Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται το hard reset δηλαδη τα βηματα που κανουμε, και ποια ειναι η διαφορα απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!

 

Καμία διαφορά. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

http://www.hard-reset.com/htc-desire-s-hard-reset.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, user name και password βάζεις κανονικά. Μετά επιλέγεις χειροκίνητα να κάνεις τις ρυθμήσεις και στο protocol βάζεις IMAP (και όχι pop3). Στον IMAP server βάζεις imap.mail.yahoo.com

Security type βάζεις SSL και στο server port βάζεις 993.

Δίνεις next, δεν πειράζεις το username και το password που σου ξαναβγάζει, και στον SMTP server βάζεις samsung.smtp.mail.yahoo.com. Στο security type βάζεις SSL και στο server port δίνεις 465 και μετά next.

Εδώ θα περιμένεις λίγο. Μην κάνεις τίποτα αργεί λίγο αλλά δεν κολλάει. Μετά σου βγάζει το account name και το your name τα οποία επείσης δεν τα πειράζεις (αφήνεις αυτά που σου δίνει) και τέλος πατάς finish setup.

 

Αν όλα πάνε καλά, θα δείς να έρχονται τα email σου.

εγω εχω βαλει pop και σε γενικες γραμμες ερχονται ανα χ λεπτα κανονικα.καποιες φορες μουλαρωνει βεβαια και δεν ερχεται τιποτα!το imap τι διαφορα εχει απο το pop?

εγω εχω htc τι να βαλω?samsung? :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει pop και σε γενικες γραμμες ερχονται ανα χ λεπτα κανονικα.καποιες φορες μουλαρωνει βεβαια και δεν ερχεται τιποτα!το imap τι διαφορα εχει απο το pop?

εγω εχω htc τι να βαλω?samsung? :lol:

 

Γιατί εγώ τι έχω? LG?

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία. Εγώ, έτσι έλυσα το πρόβλημα και δουλεύει. Από εκεί και μετά..... (όποιος θέλει ας βάλει iphone.smtp)!:whistle:

 

---------------------------------

 

EDIT: Όσο για τις διαφορές μεταξύ των διαφόρων προτόκολων, χονδρικά, στο :

 

http://www.emailaddressmanager.com/tips/protocol.html

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ τι έχω? LG?

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία. Εγώ, έτσι έλυσα το πρόβλημα και δουλεύει. Από εκεί και μετά..... (όποιος θέλει ας βάλει iphone.smtp)!:whistle:

 

---------------------------------

 

EDIT: Όσο για τις διαφορές μεταξύ των διαφόρων προτόκολων, χονδρικά, στο :

 

http://www.emailaddressmanager.com/tips/protocol.html

 

ποια ειρωνια βρε?απλα ειδα samsung και λεω μηπως πρεπει να βαλουμε την εταιρεια κινητου που εχουμ!χαλαρωσε....

αυτο με το samsung μου λες την σελιδα που το βρηκες να το μηπως βρω για το δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειρωνια βρε?απλα ειδα samsung και λεω μηπως πρεπει να βαλουμε την εταιρεια κινητου που εχουμ!χαλαρωσε....

αυτο με το samsung μου λες την σελιδα που το βρηκες να το μηπως βρω για το δικο μου?

 

Σόρυ! Ο γραπτός λόγος μπορεί εύκολα να παρεξηγηθεί, αφού δεν μπορείς να καταλάβεις το ύφος που γράφει ο καθένας. :D

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "σελίδα που το βρήκα". Όλα αυτά, στην ουσία είναι σκριπτάκια που τρέχουν στους σέρβερ και κάνουν το πέρα - δώθε των μέηλ. Για κάποιο λόγο το htc δεν τρέχει ή είναι κακογραμμένο ή δεν υπάρχει ή δεν ξέρω τι! Το samsung script τρέχει και μάλιστα μια χαρούλα, οπότε απλά χρησιμοποίησα αυτό, αφού το είχα δοκιμάσει και ήξερα ότι δουλεύει από το wave που έχω.

 

Τώρα τι στο καλό παίζεται με τα πιστοποιητικά ασφαλείας δεν ξέρω. Και του bada δεν νομίζω να δουλεύουν στο android. Δεν έχω ασχοληθεί κιόλας, οπότε....

Αν υπάρχει κάποιος που να έχει λύσει το θέμα με το active sync σε exchange server ας βοηθήσει.

 

 

υπαρχει η δυνατοτητα να ακουσουμε ραδιοφωνο μεσω του desire s πχ απο το σπορφμ η το ε-ραδιο ?

 

Μα αφού έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο!:blink:

 

Για ιντερνετικό εγώ έχω βάλει το radio tune in. Είναι πάρα πολύ καλό.:p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα να ακουσουμε ραδιοφωνο μεσω του desire s πχ απο το σπορφμ η το ε-ραδιο ?

 

Κατεβασε το tunein radio από το market για ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ. Έχει πολλά ελληνικα περισσότερα ξένα και sport fm.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια κατεβασα το tune in radio ηδη και οντως λειτουργει εξαιρετικα , η ερωτηση ομως παραμενει γιατι δε μπορω να "στριμαρω" τα ραδιοφωνα που προανεφερα απο τα site τους ? χρειαζεται ενδεχομενως κατεβασμα ενος συγκεκριμενου plug-in
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα αυτα που λες παραπανω κ στο τελικο σταδιο μου βγαζει μηνυμα "Επικυρωση απετυχε.Παρακαλω επαληθευστε το ονομα χρηστη/κωδ.προσβασης".Στο ονομα χρηστη βαζω οτι κ στον browser κ μπαινω κανονικα.Κατι που θελω να σου πω ειναι οτι το email μου ειναι χχχχ.yahoo.gr και οχι xxxx.yahoo.com, δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο βεβαια.

Αν ξερεις που μπορει να κολλαει.

Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα αυτα που λες παραπανω κ στο τελικο σταδιο μου βγαζει μηνυμα "Επικυρωση απετυχε.Παρακαλω επαληθευστε το ονομα χρηστη/κωδ.προσβασης".Στο ονομα χρηστη βαζω οτι κ στον browser κ μπαινω κανονικα.Κατι που θελω να σου πω ειναι οτι το email μου ειναι χχχχ.yahoo.gr και οχι xxxx.yahoo.com, δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο βεβαια.

Αν ξερεις που μπορει να κολλαει.

Ευχαριστω παντως

 

 

Μάλλον θα παίζει ρόλο, αν και δεν θα έπρεπε. Τα scriptάκια θα έπρεπε να είναι τα ίδια, αφού και το .com σε κάνει redirect στον Ελληνικό.

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, έτσι από περιέργεια, φτιάξε έναν λογαριασμό στο .com και δοκίμασε να ρυθμήσεις τον client πάνω σ' αυτόν με τον τρόπο που είπαμε. Θα γίνει Validate?

 

Τώρα για το .gr δοκίμασε και σαν htc.smtp Μη σου πω να δοκιμάσεις και σαν se.smtp ή και lg.smtp. Τα scriptάκια είναι πάνω κάτω τα ίδια. Αν δεν πετύχει τότε κατέβασε αναγκαστικά τον client που είπε λίγο πιο πριν ο φίλος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και μια πληροφορια η οποια μπορει καποιους να ενδιαφερει.Με την ιδια περιπου χρηση η μπαταρια στο desire ηταν μιαμιση μεδυο μερες στο S πλησιαζει τις 3:):)
:)
Link to comment
Share on other sites

Χτες πάντως ούτε την μέρα δεν μου έβγαλε εμένα!:blink:

 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι του έβγαλα το "μπιπ" ανάποδα!!!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια πληροφορια η οποια μπορει καποιους να ενδιαφερει.Με την ιδια περιπου χρηση η μπαταρια στο desire ηταν μιαμιση μεδυο μερες στο S πλησιαζει τις 3:):)

 

To Desire S όμως έχει Gingerbread! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μια πληροφορια η οποια μπορει καποιους να ενδιαφερει.Με την ιδια περιπου χρηση η μπαταρια στο desire ηταν μιαμιση μεδυο μερες στο S πλησιαζει τις 3:):)

 

εμενα με 3 ωρες παιξιμο(οπερα μινι,μαρκετ,μιση ωρα ομιλια,spb shell) μου κραταει κανα 12 ωρο μονο!με 2g.γιατι με 3gλιγοτερο.οι μονοι συγχρονισμοι που εχω ανοιχτα ειναι 3 λογαριασμοι mail κάθε 3 ώρες! απαράδεκτο

με την ίδια χρήση με το hd2 κραταγε ανετα 20 ωρες!

στα στατιστικα της μπαταριας παντα η οθονη ειναι η πιο πολλη καταναλωση με 60%-70%

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

οταν παω να λαβω αρχειο απο αλλο κινητο μεσω bluetooth παραμενει στο 0% και δεν το λαμβανει. και εκτοσ απο αυτο εχουν μεινει μονιμα και δυο εικονιδια πανω αριστερα στην αρχικη οθονη κ δεν φευγουν. καποια λυση? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θέλω να πιστεύω πως ναι... Και το λέω αυτό επειδή παρακολουθώ τις εξελίξεις στο wildfire και στο incredible S, όπου απ'ότι φαίνεται βρέθηκε exploit για root/s-off. Ας ελπίσουμε να ισχύει και για τα άλλα κινητά και να είναι όντως όλα σύντομα πραγματικότητα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα "κατεβασα" την εφαρμογη της Yahoo και ολα καλα,παιρνω κανονικα τα email μου.

 

 

Έκανες ότι καλύτερο, νομίζω. Ούτε πέδεμα, ούτε τίποτα.:p

 

Υπάρχει τίποτα αντίστοιχο για τους exchange servers? Microsoft δηλαδή.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mπορεί να μου πεί κάποιος πώς ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το 3g?

 

Υπάρχει η σχετική ρύθμιση στο Δίκτυα Κινητής τηλεφωνίας, στις ρυθμίσεις. Ωστόσο μπορείς να το κάνεις και πιο εύκολα με τη βοήθεια κάποιου widget.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μερικές ερωτήσεις γιατί κατα πάσα πιθανότητα θα το αγοράσω το κινητό.

 

- Τι γίνετε με τις αναβαθμίσεις αν η συσκευή είναι αγγλική (αγορασμένο από amazon/handetch) ? Θέλω να πώ θα παίρνω αναβαθμίσεις από την αγγλική htc ή την ελληνική ? ή μήπως είναι ένα μοντέλο για όλη την ευρώπη οπότε δεν έχει σημασία

- Επίσης τα ελληνικά ώς γλώσσα από ότι διάβασα εδώ θα είναι διαθέσιμα, το μενού θα έιναι εξελληνισμένο, σωστά ?

- θα υπάρχει κάποια διαφορά σε σχέση με μια ελληνική συσκευή(πέρα από εγγυήση), ώστε να προτιμήσω ελληνική ?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνωντας να βρω γιατι πεφτει η μπαταρια τοσο γρηγορα παρατηρησα στο μανισιο task manager οτι ενιοτε τρεχει το προγραμμα χαρτες.αυτο γιατι γινεται?να πω εδω οτι εχω απενεργοποιημενη και την επιλογη gps και αυτην ευρεσης της τοποθεσιας μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας.

πως απενεργοποιω τους χαρτες?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...