο οτι θυμαμαι εμενα οταν πηγαινε να σβησει εντελως η οθονη τρεμοπαιζε λιγο ο φωτισμος.σε καποιον αλλο εκανε κατι σαν το δικο σου.γενικα υπαρχει ενα θεματακι αλλα ανευ ουσιας!

 

Πότε περιμένεις απάντηση; Ενημέρωσέ μας τί σου είπανε.

Link to comment
Share on other sites

Πότε περιμένεις απάντηση; Ενημέρωσέ μας τί σου είπανε.

 

τους ειπα οτι παρασκευη το θελω.4 εργασιμες απο χτες.ειδωμεν.

του φιλου costsa απο οτι μου ειπε απο το πρωι και μεχρι τις 7 το βραδυ ηταν ακομα στο 99% με ενα τεταρτο wifi και 20 λεπτα κλησεις.

 

βεβαια 1 % ουτε σε flight mode δεν πεφτει τοσο λιγο.

 

εμενα το ιδιο διαστημα με λιγη χρηση παραπανω ειχε πεσει στο 62% απο τις 4 το μεσημερι!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το βραδυ παρατηρησα οτι αραια και που βλεπω η οθονη να κανει ενα αναβοσβημα σαν φλας.Αναιπαισθητο θα ελεγα.Ισα που παει να αναψει και σβηνει αμεσως.Αυτο γινεται σε φαση αναμονης και το καταλαβα σε σκοταδι.Το χει παρατηρησει αλλος?

 

Ναι το κανει και σε μενα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε σεις? Αλλους ακουω να τους κραταει το κινητο 2 μερες ανετα με μετρια χρηση και αλλους να τους εξαντλειται η μπαταρια στο πι και φι.

 

Υπαρχει κανα θεμα η απλα ο καθενας αντιλαμβανεται την "μετρια χρηση" κτλ αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε σεις? Αλλους ακουω να τους κραταει το κινητο 2 μερες ανετα με μετρια χρηση και αλλους να τους εξαντλειται η μπαταρια στο πι και φι.

 

Υπαρχει κανα θεμα η απλα ο καθενας αντιλαμβανεται την "μετρια χρηση" κτλ αλλιως?

 

Μια χαρα ειναι η μπαταρια παιδια!!με αρκετη χρηση βγαζει ανετα τις 3 μερες! χωρις wifi πλοηγηση και τα σχετικα εμενα μου εβγαλε 5,5 μερες!!αλλα χωρις ιντερνετ, μονο τηλ μηνυματα και πειραγμα στο μενου. αυτοι που δεν τους κραταει ουτε μια μερα κανουν αλογιστη χρηση!

Link to comment
Share on other sites

Τους άλλους που δεν τους κρατάει που τους είδες; Το να έχει πρόβλημα,αν έχει, ένα τηλέφωνο από εδώ δεν είναι άλλοι. Και η χρήση είναι ότι αμα κανεις τρεις ώρες σερφάρισμα και παίζεις και παιχνίδια και μιλάς αρκετά, καλύτερα να πάρεις κινητό που να συνοδεύεται από μπαταρία αυτοκινήτου,μια και θα σου χρειάζεται καθημερινά με αυτή τη χρήση. Εκτός κι αν αποφασίσεις ότι θα το φορτίζεις καθημερινά....

 

Υπαρχουν ποστς που λενε οτι δεν κραταει μερα με μετρια χρηση. Λιγο σερφαρισμα, λιγο ομιλια, λιγο gaming. Και 'γω πιστευω οτι αυτο το "λιγο" ειναι υποκειμενικο και η αυτονομια του ειναι μια χαρα. Απλα ρωτησα γιατι θελω να το τσιπμισω..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η μπαταρια παιδια!!με αρκετη χρηση βγαζει ανετα τις 3 μερες! χωρις wifi πλοηγηση και τα σχετικα εμενα μου εβγαλε 5,5 μερες!!αλλα χωρις ιντερνετ, μονο τηλ μηνυματα και πειραγμα στο μενου. αυτοι που δεν τους κραταει ουτε μια μερα κανουν αλογιστη χρηση!

 

εμενα ακομα και με δεκα λεπτα σερφαρισμα η πειραγμα στα μενου σε δεκα λεπτα επεφτε και 5 %!μιλαμε παντα για ανοιχτο κινητο το βραδυ ετσι και οχι flight mode!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις ότι δεν είναι μόνο το δικό μου; Ειλικρινά εύχομαι να είναι κάτι πολύ μικρό στο δικό σου και να το πάρεις όπως ακριβώς θέλεις. Ευτυχώς,για ένα τέτοιο τηλ. και τις δυνατότητες που έχει,η μπαταρία του είναι ένα από τα ατού του!!

 

και αν μου πουνε οτι δεν εχει τιποτα τι μπορω να κανω?πως να τους πεισω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά......να κάνω μια ερώτηση πως βρίσκεται ένα όνομα στις επαφές (με ελληνικούς χαρακτήρες) :confused:
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα και με δεκα λεπτα σερφαρισμα η πειραγμα στα μενου σε δεκα λεπτα επεφτε και 5 %!μιλαμε παντα για ανοιχτο κινητο το βραδυ ετσι και οχι flight mode!
Το δικό μου χτές από τις 9 το πρωί έως τις 8 το βράδυ ήταν ακόμη στο 100% με 20 λεπτά κλήσεις, 2-3 μηνύματα και 3 φορές ανανέωση καιρού. Επειδή δεν ήμουν σίγουρος για το 100% το τσέκαρα με 2 διαφορετικά προγράμματα

 

καλησπέρα παιδιά......να κάνω μια ερώτηση πως βρίσκεται ένα όνομα στις επαφές (με ελληνικούς χαρακτήρες) :confused:
Πατώντας το πλήκτρο αναζήτησης, το τελευταίο δεξιά :p

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου χτές από τις 9 το πρωί έως τις 8 το βράδυ ήταν ακόμη στο 100% με 20 λεπτά κλήσεις, 2-3 μηνύματα και 3 φορές ανανέωση καιρού. Επειδή δεν ήμουν σίγουρος για το 100% το τσέκαρα με 2 διαφορετικά προγράμματα

 

Πατώντας το πλήκτρο αναζήτησης, το τελευταίο δεξιά :p

 

αρα δεν υπαρχει περιπτωση ,τo δικo μoυ εχει πρoβλημα!εμενα χωρις να τo ακoυμπησω πεφτει σε δυo ωρες περιπoυ 10%!με 20 λεπτα κλησεις καπoυ στo 85% θα ηταν στo διωρo!και με κλειστoυς oλoυς τoυς συγχρoνισμoυς!

και πιστευω oτι oλoι oσoι εχoυν διαρκεια μπαταριας 24 με 40 ωρες εχoυν και αυτoι πρoβλημα!ελπιζω να ειναι η μπαταρια και να λυνεται με απλη αντικατασταση της κι oχι καπoιo κυκλωμα τoυ τηλεφωνoυ και να θελει oλo αλλαγμα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.αγορασα ενα htc disaire s και στις 18 ημερες που το ειχα ξαφνικα οταν πηγα να το ανοιξω κολουσε στην αρχικη οθονη με το σημα της htc.προσπθησα να το επαναφερω με reset αλλα τιποτα .το εχω παει στο επισημο σερβις τησ htc και απο οτι μου ειπαν θελει αλαγη ο γενικος πινακας.ανταλακτικο δεν εχουν και το περιμενουν....εχω δωσει τοσα λεφτα και τηλεφωνο δεν εχω.και το κυριοτερο δεν επιστευουμε ξανα το συγκικριμενο τηλεφωνο .:(
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...